Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

labutka
11. feb 2010

ja som uz adama 2 krat zobrala na hokej. v manduce. tak na 15 minut. 🙂 ked sa hrá, tak OK, ale ked je prerusená hra a začne hrať hudba, tak sa mi to zdá dosť nahlas. aj keď má čapicu... no neiem... ešte sa dajú kúpiť také slúchadlá, jak mal Otík vo Vesničko má středisková. 😀

denka, tak na ďalšom stretku už budete pochodvať? a kedy pojdete aj s nami plávať? do hotela nivy??? hm??? teda my teraz nie, ale keď prestaneme sopliť?
ja som fakt zvedavá, sže keď sa prestahujeme, a adam bude mat svoju izbu, či sa to spanie zlepší... a potom MUSÍTE prist aj k nam na kolaudaciu.

denkolc
11. feb 2010

Egy, ja môžem cez deň vybehnúť aj bez malej....teda, ja to aj robievam, lebo treba ísť aj do knižnice, na nákup, či dáke to stretko s kamošom...ale neviem si predstaviť hromadné stretko matiek bez detí... 😀 😀 😀

A čo nové? No, včera bol frmol totálny, dnes tiež...došiel ten big boss ČR k manželovi na noc, tak som lietala jak handra - nákupy, varenie, prenášanie všetkého (plus všade dieťa)..potom starostlivosť o hosťa, večerné klábosenie pri víne...on je veľmi fajn, tak bola pohoda....ale náročné pre mňa....a zas som rada, že som radšej tu ako tam 😉 😎

Dnes zase lietačky, terapia, zháňanie indexov, semestrálnych prác od spolužiakov a večer aj s Táničkou v pizzerii dať zapísať spolužiakom známky u profesora pri pive... 😀 😀 😀

A vy ste aký mali dník???

labutka
11. feb 2010

egy aj ja chcem ist do avionuuuuuuuuuuu......................... a mozem ist akurat tak odsavat sople.
idem urobit kasu a skusit uspat...

egyptanka
11. feb 2010

Noooo este treba skolaudovat aj Natynu izbu 🙂
labut, ved prave ta hudba je niekedy aj na mna hlucna ... ale ved by mali tie nase detvaky zvyknute este z bruska 😀

egyptanka
11. feb 2010

Den, tiez lietacky ... rano plavanie, potom rychlo k mame, tam rychlo uvarit polievku, potom uspat malu, kedze nespala vo vlastnej posteli tak nevedela zaspat, potom rychlo najest, umyt riad, mama mi ukazovala nejake veci a mne sa chcelo spat, zdriemla som si tak mozno 20 minut, potom koleb krmenia, druhe moc nechcela, hrania, nalozit malu a ist k nam, tam rychlo upratat, vylozit veci, obriadit malu, hrat sa s nou ... a to som bola zmorena ...
... zajtra ide muz na pohovor... musim navarit, upratat, ... mala sa vyspi a tak okolo druhej smer Avion ... no uvidime.

denkolc
11. feb 2010

......event. by sme aj my mohli ísť do Avionu...nemáme okrem terapie program (konečne) a s nikým som sa nedohodla na dákej návšteve, škoda....tak aspoň dáku aktivitu nech máme... 😉 🙂

egyptanka
11. feb 2010

Den, ved kludne sa tam mozeme stretnut ... tak okolo pol tretej by sme tam urcite mali byt, ...

iron
11. feb 2010

ja len zareagujem.
co sa tyka soplikov teraz sa nam to hovori. Ja to tiez nemam rada, ale myslim si ze sa tomu tiez nevyhnem ked bude chodit do skolky. Neviem si to totiz predstavit, ze rano zavolam do prace..neviem. Neodsudzujem take mamicky, lebo niektore fakt nemaju moznost volby, zamestnanie je dnes dobre vazit si a niekedz to fakt ohrozuje staly job. Samozrejme tie co su doma na materskej by mali radsej ostat doma...

den...s tymi topankami za zrkadlom by si si koledovala o pokutu...

egy...no neviem ci je to dobry napad posediet v cukrarni s malou v avione...kokso minule ked som tam bola tak som tak nadavala, zafajcene jak ..no comment

dajte recept na nejaky chlieb do pekarne, ale taky ktory mi vydrzi makky aj dva tri dni. Lebo co ja urobim, tak na druhy den to je uz nedobre...ble.

denkolc
11. feb 2010

Je možné, že sa tam stretneme...a sama som zvedavá na malej spánok, lebo už sa to tiež začína vymykať z normálu...uff ufff....ja som vždy zmenu milovala, ale v týchto veciach mi je tuším bližší stereotyp... 😀
Dobrú nôcku a Matejkovi oslávencovi a aj ostatným detičkám,maminkám tiež... 😉

egyptanka
11. feb 2010

Iron, vidis to mi nenapadlo ... to je tym, ze ja do nakupnych centier moc nechodim a ked sme tam boli v pondelok tak len v pizzerii pizza mizza a tam sa nefajci, dali sme si pizzu a isli sme domov ...takze cisty cas v Avione... hodina.

iron
11. feb 2010

no jo...mna to len tak napadlo, lebo minule sme si tam chceli sadnut aj s malou a nedalo sa...mali by to zakazat, ale zakon nepresiel..tusim vcera bol na programe...
no idem cumnut pocasicko a hajat, lebo babo zajtra bude akcne a ja budem neakcna....

egy inak co ty tu este obsmrdas...sup, sup chrapat...sak uz si o piatej bola na umretie

matja
11. feb 2010

potulka, u nás v tescu majú bio zeleninu hneď oproti normálnej a vedľa exotického ovocia ako mango, avokádo.... Často majú u nás prázdne regále, ale tento týždeň som mala dva razy šťastie a mali toho fakt dosť za super ceny, dokonca bio uhorka bola lacnejšia ako normálna nebio alebo bio banány a kiwi za takmer rovnakú cenu ako nebio...

denka, aj ja sa teším z Táničkiných pokrokov. 😉

baby, mám tu anketnú otázku pre tie z vás, ktorých detičky už chodia: Ako dlho trvalo, kým sa vaše detičky spustili chodiť, odkedy samé stáli?

egyptanka
11. feb 2010

iron, ja sa vecer preberiem a ked idem spat tak sa este hodinu prehadzujem v posteli ... ale o par minut to tu zabalim.

matja, dobra anketa.

katja78
11. feb 2010

Ahojte, tradične, ku koncu debaty 😒

Matja - a okrem Tomáška už niekto chodí samostatne? Alebo čo presne myslíš tým "spustiť sa chodiť"?
Hanka chodí za ruky, stavia sa pri hocičom, premiestňuje sa popri nábytku, kvokne si, dá sa na 4, prejde zas tak kúsok, potom chce moje ruky,...ale asi 2 týždne vie také, že keď ju drží muž a ja ju volám s otvoreným náručím (sediac na zemi), chytí trochu balans a prebehne s výskotom a jasotom ku mne, tak 2-3 krôčky. Takáto úprimná detská radosť by sa mala predávať 😀 😀 😀

Egy - som na Teba dnes myslela, ako som zmývala podlahu. U nás, pri 2 malých deťoch, veľmi rýchlo dospela situácia tam, že ja sa vrhám na domáce práce, len aby som aj večer nemusela zabávať deti 😅 Neviem, či je to dobré, alebo nie. Proste teraz sa už cez deň nedá popri malých (teda hlavne Hanke) nič dlhšieho porobiť. Také že žehliť nehrozí, sny o poobednom šlofíku si nechávam na dôchodok. Takže ja som rada, že muž je ochotný, keď sa navečeria, zavrieť sa s deťmi do detskej, hoci je tiež uťahaný z celého pracovného dňa a ja mám 1-1,5 hodiny na domácnosť. Raz sa stalo, že sme sa s mužom doťahovali, kto môže ísť žehliť.

munu
11. feb 2010

martinka, nas Matko odkedy sa sam postavil na nozky bez nejakej podpory, pridrzania az pokym nezacal chodit, tak preslo tak 3 tyzdne myslim..
on sa stale postavil a stal a stal a naspat si sadol, cupol dole a zase sa postavil a tak dookola.. to trvalo asi tak tyzden.. potom zacal k tomu statiu pridavat krocik-dva, neskor 3-5-8 krokov a potom zrazu jedneho dna zacal riadne chodit (vela krokov)...

katja78
11. feb 2010

Munu - aj Maťko je už samostatný chodec?

Pasoa - super, že sa vám tam páči 🙂

Den - teda takéto zázraky sa u vás dejú 😉

katja78
11. feb 2010

Iron - perfišná stránka, zajtra nažhavím tlačku a budem sa vzdelávať 🙂

ajka82
11. feb 2010

matja ja si to presne nepamatam, ale asi 2 tyzdne odkedy sama stala zacala chodit, lenze ona predtym par mesiacov chodila popri nabytku a bola bojko sa pustit 😉 a teraz uz ani ruku nechce ked chodi, normalne zuri ked ju chcem chytit az ruku, lebo ona musi sama 😀

labutka
11. feb 2010

iron, viem ze to s tymi soplami myslis dobre, ale ajtak s tebou nesuhlasim. jasne ze pracu si treba vazit, ja ked mam povedat pravdu, tiez som chodila chora do roboty, ale naco je to dobre? 1. je ti tam naprd, mas doma lezat a oddychovat. 2. rozsirujes zbytocne tvoju chorobu 3. tvoj zamestnavatel to ajtak nikdy nikde nezohladni. no a za 4. - ako bonus - sa ti to moze vratit - predstav si ze mas napriklad zaplatenu dovolenku, na ktoru sa tesis, a v praci mas choru kolegynu, ktora ta 2 dni pred odchodom nakazi.
zdravie mame kazda len jedno, a je blbost aby sme pred neho davali nieco ine. ked obcas vidim alebo citam pribehy o detoch ktore niesu uplne vporiadku, tak si hovorim ze ake velke stastie som mala (a urcite niesom sama), ze vsetko dopadlo tak dobre, a ze sme vsetci traja vporiadku. myslim ze to, ze sme zdravi berieme tak nejak automaticky, a to vobec nieje dobré. ja som si to uz zacala naozaj uvedomovat.
matja, adam sa uz asi 2 tyzdne vie postavit a nasledne cupnut hocikde (nemusi to byt pri nabytku), a dnes uz bol asi tak na polovicu rozhodnuty, ze konecne kumne vykroci, ale nakoniec sa ajtak supol na 4... ale uz sa to asi fakt blizi. 🙂
idem spat... este si nachystam veci na zajtra a ficim.
dobruuuu. 🙂

katja78
11. feb 2010

som sánku zabudla zavrieť, takýto výrok som na tej stránke našla:
"Vopred sa ospravedlňujem za neslušnosť. Babka čakala s mojim synom, keď mal 4 roky na električku a malý hovorí: Ježiši Kriste kedy príde ta električka. Babka na to: Tak sa nehovorí Ježiši Kriste. A môj syn: Babka a do piči môže.
Ešte raz sa ospravedlňujem aj za syna. Už vyrástol z takých výrazov."

Ajka - moc sa omlúvám, nemám prehľad, takto som zabudla na najstaršie marcovčiatko 😅

kucina1
12. feb 2010

dobre ranko 😀
dnes mame prijeny den cela rodinka dufam, ze bude taky vikend, troska lepsie sa uz citim a tomasko driemka teraz v kociku

dnes sa musime pobalit lebo ideme na par dni za mojou mamou do rakuska tak sa uvidime v stredu alebo vo stvrtok

matja tomas zacal najprv chodit popri nabytku tzv. ruckovanim a sem tam sa pustil a tak stal ale takto stoji stale len chvilu aj tak je rozkolisany. pred dvoma tyzdnami sa pustil a spravil krocky a za dva tyzdne uz prechadza cele izby a zacina utekat lebo sa ponahla. ked stale pada tak sa jeduje lebo uz odmieta lozit a chce len chodit

dedde
12. feb 2010

matja, Tamarka sa postavila prvýkrát sama pri sedacke tak pred troma týzdnami, odvtedy sa stavia stále a pred pár dnami spravila tri kroky od manžela ku mne sama, no a také da dni ked ju pustím, prejde cez celu izbu sama, len jej musim byť za chrbtom lebo ked sa chce otocit alebo tak, stratí rovnováhu a spadne

Den, strasne sa tešíme z Táničkiných pokrokov, ved ona zachvilku predbehne nás všetkých 😀

dedde
12. feb 2010

baby, ako riešite Valentín?

kucina1
12. feb 2010

dedde my neoslavujeme 😉

lenka138
12. feb 2010

dedde my valentín neuznávame, ale deň pred tým máme polročie, tak to si niečo kúpime. Tento rok je to 4,5roka čo sme manželia a 11,5 roka čo sme spolu (máme to presne, lebo sme sa brali presne v ten istý deň ako sme spolu začali chodiť 😵 )

denkolc
12. feb 2010

Mati, díííky...🙂
Dedde, tak to by bola srandaaaa.... 🙂 🙂 Ďakujem za empatieeee....🙂))

Valentín - kúpila som malú sviečku so srdiečkami a jeden perníček "Z lásky"...to je všetko...ale uvažujem, že ešte nejaké ďakovné perníčky pre svokru a spol. kúpim....myslím, že môj manžel to aj tak odignoruje, on takéto veci nemá rád... 😨

lenka138
12. feb 2010

matja náš intenzívne chodí ešte len okolo vecí, čo sa pridržiava, ale to už dobré 3 týždne a niekedy stojí úplne sám bez opory, ale zatiaľ len na mieste

kucina1
12. feb 2010

my budeme mat 17.2 7 rocne vyrocie chodenia

denkolc
12. feb 2010

Kubikovi všetko naj k narodeninkáááám!!!! 🙂 🙂 🙂

lenka138
12. feb 2010

iron chcela si recept na chlebík, tak pozri tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

asi pred všerom som písala, môj príspevok o 20,14, ked ho dáš po vychladnutí do sáčku, tak vydrží mäkký, ale na tretí deň to už aj tak nie je ono. ja ho robím každý druhý deň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre