Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

asandys
14. sep 2009

egy, adam ked bol chory tak mal Atb sirup a dalvala som mu ho striekackou nasilu do pusky, ale furt to vypluval, tak potom som mu dala normalne do mliecka, ale to by sa asi nemalo 🙂

egyptanka
14. sep 2009

baby heeeeeelp ... teplota 38,5.
Co teraz?

asandys
14. sep 2009

egy panadol cipok, alebo paralen cipok, o 4 hodinky zmerat zas,ak tepltoa vystupi nad 39, tak proti moznemu soku dat 1/2 diazepanu, ako je to s obkladmi to neviem, ze od jakej teploty treba podavat, ale viem, ze netreba velmi hrubo zakryvat.

Vela zdaru, nech sa malinkej rychlo ulavi. 😉

asandys
14. sep 2009

egy tu kukni, polopatisticky popisane

http://www.provita.sk/mc-fever.htm

potulka
14. sep 2009

asandys, prepanajanakrala, to su co za kecy?! nie som lekarka a nechcem sa tvarit mudro, ale taketo blbosti som teda uz velmi davno nepocula. hyperaktivne polrocne dieta? nechat revat celu noc? no to je sila... 😠 😕 😨 😲 🤐 divim sa, ze ti nepovedala, aby si mu davala odvar z makovic.
egy, prva pomoc by mal byt asi paralenovy cipok, ak mas. polovicku do ritky a sledovat, ci to pomohlo. odporucaju sa aj vlazne zabaly alebo sprcha (nie studene!), ale myslim, ze az od 39°. drzte sa.

lenka138
15. sep 2009

Asandys, to čo bolo za doktorku???, ale pobavil ma tvoj príspevok, a to ako prišla na to, že má Adamko hlučnú mamu? To bola nejaká ťapša 😨

my tiež ideme 22.9. na neurológiu, lebo malý sa nám dosť púrehýba akoby do takého luku a ked som to spomenula našej dr. tak ppovedala, že to deti robievajú ale že kľud budememať až ked nám ho pozrie neurologička, na internete sme našli, že by to mohol byť aj nejaký hypertonus

egy krásne fotočky

lenka138
15. sep 2009

ozaj a poslednú dobu Jurko začal strašne mykať hlavou, sem-tam cez deň má také, že točí s ňou z jednej strany na druhú a tak dosť rýchlo, nemáte s tým skúsenosti?
ked pôjdeme k tej neurologičke, tak sa na to opýtam

lenk30
15. sep 2009

ahojte,
egy, dúfam, že už teplotka klesla a máte po trápeniach. Ja som Filipkovi od začiatku teploty spolu s 1/2paralenovým čipkom dávala zábaly na zápästie a zatiaľ mi to /už mal 2.krát teplotku/ išlo hneď dolu.

lenka - čo, aký hypertonus? nás zatiaľ nikde neposielala, čo som rada, ale malému sa totál nič nechce na brušku. on sa pretočí a jačí, jačí...........on už sa sám posadil, ale loziť, ani nič nacvičovať nechce - lebo len ostane v polohe na brušku, tak zúri, jačí.........aj v noci, ked sa náhodou pretočí.

baby, ked píšete o tých úrazoch. fakt, ani si neuvedomujeme, čo všetko sa môže stať.....................ja dookola musím chodiť malého kontrolovať doobeda, ked mi spí v posteli. on sa tak divne zakrúti do periny, alebo deky, alebo čohokoľvek, že len lapá po dychu a vytreštene kuká, ale v spánku nevie reagovať..........je to dosť nepríjemné.......a tých pádov z postele a od všadiaľ - to si ešte užijeme

v nedeľu sme boli v ZOO. malému sa páčilo všetko, čo si všimol - teda muselo to byť veľké, farebné a muselo to vrieskať. páčili sa mu opice - lebo vrieskali, skákali a hrali sa s loptou a papagáje, lebo krikľavé a vrešťali..........s tatom si ožužlával kukuricu, no proste výletníííííík.

lenk30
15. sep 2009

lenka, a nebolia ho ušká? lebo malý si asi našiel ušká a začal si ich chytať, tak som v knižkách hľadala ten bod, kde mu to mám stláčať, či ho nebolia /už som myslela, že som našla príčinu nespania v noci......./ a tam písali, že dieťatko krúti a myká hlavou zo strany na stranu.............skús mu postláčať okolo ušiek.........aj keď dúfam, že Jurka ušká nebolia a len džeeeemuje 🙂

kucina1
15. sep 2009

ahojte baby ja som tiez niekedy hrozna, uz som asi 4x krpcovi zastrihla do koze ked som mu strihala nechtiky, ale nie je to uz spravadzane ani placom, a to najhorsie co sa nam asi tak stalo, ze mi vypadol z kocika. urcite sa neudrel iba sa zlakol. dopadol na brusko a ruky.

do zoo chceme ist aj my, mozno zajdeme dnes.

krpec mi vobec nechce pit uz mlieko. naposledy mi vcera o siestej veceral mliecnu kasu. rano o siestej z jeho maximalnej davky 150ml vypil sotva 50ml. o deviatej som mu spravila zase 150ml a vypil sotva 20ml, teraz sme mu tu istu davku zohriali a nechcel to vobec, tak sme mu nastrihli dudel a dake ovocie troska primiesali a nevypil ani takto nic. no co s nim robit ? o dvanastej dostane zeleninu s masom, o stvrtej ovocie a o siestej kasu. medzi ovocim a kasou niekedy este dam mlieko (podla toho ci sa niekde tulame) ale tiez toho moc nevypije. a ta konzumacia mlieka sa zhorsuje a zhorsuje :(

kucina1
15. sep 2009

no este, mam taky pocit, ze mlieko pije len ako tekutinu a nie ako jedlo

lenka138
15. sep 2009

neviem presne, ale ten hypertonus je nejaké zvýšené svalové napätie, či čo, poriadne neviem tomu nájsť definíciu na nete, ale aj podľa iných príznakov sa nám to tak javilo, ale nie je to nič vážne, len treba vtedy s dieťatkom nejako cvičiť

teraz búva, ale si ma s tými uškami vystrašila, tak ked sa zobudí, tak mu skúsim postláčať, dúfam, že to nič nebude, lebo nerobí to stále, len párkrát cez deň

lenk30
15. sep 2009

babule, ktoré už dávate mäsko...............každý deň, či obdeň, či ako?????????

kucina1
15. sep 2009

ja davam kazdy den maso, mal zajacie, morcacie a kuracie

mona1111
15. sep 2009

ahojte

egy drzim palce aby ste sa cim skor uzdravili.....

lenka aj nas niekedy hlavou kruti z jednej stranu na stranu.... Na akej stranke si to nasla? Musim sa opytat doktorky co to znamena..... Nerobi to casto ale raz za cas, ked ide spat tak to robi.....

Kolko dni najviac nekakali vase ratolesti, lebo ten moj uz piaty den nekakal. Puka stale, ale nekaka.... Zatial je len kojeny.... Viem ze kojene deti nemusia aj sedem dni, ale nezda sa vam to vela?

vlalu6it
15. sep 2009

ahoj babule,,vcera som nepisala,,lebo sme mali tu navstevu a spali u nas,,strasne prsalo a uchvat predvcerom vise 28stupnov a vcera 13 a v dazdi sme sli do mesta na prechadzku ,,pekne sme vymrzli,,

denkolc--nemame az taky jedalnicek,,len skusame,,,ale ja jej vsetko na total kasu mixujem,,len pekne otvara pusinku a prehlta,,tym padom nefunguje zuivaci reflex a neuci sa,,mozno preto nepovie mama,,lebo to je ako zu´vanie,,len kadeco ine,,tata,,,,jej vsak ide paradne

vlalu6it
15. sep 2009

iron,,krasne foticky,,a mala je velikanska,,aspon posobi,,,zlatucka banbulka,,, 😉 torta musela byt mnami,,a ty tiez vypadas uplne skvele,,,ziaris

vlalu6it
15. sep 2009

asandys--ani nasej malej brokolica nechuti,,,a pytala som sa lekara,,ze detom moc nechuti ze mame dat az od roku,,a aj karfiol,,ale karfiol malej velmi chutil 😉

vlalu6it
15. sep 2009

asandys,,,strasna dr,,cista magorka,,asi jej rodicia nastavili takyto rezim v decve a teraz jej na starost zacali naskakovat taketo zachvaty,,tak sa takymto praktikam radsej vyhybajte,,odkazuje moj manzelik

vlalu6it
15. sep 2009

lenka my davame masko kazdy den,,,zajtra davame jahnacie

egy--koralke skore uzdravenie,,ty si ju urcite bozkala,,co??? ☹

egyptanka
15. sep 2009

ahojte, tak teplotka nam klesa a stupa ako na hupacke, rano bola 37,2 a pred pol hodinou 37,8. Malicka ma uplne sklene oci, je nejaka apaticka, mrzutejsia, ale zvladame to, i ked sme cela rodina chora. Ja uz koncim, manzel je v kritickej faze ... a dufam, ze malicka to zvladne.
Noc by bola v pohode, lebo spinkala, ale kazdu hodinu som mala nastaveny budik, aby som ju kontrolovala. O tretej tak uz chrapcala, ze som musela zapnut vysavac a odsavat sopliky a nakrmit, lebo sa vobec nebudila na jedlo. Chuda moje. Normalne zacinam uvazovat, ze by som jej dala troska prevarenej dojcenskej vody, aby nebola dehydrovana, ale prikladam si ju kazde dve hodinky a pocas choroby ma povolene byt na cecku hoci aj cely den.
Baby ja som taka nejaka v soku, toto je nasa prva choroba a to som myslela, ze ked ju dojcim tak nikdy nebude chora. ☹

kucina1
15. sep 2009

baby zajtra to stretko na kuchajde je ci nie je? tusim je dost mamiciek a deticiek choruckych

pasoa
15. sep 2009

asandys, čítam o vašom neurolog. vyšetrení a žasnem, ako takéto niečo môže povedať odborník, fundovaná osoba 😠 Som rada, že si to poňala po svojom. 🙂
Ja som alergická na "nechať vyrevať", no.. našťastie mi zatiaľ nič takéto žiaden lekár nepovedal, by raz niekto skúsil 😠
asandys, dieťa do 1 roka sa nedá rozmaznať. Ono ťa POTREBUJE a ty máš prísť vždy, keď zaplače. Inak bude citovo zmätené, bez pocitu istoty, bezpečia, zázemia... to je to, čo matka dáva a keby plakalo dieťa celý deň, tak ho môžeš celý deň nosiť na rukách, utišovať a čičíkať a nerozmaznáš ho... to čo je za doktorku moje nervy, som sa normálne naserkala, no, nájdi si asi inú, v KE ich musí byť plno..

egy, keď sa se*ie tak sa se*ie, je mi ľúto to s tvojou mamou.
egy, krásne fotky.

a babyyyy??? NÁM IDE ZUB !!! 😀 teda nie mne, ale Matúškovi.. (no ja mám rada materský plurál.. však zub ide matúškovi a ja sa z toho vytešujem, takže to prežívame obaja, no nie? 😉 )
víkend po prepustení z nemocky komplet preplakaný, v nedeľu po papaní o 21:00 plakal a plakal, zaspal, chceli sme ho dať do perinky, zobudil sa a rev, zaspal, zobudil sa a plakal a takto dokola do 01:00, potom som si ho dala k sebe na vankúš a nekľudne spal do rána.. tak buď to boli ešte posttraumaticko-postnemocničné stavy alebo zúbok alebo oboje dokopy...

ale včera už celkom dobre, dokonca už v pohode ostal sám s mužom a ja som si šla zatancovať brušné tance zas po roku...

egyptanka
15. sep 2009

vlalu, nebozkala ... ale manzelik bozkal. ☹
... ja uz chcem mat tuto chorobu za sebou. Dufam, ze do stvrtka to bude ok, lebo to ma teta pohreb ☹

kucina, my urcite neprideme.

mgk111
15. sep 2009

asandys - si ma vazne pobavila s tou neurologickou ved my mame doma este babatka a nie velke deti!!!

lenka - aj nas robi luk a je uplneeee v poriadku... iba sa tak vrti, toci...

mona - kubko zvykol nekakat 5-6 dni uplne v pohode a je to ok...

egy - a ako si nakoniec dostala do nej ten sirupcek?

lenka138
15. sep 2009

mona to prehýbanie do luku môže značiť hypertonus, nie to kyvkanie hlavičky zostrany na stranu

a náš najviac nekakal 1 deň, takže s týmto nepomôžem a skúšala som mu tie ušká, riadne som mu ich prehmatala a zdá sa, že je to ok

pasoa
15. sep 2009

zuro, kukám na fb, ako vaša malá už lezie, no tak to padám na riť...

egyptanka
15. sep 2009

pasoa, tak to sme dve co sme padli na rit ...
mala je teraz v tranze pozera TV Bebe a ani nedycha 🙂

pasoa
15. sep 2009

matúško zaspal hneď po papaní o 12:30 a odvtedy spííí a spííí... už som ho aj 3x budila, tak jemne, otvoril očká ale ani ma vari nevidel, spal s otvorenými očami ďalej, zas ich zavrel a spokojne si odfukuje. Mi ho je ľúto budiť, stále teplotkuje (teraz som si už na 90% istá, že kvôli tomu zúbku), tak nech len pekne spinká. No musím vyhútať, ako to spraviť s dávkovaním mliečka, lebo posledné papanie mu tým pádom vychádza až po 22:00 a to ja ho už o takom neskorom čase nechcem trápiť, tak asi popoťahujem intervaly a dám mu trošku viac do každej dávky...

mužík šiel ráno kopať gruľky do Ratkova a nechodí, stále nechodí... a už ho čakám a čakám... hmm..

som si skopčila z tejto témy moje príspevky do "denníčka", spravím tak aj z ostatných tém po pôrode, no ale to bude iná makačka, tu je "len" 85 strán zatiaľ a bolo to dosť roboty.

kucina, čo ti adminky napísali na to stiahnutie do wordu?

kucina1
15. sep 2009

pasoa mne ziadna neodpisala :( tak si to robim ako lama a po jednom svojom prispevku si to kopirujem do wordu :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre