Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
27. nov 2009

bryyy 😀

bershka
autor
27. nov 2009

co je nove cikule?

egyptanka
27. nov 2009

kto ti je cikula ty ochcechula jedna ... haaaa??? 😀 😀

bershka
autor
27. nov 2009

no vy ne?
co je tu nove, bohynu, sak som tu nebola 100 rokov

ajka82
27. nov 2009

co by bolo nove?... starneme pomaly a deti sa viac hybu 😝

ajka82
27. nov 2009

ha krpec sa prebral...ideme testovat 🤐

egyptanka
27. nov 2009

bershka, nove?? Nic stale ten isty kolobeh stereotypu ... Natalka hneva, papa, kaka, cura, vyska, stvornozkuje, stavia sa na nohy a co chvila sa rozhodne chodit.

bershka
autor
27. nov 2009

a jeje. aspon ste pokrocili. my nechodime, nelozime, ale aspon mame 1 zub

potulka
27. nov 2009

cha!
citam vo fungl novom Dietati clanok o tom, ako si nejaka bratislavcanka POCHVALUJE ohladuplnost ludi k mamickam s kocikmi, este si hovorim - no konecne ma aj niekto iny okrem mna takmer same pozitivne skusenosti - az pridem na koniec clanku a tam meno autorky: nsoci! 😀 😀 😀

bershka
autor
27. nov 2009

potulka. ja zas mam aj nemam. soferi su kreteni, inak ok. az na par "puuc" z obchodov, kde ma otocili

egyptanka
27. nov 2009

bershka, my mame dva zuby.
potulka, to vaaazne??? ... no ja mam uplne iny nazor.

Takze vyhlasujem anketu:

- ako vnimate pritstup ostatnych ludi k mamickam s kocikmi???

bershka
autor
27. nov 2009

50/50 egy

egyptanka
27. nov 2009

bershka a rozvitu vetu nenapises?

bershka
autor
27. nov 2009

ok.
ja mam skusenosti aj aj. na prechode pre chodcov su soferi totalni kkti, ale inak celkom fajn. 😀

egyptanka
27. nov 2009

na prechode pro chudce zrazil ridic duchodce 😀

potulka
27. nov 2009

egy, akurat sme sa o tom bavili s ajkou a labutkou cestou domov. fakt neviem, ci mam len take stastie, alebo mam selektivnu pamat, ale skutocne sa nemozem stazovat. vadi mi akurat to, ze sa teraz na uliciach viac huli a ze niekedy ludia chodia po chodnikoch ako stado oviec a do poslednej chvile maju pocit, ze uhnut sa im ma kocik. ale inak som velmi milo prekvapena reakciami neznamych ludi - raz sa mi stalo, ze som sa zasprajcovala pri vyliezani na obrubnik a ani som si nestihla poriadne vsimnut, kto to bol - uz sa jeden okoloiduci zohol, spakruky podvihol podvozok na kociku a ponahlal sa dalej. 🙂 alebo inokedy sa mi vzpriecili kolieska rovno pod nosom mladika, ktory mal v jednej ruke cigaretu, v druhej mobil - skratka presne ten typ, od ktoreho by som skor ocakavala, ze sa otoci, aby ma nevidel - a on bez toho, aby prestal telefonovat, strcil si cigaretu do ust a volnou rukou podvihol nas kocik. 🙂
ano, najdu sa aj blbci. ale v zasade si myslim, ze ak mame s niecim problem, treba otvorit usta a poprosit o pomoc, nie cakat, kedy to niekomu trkne a v duchu zurit, aki su ludia neohladuplni. niektorym to skratka samym nedojde, tak treba v dobrom nakopnut. mozno nabuduce uz budu iniciativnejsi.

ajka82
27. nov 2009

egy az na to stado oviec, co aj potulka spomenula a to, ze ked vidia ludia kocik na zastavke MHD a chcu sa vyhnut pomoci nalozit ho do dopravneho prostriedku, je to celkom v pohode 😉

kasa karinke velmi chutila, tak uvidime... samozrejme ju nebude jest zatial kazdy den, budeme obmienat...
teraz ju idem este okupat,lebo sa strasne spotila ked spala teraz a aj nalozila obed do plienky...
ja moju nemozem zakryt perinou, lebo jej je strasne teplo totom...

ajka82
27. nov 2009

inak ked musim MHD tak radsej chodim s manducou...

lubi22
27. nov 2009

Tesim sa na fotky zo stretka 🙂

Miska mna to vcera trklo, ked ste odisli z plavania, ze ved Ella ma 9 mes., kedze sa ma pytala jedna baba, kolko ma Samko a to ma trklo ze je 26. akurat a ze on ma presne 2 a pol rocka 😀 Tak blahozelam dodatocne k tristvrte rocku 😵

Katja krasna fotka, nadherny Hankin usmevcek 😵 Ten C-bion asi kupim a budem davat v zime. Moji drobci piju riedene ovocne stavicky kazdy den, tie obsahuju vitamin C, ale neviem, ze kolko vitaminu. A ovocie papaju, ale tak raz denne, viac nemam kedy do nich dostat.

Moncici je uzasne, ze moze vzniknut tema, kde verejne ohovaraju nejake osoby druhych, nemali by ju uzamknut. Ved na to su admini, aby upozornili, ak sa im nieco nepozdava. Teda ja som tvoje fotky pozerala, ale uz dost davnejsie, este ked sa malinky narodil a nevsimla som si nic. No to je jedno, nechapem tu temu a jej zmysel.

Nove maminky Misky a Davidka vitajte 😵

Ja nejako nemam skusenosti s ohladuplnostou ostatnych, snazim sa byt sebestacna, nikoho nepytat o pomoc. MHD nechodim s kocikom ani s detmi, tak netusim, aka je situacia.

egyptanka
27. nov 2009

potulka, no ja mam taky pocit, ze na prechode soferi matku s kocikom nevidia a niekori su taki, ze ked jeden v jednom pruhu zastane, druhe auto v druhom pruhu sa hra na Schumachera a prefici pred kocikom par centimetrov. 😠
Taktiez otvaranie dveri na obchode ... vrrr ... z 10 ludi len polovica tie dvere podrzi. O tom ako stojim na poste s kocikom a som neviditelna a tak tam cakam asi 20 minut kym sa dostanem na rad.
Nastasie nechodim casto MHD, ale dokaze ma rozculit ked v priestore pre kociky stoji tlupa a nevie sa uhnut, alebo ked chcem poprosit niekoho aby mi pomohol s kocikom tak zrazu sa vsetci pozeraju inym smerom.

Vrchol drzosti som zazila, ked som isla na pohreb svojho vlastneho otca a kedze pohreb bol v case dusiciek tak na Slavicom udoli bolo kopec ludi. Predo mnou isiel jeden pan, ja som tlacila kocik, isiel trocha pomalsie a ja som neodhadla vzdialenost medzi nim a mnou a kedze za mnou sa tlacili dalsi ludia tak som do neho troska drcla kolesom kocika a on sa na mna hrubo oboril, ze som nesikovna, ze ci si nemozem davat pozor, ze som mu ublizila. Tak som sa mu ospravedlnila a poprosila ho o trosku ohladuplnosti k matke s dietatom a on na to, ze ja by som mala byt ohladuplna k nemu a nemam byt drza. ☹

O fajceni skoda vraviet.

Takze u mna prevladaju skor negativne postrehy.

mgk111
27. nov 2009

ajka - tak napis ako chutila slivkova kasa 🙂 a co urobilo kravske mliecko 🙂 a uz som docitala - super ze chutilo ...

baskaj - hmmm ja ten telefon moc neriesim, lebo na jednej strane na tom asi pravdy cosi bude a na druhej su to velke famy... nemavam telefon pri kubkovi ked spi alebo tak ale niekedy sa s nim hra, ked prebalujem a podobne, lebo je na tom privesok a pritom je celkom kludny...

bershka - no vitaj deva stratena 🙂

egy - tak to bol na tom cintorine totalny magor, niekedy si starsi ludia myslia, ze su stredobodom pozorn osti a hotovo...

ja v tejto diere mam pozitivne ohlasy - nemame problem s pomocou, ale pravdou je ze autobusom som este nesla...

lubi22
27. nov 2009

Egy myslim, ze starsi ludia maju skor problem, ako keby boli daki zatrpknuti, ci co. Ja si teraz spominam, uz som to tu pisala, jediny raz som v malom obchodiku, kam chodim kazdy den kupovat cerstve pecivo poprosila starsiu pani predo mnou, ci by mi predavacka mohla podat 6 rozkov, kedze ona sa tam s nou vykeciavala do nekonecna a ja som bezala s Filipkom v kociku na obed po Samka do skoly a ta mi odpovedala, ze mam cakat. No ale predavacka mi podala aj tak. Inak dvere mi podrzi takmer vzdy dakto.

Nsoci na tych sankach sa mi paci to tlacenie - to je perfis vynalez a ten fusak, ale kov v zime na snehu, brrrrr. Ja radsej drevo, je teplejsie. No a neviem si predstavit ako do toho fusaku nabalit dve deti 😕

lubi22
27. nov 2009

A tesim sa - dostali cizmicky Liliputi - buduci tyzden by mali byt doma 😵

egyptanka
27. nov 2009

No a k tym telefonom ... ano vyzarovanie tam je, ja mam telefon pod vankusom ale aby som vedela kolko je hodin. A vyrobcovia mobilov su prisne sledovany WHO, aby vyzarovanie mobilnych telefonov (tzv. SAR) nepresahovalo zdraviu skodlivu normu. Ak to presiahnu tak maju "po ftakoch". Mnohokrat je tato hodnota ovela nizsia ako predpisuju normy.
Aby sme dieta odbremenili od elektrosmogu tak by sme sa museli prestahovat na Sibir, prestat pozivat pocitace, mikrovlnky, televizory, radia ... takze ja z tohto kovboju nerobim.

Co urcite nedovolim tak je ozuzlavanie mobilov a to preto, ze sliny sa dostavaju do kontaktu so zakladovou doskou a ta zacne oxidovat. Takze je potom po mobile z dovodu oxidacie. A kedze som svojim sposobom od fachu tak viem o com hovorim. Znama uz takto musela vymenit 2 mobily, lebo jej ich maly rozzuzlal.

egyptanka
27. nov 2009

On praveze nebol taky stary ... cca 50-55 rokov tak to ma zarazilo. 😖

potulka
27. nov 2009

egy, my sme raz jedneho pana zrazili. 😅 normalne capol na zem, ale bol si sam na vine - isiel pred nami, my sme ho obchadzali sirokym oblukom, no on zrazu prudko zmenil smer, neobzrel sa a vletel nam presne do drahy. bol to cudzinec, starsi muz a boli s nim aj traja priatelia. nikto nevidel, ako sa to stalo, no vsetci boli strasne mudri a zacali nam vycitat, ze ten kto je vzadu je vzdy zodpovedny za koliziu. 😠 muz im to po anglicky vysvetloval, ale nedali si povedat, tak sme sa radsej pratali, aby sa to neskoncilo skaredymi slovami.
takze ano, najdu sa aj somari a najdu sa aj situacie, ktore sa nedaju ovplyvnit.
ale stojim si za tym, ze ked ma mamicka pocit, ze by potrebovala pomoc/dostat prednost, mala by sa pokusit slusne sa ozvat. na slusnost vacsina ludi reaguje slusnostou, na mlcanie mlcanim, na hnev hnevom.

dedde
27. nov 2009

Caute baby, konecne som sa odhodla napísat a chcela by som sa k Vám po dlhej a bolestivej dobe zasa pridat 😢 dufam ze ma prijmete naspat

egyptanka
27. nov 2009

potulka, ano treba poziadat... len mna vytaca, preco by sa mamicka mala niecoho doprosovat co by malo byt samozrejmostou.

Vytaca ma aj ked nahodou ideme do Ikey alebo Avion SC tak co su tam miesta na parkovanie pre rodiny s detmi tak su furt obsadene a take auta co v nich nie su autosedacky a minule tam zaparkovala blondinka s dzipom a bez dietata a tak si vykracovala, ze aha ja som zaparkovala na mieste hned pri vchode ... vrrrr mi z nej bolo na grc. 😠 😠

egyptanka
27. nov 2009

dedde, jasne ved si nasa. A co sa stalo?

potulka
27. nov 2009

dedde, neuveris, ale dnes ta pasoa spominala na stretavke! co uz je len toto za telepatiu? 😕 🙂 mrzi ma, ze mas za sebou bolestne obdobie. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre