Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
24. sep 2009

a pointa ku ktorej som sa chcela dostat - zabudla som - materska demencia - davate niekto uz jogurt? kubko este nema 8mesiac ale kvoli tomu jeho tazkemu kakaniu som chcela dat a neviem ci mam ci nie... poradte pls...
skusala som aj slivky a tak ale nic extra sa nestalo, akurat ked dam slivkovu presnidavku tak to pomoze... inak nic moc... a tak sa puci chudiatko kym zo seba cosi vypluje a je to take velke gulate ze mna to boli aj za neho ☹

drozdik78
24. sep 2009

krasny dobre slnieckoveee ranko z oravienky 🙂

tie fotky su naozaj skveleee a o komentari ani nehovorim 😀 hned by sme sa k vam pridali

egyyy to musis vypit aspon 2 3 l tkutin a hlavne doobeda ale dufam, ze vam ta party vyjde a to odsavanie bude stat za to 😀

potulka krasny servis a inak vyzeras jak moja sefka z robotky 😵
hmm m mame oblecenie 74 max 80 ale prese ako pisala lubi niektore " znacky " to maju nejak poposuvane 😅
iron pozeram ze v uz mate nausnicky moja emmka este nema tak nad tm stale rozmyslam 🙂 ale asi b som dala malej skor nastrelit nausnicky...tak neviem...

no ja aspon oprasujem vedomosti s mojim synatorom 🙂schvalne vcera sme sa ucili ze biolu 😀 tak sa skuste "potrapit" aj vy 🙂

koren stonka a list su ______________ organy
a plod a kvet su ___________ organy nooooo 😀

drozdik78
24. sep 2009

mgk skus od Hippu slivkou stavu 🙂

kucina1
24. sep 2009

baby ale ten porcelanovy riad doniesol casnik s cajikom ak sa nemylim xixi ale ta fotka je uzasna xixi

jogurty sme este nedali ani nemame davat
cervene cerstve jablcka tomaskovi struham
petrzlen aj zeler mi v pohode papka v kazdej polievke
a planujem mu dat paradajkovu polievku s ryzou co vy na to?

mgk na vistu som si zvykla, uz ju mam 2 rok, ked som kupila notas tak tam bola uz nainstalovana.
mgk skus hruskove pyre, to zabera na kakanice u nas

zltok som dala len raz do spenatu, a to taky surovy tam vyliala a zamiesala a troska uvarila a hned podavala

hm ja nemam uz od nikoho ziadne veci podostavat tak musime nakupovat, asi hlavne cez bazarik, ked vsetko stoji okolo 20-35 euro a ked toho potrebujeme teraz viac tak to inak pozhanat nebudeme moct xixi

mgk111
24. sep 2009

drozdik - to jejedine co zabera ale nemozem mu to davat stale ☹ joooj tak by som mu chcela pomoct, uz sme mali aj lepsie obdobie - kym sme len kojili tak kakal raz za 5-6 dni ale v pohode no a som myslela ze so zavedenim prikrmov to bude lepsie - je lepsie len z toho hladiska, ze kaka kazdy den ale inak tazko ☹ a ako sa ma jarko k emke? je to velky brat? 🙂 a ak to nie je indiskretna otazka, drozdik ty mas kolko rokov? je velmi zaujimave ake sme tu roznorode 🙂 esteze som objavila tuto kobylu 🙂

mgk111
24. sep 2009

kucina - hrusky samotne alebo tam este nieco mam pridat? hrusky mame cerstvucke zo zahrady tak to by bolo super... vyskusam a s vecami sa netrap, ved vidis ze aj tak raz-dva z toho vyrastie 🙂

drozdik78
24. sep 2009

kuci ja davam raz za tzden natvrdo uvareny zltok do jedla ako nahradu za masko a do kazdeho jedla kvapku olivivoveho oleja... a inak mate rovnaku stolicku na papanie ako my 🙂

kucina1
24. sep 2009

kupila som hrusky, osupala a uvarila do makka a potom pomixovala. taketo ho prehnali

ale cerstve postruhane ho neprehnali tak skus vyskusat

drozdik 😉

mgk111
24. sep 2009

drozdik a aky olej? olivovy ci klasicky? to ja nedavam a asi by som mala ked ma problem s kakanim...
kucina - a vidis, skor by som povedala ze surove viac prezenu ako varene..

ajka82
24. sep 2009

mgk a kubko asi vypije dost tekutin, skus mu zeleninku viac zmiesat s vodou v ktorej ju uvaris, mozno len papa mochuste, neviem, mozno pomoze... a surove jablko je aj dobre na travenie, aj hrusku mu skus dat, ale cerstvu... ale aj tak myslim, ze pokial vykaka sam tak je to v poriadku 😉
mne tak vychadza ze asi o tyzden malej sprcnem obyc mlieko do kase, teraz chcem este pominat to zamrazene -mm
kuci my uz mame aj po paradajkovej polievke a velice chutila

drozdik78
24. sep 2009

🙂 jarko celkom dobre snazi sa mi pomahat a on ma totiz taku podaren povahu je strasne dobrosrdecny a mily a minule vravi " EMmka ty si am toklko radosti priniesla do zivota 🙂 " a pride obcas s radami co mam spravit : to mu ako kamosi poradia.. 🙂
budem mat 32 🙂

aj ja tu rada chodim hoci som tu nova, ale rada by som sa s vami stretla aj nazivo, pretoze to ma predsa ine caro 🙂
niekedy sa totiz pismenka daju inak vysvetlit nez su mslene 🙂

kucina1
24. sep 2009

baby a moje dieta bolo len 2x v kociku na prechadzke bez svojej mamy, ale len s tatinom. vzdy ale vzdy som s nim.
raz bol tomasko asi 6 hodin u mojej mamy ked sme sa flakali, to bol velmi poslusny
raz bol u mojej segry asi 6 hodin, ked mal chudacik moj prvy krat horucku, bol velmi nestastny a uplackany
raz bol u svokry asi 4 hodinky, tiez bol uplackany
raz bol s tatom 2 hodiny sam.

to ja len taky sumar som si sem napisala xixi

kucina1
24. sep 2009

ajka tak skusim mu dat coskoro aj ja xixi

mgk u nas aj spenat i brokolica prehana troska 🙂

no a ci varena alebo cerstva hruska? no treba vyskusat xixi

tomasko nemal nikdy tazkosti s kakanim, kaka asi 2-4x denne xixi

ajka82
24. sep 2009

a to vajce, uvarim natvrdo a potom pridam do jedla...
a olej davam aj ja olivovy (nam dr. vravela, ze bud trosku olivoveho oleja alebo kustik masla do jedla)

egyptanka
24. sep 2009

bre rano ...
kuci, ze dobre 🙂 .... "tomasko ma 70 cm tak take 80 pre 9-12 rocne deti mu asi na zimu budem kupovat"- ty uz mas doma skolaka??? 😀 😀

mgk111
24. sep 2009

ajka - praveze huste nechce vobec takze je to skor "riedke" vsetko... ☹ jablka, hrusky, broskyne, slivky - vsetko som skusala surove a sice kaka ale "tuho"... obycajne mlieko - myslis ako? nie MM ale UM alebo kupovane? nerozmiem moc.. a paradajkovu polievku si robila aj s ryzou alebo s niecim inym zahustovanim?

drozdik - to je krasneeee 🙂 zlaty chalan - dobre si ho vychovala 🙂 hej to sa da pochopit rozne to pisane slovo... ale vzdy sa to nejako vysvetli... ja som sa stretla akurat s ajkou lebo som tiez trosku dalej od ba...

kucina - no moje je zvyknute na svokrovcov, svagrovcom a aj nasich ale tam sme menej... na prechadzky chodi bezne s druhymi - on je v kociku zlatucky... akurat ked ho necham u nasich alebo u svokrovcov tak okolo tych 2,5hodiek asi najviac - lebo som vzdy kojila, tak aby som sa vratila na kojenie... a s tatinom bol asi4hodky sam a zrovna vtedy ho trapilo brusko, tak si tatik uzil 🙂

kucina1
24. sep 2009

egy fiha, som si ani nevsimla xixi (samozrejme viete, ze som to myslela 9-12 mesacne)

mgk111
24. sep 2009

egy - to som si ani nevsimla 🙂 xixi... to by teda tomasko rychlo rastol 🙂

kuci - tak to mozem vyskusat aj brokolicu tu ma rad 🙂

ajka - a jogurt si neskusala este?

a este varim to vajko a pridam zltko teda dnes...

a inak krpec mi vzdy buvat tak max. 30minut a teraz spinka vedla tatina a obaja chrnia a uz hodku!!! normalne som stihla ranajky nachystat, zjest, uvarit krpcovi, spratat riady a nalozit pracku.... parada a este konikujem 🙂

kucina1
24. sep 2009

mgk u nas ked bol tato s malym vonku tak vzdy mu plackal, nechcel sa utisit a taka skupinka zien na ulici sa pristavila pri kociku, ze ho skusia utisit, no skoro ma vystrelo, ze ho niekomu takeho malickeho daval na utisovanie (vraj pomohlo ale hned ked tety odisli tak tomasko spustil)

odvtedy von sam nebol xixi,

no zriadili sme si jeden den vikendu ze s nim pojde za kazdeho pocasia von, no zatial chodim vzdy aj ja xixi, mam totiz strasne leniveho chlapa

ajka82
24. sep 2009

mgk s ryzou som ju robila, nabuduce bude mat asi so zaprazkou jak my...
no to mlieko som myslela kravske, ale plnotucne budem musiet zacat kupovat pre krpca, sak ked uz mozme dat, tak skusim, aj tak som to odialila o kusok nez doktorka vravela 😅

krpec spi, tatinko ranajkuje a ja za chvilku pojdem chystat veci na plavanie 😵

mgk111
24. sep 2009

kucina - ani marek nechodi s kubkom sam von - teraz sice ani nemoze kvoli nohe, ale dusuje sa, ze potom mu to vynahradi 🙂 tak uvidime...

ajka - tak vy uz inak papate... to ja len tak opatrne asi som prehnane opatrna, ale co uz ved nam nic neutecie...
uzite si plavanie...

ajka82
24. sep 2009

mgk, o tom jogurte som niekde predtym pisala, ze som este nedala, lebo doktorka to neodporucila, kedze bolo teplo a nevieme ako to v obchodoch skladuju, aby malej nieco nahodou nestalo
sak ja som si minule kupila bryndzovu natierku, akrat ju vylozili z auta cerstvo a doma som ju otvorila a bola skysnuta 😠 😠

bershka
autor
24. sep 2009

ahojte.
to ste dobré čo sa týka chodenia po vonku s niekým iným, resp. varovkou

naša s tatkom nebola ani raz sama na prechádzke.

iron
24. sep 2009

ze dobre ranko..ja idem spat. Mala sa tu jeduje v postielke,...trdlo..musim ist k nej, lebo inak mi nezalomi.

Drozdik....co sa tyka nausniciek, ja som ina kapitola...ja som krpatej dala prepichnut uska este v porodnici na treti den. Ale niektore baby tu dali nastrelovat aj neskor....takze tych sa treba opytat

bershka...moj bol s malou raz...dosiel, krpata mu ziapala celu cestu, pes tahal..si uzill...dosiel a vravi, ty to mas fakt tazke s tym nasim drobcom 🙂
a co sa tyka jogurtu, viem ze activia pomaha ale osobne skusenosti este nemam...my zatial len tu zeleninu, ale buduci tyzden dostane maso... 😉

lubi22
24. sep 2009

Ahojte 🙂

Baby vy teda dobre tahate same - Kucina, Bershka. A tatikovia co robia? U nas chodi manzel pravidelne na prechadzku s Filipkom kazdy den, kym sa mu da prist takto skor domov, o druhej ho berie von a o 5 chodime von obaja s obidvoma detickami 🙂

Pozeram, ze vacsina deticiek ma uz riadne pestry jedalnicek, to my taky budeme mat asi v roku 😕 Ja nechcem nic uponahlat, jasne, ze nemusi mat problemy teraz, ale co v buducnosti? Ja osobne s jogurtami pockam do 8. mesiaca a zacnem pomaly s tymi babetkovskymi z upravovaneho mlieka. No a klasicke kravske mliecko neplanujem davat skor ako od 3 rokov, aj Samko po odstaveni pil pokracovacie umele mliecko - je upravene a nenachadzaju sa tam bielkoviny, ktore detsky organizmus nedokaze stravit. A nesposobuje alergie.

Mgk - v tomto clanku pisu, ze s jogurtami sa moze zacat v 7-8- mesiaci, ale ze u dojcenych deticiek aj neskor.

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=mlieko-v...

lubi22
24. sep 2009

Inak po precitani clanku od Ajky o vode tiez uz varim vo vode z vodovodu. Asi kupime ten filter. Len by ma zaujimalo, kde sa da zistit, ci ta nasa voda z vodovodu je v poriadku?

Drozdik to mas sikovneho starsieho synceka 🙂

Ja tiez ked som varila masko, tak som pridala kvapku olivoveho oleja. Ale teraz bohuzial kvoli tomu jazycku papame iba tie vyzivkove prikrmy, lebo normalne varene aj pomixovane Filipko nevie papat.

mgk111
24. sep 2009

lubi - dik ja to kvoli tomu ci sa mu neupravi kaskanie a aj to tie jogurtiky od nestle co su specialne pre babatka...

kucina1
24. sep 2009

lubi ja sa o vsetko staram cely den sama, este aj v cudzom meste, nikoho tu nemam. len kamosky na kocikovanie a asi tri spoluziacky zo strednej na pokec raz za pol roka 😠

tato chodi domov o pol siedmej, potom hned drobca okupe, da mu jest a ja ho idem zase ukocikovat na spanok. doslova taku hodinku s nim je len vecer. cez vikend je tatko taky lenivy, ze ho do nicoho poriadne nemozem dokopat. ale ked je vikend tak sa s krpcom aspon aj hraje, ale von, to ho nebavi, ze je to strasna nuda

boze mi krpec vobec nedopraje ani tu velku tasku s paprikami ocistit, len je dnes uknucany a stale chce, aby som sa mu venovala a nemam na neho dnes cas, bo som si naplanovala robotu, ach jaj

lubi22
24. sep 2009

Mgk aj nas maly tak kaka. To je normalne pri prikrmoch. Aby sa to trochu lepsie upravilo, mali by deticky pit viac tekutin. Tiez sa puci viac krat za den a nic, alebo z neho vylezie uplne tvrda hrudka. Ale mozno fakt jogurtiky pomozu, neviem, nemam vyskusane. Nam vzdy pomohla slivkova vyzivka, ked uz sa nekakalo viac dni, ale o tej si uz pisala. Ano tie jogurtiky myslim - od Nestle Baby Yogo a aj Hami ma take.

lubi22
24. sep 2009

Kuci no hej - ked cez tyzden je dlho v praci tak sa neda, ale mala by si ho zapriahnut aspon cez vikend, nech aj ty mas trosku oddych. Vsak tatinko "vegeti" cely tyzden v praci - co je podla mna omnoho menej makacky ako doma s drobcekmi. Resp. iny druh.

Moj muz si na prechadzky, ked Filipko spinka vonku v kociku, berie sluchatka do usi a pocuva prednasky, co potrebuje, pripadne robi svoje, resp. si povybavuje vsetky telefonaty 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre