Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
11. nov 2009

tak s tým papaním je to asi rôzne, my už od 7 mesiaca máme tri chody a naše papanie vyzerá asi takto

raňajky MM
desiata výživka s piškótkou (ešte donedávna som dávala zapiť MM)
obed zeleninka, mäsko
olovrant MM
večera kaša
a pred spaním MM

inak tie rastlinné maslá som ja nikdy nemohla ani cítiť a dobre som robila, lebo ja som o tom tiež čítala pekné veci. vraj je to z 99% plast
ja aj ked pečiem a je v recepte hera alebo palmarín, tak dávam maslo

egyptanka
11. nov 2009

A uz mozem davat zltko??? Lebo ja davam zatial iba masko.

A masko davam tak 3 krat do tyzdna.

pasoa
11. nov 2009

egy, aj my len 5x. 😉

muňu, tvoj Maťko je Martin,však? tak mu prajeme s matúškom všetko naj k jeho prvým meninkám. aj ostatným Maťkom, ktorí sú martinkovia a maroškovia 😉

matja
11. nov 2009

áno, na chlebík sa môže aj Lučina alebo ešte aj Cottage syr. My s tým počkáme min. do 10. mesiaca. Potom mu budem striedať na raňajky kašu a chlebík.
egy, môžeš dávať žĺtok. Ja dávam mäso asi 5 - 6 krát do týždňa, 1 x žĺtok.

Munu, aj ja gratulujem k Maťkovým meninám, ak si dobre spomínam, aj aaluska alebo nejaká iná kočka má Martinka.

potulka
11. nov 2009

egy, my mame niekedy 5 jedal a niekedy 6. podla toho, kedy zacina den, alebo kolko toho matej cez den poje. nocne kojenia do toho nezaratavam.
tuho rozmyslam, ktore kojenie by som ako prve nahradila UM. hadam desiatu.
egy, kludne daj uz zltko.

s tymi rastlinnymi maslami to vraj zasa az take strasne nie je, ale ani OK to nie je. oni stavaju na tom, ze to nie je zivocisny tuk, tym padom je to automaticky strasne zdrave. 😠 ja ich pouzivam len do pecenia, na chlebe som to nemala ani nepamatam. nechuti mi to.

lenka138
11. nov 2009

ja už tiež konečne musím dať žltok, stále na to zabúdam, ale zato mäsko máme 7x do týždňa 😵

matja
11. nov 2009

potulka, ty si čítaš IP?

lenka138
11. nov 2009

aj ja sa pripájam ku gratulácii dnešným meninovým oslávencom

mgk111
11. nov 2009

vsetkym martinkom zelame vsetko naj 🙂 aj vymesacnikom 🙂
kubko spi na tatinkovi - akonahle ho zlozime z hrude uz place 😒 teplotky stale do 38 tak som zvedava aka bude noc... diky vcerajsej sme obedovali hranolky z fritaku... kubkovi som sa rozhodla dat miesto boeda mliecko aby mal tekutiny a teraz az dam zeleninku s maskom...

lubi22
11. nov 2009

Okrem Luciny a normalneho masla predavaju aj take syry vyslovene pre deticky, nejak Kidiboo sa to vola, ci ako uz presne nepamatam, neobsahuju sol a konzervacne latky. My zacneme so syrmi, masielkom po 10. mesiaciku asi.

Ja tiez tie chrumky nesolene kupujem v Kauflande.

iron
11. nov 2009

no anjelik zahajila poobednajsi spanok,...ja som upratala kuchynu a mala by som sa pustit do triedenia jej veciciek. Skusala som jej jednu supravicku 80 a je jej len tak tak...a to mame len 70cm...tak aby sme zase nejake vecicky nepresvihli.

mgk111
11. nov 2009

hlasim ze kubko dostal o pol jednej nurofen a pred pol hodkou mal po odratani len 37,2🙂 ale nechce papat ani moc pit...

kucina1
11. nov 2009

tak som povedala prave mojej mame, ze som znova tehotna, juj som sa toho bala, ze mi zase vynada ako pri tomaskovi, ale vystihla som spravnu chvilu, ked je teraz nervozna a nastvana na moju segru s frajerom, ktori jej okupuju byt. tak k tomu mojmu tehotensku povedala, ze sme si iba pekne zavarili a nic viac. tak aspon to je vonku.

drobec ma dnes fajnovu naladu, sa tesim, ze je uz opat taky ako byva vacsinu casu 😀

mgk parada, ze teplota klesla, tomas tiez nechcel ziadne tekutiny ked ju mal

chrumky tomaskovi kupujeme v bio obchodoch, mal ryzove, pohankove a kukuricne. vsetky mu chutia

mgk111
11. nov 2009

kuci - aj tak mi je luto, ze sa netesia - ale neboj, my sa tu vsetky z teba a tehu tesime 🙂

kucina1
11. nov 2009

mgk aj mne je to luto ale nevadi, hlavne, ze sa tesime my ostatni
no ale svokrovci sa budu tesit, ked si zvyknu. moja cast rodiny zial asi nie, ved ani pri tomaskovi aj ked ho videli sa nic nemeni ☹

kucina1
11. nov 2009

baby tak som si citala junovky 2010 a jedna baba chuda mala ist dnes na 3 potrat. doktor ju poslal, ze dieta sa nevyvija a nebije mu srdiecko. dnes isla na tu kyretaz ale stale nieco citila a presvedcila lekarov o dalsi ultrazvuk a tam uvideli krasne bit srdiecko a uplne normalne zdrave ciperne dieta. mna by porazilo

kucina1
11. nov 2009

tomas je uz v pyzame a cital si dracika, tak som si zapla telku a on sa uplne otocil a zacal pozerat telku tiez. juj som ju hned vypla, bo on je uz normalny maniak. dnes som mu zaclanala v pozerani a on sa nahol aby lepsie videl. no hruza s nim. ved ja ten televizor musim mat stale vypnuty. on na neho totiz vzdy cumi z takej sotva metrovej vzdialenosti a to mame veliku 100cm plazmu

denkolc
11. nov 2009

Jaaaaaaj, konečne doma.... 🙂 🙂 🙂

pasoa
11. nov 2009

kuci, škoda, že nemáš podporu rodiny, ale my ťa tu podporíme, kedykoľvek budeš potrebovať 😉
no tá kočka z júnoviek, doprčic.. uch, to je sila!
a ty si sa k nim pridala? 🙂 marcovko-júnovka kucina 😉

kucina1
11. nov 2009

nepridala som sa, len som si citala dnes kto tam je dakych par poslednych stranok a na toto som natrafila. ma to sokovalo

ja viem, ze sme tu baby, ktore sa podporujeme a drzime spolu. ved som tu s vami preto, ze vas mam rada xixi

denkolc
11. nov 2009

Nechápem, že stíhate raňajky detičkám......Moja je po prekojenej noci taká sýta, že raňajky nemá....vlastne sa ráno preberie, hrá sa a až potom:

okolo 9-tej desiata (ovocná)
okolo 12-tej obed (zeleninka, mäsko, občas žĺtko)
okolo 15-tej olovrant (ovocný, začíname už aj jogurtík, pridáme piškotik)
okolo 18-tej kaša alebo rovno MM a ide sa spať...

Cez deň nechce nič piť....ani MM.... ☹

denkolc
11. nov 2009

Kuci, inak niečo podobné sa stalo mojej kamoške...má dvoch chalanov a zrazu, že je zas tehu.....skoro dva mesiace na to jej povedali, že mŕtvy plod...tak išla na výškrab a až tam na stole dali ešte UZV a že však žije! A teraz je z toho Adelka, čo ste raz aj videli v SJK....takže hruuuuuza totok, fakt....akože si nevedia poriadne preveriť takúto vec skôr, ako vystrašia budúcu mamičku na smrť????!!!!

kucina1
11. nov 2009

deni fakt je to hrozne, ze sa taketo veci deju

tomasko nam uz sladko odfukuje a ja stale cakam na donasku jedla, ach kde si moj milovany majko tak dlho ☹

zuzic1
11. nov 2009

oslávencom vsetko len to naj... 🙂

vy tu riesite papkanie a my uz 2 dni zasa nepapame vobec nic 😢

vcera bola poradna, mame rovnych 8 kg a doktorka povedala, ze take pohyblive dieta este evidela, ze toho dokaze strasne moc na svoj vek...no a uz sa neplazime uz stvornozkuje normalne a stale a fakt stale je na nohach a uz sa vie popri nabytku posuvat sem a tam a ked ho chytim za ruky tak hybaj ho a uz chodi o dusu ...asi na Vianoce aj chodit bude 😕

neviem co s tym jedlom budeme robit, stale cakam na zazrak ...

nsoci
11. nov 2009

ahoooj

tak Matko dnes takmr vobec nespal
dve hodky som kocikovala vonku po dazdi a vkuse reval
nechcel prsiplast, nechcel lezat...hruza...zalomil uz o siestej
aspon sme obchody pobehali, tam vzdy ozil a skeril sa na vsetkych
muz oslavuje meniny a ja idem asi zehlit
ak pojde nejaky dobry film

u nas sa papa

rano: UM ak je rano po pol osmej tak rovno kasa - sladka, slana, primiesam zvysky z dna predtym
desiata: kasa ak nebola predtym, inak odpada
obed: zelenina s maskom alebo zltkom, ryza, cestoviny
olovrant: mliecna kasa abo ovocie abo dojedame kasu z rana abo ogurtik s musli
vecera: UM

pomedzito chrumky, rozok sem tam, snella piskotky chrumkoidne

v noci UM asi dvakrat 😉

Kuci krasne fotecky a gratulujem k srdiecku

K tomu maslu a margarinu koho zaujima davam do pozornosti

proti
http://www.velkaepocha.sk/200712304020/Margarin...

neutral
http://ekonomika.idnes.cz/maslo-versus-margarin...

za
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

nsoci
11. nov 2009

co vsetky studujete?

denkolc
11. nov 2009

Nsoci, radšej prezraď, kedy to pozývaš na tú návštevu? Skôr než pôjdete k nám do záhrady, či neskôr? 😅 😀

pasoa
11. nov 2009

nšoči, som sama s mackom, mužík išól hrať hokej, takže nem čas na písí.
teraz idem do sprchy takým spôsobom, že malý bude na mňa kukať z lehátka 🙂
matka exhibicionistka 😀

pasoa
11. nov 2009

no, matúškovi sa to veľmi páčilo. najprv môj župan na vešiaku, sa naň vyškieral a keď som ho zvesila, pod ním bola podprda a tá sa rozhojdala, tak to vám bola srandaaaa... 😀 😀 😀

baskaj
11. nov 2009

dnes bola v Modrom z neba tá baba tu z MK, čo robí to profesionálone rodičovstvo. teraz majú doma 5 detí. veľmi zlatí boli...

kuci - gratulujem k machuľke 😉

pasoa - aj ja sa tak cez deň sprchovávam. ale malého to už nebaví tak ako kedysi... už ma má okukanú 😅 😔 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre