Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
8. okt 2009

idem robit ovocne vyzivky a dam ich do mraznicky. Kupila som totiz bio banany za neuveritelnych 0,87 eur/kilo, lacnejsie ako normalne banany!! A zmiesam ich s domacimi jablckami, hruskami a slivkami.

Baby, myslite, ze zavaranim sa uchovaju nejake vitaminy? Viem, ze mrazenim 75 % vitaminov ostava, ale ako je to pri zavarani?

mgk111
8. okt 2009

munu - preco bezvajecne?

lubi - na to zahustovanie som sa aj ja divala podobne ako ty🙂 chvalabohu nie som jedina 🙂 a ja som dala dnes biely rozok iny ani nemali v obchode...

potulka - my nemame koberce takze vysavam dvakrat do tyzdna - predsa len prach a vlasy a pod... a davam na zem deku vzhladom na to, ze koberce nie su - ale su v plane do detskej a asi do spalne... podla toho kde bude najcastejsie ale kubko sa este neplazi 🙂 len leuzka a prevraca sa...

alisia - a kupila som po ceste vonku rozok a bol z neho total mimo 🙂 zuzlal, mas pravdu - iba to rozmoci a spapa trosku ale vacsina skoncila v kociku 🙂 nadherny bol skoda ze som nemala fotak 🙂

iron - aj ja uz davam UM a vecer ho prilozim ale uz aninechce... ako kedy...

vlalu - jasne manzel sa da dohromady dovtedy isto, kym vy bytik spojazdnite 🙂 sa tesim uz teraz 🙂 to je niekde pri juzanke ci preco ju spominas?

kubko dnes okupany, nappany drichme od siedmej tak ja idem uvarit kamilky, vycistit tatinovi ranu na nohe obviazat a hadam kuknut ordosku lebo nic ine sa mi nechce 🙂

nsoci
8. okt 2009

Ahojte...

Tak Matko am 10 04og a 77cm varj,a le ja myslim, ze 79cm stale....
Dnes sme boli v meste, vybavovat prepis energii, bolo krasne teplucko.

Egy ten clanok, co si dala link hadaj kto napisal? Snehulienka 😉

Chlebik a rozteky dajte pozor ak davate celzrnne nech nevdychnu zrnka 😉 sa zacnu dusit drobci... ja sa uz musim mentalne prestavit, ze matko moze lepok.... furt mu kupujem to iste ako v 5.mesiacoch..

Matko sa veselo plazi a vala po koberci aj parketach, snazim sa ich casto zametat, ale ked nie su, neriesim, poutiera 😀

Matja, Lubka, ja tiez davam bud bio alebo potom vyzivky bio... sem tam sa mi suchne nejake previnenie (susienka s cukrom, ovsenba kasa), ale to spocitam na prstoch jednej ruky. Masko kupujem v skle vyzivu a miesam.

vlalu6it
8. okt 2009

mgk,,hned za juzankou byvame,,,hned prva bytovka,,t.vansovej 1,,,,a hned vedla je materska skola 🙂 tesime sa uz teraz 🙂

vlalu6it
8. okt 2009

nsoci,,paneboze,,vy ste uz velikansky,,,vsak moja kamoska v spanielsku ma dcerku vise 2rokov a ma len 12kileciek 😅 teda,,,

kucina1
8. okt 2009

tak tomasko fakt nepribera a pomaly opusti ramboklub. dnes mal len 8400g 😀 stale ho vymeriavam kvoli zimnej bunde a vychadzaju mi tie velkosti 80 na obrovske a tie 74 na aktualne tak stale neviem co s tym. drobcovi vsetko 74 alebo 80 zhaname 🙂

iron
8. okt 2009

ja som zvedava kedy ten moj skriatok zalomi...sa tvari ze nehrozi. Dufam ze nie o desiatej ako vcera.
Nsoci...bistu myslim ze ma spat svoje prvenstvo v rambo klube.

kucina1
8. okt 2009

nam drobec teraz zaspal, som zvedava o kolkej bude "rano"

iron
8. okt 2009

kuci..inak tie overaly su o hodne vacxie. My sme nasu pchali do 68 /ma vraj 66 cm/ a normalen ze velke jej to bolo. To asi tak na tu druhu polovicu zimy.

Som to chcela vidiet nazivo. A este isli po bokoch take dva zipsy az ku krku a tie sa jej nedali hore vytiahnut, lebo uz tam mala tvaricku a vadilo jej to. Takze bacha aj na strih.
My sme boli v pre deti, tam sme ju napchali do dvoch a zistili, ktore by boli fajn...a teraz drazime... 😀

vlalu6it
8. okt 2009

ste ma navodili tym meranim a vazenim,,asi zajtra skor ako pojdeme na juh,,,skocime povazit malu,,ak bude cas a nieco volne ohladom terminov,,,

kuci,,ale na fotkach vypada ovela tazssiiiiii 😀

iron
8. okt 2009

vlalu...aj moja vyzera velke, vsetci mi to pisali a ked som dosla na stretko ze jej aky drobcek. Tomasko nie je velky, on je taky tuhy...taky pevny.

vlalu6it
8. okt 2009

iron--a ja musim toho mojho skriatka teraz nasilu zobudit,,uz spi vise 3hodinky,,uz som jej tam aj svetlo zasvietila a aj pobozkala ze dobre ranko,,a ona sa len kukla a chrape dalej,,teraz to bude nasilu,,hmmm

kucina1
8. okt 2009

iron no uvidime ako bude tomasko spokojny s tym, co som mu uz objednala ale stale nezaplatila 🙄

vlalu no ved zdanie klame xixi

kucina1
8. okt 2009

iron a ktore veci drazite?

mgk111
8. okt 2009

vlalu - do juzanky sme chodili tak tam nejako trafime potom 🙂 supeeeeeer .-)

nsoci - super gratulujeme - zajtra odvazim kubka ci nebude konkurovat 🙂 ale vlastne matko je mladsi 🙂

kuci - s cim si kombinovala petrzlen alebo zeler?

mgk111
8. okt 2009

baby tie co prevarate vodu z vodovodu - prevarate vzdy cerstvu alebo prevarite a date do flase a pouzivate?

kucina1
8. okt 2009

mgk kombinovala som to s tymito zeleninami kadejake mixy: mrkva, kalerab, petrzlen, hrasok, zeler (na sposob polievky ale samozrejme pomixovane)

ja prevaram vodu a dolejem do flase a to stale takto doplnam

elenam
8. okt 2009

Krásny večer maminky. Konečne som vás dočítala. Sašenka spí už od 6:30. Dnes mi spala cez deň iba 2x po pol hodine, tak už o piatej bola jak perún zlá. Ale musela vydržať. Som to ja ale hnusoba tak trápiť dieťa.
Čítam, že dávate drobčatám rožok alebo chlieb. Mne doktorka vravela, že to môžem až od 8 mesiaca.

kucina1
8. okt 2009

moje dieta si chvilu pospala, potom sa pretocil na brucho a konikoval, tak som ho dala do postielky tak si nasiel polohu a tiez si chvilu pospal ale uz je hore a plny zivota sa hraje na zemi. ach jaj a tato je v kuchyni zase bez nalady a tam pracuje. a este mi povedal ze si do konca novembra nemoze zobrat ziadnu dovolenku a ja ze potom aspon cez vianoce bude az do januara doma a on ze to asi tazko, ziadne volno si asi nevezme. ach jaj

atemi
8. okt 2009

Ahojteeee.
Dnes je velky den, dostala som sa na konika 🙂 Teda sem na konika, nie ze vy skazene zenske budete zase mysliet na vselijake sprostosti 😀
Nestiham vela precitat, ale vidim, ze sa tu riesia overaliky. Ja som dnes zhanala na nete fusak a mam z toho dobry gulas. Neviem ci vlneny, ci flisovy a aky strih je praktickejsi - v strede zips, ci po bokoch zips? Je fusak taky podstatny? Podla mna je bundicka podstatnejsia, ved aj tak ramiena a rucky trcia z fusaku... Vy uz mate nejaky vybraty? Poradte.
Mgk, co sa tyka vody, ja prevaram vzdy cerstvu, ale davam len sem-tam ked je moc horuco, kedze kojim. Ked budem davat pravidelne, tak neviem ci sa mi bude chciet, asi prevarim na cely den a hotovo.
Matja, neviem kolko vitaminov presne sa strati zavaranim (asi kazdy vitamin inak), ale urcite podstatne viac ako pri mrazeni. Tu su niektore zaujimave veci o zavarani: http://zena.sme.sk/c/5023854/peter-simko-kazdy-...
Nsoci, 10kg???? Fuuuuha, riadny chlapina. To je po manzelovi?

iron
8. okt 2009

kuci...toto uz mam
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1368742

a toto konci o 15 min...tak uvidime
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1385356

Atemi..ja planujem jeden overala jednu vetrovecku. Vetrovku uz mam. A potom to supnem do fusaka len vo vetrovke. Ked bude v overali tak aj bez neho, resp...ponosime na rukach 😅

elenam
8. okt 2009

Babenky čo mám robiť aby som trošička schudla. Mne v poslednom čase tak veľmi chutí jesť a hlavne večer. Už sa na seba nemožem pozerať. Po pôrode mi brucho zostalo a nie a nie sa ho zbaviť. ☹

atemi
8. okt 2009

Elenam, cvicit 😉 Ja som na tom podobne, ale na cvicenie energiu nemam, takze sa ucim radsej byt spokojna taka aka som 🙂

mona1111
8. okt 2009

ahojte

tak my sme boli v tom kauflande a kupila som mu termo nohavice na traky a k tomu aj termo vetrovku... Krasne ... no je to velmi rozkosne tak sa vytesujem...

Dnes mal na obed karfiol a velmiiiiiiiiiii mu chutil a poobede som mu skusila domacu vyzivu jablkovo mrkvovu zo zaciatku otvaral usta ale po chvilke ho to uz preslo... uvidime skusim mu dat aj zajtra....

pasoa
8. okt 2009

ahojte.

počujte, dojčiace dokrmujúce maminy. ja viem, že som sa už na to ix-krát pýtala, ale ja mám problém s kozami a neviem si rady.
Ako dojčíte, keď prikrmujete? Ten zvyšok mlieka, ktorý ste nahradili príkrmom, predpokladám, že neodsávate? NEbolia vás prsia?

ja ak á 3 hod. neodsajem, tak sa mi robia hrče. Hrúza. Odsávam stále rovnako, hoci obedovú dávku už máme zeleninovú. Ja som sa tak tešila na príkrmy, že už nebudem musieť byť taká obmedzovaná odsávaním, ale ak neodsajem, tak beda, hrče až pod pazuchami... neviem, ako to mám robiť...
Som rada, že mám MM a že ho mám stále dosť, ale čo keď bude matúško papať desiatu/obed/olovrant nemliečne, čo ja s toľkým mliekom? A ak neodsajem a budem si nechávať iba na ráno a večer, čo ak sa mi MM stratí???

kucina1
8. okt 2009

iron super tak drzim palce, ja drazim sedatko a to konci zajtra vecer tak uvidime

atemi
8. okt 2009

Iron, ja som myslela, ze overalik budem riesit az ked bude behat. Do fusaku overal netreba a ked si mam vybrat medzi overalom a fusakom, tak radsej fusak, ten rozopnes ked prides niekde dnu (do obchodu a pod) a je, overal treba vyzliekat. Ci co? Ci ako? Pomooooc, ja neviem 😒

matja
8. okt 2009

elenam, ja tiež plánujem dávať pečivo až od 8. mesiaca.
atemi, ďakujem za link, prečítam...

nsoci
8. okt 2009

Atemi nie, to am po mne. Ja som bola taka mega ako babo.
A jakto, ze si nedosla na stretko? Zorganizujes a neprides.... ☹

Matko uz am super reflex, jak ma holu prdelku a niekto si ho posadi na kolena, resp. dvohne nozicky hore tak tlaci ako divy a ked nejde aspon cika... Dnes am pocikal ked som mu pred kupanim chceal ostrihat pazuriky. 😀

nsoci
8. okt 2009

Atemi a ked bde chciet von z kocika na ruky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre