Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
23. jan 2010

Egy - jogurty ako kedy, najviav smotanový zvolenský a bielu activiu. idem pozrieť do chladničky, aký sajrajt máš na mysli. A niekedy z chladničky, inokedy tak pol hodinu odstáty.

egyptanka
23. jan 2010

Jaaaaj a kukala som zlozenie Liptovskeho masla a nie je tam ziadna sol, tak to by sa mohlo natierat na chlieb ...
ja som dnes bola v obchode a normalne vsetko co som zobrala tak som studovala zlozenie ...

Katka, mozno je to len moj pocit, ale kde je v zlozeni viac ako tri polozky uz to posobi na mna nedoveryhodne, a aj Ecka.

egyptanka
23. jan 2010

Inac dnes som cast silvestrovskeho sampanskeho pouzila do varenia ... smotanove kuracie sote s horcivou-brusnicovou omackou na sampanskom 🙂 ... ze aky burzuji sme my 😀

katja78
23. jan 2010

Egy - v activii som E-čka nenašla (aj keď pod niektorými sa schovávajú aj nejedovaté položky, na nete je určite zoznam). Je tam mlieko, mliečna bilekovina, mliečne kultúry, ktoré túto bielkovinu sčasti naštiepujú (čo je dobre) a pektín, ktorý už Naty určite koštovala, lebo je aj v jabĺčku a pôsobí ako vláknina 🙂

O podiele tuku sa už debatovalo, môj názor, že niekde medzi 2-10 %, určite nie light !!! (čiže pod 0,5%).
Zvlášť o mliečnom tuku som sa už tiež rozpisovala, že nie je až taký dobrý ako sa myslelo. Ale napriek tomu mnoho pediatrov odporúča kravské maslo a nič iné. Ja občas dávam aj Floru. A do váry olivový olej, extra virgin.

A ešte ma napadlo, že prečo je v niektorých tabuľkách, že kojené deti kravské mlieko (jogurty) môžu už 9-teho m., ale je to na zvážení mamy. Keď sa dá až po roku, tak nič sa nedeje.
Ja by som rozlišovala, či ide o dieťatko, ktoré má silnú alergickú anamnézu (obaja rodičia alergici, event. priamo alergia na niektorú zložku kravského mlieka) - tam sa neponáhľať aj do 2 rokov.
Ak dieťa ale v rodine nemá žiadneho alergika, alebo napr. mama má alergiu na pele, otec zdravý, žiadna potravinová alergia, tak by som kľudne dala aj pred rokom.

V USA je to tak, že odporúčajú do roka kojiť a po roku prevarené plnotučné kravské mlieko piť. Či to náhodou nejako niekto neprepojil a u nás sa na základe toho posunula hranica kravského mlieka na rok.

egyptanka
23. jan 2010

ja maslo zatial eee ... raz som mala natrety chlieb natierkovym banoveckym maslom tak som je kusocek dala, u nas vzhladom k hmotnosti budem musiet davat teda smotanove s podielom tuku cca 10%, na varenie striedam olivovy olej ako ty extra virgin a klasicky 100% slnecnicovy.
No ja som onoho casu mala alergiu na pracu, stale pretrvava alergia na urcite druhy vychodniarov (xixi hlavne je ze moj muz je svojim sposobom vychodniar) ... ale ine alergie u nas nie su.
Jaaaaj len moj muz ma alergiu na paradajky ... ale ta bola sposobena nutenim jedenia tejto potraviny v skolke a odvtedy ich muz neznasa ,,, tak ako ja kapustove strapacky/fliacky. 😖
Ja by som s KM zacala az ked prestanem kojit co je plan tak v roku a pol - dvoch rokoch ... pokial nema nik alergiu mi pripada nezmyselne kupovat nejake UM ako nahrady mlieka. To je moj nazor.

egyptanka
23. jan 2010

Muz kupe Naty ... trocha skor, ale cica mica toho dnes moc nenaspala a tak uz bola mrzuta, tak dufam, ze rychlo zaspi ...

... inac baby obdivujem tie, ktore najprv okupete a az potom date kasu, u nas sa tak zababreme, ze to chce vzdy kupel, lebo kasu ma aj vo vlasoch ...

pasoa
23. jan 2010

ahojte ženy. z nás tuprítomných marocoviek sme s lubi22 akési moc aktívne, dozvedela som sa z oných zoznamov.
Ale super prehľad, ja som sa už raz podujala spisovať všetky marcovky, čo sme sa tu vyskytli od prvej témy, ale som to potom vzdala, lebo to bolo moooc zdĺhavé.
a keľo marcoviek tu fičí na MK, čo vôbec medzi nás nechodia, že?

KARINKE prajem všetko najlepšie k prvým narodeninkám! Matúško posiela pusu.

no, ja plánujem KM po roku až, ale opatrne najprv jogurtami a zakysanými vecami a uvidíme, že čo.

katja78
23. jan 2010

Egy - môj muž miluje všetko kapustné 😀

egyptanka
23. jan 2010

katja, aj ja kapustu mozem ... take knedlo, vepro, zelo a kapustnica ... mnam ... len kombinacia strapacky/fliacky a kapusta ... eeee.
Moj ocino si ich zvykol ocukrovat praskovym cukrom a okorenit ciernym korenim 🙂

No ide sa kojit ...

egyptanka
23. jan 2010

Spime 🙂

egyptanka
23. jan 2010

😠 halooooooo

ajka82
23. jan 2010

no karinka dakuje vsetkym co si na nu spomenuli...oslava fajn,a zajtra ma este dojst matov brat s rodinou...mala aj jeho sestra s rodinou prist ale jej synatorje chori, tak sa odhlasili...
karinka fici na jednom poobednom hodinovom spanku, tak po takom vykone by mala ist asi aj skor spat...len po kasi sa nejak prebrala
aj ona si dala kus torty(specialne smotanovopiskotovu som urobila aby aj ona mohla 😵

matja nezistili preco som predcasne porodila...v papieroch mi napisali tusim ze ma prijali s rotavirusom, ale vraj rotavirus to nebol, takze nevedia dovod...

ajka82
23. jan 2010

tusim mi makne mozog s tymi i/y 😅 😅 😅

taella
23. jan 2010

Karinke všetko najlepšie k jej 1. narodeninám 😉

lenk30
23. jan 2010

ajka aj my Karinke želáme všetko dobré k rôčku. hlavne moooooooocisko zdravíčka a nech ju všetci celý život ľúbia tak ako doteraz 🙂

denka, si tu? už si dala ten sunar? ja sa stále neviem rozhodnúť. predsa tá cica - je to pohodlie......a tie Filipove vyvalené okále........no ešte uvidím. Práve som si natrela bradavky čistým aloe vera gélom. au au. večerné uspávanie a kojenie so slzami. Mám ich celé dopraskané a už úplne prispatý na záver tak kusol a rehotal sa so zatvorenými očami.
Úplne najlepšie by sa mi zdalo ešte pol roka vydržať a potom kravské mlieko. Keď tak študujem túto plechovku, veď to sú samé umeliny. Je iné, keď je mamina na to odkázaná, alebo mliečko odíde samo ako takto, keď to mám ja. ale tá bolesťťťťťťťťťťťťťťťťť.

Baby a to UM sa dáva iba 2x do dňa? na tom obale je len návod na prípravu.......takže to znamená, že uvariť vodu vopred a čakať a až potom šup s tým? no oproti prsiam je to pre mňa dosť komplikované.

nemáte skúsenosti s tááááááááák strašne boľavými, dohryzenými a popraskanými bradavkami? mňa boleli len prvé dni v pôrodnici a to som myslela, že je brutál - ale oproti tomuto to nič nebolo.

denkolc
23. jan 2010

Katulka, zajtra Ti pošlem mejla, hoď mi prosím do IP adresku....Ďakujem... 😵

Leňuš, ten Sunar som kúpila, ale ona to vooooobec nechce piť....Môj názor k Tvojmu stavu je taký, že na Tvojom mieste by som mu to UM skúsila dať....ak by som mala hentaké bolesti, už by som asi letela aj k doktorovi....Natieraj si to aj MM, ak sa dá čo najviac..A nemaj prosím Ťa výčitky, že chceš dať UM...však si mu dala fakt veľmi veľa a možno mu ešte dáš....len sa daj do poriadku....
Máš pravdu, že je to robota s tým UM, ale ako sme si zvykli na príkrmy, na kašičky, zvykneme si aj na také (teda tie, ktoré tak musia urobiť)...a hlavne - kiežby tie noci sa zlepšili... ☹

matja
23. jan 2010

lenka, pozor, aby si tam nemala náhodou infekciu... Keď popíšeš annag bolesť, prípadne to, ako vyzerajú, tak ti povie, či ide o infekciu alebo sú "iba" popraskané alebo pohryzené.
Na to druhé je vraj dobrá masť multi-mam: http://www.alfamedica.sk/balm.php Okrem toho existujú tuším aj náplaste...

lenk30
23. jan 2010

toto mi doniesol muž z lekárne, čo mu dali......ani neviem ako sa to volá, je to z Nestlé. Od 1roka.
Ktoré UM sú najlepšie?
Myslíte, že mám ísť s tými bradavkami k doktorke? a akej? obvodnej? gynde? a čo mi povie? že nech nehryzie a budem sa cítiť ako trubka

egy, tie párty vecičky sú milé - ale aj tá suma za poháriky, servítky........ 🙂
Ja už som nakúpila párty vecičky v tescu a to: klobúčiky, píšťalky, balóny. už som to naplánovala tak, že v sobotu si urobíme rodinnú oslavu, babky s dedkami, prababka a moja segra s rodinou a v nedeľu kamošky s deckami, tak to už bude iný čurbes!!!!! len aby kamoši boli vyspatí 😀

ajka, i - y. Ja keď píšem pracovné maily, väčšinou si to skopírujem a dám do wordu nech mi to opraví chyby a len tak zíram.............

ajka, akú smotanovo piškotovú tortu?

egyptanka
23. jan 2010
mgk111
23. jan 2010

ahojte my sme boli u svokrovcov, krpec zaspava - takze davame tomu este tak 10minut a je hotovy hadam...

dnes som sa prvykrat kupala s krpcom 😎

egy - my davame zvycajne az na olovrant jogurt, takze ho vzdy vytiahnem a hotovo... a davame zvolenskyl...

asandys - ti zavidim ten domcek s lopticakmi 🤐
aj ja som chcela ten domcek, ale tu to nie je , to je akcoska asi len v ba alebo co... tu kedysi bola, chodila som ako blba a nist ☹ nuz mozno raz sa nam podari na to natrafit...

dnes sa krpec stale pri nas staval ked sme lezali alebo sedeli... na styri sa dal, ale nechcel sa pohnut ani za svet, vzdy sa vratil do sedu... zato dostal dalsie papucky od babiny aby sme ho trenovali dalej a dalej 😝 ale uz je celkom v pohode - ani sa moc nehneva, ked je na zemi... nieco sa v nom konecne preplo... no ideme ozhelit, lebo som rano prezliekla a oprala a nemam rada, ked mi tam kopa narastie a este vybavit dodavku avonu - ufff sa mi nesce...

lenka - UM davas tak ako materske, podla toho kolko chodov mate nahradenych... my davame tak 3x... a raz v noci... mali sme bebu, ta ho dost zapekala, potom nutrilon a teraz davame z dmky babylove a vsetko v pohode... ide o marketing a tie ceny potom... zlozenim su mliecka tak strasne podobne, ze je to len minimalny rozdiel... zato na cene to pocitis riadne...

egyptanka
23. jan 2010

Maci, tesim sa s Kupkovych pokrokov 🙂

ajka82
23. jan 2010

leni, do formy das piskoty, zalejes pochutkovou smotanou s vanilkovym cukrom(teraz som ho dala menej, dava sa jeden 20gramovy na jednu smotanu250ml), zas naukladas piskoty, hodis na ne ovocie, zalejes dalsou smotanou...ja davam3 poschodia piskotov

egyptanka
23. jan 2010

Den, aky si mala den?

egyptanka
23. jan 2010

ajka a stuhne ti? lebo ja davam do smotany aj stuzovac slahacky, aby to bolo pevnejsie ... ked nedavam tak sa mi tak rozpatle.

lenk30
23. jan 2010

ajka, takže taká normál, len bez cukru a stužovačov? mňam.
Ja neviem čo mám za deň od rána raníčka do seba pchám len sladké.

matja, egy, dík za linky. no nikde nepíšu - ako mám vidieť či tam je infekcia?

mgk, užili ste si kúpanie? my sa všetci traja kúpeme spolu od 2.mesiaca -lebo vo vaničke jačal

egyptanka
23. jan 2010

Maci, skoda ze nerobis Avon v BA ... by sa mi par veci zislo. 😉

egyptanka
23. jan 2010

Lenka, tak skus oslovit priamo Annag ... urcite pomoze.

ajka82
23. jan 2010

do tej pochutkovej smotany(kyslej) sa stuzovac nemusi davat, hodis do chladnicky a je to... no a ten cukor tam je (vanilkovy) ale nie tolko jak normalne robievam, asio polovicu menej teraz, aj tak je dobra 😉

denkolc
23. jan 2010

Mgk, keby si chcela, ja by som Ti ten domček kúpila a poslala.....ak by si fakt mala pocit, že by to bol fajn darčok... 😉 😉 🙂 🙂 Pre Kubinka všetko... 😉

Egy, deň som mala aj fajn, ale som sa aj vytočila....boli sme u Jana cez obed, ten už má nielen upratovačku domácu, ale aj kuchárku...no konec....už by som mu bola asi fakt na nič... 😀 😀 Ale pekne sa venoval malej, ja som zatiaľ zložila takú dočasnú skrinku, potom jej dal papať, uspal ju a potom jej natiahol do izbičky krááásny ruuuužový koberec...jaaaaaaaaj....to je jediná pozitívna správa dňa...

Mňam a nerobte mi chute, lebo smotanu aj piškoty mám....a chuť tiež.....A vôbec - v poslednej dobe som fest hladná....a žerem a žerem a žerem.....že čooooo.... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre