Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
18. sep 2009

Mona dakujem krasne, nastastie uz je to super. Dnes bol Samko prvykrat cely cas v skolke sam (lebo doteraz, aby si zvykol, sme s nim byvali najprv cely cas a potom par hodiniek bud manzel alebo ja) a uplne bez problemov. Ucitelka nam ho vychvalila, ze sa stara o zabavu, vcera mali diskoteku, tak bol vo svojom zivle, aj vsetky tri spoluziacky male vybozkaval, tak boli z neho baby namakko. 😵 Som rada, dufam, ze uz bude iba takto dobre, skolku si oblubil a zvladli sme to bez jedinej slzicky. Aj on mi rozprava, co vsetko robili, ako sa hrali, dokonca uz chyta aj anglicke vyrazy a slovicka, je spokojnucky. Paci sa mi, ze ucitelka nam kazdy den telefonuje a vsetko nam zreferuje, kedze medzi dverami to clovek az tak nestihne poriesit, sme obaja s manzelom zatial so skolkou velmi spokojni.

Egy svojich predstav sa nevzdavaj 😉 Po dvoch pohreboch sa isto necitis dobre, navyse si unavena. Neboj, isto bude lepsie 😉

egyptanka
18. sep 2009

... a proste si zacinam uvedomovat, ze zacina byt so mna obycajna tuctova matka, co som nikdy nechcela. Vzdy som chcela byt pre dceru ta coolova mamina. Fesna, chuda, plna elanu a intelektu a zatial sa citim hrozne ... opuchnute oci, mastne vypadavajuce vlasy s kilami naviac a coskoro aj financne zavisla s utiahnutym opaskom. Hrozna perspektiva. ☹

egyptanka
18. sep 2009

idem spat ... bru noc.

mona1111
18. sep 2009

lubi super ako ste to perfektne zvladli 🙂 🙂 🙂

No a zo Samka bude asi Casanova....

egy tie opuchnute oci mame viacere,vlasy mi stale vypadavaju, ale umyvam si teraz s lopuchovym samponom a je to o nieco lepsie. Vraj vysledky sa dostavia mozno az po mesiaci pouzivania, ale uz vidim rozdiel....
Kila aj ja mam navyse, ja tak trochu zavidim mamickam , ked koja a maly cloviecik z nich vysaje ich tuky, preco moj to nevie ?.....
A utiahnuty opasok uz mame takze egy nic nove pod slnkom....

mapa
18. sep 2009

cafte depkosky 😀
som rada, ze uz je denke lepsie! naozaj si v situacii, kedy by toho bolo vela aj na kona, ale jedna lepsie prespata noc a aspon ta podpora studia od chlapa a doda ti to energy... super!!!
egy mozno to znie ako klise, ale pre natalku si ta najvonavjesia, najkrajsia mamka na svete, uplne coolova.. este peknych par rokov budes pre nu aj ten najmudrejsi clovek na svete.... 😀 v puberte to uz mozno pravda nebude, ale potom ked dospeje, tak zasa budes ta naj.... ved si len pomysli, co citis, ked myslis na svoju mamku... ja si nemozem pomoct, ale vzdy mam rada jej vonu, objatie, to ako vyzera... a kedze som nemala burlivu pubertu, tak bola aj pocas nej mojou oporou... a co sa financii tyka, myslim, ze deti, kym sa neporovnavaju s inymi detmi, tak nedostatkom nakladneho zivota (drahe hracky, oblecenie) netrpia... to zacne az ked pride do kolektivu-skolky a to uz budes pracovat ty, tak ak chces, tak jej budes moct dopriat. ja by som ale strasne chcela v kajke vybudovat nejaky nadhlad nad vsetky tie znacky, modne hity... aby neplavala len tak po povrchu, ale pozerala na veci, ludi, zivot aj z ineho uhla... ze byt za kazdu cenu cool, stretavat a priatelit sa len s coolovymi ludmi sa nie vzdy vyplaca... tolko moje plany, uvidime, aka bude realita 😀
asandys, si super ziena a pri tom, co mas vsetko na pleciach to paradne zvladas!!! adamko je narocne dietatko a obdivujem, ze mas silu popri nom aj pracovat... no a kolegyne boli aj budu a o niecom sa rozpravat musia 😉 ale jednym uchom dnu, druhym von.

labutka
18. sep 2009

caute marcovky, co je nove? nejde mi net, pisem od manzela... co som zmeskala?
my sme sa boli minuly piatok dat fotit, dala som 2 fotky do albumu Latkovky a Slovan je v kazdom z nas. mam aj fotky z manzelom, ale on ich nechce dat na net...

iron
18. sep 2009

den...Tanicka je bohovska, strasne pekne ma vypulene okale na tych fotkach....strasne zlata
labutka...adamko je tiez podareny, mate pekne fotocky

my ideme cez vikend nieco pofotit, lebo takymto stylom bude o chvilku aj chodit...

asandys
18. sep 2009

labutka, krasna fotka. Adamko mi pripada ako poriadne dlhy? V skratke, paru depiek sa tu vynorilo za posledne dni, niekolko soplikovych marcovciatok, niejake male zubadielka, potom uspesny prvy tyzden v skolke a tak.)))))

mapa. dakuejm velmi pekne🙂)) A inac podla mna, ma tvoja Karla cooluvu mamu teraz NA 100000000000% 😉

Lubi, super, ze Samko ponal skolkU tak paradne, bez placu a stresu🙂))

labutka
18. sep 2009

fuha...
my nemame zuby
chodime plavat
stale sereme do serbla
a nocny spanok sa trochu upravil, uz nestavame po hodine, ale po 2,5 hodinach... ale ajtak som rano uuplne hotova... som hovorila, ze niekedy by som adamovi najradsej prilozila na hlavu vankus... krkavcia matka. a potom ho poobede celeho obozkavam... 😀 hrozne, co si s nami robia tie laktacne materske hormony..... 😀

blavacky, ja potrebujem pravidelne stretka..... kedy dame? ja mozem kazdy den okrem utorka a stvrtku. inak navrhujem, ze stretko sa nebude moct zrusit, ale len presunut na konkretny datum! 😉

potulka
18. sep 2009

labutka, na tej IB royal blue som sa dobre pobavila. taka slavna plienka musi mat aj svoje umelecke zobrazenie... 😀 so stretkom suhlasim - kedykolvek. davno sme neboli hromadne v medickej. si za? 😉

potulka
18. sep 2009

doparoma, preco tu este strasim a nejdem spat? 😝

labutka
18. sep 2009

dajme v stredu medicku...
kokos dnes v noci to tu tusim zije... ja neviem, ci mam cakat kym sa adam zobudi, alebo ist spat. mal by vstavat kazdu chvilu, od deviatej spi.....

yamahafazer
19. sep 2009

ahojte ja len na skok lebo mala uz mrnci,

dievcatko nespadla mi len bola na zemi na deke a sa prevalovala a sa prevalila mimo deky na hlavicku a ju to asi zabolelo a zaplakala tak som isla racej doktorke,ale povedala,ze to nic neni ja som jej hned aj studeny obklad dala.

vcera sme boli s malou na jarmoku ja s mamou a isly sme vlakom dalo sa v pohode aj malinka zvladla a som jej kupila take krasne 2 capice na zimu aj sal a rukavice.

no idem jej dat papat tak sa este zastavim a krasny vikend vsetkym 😵

yamahafazer
19. sep 2009

malinka zabuvala tak mam chvilku cas.Ako budete malych obliekat na zimu?Ja mam kombinezu a fusak len neviem ako ked bude chcet chodit ja nemam ziadne topanky a budete kupovat pre malych aj niake topanky na zimu?Evicka ma takeho psika na baterky on chodi a steka tak sa jej to lubi pozera na neho no strasne je to zaujimave 😀 a ked moze citat letaky a sklbat tak to je najlepsie 😀

lenk30
19. sep 2009

asandys, Adamko určite o nič nepríde, keď je s tvojou maminou a možno vám to aj prospeje.
Ja chodím do roboty od začiatku, nie na celý deň - sú to hodka, dve, tri.....ako mi treba. Aj keď vždy odchádzam s výčitkami, ale vrátim sa a som opäť naštartovaná. Za hodinu si urobím viac vecí ako pred tým za pol dňa, lebo ponáhľam a hlava má opäť aj inú aktivitu ako riešenie prívarkou, hovienok............. a keď odchádzam s malým v strese z domu, lebo mi nedáva moc času sa obliecť a tak, dám do poriadku jeho, môj image je v tom - že si stihnem umyť zuby a obliecť sa a cítim sa ako zanedbaný ježko...............potom na ceste do roboty si na križovatke namaľujem aspoň mihálnice, tak určite je to aj na moju psychyku dobrééééééé.

denka, to je super, že spinkala fain. My sa aj držíme, aj jačí.......takže tak.

túto noc sme skúsili dať postieľku nižšie a prisunúť ku mne, takže ja som spala polkou tela u neho v postielke, lebo musela držať, ale aspoň ma nekopal.........tak tiež niečo lepšie

kokso, iron.........ty už máš energiu miešať druhé?

egy, určite si coolová mamina 😀

už sa posúvame v pavúku smerom do zadu, riadne raduje z toho čo mu ide

nsoci
19. sep 2009

Som dead, Matko bol cez noc asi 10krat hore, furt na brusku, sa tocil, plakal, cikal, papal 🙂 Dufam, ze to neni po tom pade...

Inak sa mi snivalo egy, ze mam dve deti, Matka a Natlaku. A celu noc som si robila vycitky, ze mam Matka nejak radsej a o dost 😀

nsoci
19. sep 2009

A tak o pol hodku vyrazame smer pezinok... kuci asi zaparkujeme pri tescu 😉

lubi22
19. sep 2009

Ahojte 🙂

Egy opisala si presne klasicku maminu na materskej 😀 Ale ver mi, v akomkolvek stave, pre natalku si ta najkrajsia na svete. Sice ona Ti to este nepovie, ale neboj za taky rocik Ti uz povie, ze si najkrajsia na svete, a to zrovna budes mat na sebe teplaky, vlasy mastne 😀 Z vlastnej skusenosti 😀

Asandys, tiez som Ti chcela napisat, ze to super vsetko zvladas. Ved manzela mas prec, na vsetko si sama a ved Adamka bude varovat Tvoja maminka, nedavas ho do ziadnych jasli na 10 hodin denne a inak sa mu venujes non stop. Tych par dni v praci isto Adamkovi neuskodi, a Tebe ako aj vam pomoze. Ja to tiez poznam, pohorsene reakcie (zaujimave, ze iba od zien) a to chodim do prace prosim pekne iba jeden den do tyzdna - ucim od 11 do 16, kedy je s detmi moj manzel. Inak som nonstop doma, ked mam daco citat, pisat, pripravovat, robim to, ked drobci buvaju, alebo pridu stari rodicia. Pre mna to financny efekt velmi nema, ale mne ide skor o to, aby som sa udrzala v obraze a vyvetrala hlavu. Ale aj tak stretavam nechapave pohlady, ze ako to idem do prace, ked mam dve take male deti. Ved ja nerobim za pasom 24-hodinovky. Ale to je zbytocne vobec riesit, neda sa vyhoviet kazdemu. Vo vacsine pripadov ide asi o zavist.

Nsoci Ty mas sny 😀

Yamaha ja som pre maleho na zimu kupila zimnu bundicku, k tej mu budem davat vzdy zateplene riflicky alebo ine zateplene nohavice. No a okrem toho som si dala kupit zimnu kombinezu, overal, to kvoli tomu, ze predpokladam, ze v zime uz zacneme bezkat a kombineza je dobra v tom, ze sa nevytahuje, dietatko neprefuka, aj ked ho budem drzat za rucky, bude v teplucku. Cizmicky mam take zateplene, ale tie nie su velmi na bezkanie. Objednavala som si topanocky zo stranky shooshoos, je to podobne ako liliputti, len maju aj take s trosku hrubsou podrazkou na jesen a zimu. Zatial som objednala na jar a jesen (s makkou podrazkou), chcela by som z tade aj cizmicky, ale nevyhovuju mi farebne k obleceniu, potrebovala by som modre.

http://shooshoosusa.com/product_info.php?produc...

A rukavicky, saliky a ciapocky mam pokupene tiez uz ku vsetkemu, tak ma slahne, ak ta kombineza nebude, lebo salik, cipaka a rukavice su presne k nej 🙂

Zelam pekny den, idem varit 🙂

pasoa
19. sep 2009

ahojte baby... som na otočku doma, matúško krásne hajká, tak namiesto plánovanej vychádzky s mužíkom na medokýš som zapadla pred PC a muž ide čistiť huby.

aj mi včera vytlačil a doniesol veľmi veľa strán vytlačeného MK, tak som si vás čítala a písala poznámky, čo by vám mal za mňa odpísať. ale nechala som to tam.

mám však veľmi boľavé srdce a plnú hlavu veľmi rozvírených myšlienok z toho, čo napísala egy a najmä následne na to Iron.
Egy- klasická depka, na to má nárok každá z nás. Ver mi, že aj mňa 100x napadlo, čo by bolo, keby som matúšika nemala, alebo keby som ho už nemala, že by mi umrel. Premýšľala som, ako by som sa vrátila späť do práce.. veru nie... asi že by som sa odsťahovala na koniec sveta, ale pred takou obrovskou bolesťou sa nedá ujsť, cítila som tú bolesť už len pri tej predstave a na konci toho sveta bola vysoká skala, z ktorej by som skočila dolu... neviem si predstaviť svoj život bez matúšika... egy, ja som sa už niekoľkokrát REÁLNE bála o matúškov život, keď mu robili larngoskopiu v narkóze ako 3,5 mesačnému a bol tam vyše hodiny, už ma napadalo len to najhoršie, že mu tam našli nádor a neviem čo... pri tejto druhej narkóze som sa bála, že čo ak sa z nej nepreberie už nikdy atď atď... ja som nikdy nezažila väčší strach ale ani som nikdy nezažila väčšiu lásku ako tú k matúškovi, láska bez ultimát, bez podmienok.

keď som si prečítala, ako má Iron chuť vyšmariť svoje dieťatko z okna, zabolelo ma srdce.
Oni sa tie detičky na svet nepýtali samé, ani vás nik nenútil, aby ste ich mali... je to vaša slobodná vôľa, že sú tu a teraz máte voči nim povinosti a záväzky. plačú, lebo sú to deti a nevedia inak vyjadriť svoje potreby, strachy, bolesti... ak na ne zakričíte, alebo nimi zatrasiete alebo ich necháte "vyrevať", tak sa len zľaknú a nebudú tomu rozumieť. ak pre to prestanú plakať, tak len preto, že sa zľakli...

možno ste to tu už od včera prebrali, ale ja som to čítala až dnes a iba do určitého príspevku, ďalej som už nemala čas.. a neviem sa z toho akosi spamätať...

Ja nie som superdobrá superdokonalá či čo... matka,
ja som veľakrát už zúrila, keď som odpadávala od únavy a matúško plakal a plakal. A tak som sa vykričala do vankúša, alebo si zaboxovala do matraca, kopla do steny... ale NIKDY som svoj hnev neobrátila proti matúškovi. doktorka v dojčáku ma nazvala, že som "úzkostlivá matka", čo neviem, či nie je iba synonymum od nšočinho "hyperopatrná". Áno som, úzkostlivá, opatrná, ustráchaná... lebo som s matúškom prežila to, čo som prežila, lebo som sa niekoľkokrát za toho pol roka už bála o jeho zdravie, o jeho život, o jeho mentálny rozvoj... vy ste písali, ako sa na vás deti pozerajú a smejú.. ja som na to čakala takmer 5 mesiacov. Na jeden obyčajný pohľad a potom na obyčajný úsmev. Veci tak samozrejmé boli pre mňa po nociach vymodlené...

denkolc, ešte tebe.. ja ti neprajem, aby si bola silná. Lebo snaha byť silná vyčerpáva oveľa viac, ako neprespaté noci, oveľa viac, ako neutíchajúci plač dieťatka. Snaha o "musím to zvládnuť" ťa môže doviesť akurát tak na psychiatriu.
Sme jednoducho ženy a potrebujeme objatie, potrebujeme lásku od muža. Niekde máme svoju hranicu a za ňu sa nedá ísť. tam už je total kríza.
neupínaj sa však na svojho manžela, ak ti nedáva to, čo potrebuješ, Ber ho ako otca svojho dieťaťa ale to je asi tak všetko. Nečakaj vodu z vyschnutého prameňa a radšej choď novým smerom, kde možno bude pitná voda.
Veim, že sa to ľahko píše, ľahko radí, keď nie som v tvojej koži, ale moc tuho na teba myslím, ďakujem ti za podporu, ktorú si mi veľakrát poskytla s súkr. rozhovoroch na fb a takto ti to chcem aspoň trošku oplatiť.

nateraz howgh a čaute. poobede sa zas vraciam do "ústavu".

iron
19. sep 2009

pasoa....to vyšmarenie von oknom bola kvázi metafora. Nikdy v živote by som to neurobila a nedokázala jej ublížiť. Môj celý život sa podriaďuje jej a baví ma to. Strašne veľmi ju ľúbim. Tým som chcela len obrazne povedať, že niekedy je to aj na mňa veľa. Neber si všetko tak k srdcu...

iron
19. sep 2009

Viem ze nase deticky sa na svet nepýtali. Ja som Ninku chcela a som stastna ze ju mame. Ja si plnim svoje sny.

iron
19. sep 2009

A na svoje dieta nekricim, nikdy svoj hnev neobraciam proti nej...na to aby niekto o mne mohol nieco take povedat by ma najskor musel poznat.....asi som sa trosku nahnevala....

No idem radsej uspavat dietatko, sice lezi ale vykecava a bublinkuje si pritom....

potulka
19. sep 2009

pasoa, tvoj prispevok ma dojal. uplne vazne, vyhrkli mi slzy. 😕 mas v mnohom uplnu pravdu. aj ked som si ista, ze vela veci je v skutocnosti trochu inak, nez tu napisane vyznie. iron predsa urcite nemyslela vyhadzovanie z okna vazne. 😉
mame jednych kamaratov, ktori maju dvojrocneho syna. ked ho cakali, polohumorne sa vyjadrili, ze otehotneli preto, ze sa uz blizil deadline (tridsiatka). s odstupom casu sa vsak zda, ze to az taky vtip nebol, lebo maleho v jednom kuse za nieco kritizuju, porovnavaju ho s inymi detmi (vsetky su lepsie ako ten ich), sekiruju ho, komentuju kazdy jeho krok. ich syn je najneposednejsi, najroztopasnejsi, najnesamostatnejsi, najviac vymysla somarin, nehra sa s hrackami ale radsej s vysavacom... no proste silne kafe. ak o nom niekomu rozpravaju, nechvalia sa pysne, co vsetko uz malicky dokaze, co povedal a co smiesneho urobil, ale stazuju sa, co zasa vyviedol... teraz chcu mat druhe dieta. 😕 zrejme opat preto, ze je spolocensky vhodne mat dve. 😠
pre mna su tito nasi kamarati odstrasujucim prikladom, ako svojho syna vychovavat rozhodne nechcem. ked mam obcas pocit, ze mi ide matej na nervy, spomeniem si na nich a uz z akehosi podvedomeho trucu sa prekonam a usilujem sa byt k nemu mila bez ohladu na to, ako sa sprava. dufam, ze mi to vydrzi, aspon, kym je takyto malicky. ved predsa nic nerobi naschval, vsetky jeho nalady maju pricinu a je na mne, aby som to rozsifrovala.
zimne veci...? hmmmm, ja ich budem nakupovat asi az za pochodu, lebo neviem odhadnut velkosti, matejovu pohyblivost a ani pocasie.

pasoa
19. sep 2009

iron, nechcela som ťa uraziť.
Prepáč.

baskaj
19. sep 2009

aaale babyyy!!! ja som sa do teto téme o dokonalých matkách pôvodne zapojiť nechcela, ale teraz mi to už nedá...

ja nie som extra citový typ, ktorý sa vyjadruje štýlom "pokladík, bábenko, uzlíček, lubkám a pod.". každá sme iná a každá sa ventilujeme inak. ja iron chápem, keď píše, čo píše. už 100krát sa tu vyjadrila, že je na malú úplne sama, nemôže si ísť nakupovať a nechať muža s mliekom, alebo že jej ju nikto na pol dňa nezoberie niekam a pod. presne tak sa mám aj ja! a ninka vyzerá ako klasický neskrotný živel, tak sa nečudujem, že si aj iron musí niekde nejako (napr. slovne) uľaviť. aj keď vety typu "vyšmariť z okna" a "nechať u susedov" tiež mojím štýlom nie sú. (myslím, že prednedávnom tu o tom písala aj zuro s kucinou) ale šak nebuďme také precitlivelé! ani jedna z nás nie je zlá matka a svojmu dieťatu by nikdy neublížila - na to sa tu už pekne dlhý čas poznáme...

a supermatka? áno, ja sa ňou snažím byť! nie som, ale snažím sa, a verejne to tu prehlasujem. aj na mňa je toho veľa. keď muž príde z práce, maká okolo domu a malého často vidí až keď ten spí. pokočíkovať bezomňa mi ho bol RAZ! a či mi niekto pomáha? nie. ani nemám odvahu o to niekoho žiadať, nakoľko podomnou býva sestra, ktorá má 4 malé deti a keď už niekto potrebuje pomoc, tak je to asi skôr ona. jej keď sa dá, pomáha moja mama, ale nakoľko jej pomáha už 8 rokov, je z toho už tochu unavená. má snahu občas pomôcť aj mne, ale ja to od nej radšej nechcem, lebo viem, že ona už sama nevládze. a moja svokra? tá je už trochu staršia... a bla bla... a nemám dôveru jej malého zveriť. snažím sa, aby si moje nervy malý neodnášal. našťastie je celkom dobré bábo. som s ním od rána do večera nonstop a snažím sa mu venovať koľko sa dá. jasné, že aj ja bývam už unavená. ventilujem sa večer, keď on už spí. a chvíľu pohnevať sa ho nechám, keď mi treba, ale keď už moc reve a ja som napr. hladná, tak radšej zobem piškóty len jednou rukou, ako by som ho mala nechať vyrevať sa.

tak toto je môj štýl!

bershka
autor
19. sep 2009

ahojte, ja len pridam moju skusenost

sme si raz cez ip pisali s jednou z nas o tom, ze ako tu kazda vypisuje aka je stastna, ake ma uzasne, krasne dieta, ze ho miluje atd...
moja ked sa narodia, tak nemozem povedat, ze som ju nejak lubila. to doslo casom. nehanbim sa za to... materinsky pud sa vytvara casom. a je pravda, ze jedine pasoa vie usudit, co je strach o vlastne dieta. ostatne sme to zazili omnoho menej.
nebojte, sa, ja si niekedy tak schuti zahresim pred nou, zahucim na nu, niekedy by som jej taku supla, ze by jej stena dala druhu. nebojim sa povedat, ze ked bude vacsia, tak jej lisknem co do nej vleze. teraz si to neuvedomuje, ale ked bude, tak ju setrit nebudem ako sa poznam. 😒
nehovorim o bitke za kazdu blbost, ale ked si zasluzi, tak si jemne zgustnem.

nsoci, ty si zase padla s matkom?

bershka
autor
19. sep 2009

pasoa, musis uznat, ze to co tu baby vypravaju, ako by ich vyplestili z okna, prizabili, zadusili, tak to je len sranda. ziadna z nas to ani trochu nemyslela vazne, ani v tom najvacsom amoku, ktory pri svojom decku zazila

bershka
autor
19. sep 2009

baskaj. ja som mala na seba viac casu ked bola mala uplne mini. teraz sa venujem jej a potom psovi. vecer mangelovi a na moju mastnu hlavu nemam ani cas

iron
19. sep 2009

pasoa odpustene....

no krpata ma najnovsie zvyk, ze ju prebalim a zacne strasne tlacit do plienky...
Baska a je to riadny zivel to ti poviem....ale mne sa to tak strasne rata (no menej ked mi reve na prechadzke)

potulka
19. sep 2009

bershka, uz teraz sa pripravujes, ako malej nalozis? to hadam nemyslis vazne...? 😕 nerobim si iluzie, ze sa zrejme v buducnosti matejovi neujde nejaka ta vychovna, ale pevne verim, ze budem mat dost trpezlivosti a bude toho co najmenej. nechcem to hnat do nejakej hadky, nepozname sa osobne, ale tento tvoj prispevok mi prisiel velmi surovy... 😔
baskaj, tvoj pristup sa mi paci. 🙂
a tym tuto haklivu temu opustam. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre