Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

moncicii2000
7. dec 2009

ahoojte ... my sme boli v nedelu na mikulasovy .. maly sa nevedel vinadivat sedel mu aj na kolenach aj balicek dostal .. aky bol stastny .. ked som ho chcela dat uz prec tak normalne zacal mrncat ze kde ho berem 😀

zuzic: my sme stale este bez zubov .. mamina mi vravela ze nam vysli az v jednom roku .. takze asi to ma ponas :D ...
mgk: ak mas odrobena 270dni tak mas nan narok a mne napr. nemocensky stale uhradzaju z roboty .. takze podla toho vseho by som mala mat nan narok lebo mam odrobene az dva roky ... ale ako som citala tu stranku cem sem jedna z vas dala .. tak je tam to dobre popisane tak si precitaj ... 😉

mgk111
7. dec 2009

lubi - je super, ze ti pridu pomoct 🙂 oddychni si a vyliec sa... a k mliecku, kubko pije od 120-do 150ml... podla toho kolkokrat sa v noci zobudi, to zvykne vypit v noci tak 150 a rano potom 120, na veceru ako kedy - podla vecere 🙂 napriklad teraz sa zobudi a dostane 150 - uvidime kolko vypije, potom okupem, pohrame sa a tak za dve hodky mu este urobim mliecko ak bude hore ale to uz menej... ale su tu aj taki chlapcuri, co vypiju 200ml 🙂
na teba som mala zase otazocku, co sa tyka cajikov ze kolko filipko vypije za den? resp. tekutin... kubko dnes dal 250ml tak sa vytesujem, ale stale neviem, ci to nie je malo...

mgk111
7. dec 2009

moncici - ja mam odrobenych uz nejakych 11 rockov 🙂 ale ja som myslela ze druhy ci budem mat narok... teda pri druhom...

moncicii2000
7. dec 2009

inak dnes je otrasny den .. ale vyuzila som aspon hodku co neprsalo a bola som maleho povozit tak mi pekne zabuskal .. spal este vnutry hodinu takze dokopy asi hodinu a pol ... teraz predchvilou stal .. chodi v beske a segra sa snim nahana :D .. takze som sem aspon na chvilu zbehla ...

uz sme s maminou vyzdobili vianocnymi vyzdobami barak .. a este zajtra dame okolo dveri a bude to ... stromcek urobime az par dni pred vianocami ... ted sa s maminou striedam pri peceni oplatok ...

iron
7. dec 2009

lubi...mne stiahne 150 ml a na veceru 180 ml...ale je to ako kedy. Ale tych 120 ml vzdy.
Strasne sa mi drobec rozjedol...sa vytesujem.

mgk111
7. dec 2009

iron - super a kolko ninka vazi? 🙂 inak asi by to bolo tak, ze keby je kubko dievcatko, tak by sa volal ninka - teda aspon babky tak chceli 🙂

kubko stale chrni - boze dufam, ze bude hore neviem dokedy 😀 tatino sa brani, ze mu nedal vazne ziadne uspavadlo 🙂

mgk111
7. dec 2009

kubkove nove fotecky 🙂 (tie posledne) http://www.facebook.com/album.php?aid=120564&id...

natalii6
7. dec 2009

moncicii:smiem sa ta opytat z ktorej casti Prievidze si?lebo moj muzicek je z Prievidze 😉

lubi22
7. dec 2009

Maci, Iron dakujem. Maci mne vypije Filipko denne cca 200 - 250 ml cajiku. On by pil aj viac, ale ked pije viac, tak potom grcka.

ajka82
7. dec 2009

natali, myslim ze moncici je z vestenic, ak si dobre pamatam, moja mama toiez pochadza z PD a mame tam rodinu... tak si matne spominam

matja
7. dec 2009

lubi, ked som bola este na porodnici a mala som 39 horucky, tak mi viaceri doktori nezavisle od seba dovolili dojcit.

toto budu mat v lidli: http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.200912...

denkolc
7. dec 2009

Lubi, mám kamku, čo má tri dietky a tiež sa presne dnes rozhodla, že nebude dojčiť....tak som zvedavá, ako to zvládnete....dúfam, že čo najlepšie...

Inak, u nás sa to tiež prejavuje, tá prísavkovosť....také je to krááásne, ako sa to dieťa vie privinúť....a včera a dnes bola taká suprová, že mi ani nevadí, že sa v noci budím aj 10 krát.....tá malá je tak úžasná, milovaná, rozkošná, smejko môj prítulný zlatučký nádhernučký...umrem z nej! vyzerá to, že máme jedno z najkrajších období v živote..... 😅

ajka82
7. dec 2009

hehe a moja sa prisavkovat uz nechce 😅

denkolc
7. dec 2009

Ajka, nechce sa mojkať Karinka? Neťahá rúčky za Tebou? Neobjíma Ťa? Neťahá za vlasy a nepriťahuje k sebe? 😉 Tak som to myslela.... 😉 😉 😉

egyptanka
7. dec 2009

Fuuuuu pochvalim sa, ustala som dnesny velmi narocny den. A Natalka konecne spi ... som zvedava dokedy.

potulka
7. dec 2009

ahojte
mala som tu dnes maminu, ze reku ona bude zabavat matejka a ja zatial porobim nieco z nepopularnych veci - kuchynska linka, umytie dveri... matejko ale pekne spinkal, nebolo ho treba strazit, takze sme sa do dveri pustili napokon obe. mam veru dobry pocit. 🙂 o tyzden asi tu linku. nerobim to kvoli vianociam, ale raz do roka sa hadam zide.
ci ale docitam vsetko, co ste potukali, je veru otazne.
aspon nieco:

pasoa, cukor a sol je v kazdom chlebe. bez cukru by to napriklad asi velmi nenakyslo. bud rada, ze mas svoj chlebik a nie su v nom aspon stabilizatory a kadejake dochucovadla. 🙂 matejkovi chuti. a chutia mu aj kusky zemle z vianocnych trhov. omala ich odusu. 😀
cha, prave citam, ze matja povysuje moj usudok o domacom chlebe na popredne miesto! som polichotena. 🙂

pasoa, dodatocne vsetko naj matuskovi. tentoraz som nezabudla, ibaze som tu vcera nebola. 😉

mona, ja matejovi nedavam vobec ziadne kase. myslim, ze mu to netreba, radsej jogurt alebo chlebik. raz som skusila ovsene vlocky uvarene vo vode + jogurt + hruska. jogurt ocucal a zvysok vyplul. 😅

lubi, ja tak viem, ze kojit sa nema, ked je teplota nad 39. tak nam aj v porodnici vraveli. drzim palce s UM, hadam to pojde hladko.

denka, som rada, ze si tak krasne uzivas tanicku. 🙂 tiez mam pocit, ze teraz je prave jedno z najkrajsich obdobi. napriklad vcera sme vsetci traja blbli - lezali sme s muzom kazdy z jednej strany matejka, najprv som ho ja steklila od noziciek po pazusky, potom muz svojou bradou popod jeho bradu a babo sa rehlilo, az sa zadusalo. 🙂 no a potom, ked sme uz nevladali, matejko sa otocil ku mne, svojim sadistickym sposobom mi vtisol na lice hryzavy bozk, nasledne sa otocil k muzovi, pobozkal aj jeho, potom ku mne, potom k muzovi... asi 10x kazdeho opusinkoval. naaaadhera! 😵

z kupelne sa ozyva clapkanie, matejkovo dzavotanie a pohmkavana koleda. vianoce sa blizia aj k nam. 🙂

egyptanka
7. dec 2009

Denka, ze aka pozitivtka ... tak ja mam dnes vytahane cecky ... kazdu hodku na prse, len aby som ju uspala. Von v mojom migrenoznom stave nehrozilo ist.

egyptanka
7. dec 2009

mgk, neboooj aj u nas je Natalka stale v spalni, ale prestahovali sme jej hracky a hraci kutik do detskej izby, nech si zvyka na tu izbu, lebo by som chcela o par mesiacov poriesit prestahovanie postielky. A ma to vyhodu, je tam skrina so zrkadlom a pred nim dokaze sama sa vyhrat aj hodinu. Vyska na seba, rozprava sa s odrazom, rozculuje sa ... no zlata je.

pasoa
7. dec 2009

lubi, mne matúško vypije (síce mM, ale z fľaše) 180-190ml.
A ešte 140ml v kaši ale to je celá jeho mliečna dávka na deň. Nedávam mu MM ani do obeda ani do olovrantu, tak dúfam, že je to dosť mlieka na deň 😕

potulka, no, začala som včera a dnes ovsenými vločkami, tak chlebík zas niekedy inokedy.
Náhodou je v tých receptoch aj tzv. sedliacky bochník (akože chlieb chudobných), kde ide iba voda, múka + žitná múka, soľ a droždie. Ani olej ani cukor.
Fakt bol taký ako tehla ale ja mám také hutné rada, mňam.

a ste mi nenapísali svoje názory na kuchynského robota, tak sem s nimi šup šup.

natalii6
7. dec 2009

vy tu pisete ze kolko vasi drobci piju cajiku alebo vody az zasnem bo to moje stistko ked vypije 100ml tak som rada dneska vypil len 50ml 😠 ako ho mam naucit pit viac?tie co davate UM od zaciatku tak kolko krat davate detom pit mliecko? lebo moj uz pije iba rano210ml a ked tak citam kolko vase deti piju tak neviem ci mu mam davat este medzi ovocim a vecernou kasou davat este mlieko 😉

ajka82
7. dec 2009

denka sem tam sa najde chvila ze sa natiahne za mnou a obijme ma, da pusu...ale potom hned sa odtiahne a fici prec, robit si "svoje veci" 😀
myslim ze isto sa nemojka tolko co vase deti

denkolc
7. dec 2009

Čo sa týka tej teploty....tiež som mala nad 39, volala som známej pediatrickej sestričke a ona robila aj v pôrodnici - povedala, že okamžite prestať kojiť, začať brať lieky, dieťaťu dať Nutrilon.....potom som zavolala svojej dokine, že čo bude s tými liekmi a ona mi povedala, že kľuuudne môžem kojiť...že akože prečo by sa nemohlo? A ja na to, že čo ja viem...nie je to mlieko príliš horúce alebo čo? A to dokinu rozosmialo....nechcela som byť na smiech, tak som kojila ďalej a fakt.....všetko bolo v poriadku a zápal prsníka pominul....vtedy som sa tešila, že som nespanikárila a nedala malej UM...

Dnes mám pocit, že už by aj stačilo toho kojenia....že možno by sa tie noci zlepšili.....ale kým má tento syndróm prísavkovania, ešte to vydržím....a tak za mesiac-dva nastane zmena a Tánička pôjde spinkať do postieľky.... ☹

Egy, krušné chvíľky máte? Ale však keď sa prcek šantí pred zrkadlom, tak je zábava, nie?

egyptanka
7. dec 2009

xixi ... ze ine tekutiny... a to mam ako do nej dostat? my ficime len na MM.

Denka, nooo dnes vobec nespala ... teda ak neratam tri krat po 15-20 minut co dudlala na prse.

egyptanka
7. dec 2009

Denka, ja som si tiez povedala ze este tuto zimu to vydrzim, aspon dostava v MM ochranu pred chorobami a taaak. A prichodom jari sa uvidi co dalej ...
... manzel prave objednal veceru. 😉

matja
7. dec 2009

hm... a ja zase rozmýšľam, že to nie je až tak dobré, keď sa Paťko v noci nebudí (teda zatiaľ to boli iba dve noci). Počas dňa už cucne iba párkrát a viac nechce, dokonca nechce ani medzi obedom a večerou, čo je dosť dlhá doba. Tiež si iba cucne od smädu. A dnes večer pred spaním tiež iba pár hltov. Pekne papá iba v noci a ráno, preto som sa rozhodla, že dnes večer, keď pôjdem spať, tak ho trošku preberiem a dám mu prsník. Pokiaľ sa nezobudí sám... Nech má aspoň tú potrebnú dennú dávku mliečka.

egyptanka
7. dec 2009

Ktovie ako sa aklimatizovala Vladka s rodinkou na SK??

egyptanka
7. dec 2009

matja, ono ja mam dojem, ze my matky nikdy nebudeme spokojne ... piju malo/vela, spia celu noc/nespia celu noc ... cooo??

mgk111
7. dec 2009

natali - babo by malo mat okolo 600 ml mliecka za den... teda rataj aj kasu... ja davam rano, vecer, druha vecera a v noci - to sa budi zhruba raz-dvakrat... ale mne pije malo cca 120 ml jedna davka... takze by ti stacilo dat mliecko 2krat a kasu si myslim ak je mliecna...

egy - sa ti machruje s tym MM 🙂 no chudencom nekojenym treba aj cajiky resp. tekutiny... vladka asi maka na bytiku- uz sa tesim na navstevu 😝

denka - treba si uzit tieto chvilky 🙂 my sme sa jasili nez zaspinkal, tak sa smial, ked som mu chcela zobrat dudlik - a ked som ho "papala" az sa pretacal a cakal, kedy urobim na telicku ham ham 🙂 och to je bozske ked je spokojny a vysmiaty 🙂

egyptanka
7. dec 2009

mgk, nie je vsetko zlato co sa blysti, ty vytahnes vonku teply caj s flaskou a ja aby som vytahovala uprostred treskucej zimy cecok ... och jo ja nestastny zemepan. ☹

matja
7. dec 2009

egy, presne tak... Normálne si prajem, aby sa aj naďalej v noci budil, 4 razy nie je až tak zlé a vždy pekne vypil oba prsníky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre