Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
3. mar 2010

Leni - presne takto mi MM pila Maruška 😖 v roku som ju odstavila sama 😒

Egy - si ma navnadila na ten magazín. Cesnakovú robili plnku do kuracích pŕs, ale nestihla som od začiatku, vyzeralo to mňamkovo 🙂 a predstavovali missky, môj tip - č.3 (z BB) a č.12 (z TT). A zajtra budú hovoriť o maminách, keď sa cítia, že sú zlé mamy.

potulka
3. mar 2010

preco sa mi chce spat, ked je syn hore a ked zachrni, zacnem byt cula? 😠 🙄 😀

kucina1
3. mar 2010

na mna isli o pol druhej hrozne driemoty, tak som sa ulozila do postele, tomaska som dala do postielky a ja som chrnela a on po pol hodinovom blbnuti zaspal tiez a prave sme vstali s cervenymi lickami 🙂

kucina1
3. mar 2010

nas prekvapil doma prave tatino jupiiii 😀

iron
3. mar 2010

kuci ty nespavas s malym kazdy den?
Ja spavam stale s malou, inak by som nevydrzala fungovat...bola by som total ko.

kucina1
3. mar 2010

iron nie len niekedy ale v prvych troch mesiacoch som nevladala cele dni nic, teraz to je fajn

iron
3. mar 2010

no ja sa na druhy trimester vobec netesim, ked to bude ako pri Ninke, tak to bude katastrofa....vlastne ja som bola cele tehu total odpal...

kucina1
3. mar 2010

no ja mam toto tehotenstvo uplne ine, tusim prijemnejsie a lepsie 🙂

katka0602
3. mar 2010

Vsetko najlepsie oslavencom! Len nech krasne rastu, mudreju a robia radost svojim blizkym...

Matja, uprimnu sustrast. Iba teraz docitavam... ☹

Matja, tak Patrik si uz takta krasne a lahko odvykol od cumlika? Napis prosim ta ako si to urobila. Ja som tiez uz rozmyslala ze skusim mu ho nedat (i ked ho mava iba na spanie), ale ked on ho tak upokoji. Este asi nie je az tak velky na cumel ale myslim ze cim bude vacsi bude odvykanie tazsie, nie?

K ankete:
1. nocnik mame klasicky jednoduchy, nieco podobne ako si nsoci dala link. Kazde rano nan maleho posadim, dam mu do ruky knizku a uz tlaci. 9 z 10 dni je v nocniku vysledok. Asi si to nijako neuvedomuje a jednoducho mu po rannom kojeni treba vypraznit, ale ked mu poviem "skus potlacit a vykakat sa" tak normalne zacne tlacit. Zatial mi z nocnika neuteka a sedi na nom v pohode avsak este nechodi, tak som zvedava ci sa to potom zmeni.

2. ocot davam do pracky hlavne ked periem plienky, plnu odmerku , avsak ja tu mam iba 5% ocot. Ale aka je velka odmerka na pracke? Odhadujem zo pol deci??

3. pre drobca varim este oddelene. Iba zriedkavo ak varim cestoviny alebo co pre nas tak nedam sol a odoberiem. Ale on este iba pred 2 dnami mal 11 mesiacov. Neviem si velmi predstavit varit nam spolocne, ale kedze sme medzi poslednymi marcovcatkami, verim ze este sa tu bude na tuto temu pisat ako budu postupne ostatne deticky rast a prechadzat na "dospelacky" jedalnicek.

katka0602
3. mar 2010

no a Iron by mohla povedat ze "kto do teba kamenom ty do neho chlebom - domacim "hutnym" od Iron" 😀

clea333
3. mar 2010

Ahojte,
prajem vsetko najlepsie deturencom, co maju dnes rocik, hlavne vela zdravicka!

My sme nakoniec ochoreli od drobca, takze sme komplet cela rodinka od soboty marodi 😝 mne je uz lepsie, dnes je na tom najhorsie manzel, lebo jeho to chytilo ako posledneho. Nastaistie, ziadne teploty, maly len nadcha a my dvaja nadhca+hrdlo a tatino kasel. Dnes som bola aj na chvilku vonku, ale strasne fucalo, tak som sa vratila asi po 40 minutach domov. Kedy sa uz konecne otepli, toto premenlive pocko mi lezie na nervy.

Filipko sa tvari akoby mu nic nebolo, najradsej by sa spaciroval po byte, dost sa pusta, pa krokov prejde a baaaac 😎

Hlasim, ze hrcka na nohe stale pretrvava 😠 😠 😠

Anketa:
1. nocnik mam, ale nechce na nom sediet, tak ho teraz nepouzivame.Je majster vo vyskakovani z nocnika, ledva sme ho stihli na nom odfotit, to bolo prvy a posledny raz 😀
2.ocot nepouzivam
3.ja varim pre drobca oddelene, len obcas hlavne cez vikend ked robim napr. vyvar, tak potom odoberiem pre neho a nase dosolim a dochutim

iron
3. mar 2010

katka....no veru, dnes tu bagetu ani havo nevedel rozhryzt...chudak.

egyptanka
3. mar 2010

katka, tak s tym ironinym chlebom to si zabila ... dobreeee 😀
Baby prisli sme domov z prechadzky pred 17,30 ... malu si zobral muz a ja som lezala polhodku v posteli a citala knihu ... fuuuu by som to vydrzala dlhsie, ale bolo treba chystat malu na vecer ... ale akaaaa pohodicka 🙂

kucina1
3. mar 2010

veci na zajtra nachystane, jedlo pobalene a tomasko vo vani 😎

matja
3. mar 2010

katka, tiež som si myslela presne to isté, čo ty, že je lepšie odnaučiť dieťa od cumlíka skôr, lebo potom je odnaúčanie možno horšie a takisto vedel cumlík Paťka pred spánkom dobre upokojiť. Keď som mu ho nedala, obžúval trochu svoju obľúbenú deku a plyšového macka, ale zaspal v pohodičke, bez plaču a uspávanie trvalo rovnako dlho ako s cumlíkom. Takže nevidím dôvod mu cumlík naďalej dávať. No... Hm... Práve som sa opýtala manžela, či nedal malému cumlík a on že dal, lebo obžúval deku... Musím ho schovať. Nie pred Paťkom ale pred manželom 😠

katka a tiež som si nevedela predstaviť, ako prejdeme na našu stravu. Asi dva týždne som sa tým zaoberala a presviedčala sa, že nemôžem dávať Paťkovi donekonečna tie jeho mixy a s príchodom prvého roka som postupne začala dávať naše jedlá, resp. našu stravu som prispôsobila Paťkovi. Občas mu stále dám nejaký rýchly zeleninový mix, ale ináč už vymýšľam obedy pre všetkých troch. Ako svoje prvé ochutené jedlo bola mrkvová polievka, potom nasledoval mäsovo-zeleninový vývar, špenátová polievka a kyslá polievka zo zelenej fazuľky. Nám to dávam ako polievku, Paťkovi naberám husté, aby to mal ako prívarok alebo ako hlavné jedlo a prípadne dovarím mäsko alebo zemiak, ak to v polievke pre nás nebolo. Stále mu dávam mäso 6x týždenne.
Ak bude potom niekto chcieť, môžem napísať recepty do receptovej témy.
Na nedeľu idem uvariť toto: http://www.varime-detem.cz/recepty/detail/2361 - navrch postrúham ešte syr.

egy, takže tvoj rozhovor s mužom už prináša ovocie? 😉

clea, prajem vám skoré uzdravenie

nsoci
3. mar 2010

Juj baby ked mne to varenie nejak nejde. Najdem recept a zistim, ze polka veci mi chyba. Potom ked som v obchode pospominam si na vselijake tie smotany a koreniny co mi chybali a vacsinou sa mi pokazia v chladnicke.

A pre maleho tiez neviem co. Vytianem z mrazaku zeleninovy mix z jesene, savcnem maso a zemiaky a je obed. No a mlademu nechuti 😀 asi mi chbyju kucharske bunky abo co. Bez receptov varit neviem vobec a tie recepty musia byt bez vseliajkych tych divnych veci, ktore v nasej domacnostini nie su. Ked citam "pridajte kusok salvie... slahackovu smotanu... slannu... rozmarin... susene hriby...kapustovy list....." ma ide svacnut. 😅

Dnes som zamestanala polku personalu potravin. Masiar sa mi ponukol, ze prelozi veci z kocika do vozika a bude chodit so mnou a SBSkar hladal strateny dudel. Tusim to moje trciace brusko zabera. 😀 A ze ludia nie su mili.

nsoci
3. mar 2010

No a po nakupe som doma odkvacla a lezala tri hodky jak klat. Som moc makala doma, sice aj hodku spala, ale zrejme nepomohlo.

Matko ma sople, tak uz chrni u nas v posteli, odsavacka nachystana. Nejak ho tie zubky trapia, odkedy mu idu chytil vsetko co sa da. ☹

nsoci
3. mar 2010

A inak ak som spravne citala tak sa budu v novej verzii dat urobit sukromne debatne skupinky. Ak to je pravda, bola by som za to tu od-verejnit. Ci ako vy chapete

Pribudli súkromné skupiny. Nájdete ich vo fóre. Sú to samostatné fóra pre uzavretú skupinu užívateľov. Viac sa dozviete v Skupinách.

egyptanka
3. mar 2010

matja, no u nas zacina byt cumlik oblubeny ... trocha sa toho desim, stale ho pouzivam pri zaspavani, ale dbam na to, aby ho nemala pocas dna. Ale dnes som ju nacapala ako ked visel z retiazky v kociku ako sa naciahla a po klaciacky cumlovala.

rozhovor s muzom? ... no on nema problem travit cas s malou, dokonca si ju vychutnava teraz ked pride z prace ... len som mu pripomenula, ze nie som gazdina, ale aj zena a zeby sa mohol sem tam poobzerat po domacnosti a nespoliehat sa na to, ze ked som doma tak vsetko spravim. No a zmena nastala, ze si po sebe umyje riad, odlozi ho, teraz zvesava suche pradlo co idem zehlit ... a to ako sa postavi ku mne ako k zene ... necham sa prekvapit. 😉

matja
3. mar 2010

nsoci, ja som jednoznačne za súkromnú skupinu. Už som sa na to pozerala, pridávať a odoberať členov môže iba zakladateľ témy.

kucina1
3. mar 2010

uz 4 mlieko na veceru tomas odmieta, tak ide spat bez vecere 4 vecer 😠
ja som uz priserne unavena tak bru noc

renia
3. mar 2010

Lenk30-aj my mame velke problemy s ovocim,akurat dnes som to sem pisala.nic,nic,nic len banan.ale dnes som skusila kombinaciu jablko-zemiak a spraskala mi to.uvarila som 1 zemiak a 2jablka,trocha fenykla do toho pre zamaskovanie chuti.vyslo mi to na 2 vyzivkove pohariky,takze mame aj na zajtra.miska sa tvarila,ze jej chuti a ja som bola total stastna.a hned bol den krajsi.

denkolc
3. mar 2010

Maminečky, veľmi vám ďakujeme za gratulácie..jaaaaj, toľko gratulantov, že Tánička zaspala ako dudek....nejako ju tie narodeniny zmohli... 😀 😀

Matja, Katka - my sme sa dudlíku zbavili....ale myslím, že to nebolo mojou zásluhou....proste už nebol potrebný....ani som si nevedela predstaviť, že bude niekedy vedieť bez neho byť, žiť, spať....jedine on jej vedel zapchať ústa.. 😀 😀 Na jednej strane som rada, na druhej strane o to viac sú potrebné moje prsia, predovšetkým v noci.....a asi používa aj zuby, lebo au au au... 😅

dedde
3. mar 2010

Den a aká ola oslava? Alebo až cez vikend?

denkolc
3. mar 2010

Dedde,oslava bude v sobotu... 😉 Napriek tomu, že som sa rozhodla, že to bude len o chlebíčkoch a torte....ehm.......bude z toho mega oslava...... 😅 Manžel totižto aj tak objednal 25-30 kg pečené prasa a bude dvojposchodová torta jak svadobná....

Ešteže som to dala na sobotu, aspoň môžem aj v nedeľu zavolať dákych hladných komparzistov.... 😀 😀 😀

mgk111
3. mar 2010

matja, katka, den - no neviem si to bez dudla predstavit... ked place tak sa utisi - a tym ze nekojim, to bez neho inak nejde.. ale ani to nepokladam za skodlive... ked ho nema, tak si nespomenie, davam ked ma spinkat a on ho dudle a potom vypluje... cez den vonku aby nedychal ustami studeny vzduch a ked moc kuse... ale stale mi to pride normalne ved ma rok a nie tri...

nsoci matja - to akoze by bola taka sukromna skupina ze uz by sme neboli marcovky ci co? som nepochopila ale este nekukala...

kubko dnes prevrestal polovicu dna, museli hrat stale pesnicky na pc alebo sme boli vonku - nic ine nefungovalo aj po spanku bol umrncany, okupali sme okolo pol osmej, dostal mliecko a okolo stvrt na devat zaspal... uvidime dokedy... ja som sa natlacila parkami a kukam panelak a pojdem chrnet asi... zajtra ideme s kubikom navecer domov tatinko pride vecer z SC...

a dnes som mala blbec den - chcela som si ohriat v mikrovlnke segedin, tak mi capol tak paradne ze okydana bola chladnicka, skrina, okno, zaclona a koberec... paradicka... a este som ten tanier aj rozbila...

na zajtra ma kubino uvareny kelovy privarok, masko, este k tomu urobim zemiakovu kasu zajtra alebo moze mat rajcinovu omacku, podla toho comu bude chutit...

vy sa mate ze mate stretko 🙂 uzite si to 🙂

dedde
3. mar 2010

vaaaaauuuuuu......... že dvojposchodová torta, dufam ze pridáš fotky sem alebo na facebook, to som teda zvedavá na tú tortu aj mega oslavu 🙂

denkolc
3. mar 2010

Dedde, však dojdite kuknúť life....v nedeľu.... 😀 😀 😀
Ale aj fotky budú....tú tortu sme objednali tam, kde sme mali aj svadobnú a to je fakt bezkonkurenčná torta v Ba....a cenovo pohoda....ja som na sladké teda neni, ale hentej torte neodolám....hore ovocná, dole čokoládková....joj.... 😝

denkolc
3. mar 2010

....live.....hehehe 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre