Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
12. sep 2009

hallo hallo kde nik tu nik 😠

ajka82
12. sep 2009

halooo, nikde nikoho? 😕
dnes bol super den, ale k veceru mi akosi vyhasla nalada 😒 chcelo by to nejaku komediu...

a ked nikto, tak idem zase het

ajka82
12. sep 2009

zajtra pojdeme na vinobranie do race 😝 ... stretneme tam niekoho?

mgk111
12. sep 2009

aj ja som smutna... ukecavala som svokrovcov aby niekto so mnou siel v utorok do ba - aj s malym a oni mi teraz zavolaju, ze idu zajtra, ked dobre vedeli, ze my ideme na moravu gratulovat - tak neviem ci som viac sklamana, nahnevana alebo smutna ☹ ja si sama s malym netrufam, lebo nikdy neviem aky by bol... a to mam za cvhilu volat s marekom... uz vidim ako "skryjem" naladu... ale jedno pozitivum tu je, budu ho na stopro operovat v pondelok... aspon sa uz priblizili k terminu odchodu domov...

taella
12. sep 2009

tak dnes bol náročný deň 😝 bola som makať spolu s manželom , osem hodin sme dokladali tovar v hypermarketoch 😝 dalo mi to zabrať , ale som si trošku oddýchla aspoň od detí , nie je to síce ten pravý oddych , ale aj to pomohlo 😉

mona1111
12. sep 2009

ahojte tak my sme mali v celku suprovy den az na teraz. ma sa ist spat tak reve o dusu, v postielke nechce byt, na posteli nechce byt, na rukach nechce byt, no neviem som taka nervozna, ze by som daco asi rozbila. Manzel je s nim lebo ja nemam pevne nervy na to uspavanie. Dost sa nam to pokazilo 😠 . Neviem co mam robit, Dnes spal maximum dokopy jednu hodinu. Je to velmi malo.... ☹ ☹ ☹

iron
12. sep 2009

ahojte, tak za nami je krst a polrocik. Vsetk prebehlo v poriadku. Vcera bola ale Ninka preockovana, tak uz ma druhy den teplotky. Takze frci na paralenikoch. Bola cely den mrzuta, ale zajtra ju dam dokopy....Tak ja len tolko, potom hodim nejake to foto...ide Bridget, frcim kukat.

iron
12. sep 2009

mona...aj moja Ninka mala take dni. To ma teraz len taku fazu, to prejde. Len pevne nervy. Ja som s nou na striedacku chodila po izbe aj hodinu a pol aby zalomila. TO som ju potom hodila do postielky a bum, okale jak svet, dieta vyspate a hrave...tak zase dookola. A na druhy den mi potom spala aj tri hodky v kuse. A potom zase prisiel den, ze dokopy spala 1,5 h za den... ☹

kajuska111
12. sep 2009

ahojte,
ja prave dopekam taellin kolacik z receptov, inak taella, mas pochvalu, je nas oblubeny 😉

pasoa, strasne drzime palceky, aby bolo uz len lepsie a lepsie, skutocne si bojovnicka, samozrejme aj Matusko a tvoj skvely manzel, tiez som mala zimomriavky, ked som citala tvoj prispevok...

iron, vsetko naj k polrociku

potulka
12. sep 2009

ahojte
pasoa, som rada, ze ste uz doma a verim, ze casom spomienky na nemocnicu vyblednu. co sa da robit, ked to bolo potrebne, len skoda, ze to sprevadzalo este tolko dalsich blbych zazitkov. drzte sa, vela na vas myslime.

este nieco, co s tym suvisi - baby, viem, ze to myslite dobre, ked pisete pasoi, aka je silna (ved aj je!) a ako ju obdivujete... ale sorry, tie veticky o tom, ako by ste to vy same nedokazali ma trochu drazdia. nedokazali? pre svoje dieta? kazda mamina, ked ju postretne nieco zlozite a tazke a bolestive sa s tym proste MUSI popasovat a MUSI to zvladnut. samozrejme, len nech sa nikomu nic zle nestane. ale tomu sa v zivote ziadna z nas nevyhne, nech je to uz cokolvek. kym sa nam nic take nestane, nevieme si to casto predstavit, ale ked to pride, jedoducho sa tomu naucime celit, zatneme zuby a ide sa dalej. nechcem sa nikoho dotknut, len mi to trochu klalo oci. 😉

kajuska111
12. sep 2009

potulka, urcite dokazali, ale kym to nemusime riesit, tak mame pocit, ze tolko energie na prekonanie by sme nemali...jasne, ze ked stojis pred problemom, tak sa popasujes....

potulka
12. sep 2009

kajuska, jasne, zda sa to nemozne, ale proste ked musis, tak musis. uz som ticho. 🤐 😀

z ineho sudka: mame vysoku stolicku! 🙂 nsoci je sice na kysuciach, no este raz jej touto cestou dakujem za vyborny tip z bazarika. vsetko prebehlo ako malo - 20 eur a mame ju, krasnu, velmi dobre udrziavanu, jupiii! 🙂

mgk - neprijemne s tym cestovanim, skoda, ze to tak hlupo vypalilo. manzelovi drzim palce; to je fajn, ze uz vie, kedy ho to caka, aspon mozete zacat strihat meter. 😉

egy, skus materinu dusku, tu mozes. je dobra na dychacie cesty, aj na crievka. a na noc si skus zaviazat hrdlo satkou, aby sa poriadne prehrialo. mne to zvykne pomoct, ak nejde o nic vazne.

lubi, tie piskoty maju u nas v jednote, teda v terne.

allisia
12. sep 2009

dobry vecer 🙂
my sme boli poobede na vinobrani v raci a na vecer sme isli k svokre lebo treba drevo popilit 😝

Ajka v raci kooopa ludi, treba pevne nervi co sme my nemali tak sme sa len presli, kupili burcak pre babku a utekali preeeec.

Pasoa super, ze ste uz doma, tam sa urcite rychlejsie zotavite 😵

Lubi tie piskoty mali aj v Hypernove ale neviem ci este stale, ja som ich tam kupovavala malej 😉

kucina1
13. sep 2009

dobre ranko, tak uz hodinku hore a dieta mi tu vyska a raduje sa. vcera sme mu kupili nocnicek. ich zoznamenie nedopadlo podla mojich ocakavani, ked ho tam posadim drobec ma zachvaty hnevu a vreskotu. nocnicek mu sluzi ako klobucik alebo bubon xixi. len co som tomaska z nocnika dala prec a isla mu napustit vodu do vane, tak nam pocural postel 🙂

inak vsetko v poriadku mame sa dobre

vlalu6it
13. sep 2009

ahoj nedelniaciky 🙂
iron-vsetko naj ninke k pol rocku a ku krstu 😲 cmuk

potulka--hej presne,,aj materina duska je dobra,,,vcera som to chcela napisat egy..ale som pozabudla

mgk--to su svokrovci,,kazdy ame biekedy take divne nalady,,,musime prehryznut,,vsak???manzelovi drzim palce,,nech vsetko dobre dopadne,,,

kucinka--a tomasko uz inak ak sa smiem spytat,,sedi uplne sam???

vlalu6it
13. sep 2009

iron,,zabudla si vcera nahodit nove fotky 😢

babule,,ja tiez uvazujem,,ze stolicku na papanie so stolikom objednam ked dojdeme v novembri na sr z bazaru,,vsak to su nenormalne ceny v obchodoch,,tedaaaa

pisala som ,ze ako nechce nasa kocka papkat,,a ona vcera paradoxne vsetko krasne papkala a krasne otvarala ustocka,,moje zlate,,
na obedik mrkvu ,zemiak a karfiol,,asi 8lyzic spapala,,,a olovrant som uvarila 2jablcka a potom rozmixovala s celym bananom a ona to vsetko spapala tak straaasne jej to chutilo,,,
a vecer som jej dala este piskotik,,tem spapkala a vypila od hipp tu kasu a uz ani o pol noci som jej nedala jest,,krasne spala do 07 rana,,a muzik ju ranao prebalil a dal mliecko,,,
teraz o 10.15som jej dala papkat mrkvu ,zemiiak ,karfilol a prvy krat s kuracim maskom,,spapala celkom slucne asi 6lyziciek,,,ale videla som,,ze to asi nie je az tak ono,,to masko aspon na moju chut posobilo dost trpko,,,

vlalu6it
13. sep 2009

fiha--uz 2den nikoho,,,vikendujete poriadne ako sa patri,,,, 😉

kucina1
13. sep 2009

vlalu no sedi sam ale stale sa hemzi a rovnovahu stale posiluje

mgk111
13. sep 2009

vlalu - to uz davas aj olovrant aj obed iny ako mliecko?

kucina - este asi nechape na co ma sluzit nocnicek...

potulka, vlalu, dakujem... asi v utorok za nim pojdem s jeho bratom... aspon to...

lenka138
13. sep 2009

zdravím vás, ešte sme stále na chate, som rada, že víkend sa celkom vydaril. Malý je tu veľmi spokojný a ked je takto chladnejšie, ale zároveň pekne slniečko, tak mi aj lepšie spáva, ale iba cez deň, noci tu sú nejaké divoké aj táto noc bola taká, síce prvýkrát papal až o pol 6 ráno, ale od 9, ked som si s ním ľahla spať, som až do pol noci bola každú pol hodinku hore, lebo plačkal, ale skoro presne pol hodinky to boli, akurát čo som zadriemala, tak zase, takže vstať, vložiť dudku, pohladkať po hlavičke a zadriemkal a aj ja a o chvíľu zase...

pasoa držím palce aby sa mutúško už upokojil, zistil,že je doma v bezpečí a aby bolo všetko už len v najlepšom poriadku

vy o vinobraní a ja sa zase teším, lebo na buduci víkend je u nás jarmok, len sa tiež obávam tých ľudí, asi to bude možné prebrodiť len s nosičom, kočík asi bude musieť zostať doma, ale už sa vidím, že ak zbadám toľko ľudí, tak to radšej zvrtnem 😅

potulka
13. sep 2009

ahojte
moj zlaty syn ochotne zjedol asi 10 cm mrkvy, zapil mlieckom a spi. 🙂 dnes som podavala mrkvu uvarenu vo velkom mnozstve v tlakovom hrnci a cuduj sa svete, islo to ovela lahsie roztlacit, ako ked som sa babrala s malou troskou v normalnom hrnci. to som bola uz zakazdym netrpezliva a vybrala som ju z vody este nie uplne prevarenu. a nesmejte sa mi. 😝 materska demencia ma rozne podoby. 😀
vinobranie - humus, boli sme tam vcera vdaka tomu, ze nasi byvaju v raci a ocko trval na tom, ze nas pozve na cigansku. inak by som sa tomu oblukom vyhla. skoro same zradlo, more ludi, niektori sa ani v dave nerozpakovali fajcit... 😠 ale je fakt, ze matejovi sa taketo akcie pacia. 😅 niesol sa v satke, ciperne sa obzeral a komentoval.

pasoa
13. sep 2009

ahojki, ja len rýchlo, bo idem kŕmiť... ďakujeme všetkým za povzbudzovanie.
potulka má pravdu, KAŽDÁ jedna z nás by to zvládla. proste preto, že je MATKA.
Včera sme od 21:00 do polnoci pozerali s mužom na Nat Geo "Apokalypsa" o 2. svetovej vojne, pokračovalo to aj ďalej, ale ja už som nevládala pozerať a hrozne som už pri tom revala, tak sme to vypli a šli spať. Nahnali ľudí (Židov) nahých do velikánskej jamy a tam ich postrieľali. NIekoľko -dsať tisíc. Boli z toho aj fotky. Nemci si ich pred popravou fotili. Matky s deťmi na rukách.. ženy, hrozné. Po tomto filme sa mi zdá, že sa nám vlastne s matúškom nič nestalo a vodí sa nám skvele...

to je presne o tom, čo píše potulka, ak problém vyvstane, tak sa s ním popasujeme.... tu na MK je téma o tom, že "moje dieťa je už anjelik" či tak nejako... raz som tam prečítala jeden prispevok a odvtedy mi je jasné, že zvládnem všetko, čo budemm musieť, len nech mi je matúšinko živý a zdravý...

idem kŕmiť, papa
ľúbim vás, maminy! 😉

egyptanka
13. sep 2009

ahojte šušky,
tak uz sme par hodin doma ... cesta v pohode - Vysne Ruzbachy Bratislava 5 hodin aj s jednou prestavkou na krmenie 🙂
len mala je nejaka vykolajena z cesty, ze teraz nechce spat a ani na cecku ju neviem uspat.

Noc bola hrozna, teda mala bola super ... dva krat hore, nakojila som ju a dala do postielky a spala. A to netrvalo dlhsie ako 20 minut. Ale ja som bola na odpadnutie. Upchate dutiny, nevedela som dychat, raz teplo, raz zima, potom kazde prehlatanie sliny mi robilo problem, teplota okolo 38°C. Esteze som odvcera pobehovala so satkou na krku, teraz mi mamina kupila Oscilococoum (ci tak nejak sa to homeo nazyva), striekam do nosa morsku vodu a pijem vela caju. Len dufam, ze mala nic nedostala.
A to som si minule vravela, ze uz asi dva roky som nebola chora ☹

Inac mali ste vidiet tu radost malej ked som ju po po prichode polozila do jej postielky ... tak krasne sa zacala usmievat. Nadhera.

Dnes sme kvoli mojej chorobe neabsolvovali poslednu hodinu plavania, ale nevadi. Plavanie v pohode, ale malo to mensie nedostatky ... studena (resp. vlazna voda) v sprchach, zo zaciatkou chladno na izbach, neskoordinovanie ranajok a prvej hodiny plavania (rychlo sme museli do seba nahadzat do seba ranajky, aby sme o osmej stihli ranajky), a taktiez uvodne stretnutie, detska diskoteka a odovzdavanie mokrych vysvedceni bolo podla mna dost neskor (o 19,00 to uz ja krmim a ukladam malu na spanok a takto sme museli posuvat trochu rezim). Som im to aj spomenula pri odchode. To ze zvysenie rostu na postielke im trvalo tri dni ani nevravim. A taktiez nebol ziadny program pre male babatka ani nevravim. Chcelo by to nieco ako clea333 vravela, ze maju v Ziline v MC Babatkovo. A myslim si, ze namiesto ochutnavky vina (aj tak na nej nikdo z rodicov nebol, ja som to zabalila po 15 minutach a prisla tam nejaka vysoko postavena geriatria, ktora sa ozrala a o deviatej vecer zacali vyspevovat tak ich vyhodili a oni si este nastupili jazdit do svojich aut). No ale namiesto ochutnavky vina, by skor pre mamicky mohli urobit nejake prednasky o detskej strave - napr. mohli zavolat nejaku laktacnu poradkynu. No proste progam nejako nedomysleny a i ked mali babysitting tak Natalka je malicka na to aby som ju davala cudzej osobe strazit.

egyptanka
13. sep 2009

oprava tejto vety
(rychlo sme museli do seba nahadzat do seba ranajky, aby sme o osmej stihli ranajky),

na
(rychlo sme museli do seba nahadzat do seba ranajky, aby sme o osmej stihli plavanie)

🙂

vlalu6it
13. sep 2009

egy--ty chudacik chori,,neboj,,este sa koralka tolko naplava,,,, 😉

pasojka,,aj my ta lubime 🙂 in ak ja casto pozeram filmi o zidoch a koncentrakoch a bola som aj v osviencime priamo,,,ja neviem preco ma to tak fascinuje,,ja by som ich vsetkych vyvrazdila,,myslim nemcov,,,boze,,chudaci ako museli trpiet,,, ☹

kuci--a nebojis sa,,ze ked este sam nesedka,,ze mu musis pomahat,,ze bude mat neskor skoliozu???

mgk---ano ,davam,,ale hned po papkani,,asi po pol tristvrte hodky pije svoju davku mliecka,,,tu vlastne nejde o papanie,,ale pohyb ustockami,,,aby sa naucila,,aj ked by som nemusela az tak vsetko na kasinu mixovat,,vlastne je to riedke a tym padom nezuje,,lnepohybuje jazykom,,ale len prehlta,,,ale aspon vie uz krasne ked vidi ze jej idem dat do ust,,,

vlalu6it
13. sep 2009

pardon,,vie krasne ked vidi lyzicku,,otvorit usocka,,,velke ham,,,, 🙂 skor som stlacila enter ako dopisala vetu

egyptanka
13. sep 2009

vladka, hej hej naplava a bude ako ja ked ma moja mama vyhanala z vody a ja som jej s modrymi perami, drkotajuc zubami vysvetlovala, ze mne sa este nechce ist z vody a ze mi nie je zima 😉

egyptanka
13. sep 2009

... jaaaj a este k tym Ruzbachom co mi vadilo, ja som to hoci nemusela riesit, lebo som dojcila, ale chybali mi tam napr. ohrievacky jedal. Taktiez pri kupani by bodla vanicka, lebo kupanie vo velkej vani mi dalo zabrat. A to co propagovali ako prebalovacie pulty boli obycajne lehatka a na nich karimatky (v lepsom pripade prebalovacia podlozka)

Si zacnem nahovarat, ze som asi na sluzby co sa tyka deti prilis narocna, ci??

denkolc
13. sep 2009

Egy, čo sa týka náročnosti, ja všetko sledujem podľa ceny....ak je štandardná, neočakávam zázraky, lebo na Slovensku je to tak....ešte sme vo veľa veciach neskúsení....ale počula som, že čoskoro budeme mať aj my napr. 4 hviezdičkové kempingy a to by som teda išlaaaaaaa.....uau.....

Som rada, že ste sa mali dobre, ale že si si doniesla chorobu - nezávidím a viem, čo to je....ja som teraz vo fáze zaslzených očí, tečúcich nosných kohútikov, škriabania v hrdle a pocitu zimy....takže sa porádne lieč!!!

Potulka, Ajka, Alisia - bola som na vinobraní aj včera aj dnes a nestretla som vás! No toto....hehehe....

Vladi, Tvoja má už komplet jedálniček, ako tak kukám... 🙂

Potulka, jedálenská stolička za 20 Eur? To jak dobre nakupujete.....naša dákych 135.... 😠 A aj to musím skoro dva týždne čakať....malú kŕmim v autosedačke....čo už...

iron
13. sep 2009

no hodila som novy album krpatej....takže kuk, zatial len par fotiek...a oné...aké máme prihlasovacie údaje na ten album polročných marcovčiatiek...chcem hodit novu foto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre