Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

xixi7
13. nov 2009

Egy,
akurat dnes som bola s malou na prechadzke, ked pri jednom dome zabrzdilo auto s rozvozom jedla..a vtedy mi napadlo, preco som bola tolkokrat len o chlebe, co som nestihla nic navarit, niekedy ani zjest. Vsade pisali, aka je dolezita strava dojciacej matky a ja som bola na vyzivnych rohlikoch, ak mi nahodou mama nenavarila.

katka0602
13. nov 2009

Xixi, zacali sme ked mal maly 6 mesiacov. Ale ano, som trpezliva. ale naozaj mu to nejde. Skusala som vselico, aj uplne mixovat, aj nie, aj kupenske aj doma robene a bez uspechu. No co uz, ved sa to hadam coskoro nauci. Tu sa opat potvrdilo pravidlo medzi marcovkami, ze ta vyssia vahova kategoria deticiek (az na vynimky) ma vacsi problem s prikrmami.

xixi7
13. nov 2009

Katka
Ani na banan nezabera? U niekoho zevraj zabral a potom davali banan aj masu a postupne ho odnaucovali.

xixi7
13. nov 2009

My to co pises mame s masom. Ani domace ani kupene, po jednej lyzicke zovrete pery. Tak mame s masom zatial pauzu.

denkolc
13. nov 2009

Iron, 2000 Eur je dosť 😀 ....alebo korún? To je zas málo...však keď si tak zoberiem, čo všetko mesačne kupujeme:
príkrmy (aj tri flaštičky na deň), kaše, piškotky, čaje, plienky, utierky, kozmetiku, lekáreň, doktori, oblečenie, potom napr. plávanie....
Potom treba zaplatiť nájom a energie, zaplatiť internet, telefón, prípadne úver....ďalej dospelácka strava, na kávu, na drogériu, škola, občas aj kultúra, mimoriadne výdavky - darčeky k sviatkom a pod......v podstate tie náklady na život sú vysoké, nie? ☹

egyptanka
13. nov 2009

xixi, no ja som mala zo zaciatku v chladnicke hotove jedla ... mama to mala v robote od dodavatela s 50 percentnou zlavou a tak nejakych 10 porcii vyslo tak cca 10-13€. O mna ani tak neslo ale aby muz bol syty. A bolo to vcelku chutne.

egyptanka
13. nov 2009

Denka, fuuu ja som to este neratala ... no budem musiet.

katka0602
13. nov 2009

Denka, neratala som to este. Ale je to urcite dost aj ked plienky nekupujem - a hotove prikrmy pravidelne tiez nie.

lubi22
13. nov 2009

Denka - vydavky na deticky - na Filipka su mensie zatial ako na Samka, tam robi velku sumu sukromna skolka. Nemam to vycislene presne, ale mesacne to moze byt tak 200-300 eur na Filipkove plienky, utierky, stravu, kozmetiku, oblecenie. Plus vydavok na sporenie pre neho.

katja78
13. nov 2009

Dobrý večerrr,

ďakujem žienky za milé slová, pohladí to dušu 😵

No pekne tu provokujete - Macka s Denkou - šak na vaše príspevky treba hviezdičku 😎 ale nie, ticho závidím.

xixi - čo je to hokaido tekvica???

Katka - nám na zapareniny pomohol jedine Eryteal krém od KLORANE a to sme vyskúšali ešte širšiu paletu mastičiek. Má v sebe aj rybaciu masť, ale príjemne vonia a ľahučko sa nanáša. Imazol nie je voľnopredajný. Je to antimykotikum, liek proti kvasinkám a nám nepomohol.

Baška - ak by si si aj dala ATB, skôr ako o 2 dni nezaberú, skôs radšej nejaké babské recepty. Na zapchatý nos jedine Muconasal Plus, ak máš teplotu, stačí obyčajný 500-kový Paralen 3x denne, ten sa môže aj pri kojení, Ibalgin (brufen) veľmi nie. A C-vit. si daj aj Ty, kľudne aj 1000 mg denne, rozdelené na 2 dávky. Tekutiny na kvantá.

letím, Hanka plače...

katka0602
13. nov 2009

Katja, vdaka za ten krem. Urcite vyskusam.
Aj ja sa lucim a prajem dobru noc!

lubi22
13. nov 2009

Egy - my mame taketo penove nalepky na stenu do kupelne a na vanu, maju vyhodu, ze sa daju vzdy pokupani dolu. A Filipko obzuva aj nasucho.

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5197032

xixi7
13. nov 2009

Katja,
to je oranzova tekvica. Najbeznejsia je u nas tekvica zelenej farby, ale tato je oranzova a je dobre sladka.
http://www.casopiszahradkar.sk/zahradkar/clanky...
Ale teraz rozmyslam, ze to co mi dala babka, a malej tak chutilo,nazvala to tekvicou na pecenie a ta zvonku nebola oranzova, len zvnutra a bola velmi sladka. Tak mozno Hokaido tekvica a tekvica na pecenie nie je to iste.
Tu su niektore dalsie druhz popisane:
http://www.casopiszahradkar.sk/zahradkar/clanky...

xixi7
13. nov 2009

Egy,
pozeram na tie nalepky...pisu, ze su vodou nezmyvatelne atd. Fakt sa daju aj odlepit? Lebo sa mi dost pacia 🙂 napr. tie kacky.

xixi7
13. nov 2009

A tak som doplietla dva prispevky o nalepkach...egyptankz a lubi 🙂)). To je najvyssi cas ist spat...dobruuu

katja78
13. nov 2009

xixi - aha tak je to 🙂 takža Záhradkár sa dá čítať aj na nete? to je fajn 😉 Ja si pamätám , že ako deťom nám babka rozpolila tekvice, vybrala jadrovník a dala piecť do rúry na chvíľku a na iný plech jadierka. Mne to veľmi chutilo, taká príjemne sladkastá dužina, mňamky. Odvtedy som to nejedla, ale presolenými jadierkami sa napchávam každý rok. No, voľačo s tým treba spraviť 😒

nsoci
13. nov 2009

ahoj holky

bola som sa na sest hodiniek vyvencit na nakupy, zbastila som kopec cokolady, ale mi je hej
katja pekne mudruj, aspon zapadnes, my si tu mudrujeme vsetkz, idem aj ja

lehatka - mame, ale uz tri mesiace stoji a zapada prachom... matko v nom sediet nebude...na take hluposti nema cas... musi cely den lozit po byte a stavat sa... takze momentalne robim vsetko kzm spi alebo varim a on sa mi mota medzi nohami, na zachod chodim tak, ze idem 😉 a kym dostvornozkuje za mnou, uz som hotova...dnes rano dosla mama a to bol pocit, som sa konecne v klude vysr... a este aj sprchu som si dala, no jedna basen 😎

vydavky?
hm, oblecenie malinko, vsetko cez MMB a sekac... dajme tomu 10 EUR, plienky nekupujem, praci prasok vyrabam 5 EUR mesacne, utierky nekupujem, kozmetiku - stale ficime na mydlach co boli v boxe v porodnici... miname tretie, takze nkupujem (boze aj som starsna matka 😉 ), hracky... v podstate nekupujem, ale dnes som kupila knizku o krtkovi, tak dajme tomu 5 EUR mesacne... autom nejazdim, takze iba ak s muzom

a teraz zacne sranda
mlieko 40 EUR
zelenina a ovocie 30 EUR
hotove vyzivy, kase, bio ryya, cestoviny a spol 25 EUR
to mame... 115 EUR

😀

Denak moze byt? 😀

Egy co zajtra teda? Mama aj otec volali, ze co a ako... a ja neviem co a ako.

Vlalu uz je to tazsie s detickami, viac vnimaju, taketo presuny... drzim palce moja
Baskaj skore vyzdravenie...

Blavacky co to maso nem chcete?

ajka82
13. nov 2009

iron, liliputi som kukala ale tie topanky a tak isto pediped sa mi nepacia 😖 ... strasne so mnou, ale na topanky budem "prisna"...musia mi prejst cez ruky bez ofrflania hocjakej malickosti 😅

lubi dakujeme, konecne som pred chvilou vystihla a pozrela som jej dasna...obe spodne jednotky sa ryju a lava uz ma dokonca dierocju prerezanu 😵

ajka82
13. nov 2009

no nase vydavky na krpana cca 400€ ale tam je zahrnute aj plavanie a jej sporenie, co je kazde stovka

nsoci ja nestem maso...nam staci obycko masiarstvo 😎

egyptanka
13. nov 2009

nsoci, jaaaaaj som ja nejaka vygumovana dnes ... zajtra nic, psychicky sa budem pripravovat na nedelu a mala je za posledny tyzden chronicky nevychrapana tak bude spat doma a ja si s nou spravim poobedny povinny odych.

tento den je hroza ... v noci zaludok, zvracanie, rano a cely den neznesitelna bolest krizov a teraz ma chyta migrena. 😖

katja78
13. nov 2009

Ajka - niekde na MK som čítala diskusiu o botičkách Shoeshoe?? taknejako sa to písalo, jedna mama cezhraničná ich ospevovala, vraj sú oveľa lepšie ako Liliputi. je to u nás zohnateľné?

Nsoci - máš svoje priority, múdro 😉 Bukovský je síce fanatik, ale aspoň sa rozumie tomu, o čom hovorí . Poznám ho zo školy, rok nás učil fyziológiu.

egyptanka
13. nov 2009

A to telacie maso moze byt, len ktoru cast toho masa predavaju??? Cena??? Kolko toho moze clovek zobrat??? Stav masa???

potulka
13. nov 2009

denka, k tym vydavkom... najviac sme investovali jednorazovo do kocika, pupocnikovej krvi a latkovych plienok (to asi 8-9 tis.), oblecenia sme vela podedili. odkedy sa ale matej narodil, nepocitujeme ziaden horibilny narast vydavkov. do 6 mesiacov bol len kojeny, takze jedlo zadarmo, plienky sme kupili vopred, utierky pouzivame minimalne, tusim treti 80 ks balik od narodenia, aj mydlo je len tretie, zlcove tusim piate. perieme v doma vyrobenom slize, kde suroviny stoja dokopy 4 € na cca dva mesiace + ocot zhruba 1 flaska za 10 dni. obcas kupime nieco na oblecenie, nejaku malu drogeriu. odkedy papa prikrmy, kupila som mozno 5 flasticiek, radsej varim. zacali sme kupovat viac biosurovin, ale jeme ich aj my, takze tazko povedat, kolko z toho minie matej.
ja som nikdy nezvykla vycislovat vydavky a popravde ani poriadne neviem, co kolko stoji... 😅 niezeby sme sa topili v peniazoch, ale proste na take normalne neprepychove zitie to staci. mozno aj preto, ze ani jeden neoblubujeme shoppingovanie, hypoteku nemame vysoku (vyhoda kupy bytu predtym, ako sialene narastli ceny nehnutelnosti)... neviem. nezgrlosime, ani nerozhadzujeme, vychadza nam to zatial fajn. 🙂

ajka82
13. nov 2009

katja, netusim...o takych som nepocula...a ak som aj nahodou videla tak neviem, ze to boli oni 😅

potulka
13. nov 2009

egy, telacie masko z bioprevas = 12 kg balicek rozneho masa + kosti. ja do toho asi nejdem, neviem, ako by sme sa podelili. tych parkrat co matejovi budem robit hovadzinu, moze byt aj z masiarstva v terne. kurence, to je nieco ine, tie by mali byt z volneho chovu a krmene zrnom. take dostaneme napr. na trhu.

katja, to o fanatikovi bukovskom som povedala ja. 😉 verim, ze to, co tvrdi, ma overene, no moj nazor je, ze existuje viac ako len jedna spravna cesta k zdraviu. 😉

katja78
13. nov 2009

Ajka - toto je čo som myslela, ale sú to len capačky, takže nič 🙄
http://shooshoosusa.com/

ajka82
13. nov 2009

katja, nevidela som u nas zatial take...nemaju len capacky, ale neviem aku to ma podrazku, a ako je robena vo vnutri topanky, k tomu som sa nepreklikala...

baskaj
13. nov 2009

holky dík!! katja - a paralen môžem koľko dní užívať? bo na letáčiku je, že kojace môžu 3x1 ale iba 1 deň

egy - ja som teda tuho rozmýšľala nad tým, čo by som nabudúce zmenila a prišla som len na toto:
- malého by som ešte ako bábetko nechala častejšie spať s nami alebo by som aj cez deň spávala pri ňom - kvôli citovej výchove. bo náš spal od začiatku vo svojej postieľke, lebo som sa bála, že by sme mu v noci mohli nechtiac ublížiť. ale teraz ho aj tak už často mávam pri sebe, lebo nevládzem k nemu vstávať alebo má také noci, že nechce spať sám, ale len an prsníku. takže vidím, že sa to dá...
- a pri príkrmoch by som sa hatila v množstvách a necpala do neho veľa. pekne postupne...
- ináč už nič

a denka - financie nerátam, neviem. veľa handier sme podedili, jedlo varím domáce a plienky prevažne látkovky... ale zato každý mesiac si nájdem niečo, čo nám "treba" (šak ale vážne treba... 😀). ale to sú skôr maličkosti. tak celkovo sa snažíme max max max šetriť.

... no, malý nakojený, prezlečený (aj vám sa na krku a na plieckach tie deti furt potia? teda aspoň do polnoci?)
tak asi balím švestky! brú noc holky... 😔

mgk111
14. nov 2009

baskaj - hej ja 🙂 dik

katka - na zapekanie slivkova stava alebo slivkova presnidavka, a u nas to riesila ajbrokolica... alebo marhulova vyzivka...

mne sa nezdaju tie vydavky az tak strasne vysoke ale je pravda ze mame oblecko popoziciavane... inak by to bolo horsie ale myslim ze tak okolo 150eur mesacne...

katja - mna vyprovokovala tak trosku egy 🙂 inak pri dvoch detoch to je asi horsie vsak? menej casu a to sa da ozaj asi len vecer 🙂

bre ranko - kubko spolupracovat a spinkal do stvrtej (o polnoci plakal ale dali sme len dudlik) potom dostal papat a mal rano 😠 ale o piatej este zaspal a vstavali sme o pol siedmej... je uzasne ako sa rano zobudi a zacne mlaskat a hovorit papa papa (u nas ham ham nefunguje) teraz tu vresti o dusu tlieska rucickami a usmieva sa na nas 🙂 mala by som sa vyteperit a urobit ranajky ale tak sa mi nechce 🙂 a krpec sa nam uz naucil chodit s choditkom aj cez prahy - predtym sme mu museli pomoct, teraz sa to uz da 🙂
pekny den zienky - my musime byt doma, ked je chorucky, takze mi zostalo zo vcera utretie prachu a umytie dlazok inak veget bedna s tatinkom a drobcekom 🙂 ale uz aby bol zdravy, chcem ist vooooon 🙂 inak u nas je hmla ako v prd... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre