Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
13. okt 2009

majka..aj by som ti poradila,,ale ja este sama nic kupene teple nemam,,a preto sme aj tak narychlo ochoreli,,najprv 24stupnov a na 2den 14,,,asi tak,,a tak mi treba,,,mala som dopredu rozmyslat,,,mrzi ma akurat stav malej,,ale ta bola oblecena este pocas tepleho dna pekne tricko a gamasky a ponozky a mikinka,,,hmmmakurat,,,,asi tym,,ze tu nekuria,,alebo som ju nakazila ja,,alebo ona mna,,hmmm

ajka82
13. okt 2009

vlaku to su take male dotierave bzuciace hmyze ktore by len pichali a sali z teba krv a strasne to potom svrbi 😀
podla mna uz v tomto obdobi nikde nie su len pri tom starom schatralom pivovare sa kotia aj v takejto zime 😠

aaluska, no ja a varit na pare to asi nie...

pasoa, podla mna si to este rozmyslis a matusko bude mat este braceka alebo sestricku 😉 isto bude dobre

vlalu6it
13. okt 2009

pasojka,,,chod sa teda vyplakat,,a potom sa pozbieraj a zahod tie skarede myslienky,,ja na teba myslim,,,a viem,,ze bude dobre a ty zmenis nazor,,,si skvela matka a budete mat este kooopec detii 🙂 a matusko ti bude pomahat vies???mam ta rada,,,prepac ak som zla,,prepac,,,ale neverim ti co pises

vlalu6it
13. okt 2009

ajka,,,,chyt mi jedneho,,a uschovaj vo flaske,,ja ked dojdem dom potom mi ho darujes a ja donesiem do tally ako suvenir,,ok??? 😀

pasoji,,dievcatko budes mat,,ti predurcujem dopredu,m,krasne ,usmievave ,vonave,pritulne ,a tak nezne dievcatenko,,len tvoje a vase a matuzskova sestrulienka a vasa rodinka a tvooooje naj naj naj,,deticky,,,krasne slova,,,

kucina1
13. okt 2009

tak sme doma z kontroly, plna cakaren a ja z najmladsim a hadajte pustil nas niekto? figu boli sme tam vyse hodiny a ked sme mali ist presne podla poradia dnu tak nas zavolala sestricka, ze mame ist s tym malickym. drobec tam vydrzal ale uz chcel velmi spat, tak mi teraz chudacik spi na chodbe v autosedacke este v bunde, nechcem ho vyzliect bo sa asi urcite zobudi ale asi to idem skusit nech sa zbytocne nespoti. inak mame dobrat kvapky do nosa a inak je zdravy, tak fajn.

pytala som sa na lepok a nam povedala, ze este nie

pasoa
13. okt 2009

vlalu, ty a zlá? ale choď. to mi k tebe nepasuje 😉

máš pravdu vo všetkom (až na ten kooopec detí - v pláne bolo už len jedno ďalšie), ja mám len dnes bad day.

vlalu6it
13. okt 2009

kuci,,a ake kvapúocky maly bral???tu v tally nechcu dat nic ine ako solny rozstok,,

potulka
13. okt 2009

ajka, omyl, nielen pri pivovare ale aj na nasom dvorceku. uz som sice par dni nic nepocula, ale este cez vikend sme matejovi nasli taky stipanec na hlavicke, ze som si najprv myslela, ze sa niekde buchol a ma tam hrcu. 😠

pasoa, uplne chapem tvoje momentalne myslienky. ale podobne ako zuzic si myslim, ze teraz nad takymi vecami netreba vobec uvazovat. ked bude ten spravny cas, tuzba po dalsom babatku pride. a ak nepride, nevadi. vsetko bude tak, ako ma byt. :-***

pasoa
13. okt 2009

vlalu, no Terezku predsa 😉

pasoa
13. okt 2009

jáj, ešte že vás mám....

matúško dnes dospáva vari predchádzajúci týždeň alebo aj dva... o 8:15 som ho nežne zobudila, lebo tak tuho spal, od 22:00.... a po papaní zaspal a spí už hodinu... hmmm...

mal hrooozne zaparenú riťku, ale až tak, že mu to mokvalo a šla mu aj trošku krvička... skúsila som SOS krém, Sudocrem, Biodermu... a včera mi dala kamoška Imazol a tým som mu to natrela na noc a dnes ráno krása. ešte to nie je celkom zahojené, ale už to nie je červené, iba ružové...

a tak teraz hajá a ja tu vysedávam pred compom.... navarené na šťastie mám...

kucina1
13. okt 2009

vlalu take antibioticke s nazvom pomycon , ma to brat este par dni
vyzliekla som ho a spi v postielke moj chudacik unaveny

kucina1
13. okt 2009

konecne som sa vcera zbavila doma 4 cukin a ostali mi 2 baklazany, na dnesny tomasov obed a manzel mi od svokry doniesol dalsie 4 cukyna dalsie 2 baklazany ach jaj 😲

zuzic1
13. okt 2009

pasoa: my tiez mame imazol a je to nas naj kamarat 🙂 , davam mu ho na noc...a naozaj to vlalu napisala presne...nesmies uvazovat takto...Matusko urcite bude najstastnejsi ked mu date sestricku alebo bratcela 🙂

pasoa
13. okt 2009

kucina, to sa sťažuješ? dám ti moju adresu? 😉

ja som kupovala brokolicu v obchode s ťažkým srdcom, že bohvie, čo to vlastne kupujem...žiadne bio, žiadne eko...

a ozik, chcela som kúpiť matúškovi nejakú zásobu aj výživiek zeleninových, najmä takú zeleninu, akú doma nemám. aj s mäskom a tak. takže špenátová výživka od HIPP obsahuje 29% plnotučného mlieka. Vhodné pre deti od 4. mesiacov. A takto to pokračovlao aj pri značke Hamm a Sunárek... Dovi-dopo...

ale niečo mojím úzkym výberom prešlo a tak som čo-to pokúpila. skúsim, či a ako mu to bude šmakovať. o týždeň by som mala začať pridávať mäsko, som kúpila dáky mix s jahňacinou aj kuracím vari... tak skúsim...

elenam
13. okt 2009

labutka - ja už nedávam podľa návodu. Hodím toľko lyžíc, aby to vyzeralo ako kaša. Ja keď som robila podľa návodu, tak som mala husté, že sa to nedalo ani miešať a ani jesť. Rob podľa seba a uvidiš. Nič nemôžeš pokaziť. Keď sa Ti bude zdať husté. prilej vodu a hotovo. 🙂

potulka
13. okt 2009

kuci, aj my sme dostali pomycon. 🙂 najprv som sa napajedila, ze naco prepana ATB na obycajny sopel, ale potom som si povedala, ze je to len lokalne, tak vari OK. liecia sa tym aj natrhnute bradavky a zapaly prsnika. ak to s matejovym hryzenim pojde takto dalej, zidu sa kvapky aj mamicke. 😠
a to s tou zeleninou poznam. svokrovci maju zahradu a tiez je to nekonecneeeee. hlavne cukiny a rajciny. paradajky velmi lubim, ale pri kojeni sa nimi nechcem napchavat od rana do vecera, takze sa nam tu kopia. myslela som, ze si pomozem, ked na plnenu papriku urobim omacku z cerstvych paradajok no a vecer dokvitli svokrovci s dalsou taskou. 😀

pasoa
13. okt 2009

ženy, robím experiment, že už nedávam matúškovi 6x denne papať, ale len 5x (samozrejme o to viac na dávku) a ráno ho nechávam spať, kým spí... (ak nespí samozrejme ako dnes, do štvrť na deväť 😕 )
no a on zakaždým do tej 8:00 - 8:15, potom ho už jemne budím, a teda nám to vychádza takto:
8:15 raňajky
11:15 desiata
14:15 obed 😀
cca hoďku na to trocha MM na zapitie
18:00-18:30 olovrant
21:00-22:00 večera...

nemáme to nejako posunuté??? obedujeme o druhej až tretej...hmmm....
sestra mi radí, aby som vynechala desiatu a dávala mu rovno o tej 11-tej obed...

keď mu začnem dávať ovocie na olovrant, ktoré z tých papaní potom mám teda brať za olovrant? hneď to nasledujúce a potom pôjdu dve MMliečkové večere?

kucina1
13. okt 2009

ozaj baby a jedna novinka tomasovi ide von horny zub uz sa kazdu chvilu prereze a to bude skor ako spodne, tie sa uz chystaju von tiez 😀

vlalu6it
13. okt 2009

pasoji,,,my davame obed okolo 13-13,30ako kedy,,,niekedy aj vonku kasu zeleninovu s maskom prihrievam,,,

inak krasne meno terezka,,moja kamoska v spanielsku ma teresku,,, 🙂

pasoa
13. okt 2009

Matúško bol Terezka do cca 20tt, potom už to bol Matúško 😀

potulka
13. okt 2009

ehm, takze doobeda sme von ist nestihli. matejkova obligatna polhodinka trvala od 9. do 11. 😀 uz sa vari voda na zemiaky a spenat, vajko je uz pripravene. normalne dospelacky obed! 😉

pasoa, my sme uz zacali s ovocim a viac sa mi to hodi na olovrant. davam ho hned to nasledujuce krmenie po obede. a s tym casom - nie je to jedno, ci je obed o 11. alebo o 2.? ved ked ti to tak vychadza... podla mna v pohode. u nas je to priblizne takto:
6.-7. ranajky - mlieko
9.-10. desiata - mlieko
12.-13. obed - zelenina, masko, vajko (+ mlieko)
15.-16. olovrant - ovocie (+ mlieko)
18.-19. vecera - mlieko
okolo 9. zaspavacie mlieko
v noci mlieko podla potreby

"uz" 3x sa stalo, ze po obede mlieko potrebne nebolo a olovrant bol potom dve hodiny na to.

vlalu6it
13. okt 2009

aha,,tak teraz budete cakat filipka a bude to terinka 😀

kuci,,vy mate vsetko nejak napred,,hmmm 😀 😀 😀

elenam
13. okt 2009

Pasoa- ja nedávam presne na čas malej papať, ona mi nikdy nespí rovnako. A dúfam, že to nie je zlé. Ale ak vynechám desiatu, tak idem rovno na obed. Ten sa este teraz varí. Tak dám malej trocha výživky s piškótami a o 2 hod. mäsko so zeleninkou a polievočku. A potom príde na rad mlieko a zas nejaké ovocie, potom kaša a mlieko a ide sa hajať. Nechcem ju kvôli jedeniu budiť. Myslím, že nerobím nič zlé.
A s Matúškom neboj. Všetko bude dobré. Ja viem sa vžiť do Tvojej kože a celkom Ťa chápem, ale vieš, že psychika je veľmi dôležitá. Tak nemysli na nič zlé. 🙂

pasoa
13. okt 2009

vlalu, ako vieš, že sa mi páči meno Filipko? to je moja alternatíva pre prípadného druhého chlapca... čo mi vidíš do hlavy či čo??? 😕 😕 😕 🙄 😨

vlalu6it
13. okt 2009

😅 presne,,,myslim na teba a tak mi to ide tvoj zivot a predstavy do halvy,,dobra alternativa pre buduce povolanie,,co povies,?? 😅 baby ,,no,,ved sa ma nebojte 😅

kucina1
13. okt 2009

vlalu veru podla tej vyvojovej tabulky vie tomasko vsetko co by mal veciet az v 9 mesiaci xixi
no uz je hore a spolu varime, on zuzle varechu a ja lietam okolo hrncov

elenam
13. okt 2009

babenky, ideme papať výživku, lebo malá je už hladná. Tak potom večer. A mimochodom už dávate aj vajce? To sa môže?

vlalu6it
13. okt 2009

kuci,,vau,,,tak len tak dalej,,mame dalsieho geniaaaaa 🙂

ajka82
13. okt 2009

podarilo sa nam zaspat pred obedom 🙂 nebudu revy v polke jedla, ze je unavena 😵

akurat som pozrela von a taky vetrisko fuka 😖 rozmyslam jak von pojdeme aby nas neodvialo...

vlalu6it
13. okt 2009

ajka,,davas aj foliu,ked tak fuka????

elenam,,mozes davat,,ale len zltok od 7mesiacika,,....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre