Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
16. jan 2010

Pasoi - mixovanie samotné neničí výživné látky v ovocí, varenie niektoré (napr. vitamín C nevydrží nad 60 stupňov). A v organizme kojacej ženy je to tak, že živiny idú predovšetkým do MM.

Matja - bacha na mliečne výrobky po črevenej viróze. Všeobecne platí, že črevné virózy ako prvé ničia laktázu (enzým na bunkách tenkého čreva, ktorý štiepi mliečny cukor) a obnova tohoto enzýmu trvá aj týždeň, niekedy aj viac. Takže by vás mohlo nafukovať.

katja78
16. jan 2010

Potulka - Hanka vie pomenovať BA (hodiny), BA-BU (bábiky), FU (to tak medzi pery fúkne a je to označenie anjelikov) a keď sa spýtame ako robí auto tak tak zavrčí, ale nie je to čisté "R", také vnútorné VRRRRRR. A tiež sa obzerá na konkrétne osoby: mama, tata, Maruška, babka, dede, Mikuláš (visí na stene), anjeliky (vo vitríne).

labutka
16. jan 2010

egy, si tu? potrebujem vediet, (ked si uz bola nahodou si ziadat o zvysenie RP), ci na to maju specialne tlacivo,alebo staci im poslat list... nechce sa mi s adamom trepat az do petrzalky... 😖

inak, trenujeme nocny spanok. je to pekne drsne..... 😒 vcera bola prva noc, moc sme toho nenaspali, dnes je druha noc, uvidime co nas caka..... stale si opakujem tu jednu vetu z tej prednasky - vytrvalost a konzistencia.
najhorsie bolo ze maly sa rano zobudil o pol siedmej, kym zaspal bolo pol osmej (bez kozy), tak som vedela ze si pospim uz len pol hodinu. o osmej zazvonil budik, lebo o osmej je naplanovane vstavanie... cez den sa mi ho podarilo ukladat v ten isty cas...

potulka - kupili ste koberec? jak som vas odnavigovala? ked som si robila vodicak na plachetnicu, tak navigaciu som mala za 1.... 😵

potulka
16. jan 2010

pasoa, este doplnim katjinu informaciu, ze niektore vyzivne latky prave potrebuju varenie, aby sa v nasom tele uplatnili. skoda, ze neovladam, ktore. mari sa mi cosi o betakarotene... alebo kecam? 😅
a citala som, ze je dobre jest ovocie a zeleninu v akejkolvek podobe - hoci najlepsie samozrejme v surovom stave - preto som sa rozhodla nezatracovat napriklad ani taky svokrin lekvar alebo kompoty. a v tomto nehostinnom rocnom obdobi, ked takmer niet nic cerstveho, som zacala aspon viac varit polievky. 🙂 napriklad taka spaldova, mnam! za to vsetko vdacim knizke Bylinky pro deti a maminky. 😉

potulka
16. jan 2010

labutka, navigovala si nas dobre, avsak diego sa prestahoval do race a v tej druhej predajni nemali to, co sme hladali. potom sme uz museli ist domov, bo dieta malo cas obeda.

aaluska
16. jan 2010

Labutka, je na to tlačivo

katja78
16. jan 2010

Pridala som do almubu pár foto z Maruškiných narodenín 😎
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pasoa
16. jan 2010

vlalu, škoda, že dieš do tej nemocky až 28.meho. my sme s matúškom na kramároch 25.-27.1. 🙂 takže sa minieme 😒

a kam ma to voláš na pár dní? do tn? žeby som si spravila výlet? ach, to asi sotva, ja som bez manžela ako bez ruky... možno.. teda určite to nie je dobré, taká závislosť, ale čo narobím ☹
ale rada by som ťa spoznala a videla. príď ty do MT 😀

katja, potulka, dík za info. a čo teda ostáva v tom varenom ovocí a zelenine? potešte ma dačím 😉

idem odsávať. papa
brú brú

labutka
16. jan 2010

potrebujeme vybrat serioznu postielku pre adama, dajte nejaky tip.....

potulka
16. jan 2010

tak, dozehlene.
a odbila jedenasta hodina - moje dieta sa zobudilo. muz k nemu odhodlane napochodoval a zatial nepocut ziadne velke vresky. mozno si to vcerajsie hodinove utisovanie bez prsa zapamatal. 🙂 idem sa vsak aj tak radsej schovat do sprchy. 😀
dobru noc

lenka138
17. jan 2010

po dlhej dobe, to bola druhá noc, kedy sme boli hore len raz, dúfam, že sa už toho bude držať

pasoa ešte raz som zmerala ten prvý rozmer a vychádza to teda okolo tých 32
a prečo Matúškovi nedávaš čerstvé ovocie? Môj drobec má tiež teraz trochu soplíky a na desiatu dostáva banán s jablčkom, všetko čerstvé, kvôli vitamínom

potulka ja mám pocit, že náš drobec niektoré veci hovorí cielene, to mama a tata mám pocit, že vie čo znamenajú a tiež ked niečo nechcem aby robil tak mu vravíme no-no a to už veľmi dobre vie čo znamená. Pekne sa na mňa pozrie, niekedy ide preč a niekedy skúša ďalej

mgk111
17. jan 2010

potulka - rano som zdvihla maleho od klavesnice a to si mala vidiet ako zacal jacat, potom plakat a kopat nohami od jedu - uz to zacina 😀 prejav individuality 😉 kubko vedome hovori mama a jaci ked ho nezoberem... tata u nas pomenej, ho - je havo, a inak neviem co hovori take vedome.... veci rozoznava vedome a tesim sa ze uzu aj ukazuje, ked nieco chce...

pasojka - aj ja sa chcem opytat preco nedavas cerstve ovocicko? to je asi najlepsie... my mame zvycajne banan, hruska, jablko, sem-tam mango - kombinacia tychto... uz nech je leto a marhule, broskyne a vsetko ostatne 😉

tak vcera som zalahla o desiatej a do jednej som bola hore!!! asi od tolkej unavy a bolesti chrbta neviem... tata ked prisiel o jednej,tak sme pokecali isli spat, drobedc s nami v posteli, lebo bol akysi mrzuty a stale sa len prehadzoval, vobec som sa nevyspala, dolamana, znicena a uz sa mi ho podarilo ulozit v rovnaky cas teraz ako vcera... papucky na nozicke drzia, dokonca sa sam pusta, vobec sa neboji - stoji stoji a sem-tam urobi par krockov, ale stabilita je este hodneeee slaba 😀 len keby z toho ten chrbat tak nebolel ☹ kocik este nemame lebo sme ho nenarvali do nasho auta... tatinko caka kym mu sef povie, ze moze ist aj na sluzobnom pren... ak nie, tak vraj ho zoberie na vychadzku na rukach - to by sa rychlo vratili chlapi jedni 🙂

idem urobit kubkovi jablcka a asi s bananom... zatial pacenko

kucina1
17. jan 2010

ahojte tak pecko mi nefunguje ani po vymeneni toho doleziteho komponentu tak sa chysta do smeti, tak budem bez kompu dost dlho :(

tomas je od rana daky uknucany asi sa ozvali po 3 dnoch opat zubadla
a celu noc som nemohla spat bo mi bolo dako tazko z vecere

egyptanka
17. jan 2010

Dobre ranko... kazde ranko ... my sme mali dobru noc ... o pol druhej hore na kojenie, potom o 4, to som jej dala cucnut z caju, vypila asi 3 ml, potom 5.55 tak som ju uspala bez cecka a spala az do 7 ... jooooj ako sa krasne rano usmievala 🙂
na ranajky psenove vlocky nemali uspech ☹
a teraz spinka a ja varim obed

lenka138
17. jan 2010

aj ja som práve uložila drobca, trochu sa vzpieral, ale nakoniec sa podvolil 😅 😀
u nás dnes varí tatino, takže ja idem trochu poupratovať a lehniť, lebo som totálne unavená, lebo ma trápi riadna nádcha

potulka
17. jan 2010

ahojte
som tu len na skok, tiez sa chcem pochvalit spacimi uspechmi - o 11. a o 4. uspaval muz, o 1.30 a o 6.30 som kojila. matej zakazdym rychlo zaspal a budicek bol az po 8. 😵 namiesto 4 kojeni 2, parada.
idem varit a trochu upratat.
pa.

egyptanka
17. jan 2010

Labutka, ty si sa pytala na to vybavovanie RP v Petrzalke ... tak maju na to tlacivo, asi treba prist osobne ... ale ide to dost rychlo ... ja som bola do 10 minut vybavena.
A presne ako pises vsugerovat si ... vytrvalost a konzistentnost ... drzim palce.

Potulka, no super ... vidis, ze to ide, treba chciet a byt trpezlivy.

baskaj
17. jan 2010

no my dnes tiež najlepšia noc za posledné týždne. hoci večerné uspávanie trvalo hodinu a do polnoci som dvakrát kojila, lebo druhýkrát bol príšerný vreskot a inak nebolo možné, potom kojenie až o 5tej a hore až o 9tej. a to po kojení o 5tej bol hore, pohmkával si až SÁM 😲 zaspal (- to už medzi nami na posteli). po polnoci to bolo v pohode dúfam že tým, že som sa rozhodla odsťahovať samu seba do obývačky a v spálni nechať spať le nchlapov. tak uvidíme, či to bude fungovať aj túto noc 😕
ale spať v kuse päť hodín - WAW!

katja78
17. jan 2010

Ahojte 🙂

Egy - mne sa takéto šatky páčia na slávnostnú príležitosť:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5570418
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5168505
Sú jednoduché, ale pritom pôsobia slávnostne. Možno aj nám bude hroziť svadba v rodine, tak hľadám niečo pre Marušku. Pre Hanku už mám, na jeseň som v Reservede kúpila vo výpredaji enem za 7 eur 🙂

pasoa
17. jan 2010

nedávam čerstvé ovocie, lebo ALERGIA.
Mám od matúškovej dr. knižočku o stravovaní detí s predispozícou alergie, keďže obaja s mužom sme alergici, má matúško 80% šancu byť alergikom či tak nejako.

je tam celá stránka, o zakázaných potravinách.
Do roka nedávať ŽIADNE:
čerstvé ovocie (s výnimkou banánu),
kravské mlieko
vajcia
citrusy
huby
koreniny
sóju,
zelenú fazuľku,
hrach atď atď.
a ani potraviny tieto veci obsahujúce.

takže tak.

nsoci
17. jan 2010

Nejak mrtvo tu je.

My sme vcera zurovali s kamoskou a clovece mega vela vina som vypila... tak som spala ako anjelik a Matko so mnou, papal o 11tej a o 5tej, kalsika, ale neklasicky potiahol az do pol deviatej... O siestej sa vratil muz zo zuru, ten spal doteraz a Matko s nim potiahol este dve hodky cez den. Tak som zreorganizovala kuchynu, upiekla chlebik (tentoraz so susenymi kvasnicami a bol mnamky, aj ked dost hutny, na vysku tak 8 cm, to je ok pasojka nie? dik), oprala, dokoncila preklad a urobila kopec jedla...)

Na meranie myslim, ale musim pockat do kupkania, aby bol nahaty.

lenk30
17. jan 2010

ahojte.
baskaj, máš IP

Včera som sa celá happy dovolala na pohotovosť a keď som sa vykecala, zistila som, že to je len pani na ústredni. tak som malého oblikla a šli sme tam. bolo tam kopec chorých detičiek, čoho som sa obávala, čakali sme vonku, ale aj tak je to blbý pocit - ísť si tam nazberať zas ďalšie choroby.
teplota zmizla, vyrážky - že to má po tej 5.alebo 6. chorobe..............ale neviem, lebo túú sme prekonali v oktobri, alebo v novembri - a všade píšu, že sa to neopakuje a to sú k tomu 2-3dni vysoké teploty. tak neviem. dávam fenistil. potom, že keď dieťa v poho, tak sme sa šli prejsť do Gaderskej doliny a keď sme prišli domov - už to nemal vyrážky - ale červené celé líčka ako marfuška. asi to nechce chlad!

nsoci, tak si si užila!

Ja som dnes robila šošovičku a dala som na bok aj malému - k tomu zemiak a mrkvu. tak papal po dlhej dobe, len dúfam, že sa bruško nebude hnevať.

pasoa, mne sa dnes nepodarí pomerať, lebo je riadne mrzutý

clea333
17. jan 2010

Pasoa, aj ja mam taku knizocku, tiez sme obaja alergici. Ale cerstve ovocie mam povolene davat, z toho zatial nic nebolo. Ale davam dost pozor na maleho stravu kvoli tomu 😉

Babule, poradte co mam muzovi dat na narodky?Nieco vynimocne by som chcela,ale neviem co 😉

vlalu6it
17. jan 2010

ahoj,,,

tak citam ,citam a vsetku tu nejak problemy so spanim mate,,hmmm,klop,klop,klop,,my stele krasne od 07.vecer do pol siedmej rana spinkame,,,a tak sa sama este do 8mej hra v posteli a tak vstavame,,,,potom papkame ranajky,,,a tak ideme spat okolo 10-11tak na hodinu,,tak sa obeduje a ide sa von tak ide poobede okolo 16na hodinu spat a tak vecer okolo 18.30-19...ideme buvat,,predtym desiata o 16..a tak vecera o 18,,,a druha vecera potajme ked ideme my spat tak jej dam pospiaci 120ml.mlieka a to ani nevie,,,,len tolko,,,

nahodim video na fc..neskor tak potom kuknite ako robime drakulu,,chcela som aj ako vieme tancovat nahodit,,ale bol protest,,, 😅

vlalu6it
17. jan 2010

dnes je nejak veterno,,tak sme boli po obede v laugariciu,,na prechadzke vsetci a chceli sme si kupit tanecne topanky na stvrtok co zaciname so skolou,,ale nist,,,fuha,,tak zohnat topanky na tancovanie nie je absolutne jednoducheee

katja78
17. jan 2010

Odhalila som práve príčinu Hankiných soplov - máme 7.zúbok 😵 vľavo hore, očný sa prederavil 🙂 tak hádam už dosoplíme, lebo odsávačku novú budme musieť kúpiť 😒

vlalu6it
17. jan 2010

POOOOOOOOMMMMOOOZZZTTTTEEE

JA a manzel mame teraz 20 o par dni vyrocie nasej svadby ,,poradte,,co mam venovat alebo pripravit,,nemam uz cas a ani napad,,prosim aj do ip,,ak mozte,,prosim pomozte,poradte........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................DDDDAAAKKKUUUUJJJJEEEEMMMM

vlalu6it
17. jan 2010

katja--vau ze 7zubov,,to ako vsetky robite,,my nie nie ,,ani jedinkyyyyy,,ale zato pozuje aj korku aj musly aj maso,,myslim ,ze ani zubale nakoniec nepotrebuje 😀

ajka82
17. jan 2010

pasoa, nase miery...ale tiez cca, lebo stale krcila ruku, nohu...
- od krku po rozkrok (bez plienky) - 31 cm
- ruky od pazuchy po zápästie - 19 cm
- nohy od rozkroku po pätu (vrátane päty) 30 cm
- celkovo - 80 cm

vlalu6it
17. jan 2010

katja,,inak pekne fotecky z oslavy a ta torta bola velikanska,,mnam ,,som si len chutky narobila,,,a mala aka stastna,,obe dcerenky su mile,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre