Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
19. jan 2010

no egy asi sme dokecali, lebo manžel už stojí pri mne a odrátava mi čas kedy sa už konečne odpracem od počítača

egyptanka
19. jan 2010

lenka, hmm moze byt ... i ked minule cestovinu ofrflala skusim opat poriesit. 🙂

lenka138
19. jan 2010

tak jej ju v tom tak rozmixuj, že ani nezbadá čo to je 😵

lenka138
19. jan 2010

lebo ja malému teraz už stále dávam len jeden druh zeleninky, mäsko a ako prílohu bud ryžu, zemiaky alebo cestovinu

no a už naozaj bežím a idem asi rovno do postielky
tak dobrú

potulka
19. jan 2010

vy ste totalne fcb zavislacky, hanbite sa! 😠
😝

preco si nedam horalku? hmm, arasidy su posledna vec, ktoru este nejem. viem, ze ich tam nie je vela, ale tak som si povedala a aj to dodrzim. ale pevne verim, ze v juni, ked budu dozrievat maliny, uz nebudem kojit. zboznujem totiz hrianku s arasidovym maslom a na to uplne nahusto naukladane cerstve maliny. M.N.A.M. 😵 😵 😵

egy, baklazan = grecka kuchyna, takze urcite nejake maso, zemiaky, por namiesto cibule, ak uz davas... alebo namiesto zemiakov ryzu, to mi zasa pripomina plneny baklazan. skoda, ze detiska este nesmu paradajky.

baskaj
19. jan 2010

pasoa - ja som sa tak dobre zasmiala na tom vašom chlkebíku...

matja - som sa ťa chcela spýtať, ty koľkokrát denne ešte kojš?

egy - že 1, hodiny sa prehať - to je aké scifi!

nšoči - ale sme sa do teba včera obuli čo??? 😀 to naschvál aby si ten život nemala až taký superkrásny 😝

maci - prepáč, ja som zabudla, že si sa pýtala na ten atopický ekzém. to sú také väčšie fliačiky na tele, svrbia, tvrdá koža, deti sa škriabu až do krvi. je to kožný prejav problému tráviaceho ústrojenstva. a ako dopadol ďalší deň bez chodičky?

egyptanka
19. jan 2010

potulka, por mi odmietla ... a taktiez sosovicu nema rada ☹

egyptanka
19. jan 2010

potulka, ... tych arasidov je tam menej ako mojich prdov .. a uz nekojis tak casto tak ked si das na desiatu jednu tak sa nic nestane ...
baska, no odkedy ma pekny pevny rezim tak je spokojnucka a nema problem 🙂

baskaj
19. jan 2010

to čo je za haluz ten "hladam" ... som sa tiež dobre zasmiala. to je prípad! ale držím palce, he

baskaj
19. jan 2010

čo tu už nikto neni???

baskaj
19. jan 2010

ja som dnes zrušila poobedné kojenie. a ako som tak malého kŕmila olovrantom, kukám, že aký je prítulný. sa mi cápal po ruke, až si ma pritiahol a s takým čudným úškrnom sa mi prisával na krk. a ja že jeej, objímať sa chce! až neskôr ma trklo, že si asi pýtal mliečko 😅 no ale čo už, keď chce súrodenca, mama potrebuje dostať menzes...

baskaj
19. jan 2010

ináč, sedím tu pri vianočnom stromčeku, ktorý je ešte skoro v 100% stave a krásne rozvoniava (neviem, kedy budeme mať to srdce ho vyhodiť), vonku nasnežené, z trúby vonia sladká žemlovka... no ja mám tuším vianoce!

egyptanka
19. jan 2010

baska, ja niekedy po obede nakojim, niekedy nie ... ked sme doma tak hej, ked sme mimo tak nie ...

potulka
19. jan 2010

baskaj, ja som este tu, len som si zasadla k mailom, ked tu nikoho nebolo. 🙂 ale uz sa zberam do sprchy.
tiez sedim pod stromcekom - vyzera uz dost zle, uboziak, ale ako nas poznam, este par tyzdnov tu pobudne. matejko ma navyse rad, ked fukam na ozdoby a ony sa hojdaju. potom aj on zacne akoze fukat. 🙂
ja kojim uz len vecer, v noci a rano, dohromady 3-5x. cez den uz vobec nie. mrcha este neprisla a ani ma to veru nehneva. prave som kamoske pisala, ze som zvedava na ten PMS, ked mam uz vyse 18 mesiacov pauzu... 😅

egyptanka
19. jan 2010

my uz sme stromcek dali dole, v trube nic nie je, vonku biele sracky ... mladi v prdeli a do dochodku daleko.

egyptanka
19. jan 2010

Baby moj muz cely vecer pozera futbal a o mna ani nezakopne ... len mi donesie vodu na pitie ked si ide zapalit ... uz ma nebavia taketo vecere ...

pasoa
19. jan 2010

potulka, PMS mi ani nepripomínaj 😠 😠 😠
a vy máte EŠTE STÁLE stromček???? 😀
a počuj, potulka, si už ani nepamätám poriadne,že bol Silvester... šťuchni trochu do M., že čo fotky... 😉

egy, "stráří je daleko, mládí v čudu" si budem ja spievať 26.3., bude mi třiatřicet 😎

Lenka, mne síce manžel nestojí za chrbtom, ale je s matúškom v obývke a hovorí mu, no jasné, mama musí koníkovať, zavolaj tú mamu už konečne, nech ide spať s tebou, čo tam tá mama toľko píše atď atď 😀

takže.... dobrú noc

katja78
20. jan 2010

Dobré ránko 🙂

ženy, kde vy beriete energy???
zasa som zaspala s Hankou, ešte skôr ako tatino uložil Marušku 😅 a kopana žehlenie sa dnes ešte zdvojnásobí 😠
asi ma unaví cesta zo škôlky - Hanka vpredu v manduce (chcela som ju dávať už dozadu, ale mi šklbe vlasy), Maruška lárom-fárom po ceste, event. s nosom v snehu a pred nami kilometer do kopca. A včera ako bonus hypertesco s Maruškou.

katja78
20. jan 2010

Munu - gratulujeme k prvému nezbednému zúbku (zúbkom), ste sa dočkali 😀 aj Hanka toto už robí, teda to poskakovanie, pohupovanie,alevtedy, keď počuje hudbu,alebo chce, aby som jej nejakú zapla, akože "tanec"

katja78
20. jan 2010

Egy - ešte som na Tvoju otázku chcela odpovedať, o druhom mimi. Ako Ti písali dievčatá, nemusíš mať strach, žeby vyvíjajúce sa dieťatko nemalo dosť živín hneď po dokojení Naty. Ono je to v ženskom organizme tak naštelované (hormonálne), že tok živín ide najprv do maternice s bábom, potom do mliečka, ak sa ešte tvorí a nakoniec mamine. Inak by asi Afrika a rozvojový svet vyhynul, keďže sú tam bežne podvyživené ženy. Ale v pohode koja. Ako na tom budeš Ty, to sa nedá ani naplánovať, ani dopredu vedieť. Ak ozaj chceš byť v čo najlepšej kondícii pred ďalším tehu, tak si naplánuj aspoň 3 mesiace pred otehotnením vitamínovú kúru, keď je veľa sezónneho ovocia a zeleniny, čiže v lete (trh na Miletičke to istí) a na jeseň sa môžete začať snažiť. 😀

kucina1
20. jan 2010

ahojte vcera som volala na gyndu a vysledky mam z genetickych triple testov v poriadku, poobede idem do poradne tak som zvedava co a ako

doobeda ideme ku kamoske dohodli sme detom rande (10 mesacny tomas a 8 mesacna tanicka) sa uz neviem dockat, strasne mi chyba spolocnost

inak vsetko v poriadku mame sa fajn

labutka
20. jan 2010

caute, ja nechcem nic zakriklnut, ale nase noci sa lepsia. egy dufam ze aj u vas je to tak.
vcera adam zaspal o tristvrte na devat (po 15 minutach kojenia), sice este po 15 minutach sa 2 x zobudil (zeby namesacny? - lebo som ho hned ulozila a hned aj zaspal), potom sme stavali o 1:30 na kojenie, o 4 bol hore, ale to som ho asi 3 minuty jemne pohupala na fitlopte a spal do 5:30, vtedy sme kojili a presne o 8.00 sa zobudil. tesim sa s toho veeeelmi. 🙂 😵

ina vcerajsia prechadzka bola dost drsna, chodniky odhrabane tak na 50 cm, takze jedno koleso mi islo na chodniku a jedno po snehu, pekne som sa spotila, a parktat som sa aj zasekla. este ze mi nejaky ujo pomohol dole schodmi, len dufam ze nepocul to moje "do riti" ked som sa zasekla.

adam dnes zjedol skoro cely zvolensky jogurt na ranajky. 🙂

mgk111
20. jan 2010

moncici - tak dufam, ze ti je bez neho dobre 😉

baska - dikes za ten ekzem 🙂 ja som tiez uz na to zabudla 😉 dalsi den bez choditka uspesne za nami, snazi sa dost chytat stabilitu - skratka lepsi sa to aj to ako stoji na nozickach, je to vidiet, ze je to zlozvyk 😠

katka - ved ty mas rozcvicku uz len ked ides do skolky a domov 🙂

labutka - jhmmm aj ja cem take noci 😉

u nas zaspal o deviatej, o pol druhej mliecko, o stvrtej sa chcel zobudit, tak som ho dala ku nam a musela som ho drzat inak by nespal, a plus minus do siedmej sme nejako bojovali, vzdy sa preberal a zaspaval... dali sme ranajky, vycikal sa do nocnicka zase - sa z toho tesim - potom som sa najedla a nachystala kubkovi desiatu a zapla pracu, ktora je uz vyvesana a kubka idem uspat prave... potom sa nappa a pojdeme hadam von, dnes pride poobede segra tak hadam daco urobim pri nej 🙂

a necitim si chrbat ☹ 😠

potulka
20. jan 2010

ahojte
u nas by bola noc tiez v pohode, keby sa dal matejko o pol 4. uhojdat namiesto kojenia. ibaze to sa mu ani trochu nepacilo, striedavo hundral, jasil sa a plakal, az mu slzicky tiekli... 😔 a tak som ho po hodine vzala od muza, nakojila ho a spali sme az do osmej, o pol 9. dostal jogurt. cize suma sumarum, predsa o jedno kojenie menej nez v poslednych tyzdnoch. na taketo srdcervuce sceny vsak nemam nervy, musi predsa existovat nejaky humannejsi sposob! asi to odvykanie necham este chvilu tak.

kuci, super s tymi tripple testami. 🙂

moncicii2000
20. jan 2010

ahojte 🙂
u nas je to v noci tak ze ked zaspi dam ho do postielky pospi tam zo dve hodky a zobudi sa ze neni pri mne potom ked zas zaspi zas ho dam do postielky vydrzi tam zo hodku a zas pri mna ... ked ho necham pri mne spat tak sa nezobudi ani raz ... hlupy zvyk ... skusam to nejak napravit ale uz neviem jak ... skusala som i tu metodu ale ked ho pocujem ak mi to vycita a place ... hroza ...

ja som vtala uz 8 hod maly spal do 9 tej .. prebehla som do obchodu a stihla sa najest ..
hrali sme sa popritom kukali knight rider ... o tom hovoriacom aute ... skor som ja jednym okom na to kukala a jednym na maleho .. ako sa plazy po celej obyvacke .. vobec nelozi ale sa plazy ako had :D D: no sranda to je ... uz par dni ho davam len fakt malo do choditka skor za ruky a ideme ... uz sa mu to i viac paci lebo vie ze takto sa dostane uplne inam ako len v bezke ...

boli sme aj vonku .. na dvore mame vysmykanu drahu kde sa sankujeme tak sme sa zo polhodku sankovali .. uz mal studene licka tak sme sli dnu ... zas sme sa hrali ..
este zatial nespime ... viliamko sa hra na posteli dialkovym ovladanim (jeho najoblubenejsia hracka) :D .. uz o chvilu pojde spat ...

mgk: je nam uplne super .. mam dobrych rodicov ze mi pomahaju z malym .. inak neviem ako by som to zvladala vsetko ... 😉

katja78
20. jan 2010

Moni - aj Hanka sa len plazí, ale skôr mi to pripadá ako zákopový vojak. A pekne rýchlo sa tak vie premiestňovať.

Potulka - po roku by deti mohli okoštovať bobulové ovocie, teda aspoň podľa nášho rozpisu. Tak asi aj maliny 😕 My máme za domom jahodovú stenu 😵

Baška - a ako vieš, že Damianko chce súrodenca??? Ti to povedal ? 😀

moncicii2000
20. jan 2010

katja: sak to ze nejak rychlo sa plazy :D :D na par sekund sa nanho nekukam a uz je uplne na opacnej strane miestnosti :D :D

prave zaspal tak mam aspon chvilu odych 🙂

moncicii2000
20. jan 2010

to tu nikto neni ? ked tu mozem byt aspon chvilu tak tu nikto nieje hroza ...

mgk111
20. jan 2010

moncici a ty ked davas maleho do choditka tak ti nechodi len po spickach a nehrbi nozicku?? rodicia su na nezaplatenie nielen u slobodnych ale aj u vydatych 🙂

my sme boli hodku a pol vonku a chcel asom ho ulozit do spanku doma, aby som cosi spravila, ale dostal este obed, ja som sa najedla, trosku sme sa pohrali a teraz uz haja... aj ked bojoval asi 10minut to je celkom v pohode este..

idem cosik ozehlit asi - bo mam zase dve varky pradla 😠

moncicii2000
20. jan 2010

maci: na zaciatku trochu chodil po spickat ale potom uz pekne doslapoval na nohu . .. som mu kupila take snurovacie topanocky take som aj ja mavala ked som bola mala a tych sa mu super beha aj ked ho drzim za ruky .. ked som videla ze nejak zacina zohinat nozicky tak som mu to dala vysie a ted sa mu uz nehrbi ... skor vymysla take veci ze da nohy do vzduchu a v predu sa pridrza ... uz len cakam kedy spravi kotul aj s choditkom ( i ked tam ma 8 koliesok) ...

ja som zehlila pred dvoma dnami ... teraz mam klidek .. pojdem kuk kocik som som kupila a popozerat ho .. chcela by som predat ten co som mala predtym tak ho vycistim a uvidim a ak nie tak ho odlozim k starkej (byva hned oproti) :D ... lebo u nas v dome nemame na to miesto ...

pojdeme von poobede na dlhsi cas chcem ist aj na cintorin zaplit starkemu sviecku uz som tam skoro dva tyzdne nebola .. nestihala som hroza ... :( ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre