Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
7. okt 2009

a ešte aj "uauauaua"... 😀

samozrejme, že sa ešte stále budíme aj 5x za noc... 😠

munu
7. okt 2009

Vladka, no je sice pravda, ze on dobre spinka aj cez den, ale takto spinkava pocas dna uz od narodenia, tak si nemyslim, ze proste nieje v noci unaveny.. vkuse sa mu zivalo a suchal si obe ocka, ale spat nechcel.. ja som tak rozmyslala, ze to mozu mat na svedomi aj zubky, kedze my este nemame.. ale tak nikto mi neradi... nepovie svoj nazor, tak teda neviem... no najskor to bude ono..on nikdy takyto nebyval, vzdy je dobrucke babatko ako medik cele dni aj v noci.. preto ho teraz nespoznavam...
no nic, ak by to boli nahodou zubky, tak potom dam vediet..

egyptanka
7. okt 2009

nsoci, ja som to robila, ze som tiez dala vody od oka ... ked sa mi tej vody zdalo vela tak som ju zliala, pomixovala ... ZIADNY CUKOR!!! ... dala do poharov ... potom do velkeho hrnca som dala vodu a parak (ako keby si naparovala parene buchty), ponorila pohare (vody do takej tretiny poharov) ... cca 10 minut nechala nech to vrie ... vybrala a to som mala pripraveny kos kam davam vyprate praslo, kde som mala hrubu deku a pohare dala do toho kosa, zakryla dalsou dekou a nechala som to tam kym nevychladli ... asi 24 hodin.

Ak mas take obycajne uzavery tak ich mozes pouzit, ale na uzatvorenie pouzi zavaraciu hlavicu.

iron
7. okt 2009

munu,...mozu to byt aj zubky. No moja v noci dobre spinkala. Takze to ti fakt neviem pomoct. Asi si len povedal, ze teraz bude mat obdobie hrania sa v noci a ty maminka skakaj okolo mna. 😀

potulka
7. okt 2009

nsoci, tie vrchnaky vedia byt svinky. tvaria sa, ze su poriadne zavrete a houby. 😠 u nas to funguje tak, ze vzdy poprosim muza, aby mi to tymi svojimi labami silno utiahol, ale aj tak niekedy niektore veci "vysumia". naposledy paradajkove pyre. cela spajza bola od toho. 😠 kompoty zvyknu byt dobre, no mozno vyziva viac pracuje... alebo som ich nedostatocne dlho varila. ktohovie. nevhodne su tie makke uzavery od klasickej detskej vyzivy alebo aj hippky take maju. tie tvrde byvaju dobre - horcica, jihoceske jogurty, kompoty, olivy...
a este jedna finta - po vybrati z hrnca davam pohare hore dnom. tie, co su zle, sa vacsinou takto hned prejavia.

moj starostlivo a vynimocne vopred pripraveny obed vobec nemal uspech. 🙄 matejovi asi vadila ryza. nebola uplne rozmixovana (nedala sa, mozno som ju mala viac varit). par lyziciek zjedol, ryzu sa snazil vyplut. tak som to cele este prepasirovala cez sitko, aby ryza nepresla, no uz to nechcel. uvidime, ci do zajtra zabudne. 😝

potulka
7. okt 2009

baskaj, treba asi fakt vzdy citat zlozenie na kazdom jednom pohariku. my s muzom zasa zvykneme pre seba kupovat v terne detsku vyzivu. od toho isteho vyrobcu su tam dve - jedna Coop a druha pod nazvom vyrobcu (nepamatam si, ktoreho, tusim ta novomestska). v coopackej je ovela vyssi podiel ovocia. originalna ma krajsi obal, ale podiel ovocia je podstatne mensi.

pasoa
7. okt 2009

no konečne som tu, padol mi net ☹

mgk, ževraj trojuholníčky, somsa pobavila. ale je to výstižné, aj my kakáme tak 😀 Do trojuholníčkov 😀

potulka, ja mám v mojej múdrej brožúre o kŕmení detí s preddispozíciou alergie cibuľu označenú ako nebezpečnú, takže ja určite starú dobrú cibuľovú medecínu matúškovi dávať nebudem. Nám to mama robievala a mi to vždy veľmi chutilo, ale cibuľa a cukor pre dojčatá??? som z toho dosť zmätená...

dnes kontrola na neurológii, a hlásim, že EEG čisté!!! 🙂
Máme vysadiť Sabril (antiepileptikum) a ukázať sa o mesiac. a ten mesiac matúška samozrejme tuho pozorovať....
tak držte paluchy....

lubi22
7. okt 2009

Iron - moj nazor - kym budes kojit a nebudet mat menzes tak neotehotnies. To su skor vynimky, co otehotnuju pocas kojenia. Ja som otehotnela na prvy mesiac hned po skoceni kojenia, skor pri kojeni nie.

Pasoa som rada, ze nemusite brat tie lieky a ze je vsetko v poriadku 😉 Matusko len tak dalej.

Ja chcem vydrazit na e-bayi nemeckom obraz nasim pod strom, no a som z toho jelen. 😒

Vsetkym choruckym detickam skore uzdravenie 🙂

potulka
7. okt 2009

pasoa, ja som tiez najprv zauvazovala nad tymi ingredienciami, ale napokon som si povedala, ze to idem davat matejovi ako liek, nie ako jedlo. ked sa to tak vezme, v klasickych liekoch je kadejake svinstvo, o cukre ani nehovoriac (hlavne v detskych sirupoch). moj nazor.
blahozelam k EEG, to je uzasne! 😵 len tak dalej.

cakam muza, mal by nas hodit na stretavku. matejko devastuje letak materskych centier. 😀

munu
7. okt 2009

mozno ma zablokuju admini 😒 lebo ma jedna mudra z nich na5rala a som jej napisala svoje.. kedze som mala v pase fotku Matka, tak mi drzo napisala, ze si mam zmenit foto, inac budem zablokovana... ze toto je posledne upozornenie.. ake posledne??????? ja som ziadne skore predtym nedostala... krava! len tolko... tak ak tu nebudem, tak viete preco............ toto je forum o detoch a ja si tam nemozem dat fotku mojho dietata... hlupaci!

iron
7. okt 2009

Munu som to nepochopila.. v jakom pase?
Lubi, tiez si to myslim.....sak ja kojit aj tak uz dlho neplanujem
Pasoa...ten tvoj Matusko to teraz ide brat nejakymi milovymi krokmi...sa tesim s tebou

munu
7. okt 2009

to je ta malicka fotka, co je momentalne pri mojom mene

iron
7. okt 2009

ved aj ja tam mam Ninku a nikto nic...nechapem

baskaj
7. okt 2009

lubi - ale kľudne môžeš otehu, keď už nekojíš n 100%, ale už aj prikrmuješ, nie? ináč, mám na teba otázku - ako a za ako dlho si bez menzesu zistila, že si tehu? bo ja tiež ešte menzes nemám. segre vraj začalo bývať zle. ale mne pri damiánovi moc zle nebolo... či zistím, až keď bude kopať? 😀

iron - no, asi len skúšať (nech začne muž chodiť na obedy pekne domov 😀 ) a nenervovať sa, keď to nepôjde...

munu
7. okt 2009

ale ja som tam mala pred chvilou len Matka samotneho...a zevraj to nesmie byt.. len aby sa z toho nepo5rali...ja som to nevedela.. ale to sa da povedat slusne a nie tak drzo ako mi ona napisala do IP!!!

iron
7. okt 2009

baska dobra otazka....to by som aj ja chcela vediet ako to zistim. Mne pri Ninke tiez nic nebolo.
Munu...hej? a to tie pravidla aj niekto cita...kasli na nich.

iron
7. okt 2009

baby mne sa dnes nic nechce ani von ist...a to je tak pekne.....Na stretko som tiez hnila. Lebo mala mi jaci v sedacke ako pavian, tak cesty autom pokial nemusim tak neabsolvujem....

Pridte mi niekto vyvencit krpaca aj havucha... ☹

kucina1
7. okt 2009

potulka tak som dala teraz tomaskovi prvu lyzicu toho cibulaka a chudak teraz reve, bo si pyta viac xixi

iron ja som bola taka hnila ale nakoniec som sa prekonala. mam sice ukychaneho synatora ale isla som. on sa mi odvdacil uknucanymi 2 hodinkami vonku

munu
7. okt 2009

Iron neviem, ci niekto cita tie pravidla, ale ja som ich necitala.. a urcite aj kopa inich nie.. proste ma nahnevalo, ako drzo to napisala... zevraj ziadne dieta alebo vyhlady z okna! to tak drzo znie, ze ma to hned vytocilo... a potom este, zevraj POSLEDNE UPOZORNENIE.. no sila.. co ti poviem... ma dojala.. si mysli, ze ked je admin, tak sa zlaknem... kazdy mame pravo slobodneho vyjadrenia sa... tak si pisem co chcem... a vraj nemam nadavat.. tak ona moze byt kludne drza, lebo ona je admin a ja mam byt na odplatu mila, lebo ma zablokuju vraj.. nech.. kaslem na nich... ale nebude sa ku mne spravat ako ku 15-rocnej nikto.. ani admin tejto stranky.. mala by sa ospravedlnit... az potom sa ospravedlnim ja jej...asi tak

lubi22
7. okt 2009

Baskaj pri mne to bolo tak, ze od 9. mesiaca som kojila Samka iba rano a vecer a v noci, no a neotehotnela som, hoci sme sa nebranili tomu. Samko sa odstavil, ked mal rocik presne. Asi dva dni na to som dostala prvy krat menzes a o dva tyzdne sme vyriesili Filipka 😀 No a zistila som to tak, ze mi bolo spatne trochu, mala som taky pocit. A moj muzik od zaciatku tvrdil, ze teraz sme si urobili druhe dietatko. Mal pravdu, len on tvrdil, ze poriesil Sasku 😀 No tak to sa sekol 😀 Inak pri Samkovi mi nebyvalo zle, pri Filipkovi hrozne.

lubi22
7. okt 2009

Takze ze som tehu som zistila hned nejake dva tyzdne po. Este som pockala, kedze som tomu neverila, ved kym sme mali Samka, tak to boli ine galeje, a o dalsich par dni na dovolenke som si urobila test. No a na ten sme pozerali ako puci obaja s manzelom bez slov, kedze sme si sice robili srandu, ze sme tehu, ale neverili sme tomu skutocne 😅

alisia
7. okt 2009

Čaute kočky, tak poradňa včera vybavená, Damianko váži 7630g, meria 71 cm a pravdepodobne má šelesť na srdiečku, radšej som sa ani nepýtala čo to presne znamená, lebo v novembri ideme na kardiologiu kvôli tomu a včera sme kvôli tomu absolvovali aj ronthgen (neviem či som to dobre napísla 😖 ). No idem niečo pogúgliť....
a ideme už papať cestovinky a rožok do ruky... no ani jedno z toho si neviem dosť dobre predstaviť ☹

mona1111
7. okt 2009

ahojte....

tak ja sa doma kurirujem, a maleho mi dnes zobrala vonku moja mamka, tak sa pekne poprechadzali aj pospinkali....Uz sa z prechadzky vratili...mne je o nieco lepsie, ale aj tak som taka akokeby ma niekto ovalil....

munu ja som tiez tie pravidla vobec necitala.... to je sila co ti napisala......

baskaj dik za info tak to som vobec netusila a ja som prave dnes chcela malemu dat spenat so zemiacikom kupeny v dm a zhodnou okolnosti mam aj z tesca ten isty spenat samozrejme ina znacka.... a presne ako si pisala tej jemny spenat so zemiacikom obsahuje aj smotanu a plnotucne mlieko.... hned som to odlozila a dala som mu spenat z tesca....

mona1111
7. okt 2009

pasoa super ze uz neberiete lieky,, Matusko len tak dalej" 😉

kucina1
7. okt 2009

tak mojmu chrobacikovi uz soplik tecie z nosa tzv. sviecka 🙄

kucina1
7. okt 2009

baby k lekarke sa kvoli kychaniu, soplom a jemnemu kaslu chodi ? ja som totiz nezvyknuta s takymito stavmi k lekarom ist ale ked mi ide o maleho tak neviem. teplotu nemal

iron
7. okt 2009

kuci ja som bola....lebo seba liecit viem, ale male babo, ktore nevie smrkat a dychat poriadne ked ma upchaty nos...to je o inom. Urcite nebudes divna...a ked hej, tak sme dve. 😉

alisia...fuha selest...ale to sa moze upravit do neviem akeho veku....

kucina1
7. okt 2009

iron :D zvlast ked je to prva taka chorobka xixi

iron
7. okt 2009

ja by som to vylezala ale prinut to male dieta lezat v postielke zababusene...
Hlavne odsavat odsavat odsavat

vlalu6it
7. okt 2009

ahoj,,nahodila som par novych FOTO NASEJ SIBALKY 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre