Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kajuska111
20. okt 2009

lubi, jogurtiky sa mozu az od ukonceneho 8. mesiaca? nam okrem ineho povedala doktorka v tej nemocnici, ze mozeme zacat davat jogurty uz teraz, ale ja sa este bojim...ze activiu nesladenu...no tak babo rad 😉

mgk111
20. okt 2009

iron - no dufam, ze sopliky ustupia lebo mu je z nich zle a brutal kasle ☹

lubi - a ako prebiehalo ked vam ten jazycek davali do poriadku? lebo aby nebolo malo, este mi povedala na usno-krcno-nosnom ze treba podrezat jazycek lebo ze bude zle vyslovavat.. ☹ ze mam prist ked bude uplne zdravy a urobia to... ale nic blizsie neviem a dnes sa toho na mna trosku nakopilo ☹

kucina - teraz si predstav, ze to budes mat dvojmo 🙂 xixi

kajuska - dik inak my davame jogurtiky pre deti od nestle...

kucina1
20. okt 2009

mgk ma slahne xixi

kucina1
20. okt 2009

ale ked bude lucinka alebo chlapec take dobre babo ako je tomasko skoro vzdy bude to uzasne 😀

kajuska111
20. okt 2009

kuci, ked bude tvoja lucinka ako nasa lucinka, tak budes mat riadnu zabavu 😉

mgk111
20. okt 2009

kucina - lucinka? 🙂 pekne meno a ked bude chlapcek tak co?

ja sa bojim, co to tam mam za hrcku, nechcem deptat manzela ale boli to ☹ antibiotika nasadene, este chyba verit ze to bude ok...

kajuska111
20. okt 2009

mgk, aj ja som myslela, ze by som davala tie jogurtiky, a doktorka, ze activiu alebo dobru mamu - tu som dokonca len klasicku bielu ani nevidela...asi som nehladala 😀

iron
20. okt 2009

mgk...mozno len zdurenu uzlinu...neboj sa.
A tie sopliky mi hovor, my nespime cele noci, lebo jej stekaju s tym sa ide zadrhnut, vykaslat to nevie....Nostek ma upchaty tak dych ustami...ked zabudne a ide sa nadychnut nosom tak sa zobudi...
No ale je to len docasna zalezitost. Snazim sa to brat z tej pozitivnej stranky..:Chyta imunitu na taketo chorobky...

kajuska111
20. okt 2009

mgk, neboj, urcite to bude OK, nemysli hned na zle veci, doberies antibiotika a budes v poriadku...urcite to prejde!

iron
20. okt 2009

to take jogurtiky? ja som myslela ze take pre deti od nestle a take....
No my furt nepapame ovocie, tak asi este musim vyskusat ine veci...
A na obed uz nekojim ani ja....len rano, na desiatu....olovrant /lebo to ma to ovocie a nechce tak je hladna/ a vecer a v noci...BOze to este aj dost. Tak takymto stylom sa veru ja ktomu druhemu babu nedostanem....

lubi22
20. okt 2009

Kajuska ano od ukonceneho 8. mesiacika. Kupila som uz od Nestle Baby Yogo. A aj puding pre babenka od Nestle.

Maci - no v BB nas poslali do nemocnice, tam mu to chceli rezat v narkoze, podviazat ci co. No nakoniec sme sli k znamemu lekarovi a ten mu do prestrihol. Ako to netusim, lebo nas vyhodil z ambulancie, ale tiekla mu potom iba trosku krvicka, plackal asi minutku, cely den se sa iba kojili, ziadna tuha strava. Este sme neboli na kontrole, pojdeme, ked sa pojdeme k manzelovym rodicom, lebo to je ich kamarat. Tiez hovoril, ze je to hlavne kvoli vyslovnosti, aby si neurobil zle navyky, a nam to vadilo aj pri papani. Kamoska to malemu este nedala robit, im zase iny lekar povedal, ze este netreba, a jej syncek ma 3 roky a ja mu fakt nerozumiem slovo, ako mumle.

mgk111
20. okt 2009

iron - nam dali nejake cipky vraj preventivne, lebo ze sem-tam sa deti dusia, tak som myslela ze ma rovno vystre... uff a este mi dokina na usnom povedlaa, ze vy uz ste tu zase? (boli sme tam v maji preventivne, bez nalezu) a ze ci kojim a ked som povedala, ze uz nie, divno sa pozrela... ochhhh a ako davas spinkat na brusko ci chrbatik?

kajuska - no vzdy som si myslela zemna len tak cosi nerozhadze ale toto je take divne, ked proste nevies... musim verit ja viem...

kucina1
20. okt 2009

mgk chlapcek nebude xixi 🙂 ale keby bol tak meno este nemame vymyslene

lubi22
20. okt 2009

No Kuci, drzim paste, aby aj druhe babenko bolo taky pohodacik ako Tomasko 😉 Lebo vacsinou to tak byva, ze jedno je kludnejsie a druhe divoch 😀 Aj u nas to tak plati, Filipka mame za odmenu 😀

kucina1
20. okt 2009

no krpec sa napchava piskotami a chrumkami a vytesuje sa nenazranec jeden

my jogurt nedavame, bo nam to doktorka este nedovolila

kajuska111
20. okt 2009

iron, no aj ja som bola prekvapena, este som sa jej spytala, ze "a to jej mam davat akoze kravske mlieko???" a cumela som na nu s otvorenou hubou ako Kelišová...a ona ze preco nie...tak som jej povedala, ze ved vsade citam, ako moze uskodit kravske mlieko dietatku, tak sa ma pytala, ze kde vsade som to citala, tak som vymenovala zdroje, medzi ktorymi bola dokonca aj publikacia odobrena laktacnou asociaciou...no tak nakoniec bola ticho...a ja som sa vlastne nedozvedela, ze co mam spravit...tak som zatial nedala

inak ovocie nam celkom ide, vlastne aj zeleninka, ale malokedy mi Lucka zje celu davku...ale ze dietatku nemam dat ani o jednui lyzicku viac, ako zje s chutou, tak ju do toho netlacim...

lubi22
20. okt 2009

Maci a uz Ti nejde vobec mliecko? Pretoze ak este trosku ano, to co mas je pravdepodobne upchaty mliekovod, z toho vznikne zapal, alebo z nejakej bakterie. Ja uz som si pri Filipkovi zapal zazila viackrat s riadnymi hrcami. Vyhoda je, ze ked uz nekojis, zoberies ATB a bude to v pohode za chvilku. Ja som si pomahala homeopatikami a zabrali tiez.

mgk111
20. okt 2009

lubi - dik - mne povedala, ze to urobia priamo tam v ordinacii - cize isto len bez narkozy a podobne... ale nechapem to lebo jazyk vyplazuje o dusu, papa ukazkovo z lyzicky... a ja ho asi budem pri tom drzat ☹ ufff co uz..
ale povedala ze to mame dat spravit kym nezacne rozpravat... teda ked vyzdravie tak sup sup... kolko trva kym sa to "uzdravi" a kedy idete na kontrolu? lebo potom ma caka zase ockovanie tak neviem ako to skblit...

kucina1
20. okt 2009

lubi no ved bude sranda 🙂 ale vytesujem sa

lubi22
20. okt 2009

Maci trva to jeden den, kym sa to vyzdravi 😉

mgk111
20. okt 2009

lubi - trosku mlieka ano, ale ono asi tri tyzdne uz nekojim ani neodstrekavam a az teraz sa mi tam cosi spravio a to len na jednom... a hrce si mala kde? lebo ja to mam akoby pod bradavkou take citlive - hrcka bolestiva na dotyk... a ked dvihnem ruku tak to boli a tulit si kubka - no jednoducho rozkos ☹

lubi22
20. okt 2009

Kuci urcite - tych pozitiv z dvoch deticiek je isto omnoho omnoho viac, aj keby bolo jedno zivsie 🙂 Len nech je vsetko v poriadku a ste s babenkom v pohode 🙂

mgk111
20. okt 2009

kajuska - fiha zaujimava doktorka...

kucina - preco nedavate jogurt?

lubi - aspon cosi pozitivne...

lubi22
20. okt 2009

Maci to moze byt, este sa Ti uplne nezastavila laktacia. Raz som mala hrcku na vonkajsej strane prsnika a raz tiez tak asi cm od bradavky. To je bolestive na dotyk, Filipka som na tej ruke ani nemohla nosit, lebo ked som si ho oprela o hrud, tak to velmi bolelo. Mne velmi pomohli homeopatika Belladona 9 CH a este obklady - slivkovy lekvar, kapustny list, tvaroh.

Na tu kontrolu s jazyckom ideme iba kvoli tomu, aby sa pozrel, ci to bude treba est viac zastrihnut, alebo ci je to v poriadku.

kajuska111
20. okt 2009

macka, to je dokorka v tn nemocnici....chodime tam na kontrolu kvoli Luckinej porodnej vahe, kedze bola nizsia...

mgk111
20. okt 2009

lubi - mne dali antibiotika amoksiklav ci tak nejako... a nic z toho co pises nemame doma ☹ joooj este aj krpec chory... asi to necham len na tie antibiotika a troska ma spucoval, ze som si "nezviazavala" prsia... ale ja som myslela ze mliecko proste doslo, ze to malicko sa len strati...

iron
20. okt 2009

No ja ju davam spinkat na bok, ale ona sa furt pretoci na brusko....Joj a ako krochka, tak by som za nu potiahla tie sople... 😅

mgk111
20. okt 2009

kajka - a kolko vazila? to tam stale musite chodit?

kubko plakal v postielke tak som ho dala tatinovi a stale spinka uz mal pred pol hodkou papat chudiatko... som myslela ze ked ho boli hrdlo, ze ani nebude chciet ale cca okolo 100ml - neviem kolko to je g - zjedol z brokolice, mrkvy, zemiak a jahnacie masko... teraz som mu prichystala hrusku s jablckom

a v mrazaku som objavila svoje pracne odstrekavane mliecko tak sa vytesujem, ze mu teraz dam nejake vitaminceky na imunitu naviac 🙂 jupiii a ja ze co s nim budem robit ked nedavam do jedla 🙂

iron - na boku spinka len pri nas, inak sa mu nechce... a to je dobre, ze na brusko, aspon to tak nesteka...
ja tie sopliky vytahujem tak, ze zmacknem nosik a utieram a potom z vysavacom odsavame hoci bojujeme... mi bolo trosku divne, ked sa ma pytala dokina, ci odsavame, ci nam to maly dovoli - no jasne ze nedovoli, ale ved my rodicia sme zodpovedni a hadam mame viac sily - place pritom akoby sme ho rezali, ale ked treba tak treba... aj to kalcium vraj deti nechcu - no mna to moc nezaujima, nejakym sposobom ho donutim to zjest...

preco sa deti brania kvapkaniu do nosa a usiek? ved to predsa neboli...

kucina1
20. okt 2009

mne tomas spi uz stale na bruchu alebo na boku

mgk neviem ale je to neprijemne a nevedia co sa im ide robit
no tomas vyjedol vsetko co sa dalo, a uz pije svoje mlieko

ked bol tomas mensi tak si flasu drzal sam a teraz vobec, asi spohodlnel. ale vraj nsocin matko drzanie flase od tomaska odkukal, tak on to vie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre