Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
2. mar 2010

pasoa, ved vas vysavac vam doma nabera kondicku jedna radost. verim, ze coskoro sa prejavi. 😀 ked budete najblizsie v BA, moze matejko dat matuskovi instruktaz. 😉

atemi, skusim aj ja urobit cisto tmavy, dik za dodanie guraze. 🙂 my sme pre zmenu raz skusali celozrnne bryndzove halusky. dost divoka kombinacia, ale dalo sa to zjest.

mgk111
2. mar 2010

pekny vecer a den babule - ja odchazim do vecnych lovist a dufam, ze aspon chvilku spanku mi to moje male trdlo dopraje... uz nevladzem - zaspal o siedmej, o osmej hore, teraz zase zaspal tak dufam, ze dame aspon do polnoci spanok bez placu 😒 papa

pasoa
2. mar 2010

no, ja som raz skúšala celozrnné zázvorovníky, moja dobrá nebohá babka ma varovala, že to bude tuhé, a ja že ááále nech!, no ale to bolo také, že sa to dalo jesť iba máčané do čaju (RIADNE máčané) 😅

potulka, tak to ja nechcem, aby MOJE dieťa vyjedalo špinu zo zeme, ale CUZDIE cheche... 😀 😀 😀

idem dospávať dnešnú... či včerajšiu (???) noc (proste tú, čo bola), matúško už spí chvalabohu KLOP-KLOP, tak dúfam, že táto noc bude lepšia.

brúbrú

lenk30
2. mar 2010

lubi, takže filipko nacvičoval? tak nech mu to pekne pôjde zajtra!
To ešte len budeš písať, čo ho Samko všetko naučil 🙂 . Keď som bola u doktorky po potvrdenku na plávanie, tak som sa tam toľko nasmiala na takýchto bráškoch. čo starší vymyslel, malý opakoval....ale ako ho hltal 😀

no neviem, či sme doplávali. lebo bolo to "pre mňa veľmi namáhavé, obliekať, vyzliekať, sprchvať......všetko s klieštikom". No tak asi už počkáme na máj -jún a prikúrime si náš bazén. veď v lete sa tam rehotal.........nechápem.
A ešte keď sme vyšli z plavárne, kým som mu obliekla bundu, tak som mu dala do ruky tú kartičku so vstupom a len sme vyšli von, tak to išiel hodiť do toho odpadkového koša, takže mi dal jasne najavo, že mami plávaj si ty 😀

Matja, si písala o prechádzke. tak to už sú iné zážižky a objavy. Filipko stále v ruke kameň, papek, papiere....za každým špakom sa rozbehne. dnes naháňal holuby a že: kač kač.

včera sa mi prvý krát začal vonku šmierať o zem, ako náhle sa pustil sám bežkať, vždy potrebuje ísť opačným smerom ako ja. včera ma už prestalo baviť po pol hodke chodiť po schodoch hore dolu pred poštou, tak som ho zobrala preč, tak taký čurbes. kokso, už by to asi chcelo začať s výchovou............

v mame a ja som čítala, že by sa nemalo nikdy zakazovať: nedávaj do úst, ale len vysvetľovať, že na čo sa to používa, lebo že príkazy sú od narodenia na to, aby sa porušovali.........ale nám to bez príkazov nejak nejde.
Ako sú na tom vaši? včera som normálne prišla domov s tým, že mám obavy, aby mi môj maznáčik neprerástol cez hlavu

renia
2. mar 2010

mgk-nasa miska uz 2tyzdne vstava 5.30,som na nervy.a vecer zaspava tak ako predtym,o 20tej.jaj jaj.

Egus-ja som to varenie myslela tak,ze navaris asi 5 porcii.jeden den si to da muz aj na obed,aj na veceru,ked mu tak chuti,a na druhy den si to da uz len na obed.ty si to das v jeden den len obed,a druhy den tiez len na obed.to je spolu 5porcii.a mas navarene na 2 dni.nemusis varit kazdy den.

Ja uz neviem,tej mojej miske nechuti ovocie.okrem bananu-ten spapa.akokolvek zamaskujem jablko-nezje.ja uz neviem.

Vy davate kolko ks alebo gramov ovocia denne?a ako pripravene?

Bo ja dam surove,varene,s ryzou,so zemiakmi,s mrkvou,s piskotami,nezje.
Jedine co jej chuti je obed-klasika,kasa-sunarka,banan,a mliecko v polospanku.sem tam chlebik-s lucinou absolutne.a jogurty tiez nechce..ja uz neviem.a davam jej cez den len 4x papat,lebo ked som jej davala 5x kazde 3hodky,tak to nechcela skoro nic-to bol boj.tak teraz papame priblizne takto
5.30-um
9.00-kasa
13.00-obed-masko,zelenina,zemiak atd.
17.00-skusam ovocie,nakoniec papa aj tak banan,alebo chlebik
20.00-um
3.00-um
Ked jej dam stvrtku jablcka do ruky,osupaneho tak si pochutnava,ale zchrume z neho mozno za lyzicku a odhodi.ale dlho sa s nim hra,aj polhodku.
A to ovocie som jej skusala davat v hocijakom case a nist.
A davnejsie mi papala domace vyzivky,a teraz uz ani tie nechce.

A fuuurt mixujem,ked su v obede hrudky,napina ju a nechce to.jaj jaj.pojde do skolky a budem mixovat.

baskaj
2. mar 2010

potulka - ja siom si zatiaľ ušila iba jednu plienočku - zo starého uteráčika a tielka. z tej stránky som ešte látku neobjednávala, lebo majú vysoké poštovné, tak radšej všetko naraz. tá moja saje normálne. teda tak stredne. lebo z uteráka je len 1 strana. nemala som viac a aj tak by mi to stroj už asi neprešil. to bamb. froté je tenšie, ale možno by som teda radšej kúpila to obojstranné. lebo to jednostranné je také dosť tenké, hoci kočka, čo si z toho pošila HD si nesťažuje. poslala mi kúsok na omak. preto by som radšej ten chobot podšila z ešte 1 vrstvy a pastelku urobila o 15 cm dlhšiu, aby sa mohla pre chlapcov o 1x naskladať viac.
a tú anavy máš bambusovú a jednoveľkostnú? lebo ak hej, tak mi povinne budeš musieť obkresliť strih 😀 a ja si ho založím a ak raz kúpim kliešte na poppy, tak si také jednoveľkostné pošijem 😀

renia - ja dávam ovocie iba na desiatu, jednu porciu (cca plný dezertný tanierik). surové. výnimočne dám aj večer do kaše alebo poobede s bebe keksami namiesto jogurtu. mne tiež prvý mesiac odmietal jablko. furt som musela miešať s banánom. teraz mi ešte stále odmieta kupované ovocné výživy, asi sú mu kyselé.

denkolc
3. mar 2010

Filipčoooook......Tánička Ti posiela pusinkuuuuuuuuu k narodeninkám, nech si zdravunký, dobrunký a spokojnučkýýýýýý....

A kto je ten tretí oslávenec vlastne? 😅

mgk111
3. mar 2010

renia - na take budicky som zvyknuta uz velmi dlho, tyzden daval o pol siemdej som bola stastna, ale to ze je len hore a place je blbe... cez den umrncany to je brutal unavne ho nosit na rukach takeho skoro 12kg macika...

kubko spapa jeden banan k tomu bud dve jablcka alebo hrusky... len to popucim respl. postruham a ide to do neho 😉 kolko je to na dkg neviem...

este raz vsetko naj, filipcek, tanicka... a ak som na niekoho zabudla tak aj jemu 🙂 pekny datum ste si vybrali 😀

tak a kubko uz je znovu umrncany, asi ked zje ovocie pojdeme von, lebo toto sa neda... aspon som sa o nieco lepsie vyspala, sice sme boli casto hore, zle akosi dychal nostekom, mal tam susnik ... ale nevstali sme o pol siestej ale az siedmej takze to je pokrok... pekny den

pasoa
3. mar 2010

Filipko, tak už máš aj ty rôčik! Všetko najlepšie ti prajeme s matúškom :-*

lenk30, dúfam, že to Filipčeka prejde a ďalšie plávanie si užijete tak ako my.

baby, ja som včerajším dňom oficiálne ukončila "ekonomické dojčenie" - a teda dávanie mlieka.
Posledné dni som ešte odsala 60ml z oboch, predvčerom až po 2 dňoch, lebo napuchli, ale len tak, aby sa uvoľnili, nežmýkala som "do dna", lebo cicky sú bezodná studňa, všakže,
no a včera som už neodsávala a ani dnes nebudem... proste som práve vysterilizovala odsávačku a idem ju zbaliť a odložiť.

je mi z toho akosi clivo, ale to prejde. 🙂

baskaj, ty si taká šikovnica, počkaj, počkaj, do roka a do dňa bude stránka www.baskaj-plienocky.sk a my budeme vo veľkom objednávať pre naše deťuchy a ty budeš dávať povely svojím zamestnancom, koľko kusov majú našiť do týždňa 🙂

renia, a nechce ti ani ovocné výživky z obchodu? U nás viedla marhuľová od HIPP a marhuľovo-banánová od HIPP. ale vždy to zmiešavam s jablkom (vareným)
no pár dní dozadu už dávam aj surové rajbané, včera zbaštil dve jabĺčka takto nastrúhané.

s jogurtami sa trápim rovnako ako ty, tiež nula bodov, skúsim zas o mesiac. však sa nikam neponáhľame.
ja kŕmim takto:

7:30 Sunarka (z UM)
10:30 UM
14:00 polievočka (číry vývar, asi 1dcl) a zeleninovo-mäsový obed (kúpený alebo varený, vedie červ. šošovica, zemiak, morčacie alebo jahňacie mäsko)
17:00 ovocie (kúpené alebo domáce jablko) alebo chlebík - suchý, domáci
20:00 UM

ja sa zas trápim s tekutinami, lebo matúško nechce vôbec nič piť, okrem vody, čo má v ovocí a obede má ešte to deci polievky a to je všetko.
už som uvažovala aj nad tým, že sa uchýlim k tým sladeným HIPP čajom alebo šťavičkám... ach jo... 😖 ale nechcem mu zarobiť na cukrovku a zubné kazy... (aj tak tá Sunarka tiež obsahuje cukor 😒 )

pasoa
3. mar 2010

ježííííš, Tánička, miláčik, no vidíš... tanečnica najväčšia na svete, všetko naj naj naj 🙂

nsoci
3. mar 2010

Pasoa ked bol Matko chory a musel pit davala som mu riedenu tu pollitrovu Hipp stavu, konkretne jablkovo-bananovu a to smakovalo. Skus. Mne pije vodu, tak mu radsej nedavam ine.

Dnes sme papali zas len raz - hip hip hura - ale o piatej bol hore so zapchatym nosom. Tak ja neviem ci vcera prechladol ci co ci zo zubov.

pasoa
3. mar 2010

nšoči, veď to je tá s cukrom, nie? som ich už obzerala v obchode, ale okrem brutálnej ceny ma odradilo aj zloženie, takže tak. ale budem musieť niečo poriešiť, lebo UM sa už vraj neráta do príjmu tekutín. ach jaj, ja neťastná semepán 😖

nsoci
3. mar 2010

Tanicka a Filpko, krasne narodeniny! 🙂

A este hadzem tri otazky do plena:

1. aky mate nocnik? my sme kupili obycko z IKEA, ale fesak an nom odmieta sediet, tak uvazujem and inym. Popchol ma maly Potulko dostojne tlaciaci na trone a vidina odlahcenia mojich ruk (a hlavne bruska),
Tento mame
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7014...
a chcelo by to nieco pohodlne a zabavne.... Matko neobsedi takmer vobec, takze telak to isti, ale aspn nech as mu dobre sedi a nepada odtial. Dak

2. kolko octu davate do prania? teta Nsoci dava odoka, ale tusim vela...

3. mate nejake tajne internetove zdroje na recepty pre deti od rocka? ak ano sem s nimi, tusim mi dochadzaju napady 😎

Dakovala.

pasoa
3. mar 2010

a musím poopraviť svoje tvrdenie o očných zuboch. však som celkom zabudla na dvojky! Takže matúškovi nejdú očné ale dvojky horné.

a okrem kombinácie e+h už dáva aj m+e a sem-tam také niečo medzi a/e, takže sa to párkrát podobalo aj na mama 🙂

matja
3. mar 2010

ahojte.

Filipko a Tánička, prajem vám všetko najlepšie k 1. rôčku, veľa radosti v očkách a lásky v srdiečkach 🙂

nsoci:
1. - obyčajný typ nočníka, ktorý hrá melódiu, keď sa dieťa vyciká. Paťko tiež nechcel sedieť, po pár dňoch si zvykol.

2. - pol nádržky, občas aj celú, podľa toho, koľko sa mi podarí vyliať.

3. - haha, ja som vedela, že postupne budú chodiť takéto otázky, keď budú mať viaceré detičky rok 😀 Keď som hľadala recepty a info o strave po roku ja, tak sa nik neozval. Ale ja nebudem škrob ( 😉 ), už som tu tú stránku síce raz dala, ale dávam odkaz ešte raz: varime-detem.cz. Treba si odtiaľ vyberať postupne, nie všetko je vhodné hneď od začiatku, ale mne sa tá stránka páči aj pre rôzne iné info, čo sa tam píše, nie len kvôli receptom. Existujú aj knihy, ale podľa mňa je to zbytočné. Aj keď som si síce jednu už na MMB rezervovala, ale baba sa zatiaľ neozvala, ak sa neozve, nebudem ju naháňať. Už som si spravila v tom poriadok, ako zlúčim varenie pre Paťka a pre nás do jedného 🙂
A ešte je aj tu na MK téma Strava po 1. roku: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kucina1
3. mar 2010

1. my mame 2 nocniky, obycajny z tesca po tomasovom odpore sme kupili iny, krajsi, aj so zabavkou a zmena ziadna

2. nedavam ziadny ocot

3. nevarim uz separe

kucina1
3. mar 2010

tu su nejake tipy na to varenie od 12 mesiaca http://www.alinka.sk/r/recepty-pre-deti/od-12-m...

matja
3. mar 2010

tú alinku som zámerne nedávala, lebo ja som tam veľa dobrých receptov nenašla. Okrem toho ešte nedávam vôbec žiadny cukor. Už do mňa okolie čoraz viac vŕta, prečo malému nedám piškóty, ochutené jogurty alebo pudingy, ale zatiaľ takým pohnútkam odolávam. Však pokiaľ si to Patrik ešte nevyžaduje, tak načo, nič mu to nedá... Na to jedna ženská zareagovala, že čo to dávam za filozofické odpovede... 😠 Kým mám možnosť ovplyvniť, čo Paťko je, tak to budem robiť čo najdlhšie. Neskôr mu v sladkostiach (v primeranom množstve) brániť samozrejme nebudem.

mona1111
3. mar 2010

ahojte

hned nastartujem na otazocky

1. nocnik mame pekny zelenucky, ked sa vypiska tak hraje a Samko na nocniku vydrzi sediet nerobi mu problem ja som pri nom dam mu do ruky nejaku oblubenu hracku -....

2. ocot nedavam

3. recepty zatial nemame ale kamoska mi slubila ze mi nejake preposle na e.mail tak by som to tu potom hodila....

Tanicka a Filipko vsetko naj k 1. rociku 😉 🙂 😉

My ideme o chvilku vonku chcem vyskusat kolko bude spinkat na cerstvom vzduchu..... dufam ze zaspinka inak u nas vykuka slniecko su mokre chodniky tak asi aj v noci prsallo.....

iron
3. mar 2010

1. ikeacky, ale ja ju este nedavam na nocnik.....ja som nazoru, ze az ked si to dieta zacne uvedomovat
2..ocot?.....normalne prasok, jaky ocot
3. varim separe, po roku zacnem spolu ale prisalat budem individualne...ja uvidim co mi povie lekarka ze co nove moze a podla toho doplnim potraviny, inak stale jeme to iste...

pasoa....no som sa aj divila ze ocne zuby, ved tie by mali vychadzat az niekde po stolickach...

My zuby furt rovnako, hoci v poslednej dobe slinta...tak uvidim. Zatial pocet 6kusov.

iron
3. mar 2010

😀 😀 No k tej pekarni, ako chutovo su tie chleby fajn...len tvrde jak tehly veru. A na druhy den mozem s nimi niekomu hlavu rozbit. Ja potrebujem co mi vydrzi aj tri dni...takze u mna veru tato modna vychytavka nepresla. No este nieco skusime a ked nic, tak predavam, aspon mi to tu nebude zavadzat.

Idem do obchodu, lebo nemame ovocie, tak snad cervik nezaspi....

renia
3. mar 2010

pasojka-mame aj nieco spolocne.aj deticky mame narodene v rovnaky den,aj sme odsavali rok,a aj ja som vcera rano odsavala naposledy.uz mi islo malinko,tak dnes som to nechala uz tak.nemam z toho dobry pocit,mlieka som mala dost,chcela som vydrzat aspon do leta,ale priznam sa 3x denne odsavat mi liezlo na nervy,a ked som odsavala 2x,mliecko rapidne ubudalo.nechapem ako som vydrzala prve mesiace odsavat kazde 3hodky..rucnou odsavackou-piestovou.nemam zo seba vobec dobry pocit,ze som to ukoncila ja.hadam ma to prejde.

Tie vyzivky,kupovane vobec nechce.ach jo.

nsoci
3. mar 2010

Iron ocot ide miesto avivaze 😉

Dakujem za odpovede. Matko jak zbada nocnik sa vystre jak lata a neohne ho ani par volov. Skusam vzdy s odstpom dva tyzdne.

Matja 😉

renia
3. mar 2010

a serblik-nocnik este nemame kupeny.je tu niekto taky,co este nema nocnik?som davno citala v mame a ja,ze dieta si uvedomuje tieto potreby az okolo 2.roku,tak s tym este pockam.
A potom kupim taky co hra melodiu.

mgk111
3. mar 2010

anketa
1. nocnik mame taky s hrkalkou velkou - takze sedi a toci nou, hra sa a cika... ale chytil odpor pred nedavnom tak mame pauzu, nech ho to neodradi a teraz ked behame hore dole ze nie sme doma, tak to nesilim... az ked zase budeme trosku viac doma a tesim sa na chalupu jar,leto holaty cikat kade-tade 😉

2. ocot - hmmm netusim na co, takze nedavam...

3. jedla niektore mu dam, co robievam pre nas, pr. kuracie masko na smotane so sampionmi, rajcinovu polievkocku,zemiakovu kasu s maskom, privarky-cuketovy,sosovicovy,hrachovy... ak je jedlo moc korenene alebo take, tak to mu uvarim este zeleninkovy maglajz... nieco spapa nieco nie... este sa tym moc netrapim...

matja - to ti zavidim, u nas kubino enchce pit nic takze idu hippove cajiky - beriem to tak, ze lepsie nieco ako nic... a ochutene jogurty - ak boli neochutene alebo s ovocim tak to nechcel vobec... co uz...

pasoa - ja som odstrekavala 8mesiacov a kojila zaroven a sterilizacka je este stale na linke 🤐 hanbim sa 😒

renia - mozno si uvedomuje az neskor, ale zase kubko sa naucil po tyzdni ze sa tam cika a vzdy sa vycika ked ho tam posadim... ale kakat nie, takze tie deti sa naucia ze sa do toho nieco robi, len to chce cas a trpezlivost a na druhej strane, zvierace este dost neovladaju, ale vedia, ze sa tam cika, takze ak sa mu chce pusti, ak nie tak nie.. nic sa nedeje, aspon to skusame... nemame melodiovy, lebo to by asi nevydrzal to by sa pozeral kde to hra a podobne... ma pred sebou hrkalku a to je super pre nas...

kubko zaspal po kriku, dame ovocie a pojdeme von, pijem este kafco, obed navarila babka vcera ze segedin - mnamky takze mam veget... slniecko svieti no parada hadam ma preberie...

kucina1
3. mar 2010

ja som dala teraz rozpucenu hrusku s bananom a drobec zaspal v kociku
on bude mat na obed granadyr zo vcera a ja sampinonovu polievku
ja to opat vidim na strasne lenivu mamu, co s tomaskom von opat nepojde 😒

lubi22
3. mar 2010

Ahojte 🙂

V prvom rade Filipko dakuje Tanicke za pusinku a posiela tiez jednu, my sa pripajame a zelame Tanicke vsetko nalepsie k prvym narodeninkam 😵 Hlavne nech je zdravucka, spokojnucka a nemusi sa uz po nociach budit a venovat svojej maminke 😵

A dakuje tiez za ostatne nadherne blahozelania 😵 O takomto case bol uz skoro 40 minut na svete 😵 A mna sili a sili a sili 😀

K ankete:

1. Filipka som na nocnik este neposadila nikdy, ale vidi braceka sediet, takze mam pocit, ze priebeh bude jednoduchsi ako so Samkom. Pri Samkovi nam zabral nocnicek od Fisherprice, je ako stolicka, cize nie je tak nizko pri zemi a pri kazdom uspechu hra hudbicku. Samko - ako klasicky chlap - pri kazdom vykonani potreby musi citat auto - moto magazin 😀

2. ocot nedavam.

3. recepty mam zo tri knizky, ale priznam sa, ze pri Filipkovi som ich este neotvorila. Recepty su aj na MMB.

Pasoi ja som mala tiez urcite idealy, co budem davat drobcekom, tak isto idealy aj co sa tyka vychovy. Moji synovia mi vsak otvorili oci, a robim kopec veci tak, ako som si myslela, ze budem robit - ale inak to nejde. Vzdy sa snazim ist metodou najmensieho zla. Cize aj co sa tyka pitia. Obaja nechcu cistu vodu, ani nesladeny caj. Granulovany velmi nedavam. Tak Samko pije detsky ovocny cajik (vrecuskovy) mierne osladeny medikom a Filipko riedene ovocne stavy a cajiky od Hami, co su uz zarobene. Tie neobsahuju absolutne ziadny pridany cukor, riedim ich v pomere 1:1 s vodickou. A cajiky ma Hami tiez dobre - maly ma rad medovkovy, aj s matou, aj dalsie. Vsetko to je v sklenenych flastickach. A vypije tych 4 dcl tekutin denne naisto, samozrejme okrem mlieka.

No idem chystat izbicku na oslavu, kym drobcek buvka 😵 Dnes je na mne prilepeny od rana, ani pohnut, tak musim vyuzit tento cas. Pekny den zelam 😵

pasoa
3. mar 2010

renia, teda... vidíš, tierto spoločné "črty" som si ani neuvedomila, že ich máme toľko.

presne, ako píšeš, s tým odsávaním, už sa mi jednoducho nechcelo 3x denne, takže to jedno (obedňajšie) som vynechala na tom RHB pobyte, lebo to bolo akurát v čase vychádzok, no a keď som odsávala už len 2x, tak MM rapídne odbúdalo.
Tiež nechápem, ako som to zvládala na začiatku každé tri hoďky piestovou... 🙂 Asi by sme sa mali o čom porozprávať, haha 😀
ale ja nemám zo seba zlý pocit a nemaj ani ty. sme hviezdy, rok sme dávali MM napriek ťažkostiam. Mysli pozitívne, hej? 😉

anketa
1. na nočník nedávam. začnem, až keď matúško bude vedieť, na čo to slúži, a to ešte potrvá. A hlavne, keď bude pevne sedieť.
Inak máme zdedený od mojej sestry po jej 2 deťoch normálny zelený.
2. ocot do prania nedávam vôbec
3. matúškovi varím stále dokola rôzne obmeny - zemiak, červ. šošovica, pohánka, ryža, pšeno, ovsené vločky, jahňacie a morčacie, ak mám nejakú domácu zeleninu, tak to... a sem-tam kúpenské, prevažne od Alnatury tie tekvicové. matúško ešte nesedí a tým aj to papanie je trochu skomplikované, keď je v tom lehátku, nie je to ono... ale už si vie poradiť s nahrubo postrúhanou tekvicou aj s kúskami chlebíka.
Sám v ručičke si držať a dávať do pusy ešte nevie (napr. kôrku a pod.)

potulka
3. mar 2010

ahojte
k ankete:
- nas nocnik si, nsoci, videla. taky obycajny, chicco, bez hrania, s celkom dobrou opierkou na chrbatik a aj ta predna cast medzi nozickami je dost vysoka - to je dobre najma pre chlapcov, ktori si pocas tronenia stale rucne kontroluju svoje "family jewels" a potom sa vycuraju von. 😀
inak, nsoci, ak tam matko nechce sediet, asi ho treba nechat tak. ja mateja davam len preto, ze obsedi.

- ocot: do plienok plnu nadrzku, do ostatneho prania ako sa mi uleje, max. 1/2.

- zatial varim matejovi stale tie iste "eintopfy". kamaratka mi dala nejake recepty, ale zatial som sa na ne nedivala. prave som dnes spekulovala, ako budeme my dospeli jest napr. sunku, ked matejovi ju zatial nechcem davat. ci ju nebudeme kupovat vobec (muz nesuhlasi), alebo sa nou budeme pchat potajme. matejko totiz javi zaujem o to, co mame na tanieri my, aj ked prave pojeda svoje jedlo. 🙂

pasoa, a matusko uz chce pit UM? mas moj obdiv, ze si sa na to odhodlala. asi je ine, ked sa odsava a ked sa koji... ja by som uz asi mala tiez prestat a dat si do poriadku ozyvajuce sa klby, no predbezne sa neviem psychicky odputat. 😔 a som aj leniva - nechce sa mi v noci a rano vstavat, aby som zarabala sunar... 🙄

potulka
3. mar 2010

jaaaaj, truba zabudliva!
vsetko najlepsie filipkovi, tanicke a tusim este aaluskinmu drobcovi...?
😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre