Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
11. mar 2010

kuci, ja odpadnem! 😀 to sa tam akoze cely napchal, ci len hlavu?
a ja ze aky je matej vituz, ked si otvori dvierka a vybera hrste hoblin. na tomaska sa nechyta. 😀

baskaj
11. mar 2010

ajka - uf, to som rada, že nemhneváš 😵 no vieš ako - možno to karinka dotiahne ďaleko, keď je taká vyspelejšia - jadrová fyzička, kozmonautka alebo možno niečo vynájde... ubde mať na to viacej času, keďže spáva menej 😝 😀

baby neuveríte, ale my ideme dať prvé nitrianske stretko s katjou a jej kočkami !!!!! 😀 😀 😀

kucina1
11. mar 2010

no napchal sa tam tak, ze tam mal tristvrte tela a trcali mu nohy, ale tak mu treba nedal tomu pokoj, zajac behal tak som mu klietku nachystala aby si tam vosiel a miesto neho si tam vosiel tomas 😀

potulka
11. mar 2010

kuci 😀 😀 😀
cez nase dvierka by sa asi neprepchal.
hoci, ktovie... 😀

kucina1
11. mar 2010

potulka 😀

nsoci
11. mar 2010

No u mamy sa Matko pcha cez horny otvor (sluzi na vhadzovanie sienka)... strci celu hlavu dnu a trha chlpy ubohym morcatam, nohy ma samozrejme v lufte, klietka uz ma svoj vek tak ledva drzi.... uz len cakam kedy spacha vrazdu morciat pripucenim...

pasoa
11. mar 2010

labuť, že 100 EUR za zubára?
a ja som bola ešte 2 dni vykoľajená, keď som platila 18 EUR za dva zuby 😕

nšoči, ja byť tebou by som bola opatrná s tými liekmi.
a zvlášť po tom, čo som zažila a zažívam s matúškom by som si dala asi bacha úplne na všetko.
Neurologička mi povedala, že ... to-a-to môže byť ako následok toho, že som v tehu prekonala nejakú infekciu, hoci aj skytú, o ktorej som sama nevedela.
Vôbec teraz neviem, či to, čo mu je, som nejakým spôsobom nezapríčinia aj sama... ale to je teraz už fuk...

prišla moja mama, ešte som vás nedočítala
o tom, ako sme sa mali na plávaní napíšem neskôr

nsoci
11. mar 2010

Pasoa vsak ano. Ale mna zneistilo len to, ze na anglickych strankach sa v tehu nemoze, na slovenskych ano
Kuk
http://www.google.sk/search?q=mumio+tehotne&rls...

nsoci
11. mar 2010

Teda vacsinou ano

lenka138
11. mar 2010

ja som mala dosť pohodový pôrod a preto sa dalšieho nejako neobávam

kys.listovú som brala pred tehu a potom aj v tehu, mala som kúpené aj nejaké vitamíny, ale dosť som na ne zabúdala, takže skončili v koši

ale dávala som si veľký bacha na to čo jem, vtedy som nejedla ani syrokrémy a určite som nepila čiadne sladké svinstvá, v ktorých je kopa konzervantov

egyptanka
11. mar 2010

Baby co je so mnou? Nejaku depresiu mam, ci? Alebo je tým počasím. Ktoré z vas este koja? Idem uspat malu.

matja
11. mar 2010

nsoci, takže tvoj Maťko bol rýchlejší ako Patrik 😀 Aspoň si pochutil? 😀

labutka, no vyslovene problémy s jedením nemáme, ale vedela by som si predstaviť, že by Paťko zjedol o čosi viac. Budem to musieť niekedy odvážiť, môj odhad je, že na obed zje cca 80 g.

kočkám z nitry prajem pekné stretnutie 🙂 alebo už bolo? 😕

egy a čože je to za depku? Včera si sa mi zdala v pohode a dnes toto?

nsoci, ja by som také lieky radšej nebrala, aby som si niekedy niečo nevyčítala. Tým ti však nechcem radiť, však som to ani neštudovala. Ty si si určite prečítala viacero názorov.

matja
11. mar 2010

pasoa, som zvedavá, čo ťa na alebo po plávaní tak vytočilo...

iron
11. mar 2010

egy to je počasím...to prejde. O tyzden sa uz ma pomaly oteplovat vraj.. 😀
Mne uz v crepnikoch kvitne jar vo forme krokusov, len krpatej som ich dnes ukazovala, tak mi ich hned obtrhala a jeden kus presadila... 😒

pasoa
11. mar 2010

no, takže chvíľočka času na seba a na koníka...

plávanie dnes bolo veľmi fajn, matúško vodičku rád, takže sa teším aj ja.
V bazéne končíme o 12:30 a o 13:00 nám ide bus priamo na Ľadoveň (jediný z tej zastávky a jediný v tom čase)
Do sauny sa vyhrievať nechodíme, lebo z neurlogických dôvodov nám to neurologička aj pediatrička neodporučili.
A tak mám rovnú polhodinu na to, aby som ospršila matúška, došla do šatne a proste urobila všetko to, čo sa po plávaní robí a došla na zastávku.

Odovzdala som na recepcii kľúčik - pani tam mala rozrobené s viacerými kľúčikmi a bola ku mne chrbtom - a obliekala som seba aj matúška do najvrchnejších zvrškov.
Pani mi podala kartičku, iba som ju rýchlo šupla do vrecka, lebo za 10 min sme už mali bus.
Potom som zistila, že nemám čiapočku - nechala som ju v skrinke.
Poprosila som tú pani, či by mi po ňu nezbehla - do skrinky č. 71.
a pani ma začala presviedčať, že isto som nemala skrinku č. 71, lebo v tom chlieviku nemá kľúčik ale kartičku a teda nejaká mamička, čo je práve v bazéne, má ten kľúčik.
A že ona nedáva skrinky vedľa seba, tak som nemohla mať ani 72 ani 70. Dávala mi kľúčik 69...

No nie som na hlavu a presne som si pamätala 71... musela som sa zas vyzuť, vzala som už nababušeného matúška na ruky a hybaj nazad do šatne - samozrejme, že v 69-tke nebola čiapočka ani v 70 a 72.
Opakovala som tej pani, že som mala skrinku 71 a tá pani mi zas omieľala, že taký kľúčik som jej nedala a isto som jej vrátila iný...
Kukám na ňu, prosím vás, aký iný, to by som musela zamknúť cudziu skrinku niekomu pred nosom, kto sa tam ešte prezliekal...
Vybrala som kartičku z vrecka a bolo na nej celkom iné meno. Meno kamarátkinho syna, čo sme spolu v skupine.
Ona mala skrinku 68. A s kľúčikom č. 68 práve v tej chvíli prišla zo šatní a vrátila ho pani.

Vravím pani, kde je teda naša kartička - a tá bola samozrejme v chlieviku č. 71. Ale kľúčik s tým číslom pani nemala. Už ma tam brali nervy, lebo som ten kľúčik samozrejme doniesla a bohvie, do ktorého chlievika ho pani dala, spotená som bola už ako myš, a zrejme aj matúško, no bol bez čiapky, tak som s ním jednoducho nemohla odísť. iba som zúfalo kukala na hodinky, ako ubiehajú minúty.
Za 20 minút, čo ma tam pani naťahovala ako gumu v trenkách, mi zrazu z ničoho nič hodila matúškovu čiapočku pred nos... ževraj išla pre náhradný kľúčik (od skrinky 71, ako inak...)
MŃA SKORO PORAZILO....
prečo to neurobila hneď?!? Keď vidí naobliekané dieťa, ktoré sa v toľkých vrstvách musí očividne potiť, prečo najprv nerieši to, aby dostalo svoju čiapočku a mohlo odísť a až potom mohla prehľadávať tie svoje chlieviky a pátrať, kam strčila pôvodný kľúč?... 🙄

Milá Matja mi zistila ďalší bus o pol druhej z mesta, takže domov som došla o hodinu, ešte bolo predo mnou cvičenie a chystanie stravy a teda namiesto o pol druhej matúško obedoval o pol tretej a už bol teda riadne nervózny.

ma to mrzelo ešte riadne dlho potom, lebo inak milá pani, tesne pred tým incidentom sme sa pekne rozprávali a milo sa prihovárala matúškovi atď.. no toto ma úplne vzalo.
Proste neriešila hneď náhradný kľúčik, ale snažila sa ma presvedčiť, že som mala inú skrinku a nechala ma tam chodiť hore-dolu naobliekanú s naobliekaným dieťatkom.. a napkon vysvitlo, že ona v tom má chaos ale žiadne prepáčte...
ešteže je víkend pred nami a najbližšie plávanie až v utorok, dovtedy vychladnem... 🙄 🙄 🙄

ale inak pekný dník sme mali, som čakala, že aká fujavica vonku a ono bolo v podstate celkom príjemne a teplo.

egyptanka
11. mar 2010

Matja, neviem ... mozno ako iron pise, je to tym pocasim ... vcera ked som si citala stare prispevky tak mi to vsetko doslo luto, ze som si neuzila tie novorodenecke casy.
Pavli, co dodat ... tu niet co hovorit... aspon prepac mohla povedat.
Renia, pytala si sa na moj mobil ... ja mam Sony EricssonW910i, ale mam tam nainstalovanu Operu.

egyptanka
11. mar 2010

A v poslednom case rozmyslam nad tym kojenim, jeden den si hovorim, ze pokracujem, druhy, ze koncim som ako na hojdacke ... pisala som aj Annag a ta mi napisala toto:
"dojči kým malá bude chcieť, prsníky ponúkaj, ak bude piť len jeden, je to OK a možno to tak bude pár dní, možno ešte veľmi dlho Zatiaľ jej bohato stačí dopĺňať mliečne dávky ako doteraz. Po roku môže piť bábo i plnotučné kravské mlieko, sú deti, čo UM vytrvalo odmietajú. A sú deti, ktoré odmietajú akékoľvek mlieko a papajú len mliečne výrobky, dokážu mlieko ako také plne nahradiť. "

egyptanka
11. mar 2010

Inac Nsoci, vies co mi prve napadlo, ked som pocula Mumio ... spomenula som si na film Angelika a kral, kde si Angelika ako dar od pašu vybrala Mumio. 😉

renia
11. mar 2010

Egy-na paraaadu!som len tak googla ze instalovat operu,a podarilo sa!dakujem devenko!uz ani novy mobil nepotrebujem!ale som ja hlupucka.juppiiii.ja sem pisem z mojho mobilu.uz sa ma nezbavite.vidis egy,aky si dnes urobila niekomu pekny vecer.tak depka prec.sup,sup...:-D

mgk111
11. mar 2010

matja - ani ja som nebola po porode cisarskym ohurena stylom, tu je moje dieta a neskonale ho milujem, tiez mi chvilu trvalo kym mi to doslo - ale doslo 🙂 tak verim ze aj jej dojde...

egy - soferovanie - zober si niekoho skuseneho, koho sa nehanbis aj keby si robila totalne kraviny, nejake ulice resp. miesta kde nie je vela ludi a aut alebo len velke parkovisko a tam pomalicky zacinaj... ono sa do toho dostanes rychlo, len musis prekonat strach - aj ja som ho mala ako zaciatocnik - to chce len prax - nevsimat si trubiacich, nestresovat ked ti to zdochne a za chvilu budes ty ta nervozna, ked to komusi pred tebou zdochne 😝

arwen - my neoplachujeme zubky ci nevyplachujeme usta - len cistou vodou si umyva s kefkou...

matejko je prelozeny na novorodeneckeeeeeeee a dycha sam 😀 😉 😵 😎

nsoci - kubko mal asi s matkom rano dohodnute vstavanie 😠 mne sa tato ranna hodina moc nepaci a to este aj raz papame...

kamoska mi na fbc pisala ze ako je mozne ze mi maly neprespi, ze im v amerike povedia, ze dieta v noci jest nepotrebuje, ze to je zo zvyku a ze ho maju hned naucit spat ... no sorry tolko sme skusali a nam to akosi nejde... neviem ci mam nejako inak bojovat, ked nedam mlieko tak bude vrestat a vrestat a vrestat... a caj vypluje... tak co mam robit???!!!

pasoa - ja som pisala ze ju nesudim, len konstatujem a to ze to je mne luto... tak to je moj problem 😉 ja vzdy hovorim, ze kto nezazije tak nepochopi...

lubi - no rozmysloame ze kedy by bolo vhodne poriadit kubkovi surodenca, ale "plan" je taky kedze odporucaju dva roky bez tehu, ze ked bude mat kubko rok a tristvrte tak prestaneme davat pozor a uvidime, co na to povie priroda... ja mam respetk z tych rad, ze co sa moze udiat s telom po cisarskom...

renia - mliecko kamoska ma, doniesla som jej hned po porode odsavacku, caje, lieky a mlieka ma ako dojka aj ho odstava a zamrazuje a nosi do nemocky...

ajka - karinka super pribera 😉 lenka sa asi stane mamou ked bude mat malickeho pri sebe 😉 lebo som jej povedala ze s radostou poziciam kubka na den a ona ze nie, ona je mama len na papieri a inak to nevie 😀

labutka - my par dni mame problem s obedom - ten nechce nech je akykolvek , par lyziciek a dost ale ine papa v pohode - o piti radsej pomlcim, lebo to sa zhorsilo a nelepsi 😖

kubko mal skory budicek, ale v noci sme boli len dvakrat hore tak huraaaaa - cez den premenlivo, placlivo, veselo, v kociku vyvenceny aj v dazdi, o nejakej pol deviatej zaspal a tatino asi s nim... cely den vykrikoval Aďa 🙂 a na vsetko co chce ukazuje a vykrikuje "Da"...

docitane, dopisane a idem zehlit este... tak bru noc

baskaj
11. mar 2010

no, tak na stretku bolo veľmi fajn, katja, dievčatá a aj manžel sú veľmi milí a príjemní ľudia. ďakujem kati! 🙂

labutka
11. mar 2010

egy, ja este kojim... no a kazdu noc, ked sa adam zobudi a nejako sa mi ho nedari uspat tak rozmyslam, ze je to moja chyba, keby som nekojila, tak by to bolo jednoduchsie. hm, vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. keby sa budil raz za noc, okolo tretej - stvrtej na mlieko, tak by som ho rada kojila dokedy bude chcet. lenze teraz sa zobudi medzi jednou a druhou a to mu nechcem dat, tak ho ponosim, a ulozim do postielky. vacsinou sa to nepodari na prvy ani na druhy krat, a potom som s toho nervozna, lebo je tazky a bolia ma ruky, k drahemu nechce ist... 😒 neviem cim mam zacat, co mu vadi ked je v jeho posteli...

egyptanka
11. mar 2010

Renia, no som rada, ze som pomohla ...

este keby mi niekto chcel vyhladit vrasky, ozivit vlasy, spravit manikuru a pedikuru, zobrat si par kil ...

... joooj baby ja si pripadam taka skareda. ☹ 🙄

denkolc
11. mar 2010

Babušky, tak ako vidím, máte sa "aj tak tak všelijak"... 😀 😀 😀

Mne bolo dnes skvele, okrem príjemného dníka som mala parádny večer, kedy mi manžel okúpal dieťa....malá bola šťastná ako blcha, pekne boli spolu, tatinko ju vyzliekol, umyl, natrel, obliekol...je to niečo úúúžasné a ten, kto to berie ako samozrejmosť, nech sa uvedomííííííííí..... 😉 😉 😉

Urobila som lasagne, pochutili sme si, potešili sme sa a pokecali....veeeeeeeeeeeeeeeľmi príjemný čas....a som zas rada, že je všetko tak ako bolo, hoc v sobotu by som ho najradšej do kelu poslala... 😅

Baby a máme prvú látkovú plienku, ružové nohavičky a veruže jej našijem dáke tie vnútorné plienočky, nech mááá..... 😉 😉 😉

katja78
11. mar 2010

Baška - aj my ďakujeme 🙂 🙂 🙂 pocity sú nápodobné 😵 Hanka zasapala už o pol 8-mej, tak bola zmordovaná, ani kašu nestihla 😅
Hodila som pár snímkov z mobilu:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

diocka
11. mar 2010

my kojime este stale tiez. okrem poslednej noci (jedol 2x) poslednych 10 dni budi raz za noc. A neskusali sme ziadne metody, proste to nejako same prislo. a je mozne ze aj same odide. tak labutka a kto sa este v noci trapite, skuste este vydrzat.
jedine co som urobila inak ako predtym ze som cakala ked v noci zacal mrncat a plakat, ci sa naozaj zobudi a seriozne sa rozplace. a prve 2 noci prestal mrncat asi po 2 minutach. a dalsie noci sa uz nebudil. tak neviem ci to dakomu pomoze.

labutka
11. mar 2010

hura hura , mame prvu babu v latke! tanicka vitaj v klube. 😀 😵 😵 kera sa prida dalsia?

diocka.... super, zavidime. 🙂 uvidim ci vyskusam to s tym budenim a cakanim... musi to moj chlap odobrit.

pasoa
11. mar 2010

ženy, včera som čítala u kaderníčky nejaký časák a tam článok o bábikách tzv. rebornoch. dosť zvláštne...

http://www.reborn-baby.com/adopted-babies.html

ženy, prevažne po 40-tke, si ich "adoptujú" a starajú sa o ne ako o živé, kupujú im handy, robia oslavy spoločne s im podobnými, vodia si ich vzájomne na návštevy, vozia v aute v autosedačkách...
...v Austrálii sa policajti násilím dobili do zaparkovaného auta, lebo v ňom bola reborn bábika, lebo si mysleli, že je to skutočné mimi v bezvedomí
... jedna žena si "adoptovala" rebornka Samuela, lebo jej pred 5timi rokmi skutočný živý Samuel zomrel na SIDS...
Vraj jej nosenie tejto bábiky v náručí a objímanie psychicky pomáha sa z toho dostať.
atď atď...

Milovníčky reborn bábik argumentujú tým, že je to hobby ako každé iné. Že niekto má psa, niekto reborn bábiku.
No ja neviem...

diocka
11. mar 2010

ake pekne foto nitrianskych marcovciat. vidim ze kukuricne chrumky vladnu na celom slovensku 😀

labutka
11. mar 2010

pasoa, tie babiky som uz niekde raz davnejsie videla, tusim v telke... pride mi to ale tak trosku... morbidne... neviem ... kazdy nech si robi co chce, ale do tohoto by som ja asi nesla. ved je tolko zivych deti, ktore nemaju rodicov. staci si ich len zobrat, a daju ti aj nieco naspat, nie ako babiky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre