Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
27. sep 2009

egy, noveru...lebo po dnešnom zemiačiku (pyré už ako sa patrí, trošku aj s hrudkami), ktorý zbaštil len sa tak zaprášilo, mám pocit, že keď mu urobím plnú dávku zemiačiku, tak to bez problémov celé spapá.
chacha, ako som si myslela, že mu dám jeden deň 1-2 lyžičky, ďalší 2-3 a tak... cheche... a on aký papkoš, zjedol by aj misku.
a ja by som zjedla jeho, keď tak otvára pusinku, ako vtáčatko zobáčik jaaaajjj..to je láska!

egy, Petra Janú? tá ešte žije? moja mama na nej frčala, keď sme boli malé....

pasoa
27. sep 2009

ajka, dík. ja zatiaľ plánujem robiť tú papu (zeleninku) s MM, takže odsávať budem, ako obvykle. Len potom neskôr sa uvidí.
a môžem mu už na 3. deň prikrmovania nahradiť jednu celú dávku zemiakom? čo myslíte? (zemiak+MM)

egyptanka
27. sep 2009

pasoa, Matusko robi konkurenciu kucinmu Tomaskovi 🙂 😀

mgk111
27. sep 2009

pasoa - to je super 🙂 a mas moj obdiv ze to stale takto odsavas - ja som uz z toho riadne unavena ☹ ja uz pri obednom prikrme (pokial sa kubko neprisaje) neodstriekavam... ale on si vzdy aspon trochu cucne ked nie odo mna tak aspon z flase a ked je treba tak odstrekavam ale ja to potom davam ako mliecko na noc... a vidis aky je matusko sikovny 🙂 ja by som kludne nahradila tu jednu davku... ved uvidis na kolko mu to potom bude stacit ci bude skor hladny alebo nie...

matja - ja uz hovorim nonono a tvarim sa vazne a niekedy s apozrie a prestane s tym co robi... mozno je to nahoda ale urcite citi iny ton v hlase a podobne veci...

egy - tak hybajte von, ked je krasne - a neboj ved tatinko dorazi...

ajka82
27. sep 2009

pasoa, ja osobne by som to na treti den cele nenahradila, je pekne ked detom chuti a dali by si aj tolko, ale preto sa pridava postupne aby si detsky zaludok zvykol aj na nieco ine ako MM... skusila by som este par dni pockat na celu davku (ale ak bude pistat ze este chce, tak daj viac, co uz 😉 )

pasoa
27. sep 2009

ajka, matúško moc nepiští, on keď plače, tak to už musí niečo byť vážne fakt, on sa tak akosi inak prejavuje, resp neprejavuje... v nemocnici ho nazvali, že je apatický, to v tom júni, ke´d sme boli. Už sa to zlepšilo od vtedy, ale stále je iný, ako ostatné deti, stále musím chodiť a skúmať, či naozaj je spokojný, alebo tak vyzerá iba navonok.
napr. ke%d je v lehátku a dám mu hrazdičku, tak sa s ňou hrá alebo kuká a vyzerá spokojne. ale keď k nemu prídem ja alebo manžel, tak úplne ožije, začne sa smiať, rozhadzovať rukami a to vidno, že sa nudil a že aký je šťastný, že sa mu ide niekto venovať. Nie vždy a preto viem, že naozaj už potreboval pozornosť. inokedy si tam naozaj spokojne sedká a kuká na hračky, má svoj kľud... už som si za tie mesiace zvykla a trošku to už rozoznám, ale nie je to jednoduché.
a to isté aj s papaním. keby som mu dala 100ml, tak vypapá 100ml, keď mu dám 150ml, tak vypapá 150ml... ťažko zistiť, či už má dosť, alebo ešte málo 😀
tak mu dávam podľa vzorca cez váhu a som kľudná, že hádam je to tak ok.

no a ten príkrm... ono je to zemiak : MM tak 1 : 1 alebo aj viac MM ako zemiaku, takže to nie je zase až taká brutálna zmena, včera to bolo dokonca zemiakové mlieko, bo mi trochu ušlo 😅 .. kebyže to robím s vodou, alebo by to bolo také husté pyré, tak by to asi bola väčšia zmena pre jeho bruško.
ale dobre teda, počkám ešte pár dní, pozajtra už prihodím mrkvičku, ak bude všetko ok a postupne budeme zvyšovať dávky 🙂

egyptanka
27. sep 2009

mgk, uz pisal ze ma dovcu schvalenu 🙂... tak o pol hodky neostane po nas doma ani smrad, 😀

pasoa
27. sep 2009

mgk, no, ma osvietilo a po 5m ručného odsávania som si konečne kúpila elektrickú "inteligentnú" odsávačku Avent a som sa divilia, prečo som to neurobila už dávno. to je tá polhodinka relaxu (6x denne), ktorú som potrebovala. predtým bolo odsávanie normálne ako telocvik, makačka riadna. 😠

pasoa
27. sep 2009

ajka, a už ti prišiel drahý? nič sa mu dúfam nestalo, že ho tak dlho niet? alebo bola moc dobrá svadba a tancovali až do rána bieleho?

ajka82
27. sep 2009

pasoa akurat minutu po tom ako som odoslala posledny prispevok otvoril dvere, tak uz som spokojna 🙂 a karinka ma tiez hned iny usmev ked dosiel 😵 sa zobudila na otvorenie dveri...
a o tom pistani, moja doslova revala, ked som jej viac nedala, alebo bola total nespokojna ked som odlozila lyzicku aj misku, takze som jej prihodila este kusok, 😅
no pokial robis taketo riedke, tak v pohode, ja myslela ze mu robis hustejsie 😉 tak mozes postupne pridavat viac prikrmu do toho mliecka a kazdym dnom bude mat hustejsie az do takeho "normalneho" husteho stavu prikrmu

potulka
27. sep 2009

pasoa, matusko teda dobre dlavi! 🙂 vidis, mozno on chcel ten zemiak hned od narodenia a preto bojoval s mliekom. 😉
ja mam v tych prikrmoch hokej... ako viem, ze je matej uz najedeny? lebo zatial mam unho dojem, ze to berie len ako predkrm pred mliekom. zeleninu zje sice s chutou, ale nie velmi vela a potom cucka mlieko ako obvykle. kolko by tej zeleniny mal zjest? ja mu to dost riedim vodou, skor je to teda taka hustejsia polievka. mam mu proste uz neponukat prso a pockat, kym sa o hodinu/dve ozve sam? uaaaaa, ja chcem kojit, az kym nepojde do skolky! 😀

mgk111
27. sep 2009

pasoa - a ja odsavam rucne ale uz s tymi prikrmami je aj menej mliecka tak hadam touz dobojujem a momentalne ani nemame korunky aby sme si to mohli dovolit...

krpca ma svagrina a babka - ja zatial chystam obed na zajtra - kalerab, mrkva, karfiol a kuracie masko... dnes celkom pekne papal aj ked sme tu davku zeleniny a maska dali na dvakrat... v dvoch jedeniach vlastne... a potom mliecko a na olovrant som mu nachystala ze mu dam jablcko so slivkami... okolo stvrtej ma prist muzov bratranec so zenou a malym samkom - nooo malym ani nie ma asi rok a pol ale velky je riadne -ak sa bude dat, tak odfotit a prihodim link 🙂

dnes som strasne nervozna... som chcela ist zajtra domov radsej, aby druhi nemuseli znasat, ze sa handrkujeme s muzom a tak - on je nervozny lebo musi len lezat a ja zas asi z toho ze kolko treba obskakovat... a to si mozem gratulovat, lebo ked "riesim" muza tak niekto zoberie krpca... ale uz sa pripravujem, ze pojdeme domov - dnes som si umyvala hlavu a maleho dala k sebe v choditku do kupelne 🙂 on je hotovy z vody a zo sprchovania - ked vidi sprchu tecucu tak mu nozky tancuju a je vyteseny ze az - mam problem pri sprchovani ho vecer udrzat co sa tak meta 🙂 zlatucky...

baby ktore mate podobne stare deticky ako kubko - uz davate dva prikrmy alebo len jeden na obed? kedy s tym mam zacat normalne a kedy sa pridava treti? a co davate ked ich mate uz v jedalnicku viac?

mgk111
27. sep 2009

potulka - aj mne najskor pil ako divy hoci to zjedol vsetko ,ale postupom casu si mliecka len cucne na zapitie... pockaj ono to pride... mne kubko proste ked nechce tak sa potom pricucne a pusti... a zakial mu chuti mliecko tak co - ved je dolezite pre ich vyvin... aspon to je moj nazor...

ajka82
27. sep 2009

mgk, uz mu kludne davaj obed aj desiatu (popr. olovrant)

mgk111
27. sep 2009

ajka - a tretie kedy? vy uz davate ci nie?

ajka82
27. sep 2009

my uz davame aj veceru...

ajka82
27. sep 2009

my mame:
ranajky - kojenie
desiata - kojenie
obed - zelenina+ maso/zltok, niekdy aj polievka(takze dva chody)
olovrant - ovocie (niekedy s pridanymi piskotami, popr. musli)
vecera - kasa
po veceri, vecerne kojenie(okolo 22:00)
spi sa do ranajok
a poobede, sem-tam si cucne mlieko od smadu a po novom aj vodicku davam preistotu aby mala dost tekutin a niekedy jej dam doobeda zuzlat kusok rozku

a teraz sa napchavam kolacmi co poslali zo svadby a som zvedava kto za mna zje obed 😅

pasoa
27. sep 2009

potulka, kľudne môžeš chodiť za matejkom potom aj do školy cez obednú prestávku a ho nakojiť. 😀 Ale radšej niekde v kúte, aby na vás nehodili sieť a nezačali vám potom ukazovať obrázky "čo vám toto pripomína?" 😀

kucina1
27. sep 2009

baby ja davam niekedy mlieko maximalne 2x denne, a to vzdy ranajky a potom bud desiata alebo neskory olovrant (niekedy sa stane ze mlieko ma len rano)
takze u nas
ranajky - mlieko
desiata - ovocie, prip. mlieko
obed - zelenina, maso prip. zltok
olovrant - ovocie, prip. mlieko
vecera - vzdy kasa

cez den dostava pochutky ako su kukuricne chrumky a niekedy len tak kusok ovocia na cuckanie

kucina1
27. sep 2009

nikto mi neodpovedal ked som dala otazky ci este vsetky vodu prevarate alebo uz davate len obycajnu neprevarenu? ja lucky nekupujem, vzdy som mu prevarala aj na vyrobu umeleho mlieka. nam tecie niekedy dost hrdzava voda, mam teda prevarat alebo len filtrovat cez brita filter?

mgk111
27. sep 2009

kucina - ja davam este prevaranu ale tiez uz meditujem, ci nestaci obycko... ale ked tecie niekedy hrdzava na tvojom mieste by som kupila filter radsej...

pasoa
27. sep 2009

kucina, vy papáte už len 5x denne? 😕

ajka82
27. sep 2009

kucina my prevarame este vodu...a filter nemame ani kupovat nebudeme

ajka82
27. sep 2009

ideme my von na chvilku, tata nechame spat ☹

mona1111
27. sep 2009

ahojte ja som sa chcela vas skusenych prikrmovych mamiciek 😀 opytat, ako pridavatie tretiu zeleninku. Nas mal uz dnes zemiacik spolu s mrkvou, zajtra idem kupit cuketu ako by som ju mala pripravit?
Dam mu ju zvlast alebo spolu so zemiacikom? Prosim poradte ja mam z toho vsetkeho hokej v hlave.....

Nemam momentalne ziadne napady dajte mi nejake tipy este raz diky.....

lenka138
27. sep 2009

no asi vás nestihnem dočítať, čo ste popísali, lebo drobec je veľmi akčný, ale chcela by som sa vás opýtať, keď ste začali prikrmovať a hlavne tie, čo plne kojili do toho 6. mesiaca aké dlhé intervaly by mal mať teraz asi malý medzi jedením, lebo ja ho stále kojím každé 2 hodinky a zdá sa mi to strašne často, ale čajík mi nechce. dnes mi už na obed zjedol 60ml príkrmu, čo sa mi na 5 deň zdá celkom dobré, ale aj tak som ho o 2 hodinky musela nakojiť.
v noci mi spáva pekne. sme hore len raz, takže málo mliečkom to asi nebude
budem vám vdačná za každú radu, lebo ja už nevládzem 😖

kucina1
27. sep 2009

hej u nas staci papat len tych 5x a raz za cas niekedy dam aj mlieko v noci ked sa zobudi, ale inak mu to staci, viete mne spapa na obed 300g jedla a vyzivky 250g to je viac ako tie vyzivove flase 🙂

potulka
27. sep 2009

pasoa 😀
kuci, my pouzivame vodovodnu vodu, v nej varim zeleninu a riedim ju potom tou vodou, v ktorej sa varila, pripadne cerstvo zovretou. aj na pitie budem isty cas prevarat, potom, povedzme ked bude mat matej cca rok, prestanem. uvidime.
lenka, u nas po 2 tyzdnoch obedneho prikrmu nenastala v stravovani ziadna zmena, akurat pred obednym kojenim dostane matej zeleninove pyre (polievku). papa kazde tri hodiny, v noci obcas prespi 9 hodin vkuse, inokedy sa raz-dvakrat zobudi a kojim ho.
mona, pre deti je toto nove jedenie zaujimave samo o sebe, podla mna sa vobec nemusis trapit s nejakou extra pripravou. ja som teda vsetko len uvarila, prepasirovala, zriedila vodou, kvapka oleja a ficime. mrkva samotna, so zemiakom, zemiak samotny, samotna cukina, cukina so zemiakom, zemiak so spenatom, samotny spenat, cukina s mrkvou, zemiak s tekvicou... ako mi napadlo a podla toho, co bolo doma. hotova kombinatoricka uloha. 😀

mgk111
27. sep 2009

mona - len uvarim vo vode, rozmixujem a potom ak je treba zriedim vodou v ktorej sa varilo... a to uz je na tebe ci das same alebo zmiesas... ja som najskor same a potom kombinovala...

lenka - my po zeleninovo-masovom obede dame trosku mlieka - ale to skor uz len na zapitie a vychadza to tak ze po troch hodkach potom papa znovu... ako aj predtym sme mali zhruba 2,5-3 hodinove intervaly...

kucina - proste je to jedak 🙂 co sa tyka zeleniny tej tolko nezje ale ovocnych pyre by pojedol kolko sa len da 🙂

za chvilu ideme kupat a rozhodla som sa, ze zajtra dame ako olovrant miesto ovocia jogurtik detsky...

mgk111
27. sep 2009

kucina a tu kasu ti zje bez problemov vecer s lyzickou? nie je uz unaveny? neviem si predstavit ako by som ju do kubka dostala v tuhsom stave ako je riedke vo flasi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre