Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
20. feb 2010

egy, som ti mohla vcera ukazat ako to poskladat 😀

egyptanka
20. feb 2010

a este otazka ... mozem pouzivat klasicke bavlnene stvorce alebo musim riesit nejake konope, bambus alebo ci co??
... to su otazky co???

egyptanka
20. feb 2010

ajka, to tak potom vyzera ... ked ja sam, ja sam ... a ja sam som to nespravil ☹

ajka82
20. feb 2010

to sa stava egy, a ja byvam potom este ofucana, ze mi s tym pomohli, ze by som na to prisla aj sama 😀

ajka82
20. feb 2010

idem este na chvilu spat, kymsa krpec zobudi...hlavne ze som spala zas celu noc a dlhsiejak vsetci ostatni 😅 a stale ma bere na spanok 😅 uz nech sa pocasie ustali nejak

egyptanka
20. feb 2010

Inac ajka, den ... vcera som mala riadnu posilnovnu ... prisla som domov a zistila som ze nejde vytah tak s kocikom az na siedme peso po schodoch a mala sa rehnila ako fucim ako lokomotiva.

egyptanka
20. feb 2010

No Naty spi ... som ju uhojdala na balkone.

egyptanka
20. feb 2010

Let moj balonik
caka ta dlhy let
vsetky deti pozdravuj
oblet cely svet 🙂

egyptanka
20. feb 2010

Raz, dva bubienok mam
tri, styri do rytmu hram
pat, sest necham sa viest
sedem, osem blikanim hviezd
devat, desat nie som tu sam.
🙂

egyptanka
20. feb 2010

No a zasadna otazka pre latkovky ... s cim zacat?? co kupit?? nechcem hned minut statisice, ale taky ten hruby zaklad.

egyptanka
20. feb 2010

Co tu mam monolog??

baskaj
20. feb 2010

egy
- ako jediná tu prítomná látkarka ti neviem poradiť či PUL alebo flís, lebo flís nemám. ja používam PUL alebo vlniaky.
- a kľudne používaj klasické bavlnené štvorce. ja používam len tie, nakoľko ich mám podedených hádam aj 50ks, tak načo by som kupovala iné? ale konope, bambus trochu lepšie sajú...
- asi si kúp radšej pár rôznych kúskov, nekupuj veľa rovnakých, možno vám nesadnú. najlacnejšie nohavičkové sú slovenské Babylucy (plienka.sk) - sú rôzne druhy. pár kúskov bambusových na noc a nejaké AIO na von. na výber je toho strašne veľa, rôzne typy, materiály, ceny, tak by som sa na tvojom mieste asi najprv stretla s labutkou alebo s nejakou inou látkarkou a plienky si najprv ohmatala. potom sa ti bude určite už lepšie vyberať.

baskaj
20. feb 2010

a jogurtové rezne veľmi chutili! 😵

grevab
20. feb 2010

Ahojte mamičky - marcovky.

Dostala som od sestry Pasoy avízo, že ste rozoberali tému kojenia a že niektoré z Vás prekvapilo, že som kojila našu Evku 3 a štvrť roka a chcete vysvetlenie.
Na úvod poviem, že prvé dieťa - Matejko - bol ako z knižky - spokojné, krásne, bacuľaté bábätko, ktoré si pýtalo papať mliečko každé cca 3 hodiny cez deň, v noci mal dokonca prestávku 4-5 hodín, takže úplne v pohode. Cucal vkuse 20 minút, pil silno a úplne sa nasýtil. Mlieka som mala véééééľa, do 4 mesiacov som si denne odstriekala 1liter navyše, prsia som mala ako lopty. Našťastie ma nepostihol zápal, iba občasné boľavé miesta, to isto mnohé poznáte. Od roka prespal sám celú noc bez mliečka. Keď mal Matej 16 mesiacov, začal strácať záujem o kojenie, mne sa to podarilo potiahnúť do 18 mesiacov... Odstavil sa úplne sám, bez plaču, prirodzene, ako mu to vyhovovalo.

No a potom sa nám narodila Evka. Musím povedať, že našťastie som sa zaujímala o kojenie a mala som naštudované všetko okolo a už som teoreticky vedela, že väčšina detí je iná - náročnejšia - ako bol môj Matej. Riadila som sa srdcom a materinským inštinktom, čo najlepšie vystihujú 2 zásady - nenechať dieťa samé plakať a kojiť podľa jeho potrieb. Lebo Evka je úplne iná osobnosť a dávala to najavo od narodenia. Cez deň si novorodeniatko pýtalo papať v intervaloch najviac 1 hodinu, lenže AKO papala - 1-2 minúty a pustila. Samozrejme, že sa s toho nemohla nasýtiť a tak o 10 minút, prípadne o pol hodinu zase rev. Ja som bola nejako nastavená na ňu a vôbec ale naozaj vôbec mi nerobilo problém kojiť ju často. Ak nebola mne na rukách, tak plakala, nosila som ju po byte v šatke prvé mesiace takmer vkuse, všetko som robila 1 rukou, druhou som si ju pridŕžala... Do pol roka nespala cez deň ináč, iba mne na rukách - ak som ju položila, okamžite sa zobudila. Zlepšenie nastalo, keď mala 6 mesiacov a začala sa sama prevaľovať a chytať hračky, keď sa už sama zabavila na chvíľku.
V noci od narodenia spala so mnou v posteli, lebo sa ma musela dotýkať - vtedy prespala vkuse až 2 hodiny,ak sa ma nedotýkala hlavou alebo rukou, tak sa budila častejšie. Neviem si predstaviť, že by som ju nekojila a že by som mala zakaždým vstať a robiť UM. To by som skolabovala veľmi rýchlo. Takto sa to dalo vydržať..
Keďže Evka cucala často, tak som mala prsníky maličké a zdanlivo prázdne. Oproti tomu, aké boli pri Matejovi, som fakt mala párkrát pocit, že asi nemám mlieko??? Našťastie som nespanikárila a povedala som si, že všetko je OK, veď malá pije.. Veľmi veľa záleží na psychike!
Považovala som za samozrejmosť, že budem kojiť aspoň toľko, ako Mateja. A potom uvidím. Lenže Evka mala rok a pol a stále sa cicala - cez deň, v noci - a žiaden náznak, že by chcela prestať. A ja som vôbec nebola pripravená na jej rev, keby som jej nechcela dať. Mám mlieko, ktoré je pre ňu, pre nikoho iného, iba pre ňu a ja jej ho nechcem dať? Nič iné lepšie pre ňu nemám. Keby som ju odstavila, musela by som jej kupovať drahé umelé, prečo? Tak som si povedala, že počkám do 2 rokov a uvidím, čo ďalej.

Evka mala 2 roky v auguste a Matej nastúpil do školy v septembri. No a som zistila, že ju ďalej MUSÍM kojiť, aby som mala "normálny" deň. Slečna zaspávala iba na prsníku. V podstate od narodenia. Takže ak som jej dala prso o 12 hod, zaspala a spala do 14 hod. Pekne sa zobudila a šli sme po Mateja do školy a celé poobedie sme mali na hry a vonku. Ak sa stalo, že nespala cez deň, okolo 17 hod mlela z posledného, iba revala a bola zlá a nič sa nedalo robiť, určite viete, o čom hovorím. Zaspala podvečer a zobudila sa o 19-20 hod a do polnoci žila plná sily... nič pre mňa. Jednoducho MUSELA spať cez obed a to sa dalo IBA s prsníkom. Rozmýšľala som viac krát, že ju už odstavím, už ma to chvíľami nebavilo, ale naozaj som to nevedela ináč zorganizovať... Vždy zvíťazilo - že musí cez deň spať a ináč ju nedokážem uspať no a ešte to, že Evke mliečko naozaj chutilo, pýtala si ho a vravela, aké je mňam sladké, to predsa poteší 🙂
A prešiel rok a mala 3 roky a stále som ju kojila - cez deň iba raz - aby spala po obede a v noci ako chcela - cca 3-4 krát sa budila. No a nastúpila som do práce a toto je veľká zmena pre dieťa, obdobie riadneho stresu - matka do práce a ona do škôlky. K tomu som naozaj nechcela pridať stres z odstavenia, to by skončilo na 100% chorobou a vzdorom a nemyslím tým týždňový sopeľ.
Ja verím tomu, že psychický tlak a nepohoda sa prejavuje fyzicky chorobami, neprospievaním a každú väčšiu traumu máme v podvedomí a hoci si ju vedome nepamätáme, ovplyvnuje nás po celý život.
Evka zvládla nástup do škôlky vcelku dobre, v novembri som mala virózu a po 10 rokoch horúčku, tak som to využila na odstavenie. 3-ročné rozumné dievčatko chápalo, že teraz je mama chorá a preto jej mliečko nedám, ale keď bude mama zdravá, zase mliečko dostane... ale nedostala... Spomenula si o 2 týždne a plakala asi tak 1 minútu..
Vyhli sme sa plaču, revu, ja nemám najmenšej výčitky, žeby som dieťatku nedala, čo mu patrí a že by som jej spôsobovala zbytočný stres.

Skrátene som to nevedela napísať .
Takže prečo som kojila do 3 rokov?
- lebo ma to neobťažovalo
- potrebovala som zosúladiť potreby 2 detí
- vždy zvíťazili výhody (pre mňa) pred nevýhodami
- a MM je to najlepšie, čo môže dať matka svojmu dieťatku
Ja osobne si myslím, že kojiť do roka je to najmenej... O MM určite viete všetko - mňa milo prekvapilo najnovšie zistenie - že sa v MM nachádzajú látky zabraňujúce tvorbe zubného kazu. Takže kojenie v noci nespôsobuje kazenie zubov, čoho je nielen naša Evka dôkazom. Žiadne UM sa nedá porovnávať s kvalitami MM, je to zázrak prírody namiešaný špeciálne pre bábätká. Keď ho mám a neobťažuje ma to, prečo mám dieťa odstaviť len preto, že má 1 alebo 2 roky???

Kojiť sa má dovtedy, kým to matke a dieťaťu vyhovuje.
A veľká poklona tým mamičkám, čo koja svoje detičky napriek ťažkostiam.
Prajem Vám veľa radosti s Vašimi detičkami.

egyptanka
20. feb 2010

baska, diky za tip a som rada, ze rezniky chutili ...

gravab, kraaaaasne ... nadherne, slzicky sa mi tlacia do oci. Mne moja prespava uz noc a cez den toho kojenia moc neda, ale nad UM neuvazujem, stale jej to prso aktivne ponukam i ked po par sekundach od neho uteka kade lahsie. Ale som rada, ze sa prisaje a beriem to tak, ze aspon nieco mam ked by bola chora, aby som jej dala to najlepsie co je ... ako si pisala, len a len pre nu. Ja som stala bojovnicka za mlieko ... prve mesiace som bojovala za kazdu kvapku a som rada, ze som nepodlahla UM.
Mas moj hlboky obdiv. 😵

egyptanka
20. feb 2010

baska, este otazka ... na co sa mam pri kupe zamerat? ... pri aute, telke a pod. viem co pozadujem a chcem, ale pri plienkach netusim.

egyptanka
20. feb 2010

inac mi napadlo, ze vzhladom k tomu, ze planujem aj druhe dieta tak bude lepsie asi kupovat jednovelkostne plienky, aby ich vyuzilo aj druhe mrne, ci je moje zmyslanie zle??

katka0602
20. feb 2010

Grevab, pekne si to napisala! 🙂

Egy, k tym plienkam, asi ti poradia ine latkarky lepsie a najlepsie je ak si mozes plienku chytit do ruky.
Flisove vrchne nohavicky ti uz teraz pre Natalku netreba, tie su skor pre mensie babatka (mozno sa mylim?). Klasicke bavlnene stvorce su v pohode, len mozno si kup par vloziek ktore zabalis do stvorca aby lepsie sali. Mozno sa ti budu pacit aj flisove separacne vlozky, pre pocit sucha - nie kazdy to chce ale aj nie kazdemu babu to vyhovuje, lebo flis je umelina. Moj maly s tym problem nema. Je fajn mat par kapsoviek alebo aio hlavne ked ides von - kvoli pohodliu, ale nie je to nutnost. No a bambus saje lepsie ako bavlna (ocenis v noci), rovnako aj konope. Mne konope dost stvrdlo uz po par praniach, ale to je mozno iba pripad tej konkretnej plienky, vo vseobecnosti to nezavrhujem. Ale mas na blizku par skusenych marcoviek-latkarok co sa urcite na teba s radostou vrhnu a poukazuju, poucia... 🙂

egyptanka
20. feb 2010

katka, nooo labutka sa uz na mna vrha 🙂
takze doporucujes skor PULky?

katka0602
20. feb 2010

A este si sa pytala, na jednovelkostne plienky. Ano, rastu s babatkom, ale napr. ja mam skoro vsetky moje jednovelkostne nastavene uz na najvacsiu velkost a niekedy ked sa na to tak pozeram, dufam ze mi vydrzia kym sa maly nauci na nocnik. Je velky a uz asi nebude tak rychlo rast, tak dufam ze mu budu dobre do konca. A kazda plienka ma trosku iny strih, tak urcite nekupuj celu vybavu jednej znacky. Najprv na skusku a potom dokupis. Ale stvorce su ok.

katka0602
20. feb 2010

Ano egy, ja pulky. Ale mam kupene vlniaky ktore cakaju na odskusanie. Velmi sa mi paci to ze su vzdusne, tak dufam ze sa osvedcia. Dost dlho mi trvalo kym som sa na ne odhodlala.

mgk111
20. feb 2010

ahojte, kubko dostal dalsiu torticku auticko, psika od phiser price a cely den sa blazni o dusu... teraz sme ho okupkali a ja som akosi duchom nepritomna... tej kamaratke malickeho nakoniec prevazaju do ba, je mimo ohrozenia zivota ale nevedia, ci bude operovany alebo nie -t ak mi je z toho do placu... take velke bruseno mala a prd z toho... stale na nich myslim a neviem sa odputat... uz som prichystala co jej zajtra donesiem, aby mala podporu aspon co sa tyka mliecka a jeho spustenia... skratka musi kojit inak nemoze ist ani do ba za nim 😖
boli sme traja kolegovia, ja, kolega majo a ona lenka - kolegovi sa narodil maly 3.2., kubko 12.2 ale tieto deticky pred rokom a matejko sa narodil dnes - cize vsetko februarcata 😉 len nech je v poriadku... si tu vylievam dusicku, lebo neviem ci by ich doma bavilo stale pocuvat to iste dokola... len ked ja musim... viem ake to bolo, nemat maleho pri sebe, prevoz do inej nemocky, neprilozenie si jeho ale odsavacky a makacka aby sa to dalo nejako do normalu... uffff

grevab - pekny prispevok - dobre napisany a hlavne ta obdivujem, ja som musela kojit a odsavat zaroven a aj tak sa kubik sam odstavil ked mal osem mesiacov... ale som vdacna aj za to 😉

egyptanka
20. feb 2010

katka, ja som rozmyslala na skusku kupit tuto sadu
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/18-1-Te...

egyptanka
20. feb 2010

Maci, och joj hrozne ... nech sa im dari a hlavne vela zdravicka.

kucina1
20. feb 2010

baby ta moja lucinka je taka aktivna, stale kope a lezi na mechure ale dnes som si vsimla, ze sa dako ani nehybe tak sa ju snazim teraz dako zobudit a zachytit. zda sa mi, ze sa mi nadvihuje brucho od tlkotu srdca ale ci mojho alebo jej. hm a necitim ziadne kopance ani nic zacinam mat divny pocit. teraz sa na to asi do kopanca budem na nu sustredit. moze to take nadvihovanie brucha od tepu srdca byt jej ?

tomasko mi strasne kasle, davam mu kalciovy sirup, stavu z cibule a cukru, nurofen a masticku na zubky dostal bo vsetko moze u neho naraz sposobovat dako tieto tazkosti

a zase nam nefunguje ten hlupy omron teplomer mate niektore skusenosti s takymi teplomermi tusim infracervenymi co sa davaju detom do uska? idem to vygooglit

egyptanka
20. feb 2010

kucina, urcite to jej tep, neboj sa Lucinka sa ma dobre 🙂

kucina1
20. feb 2010

egy uz mi dala dva alebo aj tri kopance, vypila som dnes asi liter kofoly tak som myslela, ze bude aktivna a ona je asi ochrapana 🙂 uz som si vydychla

egyptanka
20. feb 2010

no ty kokos ... mam dojem, ze dnes tu strasim len ja ...

egyptanka
20. feb 2010

kucina, no asi ju tie bublinky uspali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre