Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
27. aug 2009

egy 5x od rana do vecera, normal kojenie, 1x po obede ked zapija (ale stiahne cele prso) a asi 4 dni sa budi v noci ze chce jest 1x...predtym prespala vzdy celu noc

aljusik
27. aug 2009

lubi dakujem ti. nasa zajtrajsia ranna prechadzka povedie rovno do lekarne. a inak dufam, ze taketo trapenie nebude zo vsetkymi nasledujucimi zubkami, ved ten prvy bol celkom v pohode, no nechapem...

lubi22
27. aug 2009

Ajka ja budem varit tak ako pri malom, kazde dva dni. Jeden den uplne cerstve a druhy to iste z chladnicky. Ono to nie je take narocne varenie, kedze sa im ani nesoli ani nedochucuje, clovek to jednoducho slahne do jedneho hrnceka, masko a zeleninku a je uvarene 🙂

Egy aj ja mam speci hrncek na detickove varenie. V Tescome som si kupovala taky maly kastrolik.

My nastastie mame prisun kralikov od manzelovho starkeho. Ale v Metre maju tiez. Jediny problem je, ze odkedy som bola tehu s Filipkom, hrozne mi kralicie maso smrdi, normalne ma natahuje, ked sa vari, alebo pecie, tak budem musiet zapnut digestor na plne obratky a nejak to predychat.

ajka82
27. aug 2009

lubi, myslim ze aj ja casom budem varit kazdy druhy den, aj ked som nechcela 😅 sak som zistila ze ziadne tazke varenie, mne vzdy trva to poopucenie zeleniny a nakrajanie maska, lebo nestem mixovat..
mojmu bratovi mixovali vsetko a potom mal problem jest "normalnu" stravu
no ja som sa pytala aj rodiny aj znamych ci nevedia kto chova zajace a nikto o nikom nevie, lebo pred tym aj u babky sa chovali ale uz prestali... ale sak nevadi

aj ja som oddelila jeden hrncek na varenie pre karinku 🙂

baskaj
27. aug 2009

no, hrušky už zavarené. podarilo sa 8 malých pohárikov. ale narobená som ako pre celú rotu 😅 . moja premiéra v zaváraní 😅 som ich zaliala iba vriacou vodou. uf. ledava stojím na nohách z celého dňa - teda teraz už sedím... mne cez deň normálne niekedy dojde do nôh taká slabosť, že si myslím, že sa aj s malým zveziem až na podlahu. no darmo, on už je ťažký a ja toho už mám tiež dosť... ale asi na tom nič nezmením 😒

labut - "U kojených, prospívajících dětí není nutné podávat tekutiny zhruba do 9.-10. měsíce" - si sa kedysi pýtala

aljusik - som chcela len porovnať, ale už som sa rozhodla - predávam šatku a kupujem nosič liliputi

baby - ako si to napr. králičie mäso naporcírujete? za surova na kocky a potom len vyberáte z mrazáku alebo už uvarené na kocky a do mrazáku, či ako???

baskaj
27. aug 2009

vy ste už zdrhli??? 😠

baskaj
27. aug 2009

- zaliala som vriacou vodou (bez cukru) tie hrušky v pohári, zavárala som normálne 7 min... pre správne pochopenie...

ajka82
27. aug 2009

baskaj, ja som naporcirovala za surova a teraz postupne vyberam a potom uvarim

baskaj
27. aug 2009

ajka - dík. aj ja som tak rozmýšľala...

katka0602
28. aug 2009

tak tu sa uz zavara a mrazi vo velkom. mne stale pripada ze este mame cas, ale uz ani velmi nie. o par dni mame 5 mesiacov, takze uz by som sa pomaly mohla zacat obzerat aspon po stolicke.
este neviem presne co by som chcela, uvidime...

ja sa uz mam trochu lepsie, bolest dutin ustupuje, ale asi maly odo mna nieco chytil, ale iba vo velmi miernej forme, mal trosku plny nos takze nasa odsavacka na vysavac mala premieru. ale odsali sme 3x a myslim ze uz je dobre. inak posledne dni je dobrucky, chrobacik moj. 🙂

normalne ste u mna vzbudili veeeelku zvedavost zistit labutkine priezvisko, ked ste ho tak vychvalili 🙂

pekny den vam!

nsoci
28. aug 2009

bre ranko, my uz hodku a pol hore.... zadrichmala som s malym o osmej, teda vtedy sme si sli lahnut, ale kedy sme zaspali fakt netusim...

ali fuha, sa mame na co tesit, ked pojde druhy zubok... 😒

kucina1
28. aug 2009

tak dnes nebolo v noci ani krmenie ale asi 10x otacanie 🙂
zistila som, ze mam doma len jednu cestovnu tasku, tak som pobalila dieta do jedneho ruksaku, mamu do druheho, tatu do tretieho a v cestovke su uteraky, plienky, a ostatne veci co este musim zobrat. boze ako sa nam to vobec do auta vtrepe netusim. pripadne nevezmeme postielku.
tak dnes ideme poobede na nasu prvu spolocnu dovolenku na jednu chatu do lesa v jelenci (okr. nitra)
prideme v utorok vecer a ak sa nic nestane, tak sa v stredu s velkou pravdepodobnostou uvidime.

krpec sa opat hraje po dlhej dobe so sackom 🙂
vcera sa mi tmolil okolo stolika a stiahol z neho taky ten natahovaci centimeter. taky bol stastny. pol hodinu si to okukaval, ozuzlaval a bol taky podareny ze az 🙂

atemi
28. aug 2009

Bre ranko,
tak tu je latkarska tema este aj na FB? 🙂 No FB moc nemusim, ale ked budem mat cas, tak tam kuk... aspon kvoli tomu labulkinmu priezvisku sa to urcite oplati 😀 A kde to tam najdem?
My ideme k Dr. dnes. Kubco ma koncek pindura nejaky cerveny trosku. Vraj mame radsej prist, da nam masticku.

kucina1
28. aug 2009

a davam baby mojmu syncekovi par dni a zacne uz liezt, uz 2 dni nic ine nerobi len sa o to snazi 🙂

kucina1
28. aug 2009

a dnes sa mi uz 5x prataca aj z brucha na chrbat, fiha aky je aktivny 🙂

labutka
28. aug 2009

no egy, tusim si adam zobral z vas priklad, dnes v noci sme boli asi 100 krat hore... nechapem. len co som mu vybrala kozu z ust, tak zacal bleeekat....
ten clanok o prikrmoch s tabulkou je v dietati.
egy, jak sa vola ten tvoj kamos? mozno mi to je rodina....... posli do IP. 🙂

dnes mame pol roka! prijimam gratulacie. 😵

A ideme na vikend k nasim, moc sa netesim, ale mam tam auto, tak si ho chcem zobrat spat do BA. uz to vidim, ze zase budem muset mame vysvetlovat, ze budeme prikrmovat, ale vodu ani caj este nedostane.....

bershka
autor
28. aug 2009

seruuuuuuuuuuuuuuuuuus, hlasim zozerkany plny pohar vyzivy.

labut, gratulejsn

nsoci
28. aug 2009

Idem zehlit kto da viac? 😀

bershka
autor
28. aug 2009

ja nsocik

ja idem varit 🙄

kristinka.s
28. aug 2009

ahojte babulky, pls hodte aj mne tu tabulku o prkrmoch, alebo poradte prosim kde to najdem
my este len budeme s tym zacinat - tak cca o mesiac. Fesanda ma teraz 5m a na odporucanie lekarky s tym zacneme az od 6ho. ale uz sa neviem dockat a rada by som vedela co a ako.
a ozaj ake pouzivate "naradie" - myslim tanierik, pribor 🙂
nejake spci, ze "avent" alebo nieco ine?

bershka
autor
28. aug 2009

kristinka

ja som kupila tanier a podobne voloviny v ikea. my sme zacinali mrkva a zemiak. po par dnoch som pridala brokovnicu, potom asi za tri dni karfiol a kalerab. tak ficime dodnes. po 6. mesiaci zacneme s kuracim, alebo telacim maskom a zltkom.
nebola si na poradni? tam by ti to mala dokina porozpravat

bershka
autor
28. aug 2009

a ovocie, banan, jablko, hruska atd. nic exoticke, ziaden citrus. no my sme zrovna na banan alergicky

kristinka.s
28. aug 2009

bola som u doki, ale ta mi zatial neradila nic experimentovat. az od 6m. a na buducu poradnu ideme az v oktobri a to uz malej bude 7m. tak preto zistujem 🙂

kucina1
28. aug 2009

to zltko predpokladam, ze uvarene 🙂 ja som drobcovi nedala ziadnu polievku, neviem ako na to 🙂 take tekute sa potom ma pit z flase? alebo zakvacka vsetko lyzicou ? no netusim :D

bershka
autor
28. aug 2009

kojis este? ak ano, tak potom fakt staci zacat po 6. mesiaci. ja by som tiez neexperimentovala, lebo nasa jednak nic nechce a vyhadzala sa. co by som dala za to, aby som mohla kojit...

bershka
autor
28. aug 2009

kuci, tiez som nevedela ze co a ako s polievkou. ale polievka je mix. zelenina, ktoru davas tomaskovi. ja tomu hovorim pyre, niekto polievka 😉

labutka
28. aug 2009

nsoci ja ti pribalim adamove veci na zehlenie. a bonus mozes vyvesat pradlo z pracky. 😀

ajka82
28. aug 2009

hlasim probleeem !!!!!!!!!!

ajka82
28. aug 2009

tatinko sa rozhodol nastudovat aka kasa je pre karinku najlepsia...

ajka82
28. aug 2009

a dnes sme sa v noci nebudili...ale zaspali sme okolo polnoci, o siedmej papala a potom spala este do deviatej 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre