Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
13. dec 2009

Ja neviem ja som taka mama salamistka...mozno keby som bola tak o 5 rokov mladsia tak by som sa chovala viac stresujuca alebo co. Ale teraz uz nie.

pasoa
13. dec 2009

mgk, nebuď smutná, fakt. každé dieťatko je iné.

ja tu čítam, ako iné deti lozia, chodia, vravia mama, tata, ukazujú, kde má oco očko a aké sú veliké a preliezajú prekážky a náš matúško len robí kliky a váľa sudy, žiadne lozenie, nie to ešte sedenie, nebodaj chodenie, a reč nula bodov, iba vrčí ak sa hnevá alebo piští ako myšička alebo robí "he-he-he" ak má dobrú náladu.
ale smutná nie som, lebo som šťastná, že prospieva a že sa prišlo na dôvod, prečo rastie pomaly a bude to snáď po liečbe na Kramároch len lepšie, že je mentálne v poriadku, že sa na mňa pozerá a usmieva sa na mňa, že ma chytá za tvár a iné veci také samozrejmé, ktoré som si po nociach vymodlila a vyrevala

diocka
13. dec 2009

iron, v inej izbe spavam uz vyse mesiaca. akoze ma to efekt, ze sa nebudi kazdych 15 min ako to bolo, ale ani teraz nevydrzi dlhsie ako tu 1,5, max 2 hodky.
skusali sme aj tu metodu 3,5,7 - ani nie tak na zaspavanie, lebo zaspi v postielke (sice nie sam, ale ked ho pohladkam a pridrzim obcas aby sa neobratil na brusko). skusali sme tu metodu v noci, ale on bol fakt 3 hodiny hore kym som mu nedala mlieko. a skusali sme to aj druhu noc a to iste, 2,5 hodky bol hore odkedy sa zobudil - az kym nedostal mlieko.

mgk111
13. dec 2009

iron - a ja ta obdivujem ze si malu dala vedla do izby.. my tu moznost mame sice ale ja som makkys 😝 a potom si poviem ze kym by som k nemu prisla tak by od revu uz bol uplne hore... takto on sa proste budi mrncanim a dam flasu a spinka dalej... teda aspon po prvom jedeni... neviem ja si stale opakujem ze toto obdobie pominie a bude lepsie... ale tuzim po prespatej noci, bez toho, ze sa budim na vsetky kubkove pretocenia....

iron
13. dec 2009

diocka...no neviem...co mu davas na veceru? A to mu zakazdym das mlieko ked sa v noci zobudi....papa ti dobre cez den?

iron
13. dec 2009

mgk...ved vravim, ze ja som salamistka. Ja som spavala sama bez rodicov v izbe od 4m, pretoze bracho ziarlil ze preco on pri nich nie je. Nemam ziadne nasledky.... 😀 😀 😀 😀 dufam 😉

egyptanka
13. dec 2009

iron a co robis vecer?

iron
13. dec 2009

ako co co robim vecer, nedochadza mi....jest malej?

mgk111
13. dec 2009

pasoa - verim a vzdy si spomeniem ako sme tu pisali a pritom lezali... ja som sa vzdy modlila aby som kubka donosila - viac menej je donoseny a prospieva v pohode, krasne papa, rozprava a ukazuje kadeco, aj rozumie len pohybovo sa mu nechce... preto som si myslela ze ci je to moja chyba, ze som ho nemotivovala este viac ako som sa snazila... a kvoli tym kadejakym problemom doma, v nemocke potom, potom v dalsej nemocke a s kojenim... tak je to nas mojko ktory bol strasne vela casu na rukach a je tak aj zvyknuty aqsi 😉 hoci sa tvrdi, ze tak sa neda dieta rozmaznat - neviem podla mna hej 😠 lenze co ked je to jedine babo, ktore sa nam kedy podarilo? priroda je zvlastna, uz mi to raz ukazala... tak radsej budem mojkat a nosit ako sa na to vykaslat a potom banovat...

egy - mas totalku pravdu, ze hladame chyby v sebe a nie sme s nicim spokojne... asi by to chcelo zmenu postoja..

denkolc
13. dec 2009

Egy, inak na tie kĺbiky sa chodieva v 8. mesiaci...neviem síce, prečo nie všetky deti, ale ortopéd by mal pozrieť, či sú dostatočne vyvinuté jadierka....mňa tam nikto neposlal, sama som sa objednala...už neviem, s kým ste sa o tom bavili...

Tak som za hodinu napiekla medovníkov fúru, ale zdobiť sa mi nesce...asi to nechám len-tak...však aj tak sú to predvianočné medovníky, lebo tie sa do Vianoc akiste zjedla...a recept fajný, mäkké sú od začiatku.. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2940&order=1

Diocka, musíme to nejako vydržať.....ja som dakedy rada, že ju mám v posteli, lebo takto otrčím prso a spí sa ďalej...keby som mala zakaždým vstávať a vyberať ju z postieľky, ma šlahne...postieľka teraz slúži ako úschovňa darčekov...a je kopcom...ach, kto to všetko pobalí.... ☹

diocka
13. dec 2009

na veceru som davala iba mlieko. teraz uz asi 2 tyzdne davam kasu a este doplnim mliekom. ale nejako bez efektu.
stale kojim. cez den aspon 3x, v noci vzdy ked sa maly zobudi. nikdy mi na prsniku nezaspaval, cize to nie je o tom ze by mal zlu asociaciu ze na zaspanie potrebuje cuckat prsnik.
a v noci musim vystriedat oba prsniky pocas 1 kojenia. ked som niekedy unavena, a kojim poleziacky, a dam mu iba jeden, tak potom zaspi ale zobudi sa za polovicku casu, napr. za pol hodiny (inak by sa zobudil po hodine).

cez den na obed zje 120-160 g, poobede ovocie cca 60 g a na veceru kasu okolo 120 g. takze konecne podla mna jeme dostatocne.

no neviem co uz robit:(((

egyptanka
13. dec 2009

iron, hej hej ... som to napisala ako madar.
mgk, len zmenu postoja je ovela, ovela tazsie a psychicky narocnejsie uskutocnit a preto sa tejto zmene branime a radsej budeme trpiet ako doteraz ... aspon ja to tak vnimam. Viem, ze by som sa mala zmenit, ale pohodlnost a zmena myslienkovych pochodov v mozgu mi pripada nerealna.

diocka
13. dec 2009

deniska, co ja som citala v tom materiali co som poslala tak tam pisalu ze to same prejde v obdobi 2-3 roky... ved to ma slahne ak to ma same prejst.

a ja chcem 3 deticky🙂)))) nejako ma to stale nepreslo 🙂)))))

iron
13. dec 2009

diocka...asi sa s tym len zmierit....Marek ta proste tak lubi, ze to inak nevie dat vediet ako takto.

Neviem ci to moze byt aj tym, ale ja ked som zacala malej davat UM tak sa to zlepsilo. Mozno som uz toho mliecka nemala skutocne tolko kolko potrebovala. Neviem, takze som mi to urcuje, kedze som to nemerala. No teraz vypije strasne kvanta, sa nestacim divit.
Podla mna proste uz nemala dost.

iron
13. dec 2009

diocka...no tie 2-3 roky....veru to moze byt realne. Mam kamoska ma 2r dcerku a konecne sa jej v noci budi len 2krat... 🤐 Doteraz vzdy aspon 5x....neviem v com je chyba. Mozno su tie deticky proste len take. Mozno druhe budes mat hotoveho papkaca a spinkaca a ja naopak nespinkaca.

Egy dostava 180 ml UM.

egyptanka
13. dec 2009

No ja si tiez hovorim, ze ked pride druhe tak to bude uuuuplny pohodak a nenarocne babenko.

iron
13. dec 2009

egy a kedy idete miesit....
ja mam teraz dilemu, ze to mu budu zle roky vychadzat...a male babo na zimu,...no neviem....

lubi22
13. dec 2009

Ja nacnem inu temu - nemate niekto tip na letnu dovolenku? Niekde - nejake kontretne miesto, zariadenie, kde by bolo super s malymi detickami? Pri mori? Uz som zacala pozerat dovolenku na leto, ale neviem, najlepsie je na zaklade niekoho dobrych skusenosti 😉

denkolc
13. dec 2009

Iron, ja dávam malej Nutrilon na dobrú noc...a nič... 😉 O desátej sa zase papkááá... 😅

Diocka, určite to tak nebude...však toľko nebudeme ani kojiť.... 😀 Kamoška má tri deti, všetky sa jej takto budili, najstarší má už asi 4 roky, druhý 2 a pol, krpatá najmladšia je narodená ako Tvoj Marek..a veruže chalani po roku spia sami..... 😉 😉 😉

diocka
13. dec 2009

iron, skusala som aj umele, z toho vycuckal iba tak 20 ml.

no ale ak to je tak ze ma tak lubi a inak mi to nevie dat najavo tak ja to dajako vydrzim🙂))

dnes je inak dost divny den -teda ja som sa riadne dorezala na ruke, skoro som si prst odfaklila. potom som rozbila lak na nechty, padol mi na kachlicky, rozprcol sa po celej kupelni, skoncil na drahych drevenych dverach a maly ma tiez bodky po sebe a este som teraz rozbila velky pohar.
ja uz som uplne znicena sedela v kuchyni a drahy sa prisiel kuknut ze co to sa stalo. vravi mi. "neplac, ty si iba troska nesikovna, len sa to teraz nejako nakopilo" 🙂))))

iron
13. dec 2009

lubi mam...u nas na stavbe..deti s vyjasia v piesku, ty sa mozes opalovat na zahrade a chlapi mozu robit.. 😀
A to vsetko skoro zadara.

iron
13. dec 2009

inak lubi...kde presne ste boli v tom grecku, kde mali splachovacie hajzle?

egyptanka
13. dec 2009

iron, ako som vravela az ked bude Natalka vacsia tak o dva roky je to realne.

lubi22
13. dec 2009

Diocka no nas maly ma 2 a pol roka a budi sa v noci 2-3 krat a to je uz super, lebo sa budieval omnoho viac 🙂 Filipko je mensi a spinka lepsie, takze na veku nezalezi 🙂

Iron ja som si tiez priala aby detickam dobre vychadzali roky, hodi uz potom sme na to nehladeli, ale obaja sa zadarili super 🙂 Ja ked mozem porovnat, tak ideale je mat dieta januar-marec, lepsie to potom ubieha, na leto je uz dietatko take super, da sa s nim kadeco podniknut 🙂

lubi22
13. dec 2009

Na Krete 🙂

egyptanka
13. dec 2009

Lubi, dobra tema ...

iron
13. dec 2009

hm...no neviem s tym druhym teraz....chapete to...doteraz sa nedarilo, tak drahy v pohode, ze sak bude druhe...a teraz ked dosla mrcha...tak sa ma pyta ci este furt chceme aj ked potom by bolo v auguste...no teda...

ale asi mi to bude jedno. Na jesen sa stahujeme, takze by bolo uz v dome....Havuch sa povenci sam a drobec bude moct spinkat v kociku na terase.....asi to bude fajn...

iron
13. dec 2009

lubi..ale sak hotel povedz...ze kreta..

lubi22
13. dec 2009

Leteli sme do Chanie a odtial to bolo nejakych 10 km take male mestecko 🙂

egyptanka
13. dec 2009

Lubi, suhlasim ... ked budeme planovat druhe tak by som chcela, aby sa narodilo vo februari, ale ani moja aprilova buchta nie je zly datum. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre