Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
12. okt 2009

samozrejme gratulujeme vsetkym oslavencom a oslavenkyniam xixi
mgk snazime sa snazime 🙂

kucina1
12. okt 2009

mne drobec spi uz dve hodiny a nemal ani ranajky 🙂

nsoci
12. okt 2009

Vsetko anj vymesacnikom...

Hm... v Blave bude tento tyzden "kraaaaaaaaaaaaaasne"
http://www.accuweather.com/world-forecast.asp?p...

mona1111
12. okt 2009

dobre ranko

dnes oslavujete viac deticiek tak im prajeme vsetko naj........

Mne nadcha pomaly prechadza, ale preslo mi to do kaslu, niekedy tym kaslom zobudim Samka, tak sa stahujem do obyvacky ked to na mna pride...... Nas ked sa napapa, rano okolo pol piatej tak hned nespinka pozera,ja sa nanho usmejem, on mi usmev opatuje, tak mu podam nejaku hrkalku s nou sa trosku pohra a potom zaspinka..... To uz mame druhy den takto co hned nezaspinka......

lubi22
12. okt 2009

Dobre ranko 🙂

Ja uz zarezavam v praci 🙂

Vsetkym dnesnym oslavencom blahozelame k vymesaciam 😵 😵 😵

denkolc
12. okt 2009

Nsoci, to máš nemilé.....nezávidím ani trochu a nech to okamžite prejde!!! Tí, ktorí pamätajú na bolesť pri tlačení sa zubov múdrosti, si aspoň vedia predstaviť, ako trpia naše ratolesti, keď im lezú tie ich zubadlá..

Kuci - dajte sa na poriadok aj vy.....ale aspoň to budete mať za sebou...ja začínam brať zase Calibrum, lebo to bude nápor jesenný..samé choroby....všade...

Drozdík, idem až dnes robiť gulášik (prvý raz) a keďže manžel včera bol na nákupoch v Metre, bude pozvaný...tak to aby som tam priliala aj dáke vínko, nech je povoľnejší...Inak, včera sme boli komplet rodinka na návšteve a pôsobili sme ako usporiadaná, milujúca rodinka, tato malú len navlačoval, bozkával a ja som na nich zbožne pozerala.... 🙂 Krááááása....

Mgk, Ty nezvykneš spať s Kubikom? Ja by som teraz aj haji, ale trojdecová káva nedovolí...heh...

Lubi, pracantka jedna.....nech Ti to ulieva... 😉

Inak, je to sranda, že sa tu furt gratuluje k výmesačiam..skoro stále má niekto sviatok... 😎

Stretko asi nebude, čo?

denkolc
12. okt 2009

Egy, ideme plávať do toho Senca, či nem?

Diocka, Ty čo to tu flákaš? 😀 😀 😀 Pozdravujeme Filipka...

Snehu, Ty musíš byť aj tošku smutná, že Ti suseda odchádza.. ☹

Iron, ako chodíš von, keď tak prší (myslím s havom aj malou - naraz, či Ti hava venčí manžel??)....?

Labuťka, tak sa včera vyhrávalo, čo?

vlalu6it
12. okt 2009

ahoj babule,,

tak my sme 1krat chori,,,mamina strasne a aj mala,,, ☹

uz vecer som sa citila zle,,ze zimnica a podobne a pobolievalo hrdlo,,cela rodina sme sli skor spat,,,
o 4rano sme boli vsetci hore ja som sa budila na prisernu horucavu a strasnu bolest v hrdle a kukame na malu o 4rano vyrehotana,,,ale mne to neslo,,zoberiem ju na ruky a ona ze podme sa hrat,,ale omyl,,cele rozhorucena,,a ja ,,stevko ona je chora,,vyskocil ako vetroplach z postele bezi po teplomer,,mala 39,,38po odpocitani,,potom beriem teplomer ja,,a ja ze 38,6,,tak fajn,,,mala nemoze dychat,,upchaty cely nos,,davame solne kvapky,,to same pre dospelakov beriem aj ja,,manzel bezi varit maminke cajik,,nehladiac na to,ze o pol 8zarezava v horucej kuchyni,,on je v poho,,,pcham malej cipok do ritulky proti horucke,,,a ja beriem 2panadoly a uz chlipem horuci caj s madom,,,striekam si stopangin do hrdla,,pisti mi v uskach,,mala nemoze zaspat,,tak sa trapime do pol 6rana,,a zrazu cela rodinka spi,,manzel vstava do prace unaveny,,dava malej mliecko a mne vari cajik,,ja s malou O pol9vstavame,,ma cervene ocinka a plny nostek,,horucka je fuc,,ja som ako zbity pes,,,robim si termin u lekara,,takze cakam na manzela o 12mame byt u lekara,,,,

asi taky je moj dnesny ranny vecero den,,,, ☹

vcera sme boli v cukrarni a kostoliku,,a asi sme podcenili to este slnecne pocasie,,ja saty,,mala ako tak s vestoum,,,b olo teplo,,ale ked zaslo slniecko,,kosa domova,,v cukrarni si mamina dala poriadnu porciu zmrzliny paradoxne s matovym cajom,,supeer,,,,tak mi treba,,,dnes mame navstevu zo slovenska,,na 2dni a v stredu pride ku mne jedna tehula,,,,uz ma kupenu miestenku,a ja chora a mala tiez,,bravo,,,som hotova,,a to som este aj pomaly chcela prat,,od dnes ratame uz len 4tyzdne na slovensko,,baby,,chapete,,sme tu od januara,,a je konecne koniec 4posr,,tyzdne 😀 aspon jeden usmev

vlalu6it
12. okt 2009

aj my prajeme vsetko naj vymesacnikom,,,

egy--ake mate krasne fotky,,a mala vypada omnoho vatsia-starsia,,aspon mne sa zda

munu
12. okt 2009

Ahojte 🙂

Vsetko najlepsie vsetkym oslavencom a oslavenkynam 😀

Nsoci, skoro sa uzdrav, aj vy Kuci.. mne uz kasel konecne prechadza, uz kaslem ovela ovela menej, nez predtym..Matko ma este nadchu,ale mam pocit, ze uz konecne zacina tiez ustupovat.. a predvcerom vecer som spozorovala, ze Matkovi sa trosku zacervenalo ocko, tak som to sledovala, lebo som si myslela, ze mozno si velmi obtrel ocko, alebo si donho dlubol. No ked som videla, ze to neprechadza, tak mi bolo jasne, ze niekde na prechadzke schytal prievan, tak som hned zakrocila, ocne kvapky a masticka ocna framykoin 3x denne a dneska uz ocko vyzera uplne zdrave.. ale este pre istotu dneska mu budem kvapkat aj natierat mastickou.. nech sa to nahodou nevrati.. tak vlastne len tu nadchu este vyhnat z neho a bude zase dobre..

Inac, dneska som mala v plane poobede ist povazit Matka, no neviem ci pojdem, vonku sice svieti slniecko,ale je uz typicke jesenne pocasie, chladno a fuka vietor.. tak asi to odlozim na stredu, ked uz aspon ocko bude uplne vporiadku zahojene.. mozno aj nadcha zase o kusok ustupi.. uvidime este ako bude poobede pocko..

Matko mi teraz zaspal, tak ja idem ukuchtit obedik pre neho, pre nas dneska nevarim, mame zo vcera cestovinku a bravcove masko na zeleninke s omackou.. a tiez musim aspon pozametat tu, pretoze tie moje vlasy su uplne vsade.. za jeden den mi na zem spadne tolko vlasov, ze ziiiram ked zametam.. a Matko lozi a je ho vsade plno teraz, tak si nemozem dovolit, aby cosi zo zeme zjedol alebo nedajboze moj vlas.. fuuuj.. az mne je zle pri pomysleni na to.. no lenze to on mi tak veselo vysklbuje vlasy.. ja sa k nemu natiahnem ked sa hrajeme a on ma hned schmatne za vlasy a taha a smeje sa mi pritom do tvare.. ze hahaha maaaaaam taaaa... 😀

no dobre, idem ja skor nez sa zobudi... tak sa majte zatial a pekny start do noveho tyzdna vsetkym 😉

vlalu6it
12. okt 2009

kuci a nsoci,,,skore uzdravenie,,,

pasojka,,na fc-som kukla vase fotky,,super mila rodinka a ty za mladiii,,vsak ty mladnes teraz,,, 😉 a len teraz som videla foto z vasich stretkov,,, 🙂 🙂 🙂 ja som tam chybala 😅 skoda 😅 si fandim,,ale ano 🙄

munu
12. okt 2009

jaaaj Vladka, tak aj vam skore uzdravenie.. 😉

vlalu6it
12. okt 2009

lubi,,my este monitor sem tam pouzivame,,ale nie stale,,ked nas napadne 😉

egy--mrkva vam moc nesmakovala,,,,snat zemiak,,,,

vlalu6it
12. okt 2009

munu,,,dakujeme,,,velmi pekne,,idem uz sa pripravit,o pol vyrazame,,a mala mi akurat zaspala,,hmmm,,tak dam do poriadku najprv seba,,papa,,,

elenam
12. okt 2009

Ahojte babenky, ja len na skok, lebo o chvíľu idem k mame. manžel bude v práci až do 7 a samej sa mi nechce byť. Aj my dnes oslavujeme 7 mesiacov. Baby to tak rýchlo letí. Len nedávno to bolo 7 dní a dnes aha. Zachvíľu rok. Aspoň vidím ako rýchlo starnem.
Včera sme prvýkrát jedli špenát so zemiakmi. No keby ste videli jak to malá jedla.Len ku koncu, keď už mala dosť tak ju trocha naplo. Som zvedavá, či to zje aj dnes. Mne to nechutilo, a pri tom ja špenát mám veľmi rada. Ale vitamíny sú vitaminy. A zajtra chcem skúsiť cviklu. Tak som zvedavá.

elenam
12. okt 2009

A ešte sa chcem spýtať. Aký fusak do športového kočíka? Všade čítam, že sú s 5 bezpečnostnými pásmi, to sú vhodné do šporťáku?

potulka
12. okt 2009

ahojte
bola som s mierne soplavym matejom u lekarky, dychanie ma ciste, aj hrdlo (to boli vresky, kym mu tam pozrela... 😔), takze dostal len kvapky do nosa. aj som si myslela, ze mu vlastne skoro nic nie je, ale aspon som teraz pokojnejsia. 🙂 boli sme tam v satke, lebo do ambulancie vedie par schodov a potom sme sa este trosku pomotali po vonku. prsalo, mala som na sebe muzovu sustavu bundu a cerveny dazdnik. velmi zaujimave! 🙂 ja inak zastavam nazor, ze pokial nie je dietko velmi nachladnute a nema horucku, treba ist von, aj ked je skaredo. niet nad cerstvy vlhky vzduch. problemom ostava len aby sa rodicom chcelo. 😀

pytala som sa dr. na detsky cajik, pretoze neviem, aky to vlastne je. poradila mi, ze ked chcem davat matejovi pit nieco ine ako mliecko, lepsia je cista prevarena voda. ze caj okrem ineho zbytocne farbi zuby. 😉 nuz ale dnes matej zjedol mimoriadne malo obeda, takze som ho potom nakojila. mimoriadne malo = asi 1/3 tej 125 g flasticky. 😠 bol uz ale dost unaveny, tak mozno preto. s ovocim na olovrant mozno zabodujem viac. 😉

a ozaj, matejko uz nie je zapchaty! odstoploval sa vecer vo vani. 😀

elenam, fusak asi zavisi od toho, aky mas kocik. nas je uzky a ma 5 pasov, tak musime hladat uzky fusak s 5 dierkami. 😉

vsetkym lazarom skore uzdravenie a oslavencom vsetko najlepsie. 😵 u nas sa "oslavovalo" v sobotu.

egyptanka
12. okt 2009

ahojte ... my mame dnes pol rocka 🙂

ajka82
12. okt 2009

🙄 hnusny moj nizky tlak...mi je strasne zle, asi umrem 😖
a to som aj kavu dala do seba, ale ziaden zazrak, aspon uz nemam tmu pred ocami...
kym sa mato vychystal do prace zvladle som uvarit sebe polievku a maalec cuketu si zemiakom a vajcom a on zatial striehol popri chystani ci si krpec nenarazi niekde nos...
potulka dnes ani moja nechcela vela zjest ale bola unavena...v polke (u nas to je 100g) take vreskoty pustila, ze to az ne socialku museli pocut, tak som myslela, ze zazvonia u nas aj bez echa 😅 ... revala asi pol hodinu, nic ju neutisilo, dokonca aj pri cici este vzlykala s plnymi ustami, az zaspala konecne 😖 ... dufam ze pospi poriadne a potom by sme mali ist aspon na chvilu von (podladazdu este uvidim ci kocik alebo manduca)

chorym, rychle uzdravenie

oslavencom, vsetko naj 😵

elena to by mali byt tie z dierami na chrbte, kade prepchas popruhy v kociku, my tiez mame taky, myslim ze je vhodnejsi ako tie bez toho...neviem si predstavit ako by som priputala potom moju dceru, aby z kocika nevyskocila

denkasak mozme hodit aaj stretko v dazdi 😝

nsoci
12. okt 2009

Ahoj egy, jej krpana uz je velika, vsetko naj!
Vladka skore uzdravenie obom.
Potulka no tie schodiky k lekarke tiez nemusim. Ale to uz je nic ked vynesiem kocik z podchodu. Nechapem preco tam neni normalny prechod pre kociky. Ked ides cez most pre eliny chodnik skonci a auta ta jazdia jak blaznive. Des a hruza. A hanba na hlavne mesto.

Uvarila som kralika a narvala ho do vyzivovych poharov a foriem na lad.
Tusim da vycasilo, zeby sme sli von?
Zub uz trosku menej boli, som sa nasr... a zicherkou urobila duru do vlozky v zube nech as luftuje. 😀 Neopakujte. Raz mi tam ostali kusky spendlika, odvtedy pouzivam zicherku. Som nepoucitelna.

ajka82
12. okt 2009

boooze nsoci, ty sa tiez radsej zoperujes sama ako ist k zubarke ... jak ja 😀 😀 😀

egyptanka
12. okt 2009

no my sme dnes boli u neurologicky, pytala sa co vsetko vie a tak hovorila, ze dobre ... len mala bola uz unavena, tak sa moc nepredviedla a bola mrzuta.
dnesna mrkva bola o cosi lepsia, lebo som jej tam hodila MM, uz mala aj tendenciu otvarat sama ustocka a ku koncu uz bola zlata ... zavrela ustocka a potom normalne zretelne povedala Nieeeee 😀
denka, ajka ... stretko v kose a dazdi? ... ze aka romantika.
denka, este nie som rozhodnuta s tym plavanim ... rozmyslam nad Sencom ale aj tie Pasienky sa velmi zapacili.

A zajtra nas caka rizikova poradna.

Inac mam pocit, ze po tej mrkve sa mi Natalka nejako rozkecala. 🙂

ajka82
12. okt 2009

egy...nahodou, ja sa rada prechadzam v dazdi...a moj mato si zo mna vzdy robil prdel zo zaciatku, ked sme sa isli prejst tak prsalo skoro vzdy 😅

egyptanka
12. okt 2009

ajka, ja tiez, ale nemoze fukat silny vietor ... vcera som si to uzila, prsal taky drobnucky dazdik a svietilo slniecko. Spravila sa duha ... jooooj nadhera. Natalka spinkala v kociari a ked tie jemne kvapky dopadali na prsiplast ... no jaaaa byt decko tak by mi nemuseli hovorit, ze mam spinkat. 😉

ajka82
12. okt 2009

mala mi zatial vzdy spala ked vonku prsalo a boli sme akurat na prechadzke 😵

baby kedy sa chystate dat fusaky do kocikov? ze az ked bude vcsia zima a mrznut? ... lebo uz som pocula nazory zeuz aj teraz by sa malo...
a este jedna vec...kedy by sa malo zacat ucit na serbel? staci ked dostane krpec serbel "k narodeninam"? 😅

matja
12. okt 2009

ahojte,
ja dnes ani neviem, že malého mám 😀
Ráno, keď sa zobudil, som mu polospiaca vystrčila cicík, najedol sa, potom som mu dala ruku a on si robil ťapušky, o chvíľu som vstala, prebalila ho a na rukách uspala. Po hodinke sa zobudil, celú trištvrte hodinu sa sám hral v postieľke a rozprával sa, prišla som k nemu, prebalila, nakŕmila, položila na deku a hral sa. Na obed nás prišiel pozrieť manžel z práce, kým sa s ním hral, ja som sa najedla, potom som malého uspala a spí doteraz (hodinu a pol). Ja som si šla zdriemnuť spolu s ním, ale prebral ma poštár s balíkom a už sa mi späť do postele nechce.

Tiež zastávam názor, že treba s deťmi chodiť von aj keď prší. V sobotu u nás lialo a von sme boli, aj keď som bola po kolená mokrá. Dnes sa mi síce nechce, ale premôžem sa a pôjdem aspoň na chvíľku. Máme novú bundičku, tak musíme vyskúšať 🙂

Chorôbkam prajeme skoré uzdravenie a oslávencom všetko najlepšie 🙂

matja
12. okt 2009

ajka, fusak dám vtedy, keď budem vidieť, že je Paťkovi zima. Zatiaľ som dala dvakrát nánožník, v ňom mu bolo teplo.

no a na nočník budem dávať asi vtedy, keď bude sám pekne sedieť. A možno aj neskôr, ešte neviem. Možno mu darujeme nočník na Vianoce 😀 Kúpili sme ho pred 2 týždňami a je s melódiou.

potulka
12. okt 2009

nam sa pokazil nanoznik a od stredy ma byt riadna kosa, takze fusak kupujeme dnes/zajtra. boli sme v babymarkete na obhliadke a asi tam aj kupime.
nocnik - ked sa bude vediet matejko sam posadit, takze hadam o nejaky mesiac-dva.
egy, ved stretko moze znamenat aj prechadzku. 😉

denkolc
12. okt 2009

Ajka, ako sa môžeš tak pýtať, že odkedy fusak? 😀 Však už aj...si nevidela, že my už nosíme fusak aj deku??? 😅 Hehe...

Mati, nevymeníš krpcov? Síce, aj Tánička je dnes zlatučká, vlastne v poslednej dobe sa celá zmenila a len niekedy má nervy....ale dnes varíme v kuchyni a celkom sa jej páči...

A jasnačka - chodiť treba stále von! Ale viac krát za deň v daždi aj so psom - to by sa mi nechcelo...ale raz za deň aj v daždi - no problem...my máme super pršiplášť na kočík, malá je v tom jak v jaskyni a ja zeberem dáždnik a jedeme sa prechádzať....vtedy sa naj spí...a jeseň je tu, pak nastane zima a ozajstné starosti - odpratávanie snehu z auta, rozmrazovanie auta, vykurovanie auta, prenášanie kočíka, brodenie sa snehom.....Tuším Iron sa na toto obdobie teší najviac.... 😀

ajka82
12. okt 2009

tak parada s fusakom, uz som myslela ze budem chciet byt krkavcia mater... inak mala je dost otuzila som si vsimla, aj na tom plavani to bolo vidno...
karinke uz sa podari aj sadnut si samej, ale nedokaze ani pol minuty obsediet na jednom mieste, tak je to teraz zbytocne 😅

krpec sa brebral vedla mna a zase sa mi vystverala na hrud a spi dalej...posledne dni to zacala robit pravidelne 🙂
a ked sa prebere a nikto pri nej neni tak je strasne zle, musi vzdy niekoho vidiet, ked sa zobudi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre