Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
11. mar 2010

Halóóóóó

nsoci
11. mar 2010

Maťko mi pchá polku rožteka do výstrihu, paráda 😉

iron
11. mar 2010

Matja...ja som kojila Ninku len v noci. Ale kedze mi prespi celu noc, tak uz nie. A uz ani nechce. Ja sa tomu tesim.
Idem upratovat lebo tu mam strasidelny bordel...teraz kym mam este energiu.

nsoci
11. mar 2010

Iron dojdi aj k nám.

ajka82
11. mar 2010

vsak mna nenapadlo, ze vsetci chori 😒 ...ale dnes to vraj vyzera bez vrtania 😵 , tak to bude v tom pripade v pohode,buchot krpatej nevadi...

katja78
11. mar 2010

No dobrééé rááánko 🙂

Aj ku nám dojdite 😉 a nie upratať, len tak, na návštevu.
Akurát sa snažím Baške poslať SMS, že u nás kalamita, ale nejak blbne signál. Aj net mi padá.
vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...
Baška - tak ani 8-my pokus o stretko sa asi nepodarí ☹ ☹ ☹
Dokedy ešte fusak bude treba??? veď už 5 mesiacov ho máme v kočiari ☹

Sassy - som sa zasmiala, ako Ti je Adamka ľúto, že musí tie zdravé gebudziny jesť 😀

Nsoci - ako sa volajú tie vitamíny? A to Ti ich dr. dala už, či predala, či len na ne robí reklamu?

ajka82
11. mar 2010

katja ja by som aj dosla, ale auto je momentalne v servise na povinnej kontrole a ked je u vas kalamita tak neviem ci by nas mato pustil,keby mame auto k dispozicii

ajka82
11. mar 2010

katja my uz fusak nemame...jak boli tie 10stupnove teploty som ho zlozila...

nsoci
11. mar 2010

Katja volaju sa Mumio.... to ani nie su klasicke vitaminy, ale "horsky vosk", ktory sa zbiera na kamenoch kdesi na Kaukaze... a doktorka mi ich len odporucila, nepredava ich.
http://mumio.sk/

egyptanka
11. mar 2010

Dobre rano, tak uz mame raňajky za sebou, kavu mam vypitu a malej polievka uvarena. I ja by som mala upravovať, ale nechce sa mi.

matja
11. mar 2010

katja, ak ti je smutno, príď k nám 🙂
Ináč aj my sme už fusak odložili. Už dávam len tenší nánožník.

pod nami sa majstri tiež už zobudili.... Len nech mi nezobudia aj malého...

matja
11. mar 2010

ešte predtým, ako šiel Patrik spať, stihol prevrátiť kvetináč, mokrá zem z čerstvo poliateho kvetu sa samozrejme vryla do koberca 🙂 Paťka som postavila do stredu izby, ukazovákom pohrozila "nono" a on sa zaškeril a zopakoval to po mne, zdvihol ruku a kýval s ňou "nono". Snažila som sa mať vážny výraz tváre, ale nešlo to, rozosmiala som sa 🙂
A ako tam tak stál, zrazu odlepil svoje nožičky so zeme a rozbehol sa mi podupať po zemine roztrúsenej po zemi 😀 Doteraz sa sám nikdy nespustil chodiť, iba keď som ho volala, alebo sa ho aspoň dotýkala (napríklad na chrbátiku), aby mal pocit, že ho držím, ale keď má robiť nezbedu, tak sa spustí 😀

včera sme mali tiež jednu veselú príhodu v čakárni, kde sme boli na sone. Paťko všetky deti, aj veľkých školákov, volá "baba". A sedeli tam takí možno 10-roční chlapci a tí sa tak urazene rozprávali, že oni nie sú baby. Potom sa Paťkovi rozviazal jazýček ešte viac a začal si kadečo rozprávať, až vzišlo z toho, že jedného chlapca nazval "baba" a druhého "tata" a chlapci mali z toho náramnú šou. Paťkovi bolo sympatické, že sa smejú, zapáčilo sa mu to, tak sa rozhodol, že ide za nimi. Chlapci sa ho zľakli a utekali za roh, aby sa mu skryli, Patrik šiel samozrejme za nimi. A takto sme sa tam naháňali, Paťko vykrikoval na celú čakáreň "baba", chlapci, že oni nie sú baby a keď sa ich nedajbože dotkol, do bolo výskotu 😀

pasoa
11. mar 2010

matja 🙂

pasoa
11. mar 2010

egy, kukám, že blúdiš v spomienkach. no.. .ja som si na svoj pôrod zaspomínala pri matúškových narodeninkách. pôrod bol krásny ale potom sa to všetko začalo akosi ondiť, jedna diagnóza na druhú... keď tak retrospektívne pozerám na seba, bola som zrelá na psychiatrickú liečbu.

vtedy som to tak nevnímala, hoci celé moje okolie to na mne videlo - moja mama volala mojej ssestre, že hrozne vyzerám, že som taká iná, nedá sa so mnou rozprávať, že sa bojí, že spácham sebevraždu, tak mi sestra volala, či som ok, a tak.. no des.

som rada, že je to za mnou.
na veľa vecí sa teraz pozerám celkom inak a keby som to mala zažívať odznovu, riešila by som veľa vecí úplne inak... no ale nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky, všakže...

mgk, nesúď tvoju kamarátku lenku, nevieš, prečo reaguje tak, ako reaguje. možnože je to len jej spôsob "ochrany" proti totálnemu psychickému zrúteniu. Niekedy náš mozog robí divy, aby sa nezblbol.
Viem, čo som robila a hovorila ja, keď mi bles takmer pred očami zabil kamaráta a dodnes sa divím, čo som to trepala za debiliny... proste mozog urobil veľký blok, aby mi tam na mieste nešiblo.

Keby Lenka myslela v jednom kuse na matejka, ako sa má zle, stále sa bála minútu čo minútu o jeho život, premýšľala, či sa z toho dostane, tak by sa do pár hodín načisto pomiatla...
psychológ by ti to vysvetlil oveľa lepšie.

arwen, vitaj medzi nami.
s iron, nšoči a kucinou si budete mať viac čo povedať, aj oni už tehuľkujú 🙂
Dúfam, že drobček v tvojom brušku je OK a už sa nevieš dočkať leta 🙂

btw leto a dovolenka... už som tu prezrádala, čo máme v pláne my na leto?
matúško spolu s maminou dostali od ocinka na narodeniny letnú dovolenku na kanároch.
takže vysielam nahor prosbičky, aby sme boli všetci zdraví a v poriadku 🙂

pasoa
11. mar 2010

no, idem nachystať plávacie veci,
papanie, nakŕmiť miláčika, uložiť ho do kočiara a ideme do tej fujavice.
V utorok sa krásne vyspinkal pred plávaním, spal hodinu v kočiari, úplne super.
aj dnes by to tak mohlo vyjsť.

začali sme s abecedou potápania - zatiaľ len sediac na schodíkoch mokrou dlaňou po tváričke "Matúško, ááááá - šup!" 🙂
som zvedavá, čo bude dnes. Veľmi sa mi to páči - aj matúškovi.

matja, dnes nedáme prechádzku? - počko ako stvorené, nie? (keby si mi chcela odpísať, tak SMS, vypínam comp)
papa zatiaľ

katja78
11. mar 2010

Nsoci - kukla som len zbežne, keď budem mať chvíľu, prečítam si o celé. Moja rada - nejedz to.
Keby si nebola tehu, testuj na sebe, čo chceš, hoci aj medveďiu sušenú žlč. Ale práve preto sú vitamíny a lieky pre tehu, lebo farm. firmy musia dať prachy na to, aby ich na tehotných naozaj otestovali. A nie je to lacný špás.
Primárne ten zázrak má napomáhať zhojeniu kostných zlomenín a nie dodávať všetky potrebné živiny do tela rastúceho plodu. Klinika ukazuje, že pre správny vývoj a čo možno najväčšie zníženie možnosti výskytu vrodených vývojových vád, je najoptimálnejšie aspoň 3-6 mesiacov pred otehotnením užívať kyselinu listovú, byť vo fyzickej aj psychickej pohode 🙂

denkolc
11. mar 2010

Munu a Ty si kdeeeee??? 🙂 🙂 🙂

katja78
11. mar 2010

Nsoci som zabudla, a to Ti odporučila gynekologička?

Matja - s Paťkom je teda švandy kopec 😀 😀 😀

Pasoi - Kanáre????? 😵 - 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Pekné plávaníčko 😉

matja
11. mar 2010

katka, vidíš, idem si nasadiť kyselinu listovú, aj by som na to zabudla 🙂 Stačí samotnú alebo si mám kúpiť nejaký komplex vitamínov? Keď som bola anemická, tak som brala kys. listovú so železom.

katja78
11. mar 2010

Matja - ak ni si anemická, tak stačí samotná kyselina listová 🙂

potulka
11. mar 2010

ahojte
matja, patko zacina byt kralom marcovych loptosov. 😀 vyborne prihodicky, dufam, ze si ich zapisujes a po rokoch sa na nich bude cela rodina chichunat. 🙂

nsoci a preco vlastne chces brat nejake speci vitaminy? nestaci sa vhodne stravovat? listovku by som asi na tvojom mieste brala, teraz obzvlast, ked nie su ziadne cerstve salaty, ale inak... hm?
este si sa tusim vcera pytala, ako prebieha nasa nadcha. je to kazdy den lepsie, sople hustnu a matejko uz tak nebojuje pri ich odsavani. dokonca aj ja to uz zvladnem. 😉 ja s muzom tiez dost dobre, myslim, ze za to mozeme podakovat tomu cesnaku. inokedy mavame velke sople a kasel. teraz len obcas smrkame a rano som trosku kaslala - nic, co by stalo za rec. 🙂 dnes som si naordinovala skorocelovy caj, aj matejkovi ulejem.

pasoa, z matuska bude rybicka ako sa patri. 🙂

kucina1
11. mar 2010

ahojte dvojcata odisli, tomasko sa zabavil a teraz spinka, idem upratat tu spust xixi

dufam, ze hrozny vcerajsi den sa dnes vymenil za prijemny, fuj som vcera bola hnusna mama

ja na porod spominam stale, cim viac sa blizim k druhemu tak tym este viac, zacala som sa velmi tesit na babatko, tomasko uz babatko totiz nie je a on nim bol velmi kratko

nsoci ja beriem calibrum ako aj pri tomaskovi

a to pocasie je preboha co? ja chcem uz jar, zmenit kocik, nasadit svetre a uzivat si slniecko

potulka
11. mar 2010

kuci, za ten sneh moze denka, lebo vcera ci kedy vyhlasila, ze sa uz zjarnieva. 😀
a mas pravdu s tym babatkom. vcera sme matejkovi prvy raz obuli sandalky a mne bolo clivo. potom som cely cas myslela na pesnicku od olympicu - "... a nas bosy vek, mel, to bych rek, tisic kras..." 😔 🙂 😔 🙂

baskaj
11. mar 2010

katja - škoda! tak zase nič 😠 a lkati - keď beriem kys. list. len tesne pred otehotnením, lebo začnem až po, tak to má menší účinok ako keď ju beriem tých 6m pred otehotnením?

ajka - ja som vedela, že ty ohľadne dĺžky spánku zareaguješ. ale vieš - vy sa do priemeru nerátate. vy ste príliš a-priemerní 😝

diocka - dúfam, že si ten spánok predĺži, lebo býva unavený. aj dnes vstal o 6.30 (a to on najskôr o 7.30, bolo i obdibie, že o 8.30), ešte zýval a mal privreté oči, ale spať už nie. nepomohol ani dudel, ani prsník, ani že som si ho zobrala k sebe. ale na 2 spánky zas prejsť nechcem. uvidíme, veď takto spíme ešte len cca ten týždeň...

potulka - a nepomohlo by, keby si dala matejkovi do postieľky nejaké dva vysoké vankúše? že by sa tak zo sedu ľahšie na ne položil. nám to pomohlo, dala som dva také dekoračné vyššie. a on sa na ne potom ukladal

iron - ja som sa mala volať linda... 😝

matja - akčný muž ten tvoj paťko 🙂

lubi22
11. mar 2010

Ahojte 🙂

Matja som sa zasmiala, Patko je dobry vymyselnik 😵

Inak Filipko tiez hovori na vsetky deticky baba, no a minule manzel hovori Filipkovi, ze aj ty si bába, a Samko cely urazeny chranil brata, ze tatinko to mu nesmies hovorit, on nie je baba, on je chlap ako my 😵 Tak ho branil o dusu, zlaty bol 😵 Aj rano su uzasny, Samko hned ako pocuje z vedlajsej izby Filipka zamrnkat, tak uz krici maminka urob sikovno mliecko, Filipko uz nespinka a potom ide so mnou a caka, kym urobim mliecko Filipkovi a jemu cajik, kazde zoberie do jednej rucky, a musim ich polozit vedla seba a navzajom sa hladkaju a piju cajik a mliecko. To su nadherne chvilky. A ked nahodou ide robit mliecko manzel a trva mu to chvilku, Filipko samozrejme zatial krici ako o zivot, kedze on je hladny asi nonstop, tak Samko vzdy dobehne k nemu, vylezie na postielku a utisuje ho, neboj, tatinko uz pride, uz Ti robi mliecko, neplackaj 😵 Sice sa vedia aj dobre chnuvat ale aj sa hrozne moc lubia, su uzasni 😵

Pasoa super, ze Matusko tak rad plave. Mate teda trening na leto 😉 Hod link ak mozes na tie Kanare.

Ja som zufala rezignovala na hladanie dovolenky, chceme ist k moru isto, ale este nemame nic najdene. Ked ja som hrozne narocna, ked mame ist sami s detmi. Ani nie tak na nejaky luxus, ale aby som mala vsetko, co je potrebne pre bezproblemovu a co najmenej komplikovanu dovolenku s malymi detickami. Tak hadzte tipy, kto uz mate vybrane 😉

Prave som objednala nejake knizky pre drobcekov a aj pre seba. Vcera som bola v svete knih a uz som drzala dve detske knizky, ze vezmem a potom som sa rozhodla, ze pozriem este na nete a to som netusila, aky uzasny rozdiel. V knihkupectve jedna knizka 15 eur a na nete ta ista iba 10. A donesu mi to zadara az domov. Neskutocne, ako na tom zarabaju. Uz asi fakt musim uplne vsetko cez net riesit.

Maci pytala si sa kedy som otehotnela s Filipkom - ked mal Samko presne rok a tyzden a prestala som kojit, odstavil sa, tak hned 😅 Medzi nimi je 1 rok a 9 mesiacov. A super, ze ta jazva neboli. Mna bolela najma v zaciatkoch tehu pri Filipkovi v takom 3-4. mesiaci, potom to uz bolo omnoho lepsie 🙂 Rozmyslate uz nad bracekom alebo sestrickou? 🙂

Nsoci ani ja by som tie vitaminy na Tvojom mieste nejedla. Ja som jedla Femibion, ale ak sa normalne stravujes, staci aj kyselina listova.

No snad prestane snezit, poobede cestujeme k nasim, a pre drobcov je 1.45 v aute iba ak zaspia, ak to ma byt nadlhsie, tak to radsej soferujem a nech sa venuje manzel 😅

egyptanka
11. mar 2010

Mam depresiu. :( Idem radsej spat. Dobru noc.

lubi22
11. mar 2010

Dobru egy 😉

nsoci
11. mar 2010

No vidite kocky a ja to papam. Neodporucila mi ich gynekologicka, ale jedna lekarka, ktorej doverujem a vyzna sa v prirodnej liecbe. A dovod je taky, ze mam strasne oslabeny organizmus - lamu sa mi nechty, lamu sa mi zuby, n kozi mam suche flaky. Kyselinu listovu beriem, ale vyvazenu stravu teda nemam, kto ma v tejto zime? - vsak vsetka zelenina je plna hnusobstiev. Tie tabletky by mali byt an podporu celkovej imunity organizmu.... a vraj ak yb som vedela z coho skladaju tie multivitaminy pre tehotne nedala by som to do ust. Hm.

kajuska111
11. mar 2010

ahojte,
ajka, ten link co som dala na limbu, tak to je ta chata na ktoru v lete ideme...je mojho bratranca a on ju takto prenajima

nsoci
11. mar 2010

kajuska kukla som, vyzera to fajne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre