Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
16. dec 2009

Boze zase je pol 12, kazdy vecer si hovorim, ze idem spat o pol 11 a uz je tolko hodin. A rano oci krvave ako angorak, Samko ma zase oplieska o pol 7 flaskou od cajika, ze uz vsetko vypil a chce zarobit a ja budem prosit o par sekund spanku navyse 😅

Dobru 😵

egyptanka
16. dec 2009

idem aj ja spat ... Dobru noc

ajka82
16. dec 2009

taaaak, dnes vsetko komplet oprate, vyvesane, ozehlene, +/- poriadok spraveny (nasrali ma mravce co sa mi vrhli na moj adventny kalendar, aj 100 som ich vyhubila 😠 mozno aj viac 😠 ... stromcek ozdobeny svieti 😵 baliky komplet pobalene...mozem ist hodit sprchu aspat... zajtra rano pobalit veci a mozme ficat k nasim
medzi to sme boli na kontrole a s potulkou v meste(ciganska, kavicka, kolacik...) aj TV odovzdany novemu majitelovi... no uz netusim co by som este urobila dnes (teda vcera) 😀 😝
uplna parada 😵
my si budeme valat sunky a tatinko bude pracovat domka 😅

ajka82
16. dec 2009

ja som zvedava co mala urobi rano, ked uvidi ten stromcek

nsoci
17. dec 2009

Bre ranko,

u nas sa chrnelo 18.30-5.30 bez papania... co to co to? odvtedy tu strasime, tusim sa uz zas zhajanieva 😉
iron ja ked neviem tak kukam darcerky formou zazitku, alebo si hod do goog;lu gadgets, a vyskocia Ti obchody co predavaju srandovne vecicky napr. Suy
matko uz vie "hadzat: lopticku, teda no, chyti ju do ruky a mava rukou kym lopticka neodleti... 🙂

boli ste vcera na tych vianocnych?

mgk111
17. dec 2009

nsoci - aj kubko to robi a je zvyknuty ze lopticka je na zemi, takze ju vzdy chce dat na zem a bud do nej kompnut alebo hokejkou ju nahanat 🙂 ten si vie tak uzasne prekladat hokejku z rucky do rucky ze az 🙂

ajka - sikovna, cinoroda si bola - stastnu cestu... uvidime ako na tom budeme my s caom a kedy budeme doma, ze by sme sa ozvali 🙂 len je to take divoke pred vianocami...

noc divoka - ale uz to ani neriesim, budicek totalny o siestej, ked som zivla a maly mi napchal do usta hlavu korytnacky 😀 skusili sme dat novy cajik - sackovy detsky - no vypil 20ml a potom premyslal, co to je a aj mliecko babylove... tak to mu chutilo velmi... uvidime este, co na to povie brusko a vzhladom na financie teraz by sme nan presli...

dnes som stihla prezliect perinky nam vsetkym, dat prat 1.varku, a idem urobit kubkovi mango s bananikom... sopliky este ma, ale nezhorsuje sa to - rano trosku kvoli nim kaslal, ale v pohode si myslim... ak sa zadari tak dnes ocistim nase hnusne dvere, neviem preco ti byvali majitelia si dali taketo dvere - drevene, so sklami, drsne takze sa vsade chyti prach 😠 a este sa ani farebne sem nehodia!!! raz ked budu korunky, pojdu do cudu...

vcera napadol sniezik tak uvidime ci sa vyberieme von, uz ho mal malicky v rukach a vobec ho nestriaslo 🙂 na okno sme zavesili svietaci stromcek a ten umely postavime asi v pondelok...

zatial pekny den zelam

katja78
17. dec 2009

Dobré ráno,

Hanka spinkala od 20,00 do 8,00, dospáva predchádzajúce 2 noci, kedy sme ju odsávali. Už pri tom tak nevrieska, keď ju mám posadenú medzi svojimi nohami 😅 A jasne, že nespala vkuse, kojace intemezzá nerátam, to už beriem ako normál 🙄

Včera som ju uspala v kočiari o 9,30, asi o 3/4 hodiny sa zobudila, lebo brechali havovia, pohojdala som znovu, zaspinkala a fakt ťahala až do 13-tej 😵 soplíky sa nezhoršili, skôr naopak, teplotu nedostala, teplučká je, keď sa zobudí, tak ju budem aspoň raz denne dávať spinkať von, aj keď bude pod nulou.

Ajka - šikovnica, príjemnú cestu 🙂

Nsoci - chcela som Ti ešte k tomu kardiológovi. Mám kamaráta detského kardiológa, robí v detskom kardiocentre, aj keď už nie na plný úväzok

nsoci
17. dec 2009

Katja snad uz budem spokojna, tohto mam tiez an odporucanie, skor mi ide o to pocut aj iny nazor, pre klud na dusi, ale dik moc za ponuku.

Matko mi prave upratal pradlo pripravene na skladanie, uz je po celej obyvacke a teraz montuje auto odrazadlo.

Fuj zas mam nervu v bruchu... uplne stiahnute. Keby som tak vedela vylakat sa, urobit nieco, mozno by pomohlo, ale ja nie, mne sa to vzdy takto usadi v zaludku...

nsoci
17. dec 2009

Seminar o detskom spanku, kurz prvej pomoci v almcentre blavacky
http://almacentrum.sk/novinky/#Seminár+o+detsko...

lubi22
17. dec 2009

Ahojte 🙂

Filipko spinka, dnes ide so mnou gynekologovi, snad to dako zvladneme 😅

Ajka ako sa malej paci stromcek?

Maci korytnacka chutila? 😀 Tie deti nas mvedia urobit dobry budicek, ja sa kazde rano budim so Samkovym zadkom v zacikanej plienke na hlave, pripadne mi otrieskava prazdnu flasku od caju o hlavu a vykrikuje, ze uz je den a uz sa nespinka 😅

Katja ako je to s dlzkou pobytu deticiek v zime vonku? Mozu byt aj tak dlhsie, neskodi to? Aj Filipkovi vzdy vonku vytiahne sopliky, ale my chodievame tak na hodku von teraz.

katja78
17. dec 2009

Lubi - toto Ti ja nepoviem 😅 tiež len podľa toho skúšam, ako reaguje malá. Ale ona je zvyknutá spávať cez deň výlučne v kočiari, možno jej ten chladný vzduch až tak nevadí. Nosová sliznica má 3 úlohy - vdýchnutý vzduch mechanicky očistiť, ohriať a zvlhčiť, tak si myslím, že ak nie sú teploty, tak dlhé spanie vonku neškodí. Samozrejme bábo musí byť riadne zababušené 😀 Ja sa chystám s Hankou tiež ku gynekológovi, sestrička je na miminá zvyknutá,len či aj deti na ňu 😕

iron
17. dec 2009

lubi no normalne to zvladnete...ja chodim tiez s malou k lekarom. Nic ine neostava, ona je vzdy fascinovana ambulanciou a ludmi, takze len kuka....

lubi22
17. dec 2009

Iron ja som este nebola, vzdy si to zariadi muz, aby mohol povarovat. Beries Ninku k lekarovi len tak na rukach ci v autosedacke?

iron
17. dec 2009

v kociku
normalne sa natrepem do ambulancie,...tolko miesta tam vsade maju. No mam ten maly kocik.

lubi22
17. dec 2009

Je to na druhom poschodi a nevsimla som si, ci je tam dakde vytah, asi skor nie, tak kocik mi je zbytocne vobec do auta brat.

Katja spolieham sa, ze to Filipko dako prezije tych par minut u sestricky. Nerada ho davam drzat cudzim ludom, ani to nerobim teda vobec, ale dnes nie je ina moznost. Jedine ze by lozil lekarovi pod nohami 😅

lubi22
17. dec 2009

Hmmm, vidis, to je dobry napad, zobrat iba buginu, ta je lahucka. Len kde je, neviem, ci ju muz nestrcil dakde do pivnice 😕

iron
17. dec 2009

no normalne v bugine,...tak pekne sedi a kuka. Ved to vysetrenie nebude dlhe....kym budes na koze vydrzi, a potom ho kludne zober na ruky...
Ja to tak robim a ak ma nejaka lekarka s tym problem ma smolu.... 😉
A mal by tam byt vytah, lebo vsak taketo budovy musia mysliet aj na bezbarierovy pristup....teda mali by. No stretla som sa uz aj s tym, ze sme ju tahali na stvrte po schodoch.

nsoci
17. dec 2009

Aj ja chodim k lekarom s Matkom, teda k takymto, kde nem,oze nic chytit.

mgk111
17. dec 2009

lubi - od mojho milacika mi chutia aj chrumky ozuzlane bez chuti 🙂 korytnacka to bol len taky bonus 😀 nooo a uz sa tesim na tie rana, ako maminka uz nebuvaj 😝 drzim paste u gynekologa a aj aby to filipko zvladol na 1 🙂

ja chodim s kubkom tak na dve hodky, hodku je hore a kolo hodky buva alebo sme na ceste spat...

iron - kvoli tomu som odisla od zubnej ze som nemala ako s malym tam ist a ona deti "nemusi" takze do ambulancie nesmu... tak nech sa strci... teraz som u inej ktora sa ma hned opytala kde mam babulko 🙂 a kubko bol vtedy so svagrinou... zevraj ho chcela povozit na kresle hore-dolu 🙂

ocistila som dvere, rozvesala pradlo, idem obedovat a potom von s kubkom... vecer balenie k svokrovcom na dlhsie, varenie a hadam docistenie tych dveri 🙂

labutka
17. dec 2009

zeny poradte... nas boj s cviklou sme vcera a dnes prehrali, proste adam ked nema ovocie alebo kasu, tak vie tak krasne drzat zavretu pusu... 😒 co mam urobit? akurat rozmyslam nas nsociinmi jedacimi radami, ze zamiesaj mu tam to, co mu chuti.... ale nejako nemam odvahu. cvikla zo zemiakom, a do toho mu mam dat roztlacene ovocie? to kdo bude jest??

mgk111
17. dec 2009

labutka - uuu to by mi nechutilo a ja by som neskusala... ale skusila by som davat inak, kasu so zeleninou ze co to spravi...

kubko prave sprasil okolo 220g mrkva,zemiak,kalerab,cestoviny a zltok.. a predtym okolo 150g mango s bananom... idem doutierat dvere a sup ho s kubkom von, zababusit a vymrznut 🙂

pasoa
17. dec 2009

Lubi, 100% s tebou súhlasím, čo sa týka opatrovania detí cudzou osobou, si musela skákať meter dvadsať, keď prišiel muž s tým skvelým nápadom 😀
a tiež s tebou súhlasím, čo sa týka dovoleniek v uzavretých areáloch.

V tomto bola naša svadobná cesta úplne skvelá - Maurícius (z našich fin. pomerov sa niečo také dá iba 1x za život), to bol tiež hotelový komplex, ale vyšli sme von na ulicu a tam zmes národov - indovia, černosi, moslimovia aj belosi, všetci v súzvuku a zhode, volali na nás Dobrý deň! (po francúzsky) a usmievali sa...
Kolega bol v Tunise a povedal, že sa bál,keď v taxíku vyšli z hotelovej brány...

a svokrovci boli v Egypte a keď išli na fakultatívny na pyramídy, tak vravel, že 1 autobus s turistami a vpredu a vzadu vojenský konvoj ozbrojený... 😖
akože na dovolenku sa chodí oddýchnuť, nie 😉

potul, CK Bubo, jooj, oni majú fajnú ponuku.. 🙂 Ale nikdy som s nimi nikam nešla, vždy len slintám nad ich katalógom 😀

mgk, ten budíček bol so ŽIVOU korytnačkou? 😀 😀 😀

ajka, to čo sa ti včera stalo? že si tak riadila? 😕 😕 😕 🙂

nšoči, prečo máš nervu?

taella
17. dec 2009

dnes sme boli s deťmi na kontrole na očnom a Karolínku čaká operácia očiek . ☹
včera nám asi už odišlo auto do večných lovíšť 😠 tak sme si vybavili kamaráta , že nás ráno odvezie do nemocnice ku lekárke , samozrejme ráno nám volal , že nevie naštartovať , tak sme narýchlo zháňali taxíka. Došli sme do nemocnice , a tam sme zistili , že očná ambulanica sa presťahovala do iného pavilóna. Sme sa trepali z jedného konca nemocnice s deťmi v autosedáčkách na druhý koniec . 😠 Keby som to vedela , skôr kde sa presťahovali , tak sme mohli isť kľudne ráno aj kočiarom 😒 vtedy bola ambulancia zastrčená v suteréne , s úzkou chodbičkou .

taella
17. dec 2009

u nás teda žiadna dovolenka nehrozí ☹

ja naše deti zverím im mojej mame a sestrám. Svokre by som ich nikdy nezverila , a chválabohu nikdy sa mi ešte ani neponúkla , že ich postráži . Na návštevy chodí sa "pohrať" s nimi aj to štýlom , že ich zoberie na ruky , minútku im niečo porozpráva a potom , ich už dáva dole , že akí sú ťažkí .

denkolc
17. dec 2009

Taella, s tou operáciou....aká je tam úspešnosť zákroku? A kedy jej to budú robiť? Hm....mrzí ma to....ale ak jej to má pomôcť v živote, je lepšie, nech to má čím skôr za sebou....zlatunká maličká Karolínečka...cmuk!

Mgk, príjemný výletík teda želám, nech Kubko poslúcha.... 😉 😉

denkolc
17. dec 2009

Inak, my sme sa práve vrátili z toho veľkoskladu hračiek....manžel mi po telefóne vravel, že tak do 200 eur, aby som sa zmestila...ups! Trošku som to prešvihla, ale však niektoré veci potom predám.....možno... 😅 😅

Ale Tánička sa má...ja som v živote nedostala toľko vecí, čo ona dostane teraz na jeden šup pod stromček....Dina, sánky, hojdacieho a erdžacieho koníka, odrážadlo, hopsadlo čo hrá, svieti a neviem čo a strašnú kopu hračiek....kokso... 😲 Ešteže má Jano sklad, u nás by sa to všetko nepomestilo... 😀 😀 😀

lubi22
17. dec 2009

Taella a co ma Karolinka s ockami, ked treba operovat? Kamaratkinej dcerke tiez museli operovat ocka, uz absolvovala tri operacie v BA do roku, nevedia, ze ci este nebude treba. Ale jej sa ocka krizili.

Pasoa to si pis, ze som bola unesena takym napadom. Mal jedine stastie, ze ked ho predniesol, boli pri nas aj deti, lebo by som sa bola vyjadrila menej diplomaticky 😀 Ja tych chlapov niekedy nechapem, clovek si mysli, ze ho pozna, vsak tolko rokov a on zavali takuto vec a este sa tvari ako hrdina, ze jak to super cele vymyslel 😀 Boze som zvedava, co bude raz z tychto mojich dvoch malych chlapov 😀 😅

S Filipkom sme gynekologiu zvladli bez problemov, rozpraval v kuse na celu cakaren a potom ordinaciu. Zobrala som si tabletky Yadine, tie mi lekar odporucil. Tak sa budem stopkat.

Pasoa na Mauriciuse muselo byt nadherne 😉

Labutka mozno to znie pre nas negustiozne, ale ja by som mu zamiesala k tej cvikli a zemiaku ovocie, jablcko, alebo nieco co mu chuti. Aspon by som to vyskusala.

pasoa
17. dec 2009

denkolc, si si bola splniť svoje detské priania, čo? 😀

denkolc
17. dec 2009

Pasojka, tak tie moje detské priania sa budú plniť, keĎ bude Tánička väčšia....budeme sa hrať s Barbienami, kúpime pre ne dom, auto, budeme ich všakovako obliekať, potom budeme spolu stavať Lego, žehliť detské vecičky s hračkárkou žehličkou, kúpime jej hračkársky šijací stroj, po ktorom som vždy túžila, potom bábiku Filipka a všetky tie veci, s ktorými sa budeme na zemi hrať... 😀 Už len treba chlapa, čo by nám urobil puding a doniesol by nám ho na koberec... 😉 😉 😉

pasoa
17. dec 2009

koľká to skromnosť. ale ja takého doma mám... čo urobí puding a ešte horúci mi ho donesie (k počitaču, kde deň čo deň prekladám ☹ )

INZERÁT:
Vymením PC s prekladom za stavebnicu z lega a hračkársky šijací stroj 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre