Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
2. sep 2009

čauko mona, a s tou muňu ste sa stretli? či si stále vo Zvolene?

všetkým ďakujeme s matúškom za podporu.
Potulka, preto za týždeň, lebo na operácie sa objednáva a iba vtedy mali voľno..

mona1111
2. sep 2009

pasoa v nedelu sme sa vratli a prave som pisala munu ze by sme sa mohli stretnut v sobotu.

Co je s Matuskom este som vas nestihla precitat?

nsoci
2. sep 2009

Nasla som na nete:
Odstriekané mlieko uskladňujte vo vysterilizovanej nádobke, naplnenej dva centimetre pod okrajom, pretože zmrazené zväčší svoj objem. Dajú sa však kúpiť aj špeciálne vrecúška na uskladnenie a zamrazenie materského mlieka. Plastové nádobky z hygienických dôvodov nie sú vhodné. Mliečko rozmrazujte pri izbovej teplote alebo vo vodnom kúpeli. V ňom by ste ho mali aj prihrievať pred podávaním. Mikrovlnku radšej vynechajte a mliečko neprevárajte! Odstriekané mlieko sa dá neskôr využiť aj pri príprave detskej stravy, do mliečnej kaše, polievky, prívarku. Primieša sa do hotového jedla, nevarí sa.

Hm.... toto baby co nekojite ani radsej necitajte - alebo radsej hej... podla mna super clanok, super zhrnutie
http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?i...

pasoa
2. sep 2009

nšoči, otvorila som no a keď som videla aké je to dlhé, som to aj zaverela. kedy to stíhaš čítať takéto state?? 😕

a moje dieťa zas spí úplne tvrdo, dnes sme cvičili vojta iba raz, to je v keli takéto necvičenie. stále hajá ako dudok, na vojta ho nemôžem jednoducho zobudiť... no a teraz zas spí.. za 15 min máme papať... dnes si už 2x posunul papanie o hodinu a ten druhý krát som ho jednoducho zobudila, robila som najprv šramot, potom hrmot a stále nič, tak som ho vzala z lehátka a až to ho zobudilo.. hmmm
určite sa ide meniť tlak, resp. už sa mení, moje dieťa je ako barometer...

pasoa
2. sep 2009

Matja, ty ma nechceš za kamošku na fb? ☹ ☹

nsoci
2. sep 2009

Matja ja som niekde citala, ze spenat by sa do roka mal davat iba kupovany bo ma vela dusicnanov, ale neviiim... a aky si kupila? Ja som zatial nasla len taky co bola ja s polotucnym mliekom... len hamanek ma kura, spenat zemiaky ciste...dohromady ale.

ATB? Hm... tiez sa mi to zda moc radikalne. Zelam skore uzdravenie...

Pasojka juuuj, budem na vas mysliet, nech to je rychlo za vami a vsetko ok.

Vladka no neviem, na mojom mliecku nie je napisane ze musi este stat potom... podla mna ak si ich zarobis dopredu, nechas odstat a supnes do chladnicky a spotrebujes do 24hod by to malo byt ok. Len ich nezohrievaj v mikre, ale v ohrievacke alebo vodnom kupeli. S tym mlieckom je to tak, ono tam je predsalen, aj ked modifikovana, kravska bielkovina... a kravske mlieko by si si asi po troch hodinach vonku uz nedala... tak ja radsej zarabam cerstve.

Potulka jo, to je to o tuberkuloze. Baby ja to proste zoberiem na stretko a niektorej to nanutim. 🙂 Akurat, ze am prsat. Hm.

Lubi Filpko je aky sikovnik.... Ze plazi, je na styroch. matko nic, dnes preplazil tak 30 cm a mam to na videjku sa tesim. ale odvtedy nic.

Lubka ja co som mala v rukach hami v Tescu, vsade bol cukor... ako to? Ja kupujem Hipp (v lekarni a DM) a Alnaturu a Babylove.

Vlalu Matko nerozprava v slôabikach, vacsinou len pisti, ked rozprava tak to nejde ani zreprodukovat, nieco ako agouaaardhoujggg - pekne ho ucim MAMAM MAMA, a muz na druhej strane TATA TATA a on nic. Kuka na nas doprava dolava a spusti hogggggruaaaa

Pasojka ja necitam, ja skenujem 😉 Tot profesionalna deformacia... odborne texty takto citam... neviem ci tu techniku poznate, proste cita sa len cca kazde piate slovo alebo len jedno v riadku...mam zmaknute za tych 7 rokov an VS.

A mna nikto nechce za kamosku na FB? Ha?

iron
2. sep 2009

no vy tu hovorite o rozpravanie vasich deti...Tot moja pred dvomi tyzdnami prestala rozpravat, teraz len vrci....a to doslova...

matja
2. sep 2009

vladka, ďakujem 🙂 Angelica zvládla to očkovanie parádne. Super. Snáď nebude mať teplotku.
Náš si tiež takto pekne šteboce a rozpráva, sú to dvoj až trojslabičné "slová", na rozdiel od tvojej nehovorí D a T, ale B a P. A ináč rozpráva stále aj takou rečou, ako písala nsoci o svojom Maťkovi 🙂

mona, tiež držím palce, aby mal maličký pokojnú noc po očkovaní. Ak dojčíš, ja by s príkrmami určite počkala do ukončeného 6. mesiaca. Niet sa kam ponáhľať, príkrmov a tuhej stravy sa dieťatko napapá ešte ajajaaaj, tak načo to urýchľovať. Ale to je môj názor, ty sa rozhodni tak, ako chceš.

nsoci, ja som mala špenátový príkrm od Hami, tento: http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ... - je bez mlieka.
Špenát som kúpila mrazený. Hm... keď to píšeš, tak som si spomenula, že aj ja som to čítala o tých dusičnanoch... Teraz neviem, či ho mám teda dávať aj ďalej alebo nie. Čo by ste robili?

baby, prepáčte, ale ja nie som fanynkou FB 😔 Preto si nikoho nepridávam 😔

pridala som recept na mätový sirup 😉

nsoci
2. sep 2009

Matja hm, ja by som ho urobila a zamrazila, v zime ako keby si nasla 🙂 Ale ako jeden z prvych prikrmov eee.

mgk111
2. sep 2009

pasoa - drzte sa, neboj deticky si toho tolko nepamataju...

k svokre - no praveze som si vzdy myslela ze je to idealos a miesto toho teraz vymysla... ale hadam to prejde...

vlalu - krpec iba take slabiky ako gaga a hlavne hav ale mama to len ked place 🙂 tata este vobec...

iron - aj nas kecal a kecal a zrazu prestal, ale uiz je znovu rozkecany 🙂

matja
2. sep 2009

takže potom by si ho použila, keď by mal malý rok? To už nebude vadiť?
Alebo ho proste zjeme my a basta.

nsoci
2. sep 2009

Co aj viem, ked bude mat rok uz bude predsalen zvyknuty na viac veci.

matja
2. sep 2009

a čo potom tie kupované špenátové príkrmy? Tam by asi toľko dusičnanov nemalo byť, čo myslíte?

kajuska111
2. sep 2009

ahojte,
som precitala par stran dozadu a kym som prisla az sem, tak som zabudla, co som chcela pisat...demence...

mala spustila takyyy krik, nechce sa jej spinkat, manzel ju zobral na ruky a uz sa chichotala...s nami kyve, drobec...

pasoa, nsoci, ja vas chcem za kamosku na FB...poslem vam do IP meno...najdete ma? 😉

nsoci
2. sep 2009

No ak su bio.... hm, neviem,.

Baby ja som aka blba. Kupila som dnes v Tescu malemu dve bodynka v akcii dokopy za 85 centov, zaplatila a nechala ich tam. Materska demencia. Sa tam zajtra stavim, snad ich tam budu mat.

asandys
2. sep 2009

Ahojte.

Dnes som bola s Adamkom na ockovanie 2x. Statocne to prereval, teraz ma zvysenu teplotu, nemohla som ho uspat skoro hodinu. Ale uz spinka. Ma 6730g. A dostali sem papier na neurologiu, kvoli tomu, ze vobec nespi cez den, ze nema ziadny rezim. Povedala, ze pohybovo je akosi napred, ze sa jej zda dost nervozny 😒 Tak , ze ho ma neurologicka skontrolovat. Adamko uz dva tyzdne je vkuse na styroch, pohybuje sa cez celu miestnost, tak, ze hlavku dava na zem a zadocek hore, a tak sa stavia uplne na nohy, co by vobec este nemal. ZAs tie hlupe tabulky, no akosi som smutna a neviem, sa nad to povzniest. A uz sa aj vo velkom pretaca na brusko, aj spat, no ale fakt sa riadne nervuje pri tom posuvani, az tak, ze reve na cele kolo.

Ako prebieha take neurologicke vysetrenie?

CO sa tyka prikrmov, kedze ho prikrmujem 2x denne nutrilonom, tak mame davat zeleninku, polievocky, kasicku aj ovocie. TAk dnes dostal prvykrat polovicku banana, popuceneho. Neni to vela na zaciatok? On by zjedol este viac. Na obedik som mu dala karotku so zemaickom od Hipp, asi 60g. Tiez vsetko spapal. Viac mu chutia kupene prikrmy, ako tie, co mu varim doma.

PAsoa, velmi na VAs budem mysliet, super, ze si to vybavila nez hospitalizacie.

K svokre moja svokra je proste idealna. Vsetko urobi , co jej poveiem, a do nicoho nekafre. Super zienka. Okrem Adamka ma este vnucku Ninku 14-mesacnu, tak kazdy den po robote uteka bud ku nej abo ku Adamkovi, vrateane vikendov, pride, pobavi sa s detmi, stale donesie neico navarene abo napecene. Domov chodi vzdy az po vecernom kupani a krmeni, takze sa chodi domov iba vyspat.

matja
2. sep 2009

wow, 2 body za 85 centov?? To je super. Hádam ich nájdeš.
Žeby ich mali aj u nás v Tescu?

kucina1
2. sep 2009

tak vsetko hotove aj dieta uz spi a mama aj najedena, pobalena, aj okupana 🙂
spenat davam krpcovi zo zahrady mal ho aj dnes na obed 🙂
maly mi naozaj robi poriadne nervakovske zachvaty, uz aj pri prebalovani a najhorsie je fakt, ze aj ked ho niekde priputam tak bojuje aby sa z toho vymanil.

a mozno idu tomaskovi uz zubky 🙂

asandys
2. sep 2009

kucina, to iste robi Adamko, v lehatku priputany reve, v kociari to iste, prebalit umenie bo furt sa pretaca, ale zubky este nema, Dr. povedala, ze dasienka ma uz tvrde, ale zubky este eee

kucina1
2. sep 2009

asandys no my uvidime v pondelok co povie doktorka na zubky, ale mne este ani neslinta ani nejak nekuse no uz mi vela ludi hovorilo, ze mu uz urcite pojdu.

lubi22
2. sep 2009

Mona blahozlame Saminkovi k zubkom 😵

Nsoci v tych vyzivach Hami nie je ziadny pridany cukor. Je tam len cukor, ktory prirodzene obsahuje ovocie. Aj dnes som si akurat kupila Maminu a bolo tam hodnotenie ovocnych vyziv a Hami tam vyslo najlespie.

Angelika, Samko a Adamko zvladli super ockovanie, hlavne ze je to uz za nimi. Teraz az o pol rocka 😉

Co sa tyka rozpravania, Filipko gagoce, vydava rozlicne zvuky, slabiky, ale jedine dve slova, ktore su uplne jasne a presne urcene su MAMA a MNAM. Tata este ani nahodou.

Baby - zajtra to stretko v Blave - kde presne a o kolkej? A ak bude prsat? Lebo na zajtra hlasia burky.

potulka
2. sep 2009

asandys, to s tym "lozenim" robi aj nas matej, len este neprisiel na to, ako sa posunut. ale zadok hore, nos do zeme a jeduje sa na cele kolo. uz ani akoze-sedenie nie je popularne, uplne najradsej teraz "stoji". este pred tyzdnom, ked sme ho chytili pod pazuskami, tancoval - krcil kolienka a vystieral, my sme mu pomahali s nadhadzovanim, no velikanska sranda. teraz kolienka zatne, "stoji" a rehli sa na tom. 😀
najvacsi trest je este stale prebalovanie a hlavne obliekanie. o tom vie vzdy cely dom, strasne ho tym urazame. 🙄 preto sa snazim ho uz rano obliect tak, aby danu vec mohol mat cely den. niekedy, ako napr. dnes, to prekombinujem a potom sa vonku vari v dlhych rukavoch, alebo ho naopak zakryvam, lebo nema nohavice atd. atd. aaach jo, trdlo makove je to. 🤐

dievcata, tie zeleninove prikrmy sa detom podavaju teple? teda - zohrievaju sa? lebo ja tak viem, ze konkrete spenat, ked sa uz raz uvari, sa nema prihrievat, lebo sa z neho uvolnuju nejake skodlive latky. niezeby som to 100% dodrziavala, ale malickemu budem davat urcite vzdy len cerstvy.

matja, som rada, ze sa tu najde este nejaka nefanynka facebooku okrem mna. 🙂

kucina1
2. sep 2009

u nas sa velmi negagoce ale pri jedle uplne zretelne hovori mnam alebo ham a ked sa jeduje tak mamamamama 🙂

matja
2. sep 2009

potulka, to o tom špenáte viem, že sa má podávať len čerstvý. Nám ho síce prihrievam, ale malému nie. Našla som, že Ardo vyrába mrazený biošpenát. Tak sa ho pokúsim zohnať.

nsoci
2. sep 2009

Lubi o druhej v Sade Janka Krala pri Leberfingeri. Ak bude prsat tak aupark tipujem.

nsoci
2. sep 2009

Lubi ja som si poplietla Hami a Hamé (Hamánek). Kde kupujes Hami?

lubi22
2. sep 2009

Hami v Tescu alebo DM. Aj moja svokra raz nakupila Hamé, pomylila si to a to som malemu ani nedavala, lebo sa mi nepacilo zlozenie.

Vdaka za info o stretku 🙂

kajuska111
2. sep 2009

a uz viem , co som chcela....

nsoci, ja som cez vikend hladala na antikvariatoch knizku Vajce a ja, moja oblubena z detstva...to je nahoda ako svina, ze si to tu spomenula priblizne v tom case...

ajka82
2. sep 2009

tak my si este vyykecavame a mala sa vrti a prevaluje pri nas v posteli...
hlasime ze zuby ziadne, dnes sa postavila per krat na chvilku na styri, bez podopierania hlavickou, ale tak sa potom rozplestila jak zaba, ked sa chcela pohnut, a plazime sa uz aj dopredu 🙂 ked ju mam na zemi v obyvacke ani sa poriadne neotocim a precestuje riaden kusok a je pod radiatorom a zuzle trubky, alebo pod stolikom a stahuje odtial noviny a dalsie veci
pekne vsetko papame, len ked je unavena moc tak si vsetko rozmaze po ksichte a nechce zjest vsetko, radsej si da potom mliecko z cici

matja firma ardo robi vsetku mrazenu zeleninu bio

potulka, tie zeleninove prikrmy sa maju zohrievat na telovu teplotu

a ten spenat uz hotovy, neviem kto sa pytal, ...tie hotove prikrmy spenatove by mali byt v poriadku, lebo vyzivy sa viac kontroluju a nemali by obsahovat take mnozstvo dusicnanov, ak tak, len povolene minimum... aspon tak som pocula, ze ked spenat tak hotova vyziva

ajka82
2. sep 2009

no a tento mesiac bude u nas paradny... kontrola pneumologia, klbiky, neurologia, rizikova poradna, odber krvicky, kvoli krvnemu obrazu-chudokrvnost 🙄
uz sa tesim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre