Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
27. feb 2010

čaute ženy, potrebujem rýchlu pomoc.

***ako dostať z koberca škvrnu od cvikly?*** 😠 😠 😠

mgk111
27. feb 2010

katka - tazko povedat kolko cm mame lebo nas nespravne zmerali 😉

nsoci - aj u nas je vrtenie a potom ak nepride mliekov polospanku, tak sa zobudi a uz ho neuspim hoci mlieko dostane... vrrr u nas fungovalo dat mrkvovu stavu miesto mlieka, inym sa oklamat nedal...

vlalu - aj my sme boli v laugu poobede 😉

pasoa - cviklu veru neviem 😒

my dnes budicek o siestej, tatinoho zobrala aja som este dala skoro hodku, potom sme ranajkovali, vysavali, ja som umyvala kupelku a vecko a potom sme sli do tn.. na navstevu ku kolegovcom a teraz su u nas, takze dnes vecer poker, pre nich hokej a zajtra ideme na avataraaaa - babka marta postrazi kubika a my sa pojdeme kulturne vyzit... je mi jedno aj keby to bola konina prvej triedy v kine som nebola ani nepamatam 😀

clea333
27. feb 2010

Ahojte,
dnes som lietala po byte ako raketa-upratat, navarit, oprat, malinkeho obriadit, upiect babovku...som total k.o. a este nas drobec asi nakazil chorobou, muz kycha, ja tiez soplim, zacina ma boliet hrdlo. Vcera som pisala, ze ma seklo, tak to stale boli coraz viac.

Anjelikovi sa akosi zhorsila nadcha, teplotu nema. Neviem, co mu mam skor liecit-ci nadchu, ten vysyp alebo tu hrcu na nozicke ☹ Ale aspon si dnes pospal, to mu pomoze. Doobeda spal 3 hodky 😅 a poobede hodku, vecer zalomil o 19.45. Inak chodime spavat okolo 20-tej - teda do 20-tej uz spi. Rano vstava 6.30-7.00, no su aj vynimky. Zatial sme sa vratili k 2 spnakom denne. Ani sa necudujem, lebo ked je hore, tak beha ako raketa po byte-drzim ho za jednu ruku (za dve sa nechce drzat), pripadne sa zrazu otoci celom k posteli a da sa bezat sam. Par krokov uz prejde, ale vacsinou spadne. Bavia ho hlavne rozne krabicky, kabliky, ovladace, mobil, zasuvky.

Aj vam deticky tak rychlo chodia?On nejde pomaly, ale akoby bezal, no uz sa tesim, ked bude vediet original chodit 😀

Zajtra mame 11 mesiacikov, ale to leti!!!

Egy, drzis dietu ako sme sa dohodli, ha? 😉 😀 😀 😀 ja som to uspesne drzala dovcera,no moc dlho mi to nevydrzalo, islo len o cokoladu a sladkosti. Ale som to obmedzila...az na tu babovku co teraz dlavim

clea333
27. feb 2010

Aby ste si nemysleli, ze tak dlho cez den spavame, to ma podla mna z toho Fenistilu, co teraz berieme 😉 stale by spal, ale to je pri tom lieku normalne 😉

pasoa
27. feb 2010

tie, čo ste už narodeninko-oslavovali, čo ste chystali? dajte nejaké tipy na rýchle a jednoduché, ale pestré pohostenie.
nás to čaká o týždeň

pasoa
27. feb 2010

a nehrňte sa všetky mi tak hromadne radiť. aby som si vedela vybrať 😠

ale vygooglila som toto
Řepa červená
pokapeme 5% čpavkem a kartáčem proklepáváme do podložené tkaniny , potřeme suchým mýdlem, zpěníme, vytřeme vlhkou utěrkou.

až na ten čpavok, žejo... to doma nedržím

matja
27. feb 2010

pasoa, ja som čerstvú škvrnu od cvikly odstránila aj obyčajným žlčovým mydlom

matja
27. feb 2010

munu, chutné videjko 🙂

Paťko sa stále nespúšťa sám chodiť. S jednou ručičkou chodí pekne, držím mu ju dole, aby si nekrivil chrbticu a takto chodí celkom pekne a stabilne. Dokonca niekedy sa stáva, že mi drží iba prst, ale neopiera sa, iba voľne pridržiava, aby ma cítil.

egyptanka
27. feb 2010

Dovarene na zajtra, este som spracovala pre malu kuracie prsia, uz som nemala pre nu naporcovanie ziadne tak mam na dva tyzdne pokoj, zliala som vyvarik co ostal a mam pol litra husteho cireho vyvaru tak si Naty pochutna na polievocke. 🙂

egyptanka
27. feb 2010

clea, zhresila som na treti den ... a v piatok sme boli v mekaci ... 😠

katja78
27. feb 2010

Dobrý večer,

u nás sa tiež už spí, len ja buntoším, pozerala som do bedne -CSI N.Y. 😖

Munu - Maťko je šikuliatko, pozerám do Tvojho pasu, že je o 16 minút starší ako Hanka 🙂

Pasoi - teda budúci víkend bude vo veľa rodinách veselo 😵 ja len viem, že budeme mať 2 torty a ostatné ešte nemám poriešené.

Matja - neviem si dobre predstaviť, ako chodíte s Paťkom, keď mu držíš 1 rúčku dole. Ty sa až tak veľmi prikrčíš?

Clea - juuuuj, aj vy máte toľko boľačiek naraz ☹ Nech je Filipkovi čím skôr dobre.

egyptanka
27. feb 2010

No ja idem do sprchy kym je tepla voda a dufam, ze ked pridem bude tu veeeeeela prispevkov na citanie 🙂

matja
27. feb 2010

joj, katja, ja som ti taká nízka postava 🙂 áno, musím sa aj skrčiť, ale zase nechodím s ním hodinu v kuse 😉

potulka
27. feb 2010

dievcata, pre dnesok to tu balim. mame budik nastaveny na 4. dufam, ze matejko bude spolupracovat a nepripravi nam privela zabavy najblizsich 6 hodin. 😉
juchuchuuuu, drzme nasim chlapcom palce!

ajka82
27. feb 2010

katja, ja som tiez s karinkou chodila za ruky tak ako matja, nenechavala som jej ich vyssie ako po hrudnik 😖 a chrbat mi trpel, alecoby som prenu neurobila, ked mne sa to zdalo najlepsie? a to somnic take necitala az potom, jak sa rozbehla

dnes bola karinka akasi nesvoja, taku ju nepoznam, umrncana, urevana, stale sa hadzala o zema brblala, ked nebolo po jej 😒 prostenechapacka a zaspavanie s velkym krikom so zatvorenymi ocami a prisata 😔 neukludnila sa ani nahodou...som zvedava co z toho bude vnoci a zajtra 🙄
amne je nejak blivno 😖 asi idem uz aj ja spat

lenk30
27. feb 2010

ahojte. ja tu dlho nebola. ako žijete?
Ja hlásim, že dnes sa nám Filipček sám rozbehol a od piatej sme si ho púšťali ako autíčko a keď sme prišli večer domov, sme mysleli, že KO zaspí a on sa sám vydal 1.krát bez našich sprostých rečí sám za ovládačom. je to také krásné.
Dnes mi najprv vytrhal vlasy a bolo od maminy no no 😠 a potom ma začal taaaaaaaaaak silno dookola stískať 🙂

pasoa, žlčové mydlo z DMka
Clea, nech sa z toho rýchlo vylížete
matja, no tak aj Patriček už je šikovník. My sme veru behali už aj hodinu v kuse. V piatok sme boli za jednu ruku na pošte...............1,5hodky a to máme vedľa domu.
Z diaľky sa na každého škerí, kýva, tak sa mu prihovárajú, potom dupká po špakoch, zbiera listy a drievka......no už sa teším, čo to bude zajtra.............prvá prechádzka bez ruky 😀

a ešte otázočka: už spávajú vaši drobci na vankúši? lebo mne malý zhrabol môj ...........

katja78
27. feb 2010

Matja, Ajka - výškovo sa pohybujem v Ajkinej hladine 😀 hanka je vyššia ako bola maruška, keď sme s ňou chodili. Hanke držíme ručičky (teraz už skôr len jednu) asi vo výške jej hlávky. Tým sa môže vykriviť chrbtica???

Ajka - hanku v poslednej dobe uspávam tak, že prsník - začne vymýšľať, kecať, potom zrazu mrnčať, že chce spať - hop na ruky, chodíme do kolečka po koberci, hopsáme, spievam jej, ona si uloží hlávku, upokojí sa - a zaza šup do postele, pricucnúť sa. Niekedy aj 2-3 razy 🙄

katja78
27. feb 2010

Dobrú nocku 🙂
Som zvedavá na hokej, ja som trochu skeptická 😨 niežeby som im ten bronz nedopriala, ale Fíni sú asi nasr.ní po včerajšej prehre 😠 😠 😠 no bude to boj.

egyptanka
27. feb 2010

Tak som spat osprchovana, vonava, umyta hlava, a nadavam lebo sa mi opat zlepila tarhona ... ja sa ju asi nikdy nenaucim robit. 😖

ajka82
27. feb 2010

katja, ked my s tym nemame problem...uz dost dlho ked ju idem datspat, tak sa prisaja a do 5 min je tuha...max. do 10 ...ziadne boje, to len dnes je nejaka ina cely den skoro 😔

ajka82
27. feb 2010

egy, ked len zlepila a neprihorela, tak je dobre 😉
a na hokej som tiez zvedava ale radsej nebudem pozerat... necham sa prekvapit

egyptanka
27. feb 2010

ajka, no neprihorela, ale uz by som rada spravila taku sypku co nam davali v skolskej jedalni ... to som tam zboznovala tarhonu a maso na hrasku ... mnaaaam.

ajka82
27. feb 2010

egy, dala si mi tip na obed ked dojdem do BA 🙂 ale tarhonu budem robit 1x 😝

egyptanka
27. feb 2010

no mna caka varenie kazdy vecer ... od zajtra, tym ze muz bude robit tot za rohom bude chodit na obedy domov ...

asandys
27. feb 2010

ahojte, teraz som vas docitala za posledne dva dni🙂))

uz ani neviem, naco som chcela reagovat.

Egy, Iron, jaj mam kuchynoobyvacku, co je super, lebo vidim na adama , co stvara, ale zase na druhej strane ked peciem napr. v rure, tak mam co robit , aby som ho usprazila, lebo nemozem jednoducho zaviret dvere. A jaa peciem tak 4x tyzdenne. Inac je vsetko sama vyhoda.

Anketa 1

najvacsia zabava je notebook, ovladacka amobil. Tesne za top trojkou nasleduej pustanie autick ana zotrvacnik a gulanie lopticky, potom otvaranie skrinky a vyhavovania 1,5 lit. mineralok a zavaranin v skle.
Najvacia ziva zavaba je samoska nas psik. Adamko presne vie, kde ma havo hracky, furt dajaku schmatne a donesie prikovi rovno pred papulku, a dava mu ju a potom berie a tak sa salia🙂)) No a este dalsia zabava donekonecna je vyliezt na gau, z gaucu na parapet a potahovat snurku od zaluzii.

Anketa 2
vstavame o pol 7-7, prvy spanok o pol 10 cca 1,5 hodky, drzhy spanok medzi 14-15 cca 1 hodka, vecer presne o 7 kupanie kazdy druhy den, potom este salenie sa na koberci v obyvke, o 8 mliecko v spalni na posteli a potom uspavanie,cez no 1x papanie, budenie okolo 4-5x,

Nsoci, a enskusala si matkovi na noc davat menej ako 240 ml Um na jedno papanie? Ked sa utisi iba pri flaske, tak mozno ho treba oklamat objemom.

Taeela, mrzi ma, co sa stalo Karolinke, viem si predstavit to vystrasenie sa, ale hlavn e, ze vsetko dobre dopadlo.

Mapa, taze n a najblizsom palvani uz bude obdivovat sportovy kociarik🙂))

Ja sa velmi tesim na 18 marca, lebo idem s Adamkom do Nemecka za Jurajom, ostavame do Velkej noci:_)))

No a ja uz asi dva tyzden adavam adamkovi nocnik, nech sa s nim pohra a zozanmuje sa. A pred dvoma dnami si do neho hopal, ja som kecala s muzom cez skype a som videla jak pekne sedi an nocniku a talci o dusu. Som sa z neho smaial, ze ak o pekne ma napodobnujee, ked som mu ukazovala, co ma robit, no a pridem ku nocnicku a on bol ceĺy pokakany, ale do plienky🙂)

A dnes vecera pred kupkanim, mala som na n anvsteve kamosku, tak som ho vyzliekla, nech si este trosku pobezka na holaka, a zacal sa z podrepu dvihat na nozky,utrzal sa 10-15 s a padok na zadok, robil to dookola 15 min a strasne sa pritom smial. Tak mozno uz neisme daleko od prvych krokov. To mi pripomina, ze musim uz kupit niejaku kameruuuuuuuuuuuu.

nsoci
28. feb 2010

Bre ranko

no tak sme matka vecer natlacili krupicou a mliekom (podla navodu jednej januarovky)... vydrzal do 12tej, potom som nevydrzala ja a dala mu, o druhej chcel zas, tak som ho hodku ukecavala a jedol az teraz 🙂 tak ak sa budem hrat ze toto su ranajky, tak jedol raz... zajtra zabojujeme zas...

katja nemslim si, ze to je mnou... on sa takto budil furt aj ked spal medzi nami, pritisnuty vzdy na jednom 😉 jemu fakt chyba ten obsah flasky... baby Ti potvrdia, ze Matko nie je velmi naviazane babo, dokonca som si vcera aj porevala (tehu hormony, zasa nebolo az tak preco) - boli sme na rande s mzom (po roku), v kine a tak, a ked sme sa o piatej vratili, ja uz cela rozneznela, tak maly siroky usmev a vrhol sa na muza a ja som bola vzduch... vooooobec si ma nevsimal....nic.... tak som sa poklutovala v kuchyni... to u nas pritulenie je sviatok, on je strasne zive babo a ja soom "len" mama a tak je tu furt...

Potulka super, ze ste kupili...teraz si pre zmenu navnadila mna, tie ceske topky su krasne. A nozku ma Matejko slusnu (to am nozku ci velkostt topanky?)

Egy stvrtrocny nakup? To je co? U nas aj najvacsi nakup je do dvoch tyzdno het

😀

nsoci
28. feb 2010

Co je to to laugo?

mgk111
28. feb 2010

egy - do tarhone pridaj par kvapiek oleja aby sa ti nezlepila 🙂

nsoci - lauguarico nakupne centrum 🙂 neviem ako sa presne pise 😉

noc divna, kubko plakal ako besny, my vystaveny, rychlo varit, sup ku svokrovcom a sup do kina 😉

pekny den

katja78
28. feb 2010

Dobré ráno,

trúchlime za medajlou? 😢 😢 😢

Nsoci - aha, lebo je nezvyčajné, že bábätko, ktoré nie je dojčené, spinkáva medzi rodičmi. Aspoň ja som sa s tým ešte nestretla. Ale deti sú ozaj rôzne. Držím päste.

Maci - a prečo sa ten obchoďák volá podľa rímskeho opevnenia? Prajem príjemnú nedeľu 😉

nsoci
28. feb 2010

No vidis Katja, my mame take neobycajne babo 😀 Inak mne to prislo logicke, ked nemozem kojit, tak nech si aspon uzije blizkost maminy celu noc. 😉 Akurat ze mamine narastlo brucho a postel je len 160tka, tak je kapanek tesno. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre