Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katka0602
15. feb 2010

Iron, gratulujem!

K anketam

kojit by som chcela dovtedy kym bude malemu chutit
deticky povodne 2 ale mozno aj 3 (manzel chce 4)

zabudla som co bolo este, jaj, nausnice. mame chlapca, takze nic. A keby bolo dievca? Neviem, niekedy som myslela ze by som dala skoro ale teraz neviem, mozno az ked by z nej bola dama a chcela by sama???

ajka82
15. feb 2010

lubi, sem http://www.agenzialunarossa.com/scheda.php?id=21
povodnesom malaplan iny, ale uz je vraj vsetko obsadene...popr. su apartmany, co sa mi lubili, 400m od mora a viac 😒 a ja radsej blizko

egy a ideme autom, lietadlom este nechcem ist, ked lietadlom, az ked bude starsia, popr. uz bude vediet povedat ak sa jej nebude nieco lubit...nechcem aby ju bolelo usko kvoli tlaku a bude plakat celou cestou, nebudeme jej vediet vysvetlit co ma urobit, alebo ona povedat co jej je (to aspon moj nazor, aj ked niektore vravia, za je to uplne v pohode aj s takymi malymi detmi)

mgk, teoreticky by sa k nam este jeden dospely vmestil 😀 mali by sme ist 5+1 a moze tam prespat 6 dospelych 😀

mapa
15. feb 2010

no neviem, ja kojim 5 krat denne (kojila som 4 krat, spokojna, ze Karla mala v 10 mesiacoch 8100 gr u nasej doktorky na historickej vahe... no po kontrole na kardiologii pred 2ma tyzdnami, kde maju digitalnu vahu a ta ukazala, ze 7430 gr 😕 som jej pridala este poobednajsie kojenie) a v noci si stale pyta 🙄

ajka82
15. feb 2010

egy tak mysme asi vinimka, MM rano, trosku vecer pred zaspanim a v noci nekojime dlllllhooooo a spi 😉 zeby vynimky potvrdzovali pravidlo? 😝

katka0602
15. feb 2010

Juuj, a chcela som sa pochvalit, dufam ze nezakriknem, ale posledne 3 noci sa nas Sasko zobudil iba 1x (2x okolo 5tej, ale to uz je pre neho rano). Nikdy sa nebudil tak casto ako pisete niektore (Denka), ale vzdy aspon 2-3x. No a posledne noci iba raz! Nic sme nezmenili ani cez den ani v noci. Dufam ze sa to uz neobrati.

xixi7
15. feb 2010

Egy,
ja tu kasu robim s vodou a malej chuti..a hlavne su v nej aj probiotika. Takze dvojita spokojnost.

katka0602
15. feb 2010

ajka, nebojte sa lietania. mne sa to zda ovela lepsie ako trapenie v aute. my lietame vela a skor sa obavam ako to bude znasat ked bude starsi, ci obsedi. doteraz este nechodil, tak mu nic ine neostavalo, len sediet. ale ak to citis tak ako pises a karinka ti obsedi v aute, tak ok.

egyptanka
15. feb 2010

ajka, vyzera to uzasne ... super, kolko by mala trvat cesta?
i ked by som velmi rada isla tento rok k moru tak asi nehrozi, predpokladam, ze muz si nebude moct vzhladom k novej praci zobrat dlhsiu dovolenku ... ☹

egyptanka
15. feb 2010

ajka, noooo moze byt. 🙂
xixi, tak skusim kupit ... dakujem pekne 🙂

ajka82
15. feb 2010

katka, karinka je v pohodev aute, vacsinu casu aj tak prespi
ak si dobre pamatam, tak my smekedysi uz absolvovali tu trasu s nejakou prestavkou dlhsou asi 7 hod..a rozmyslame, ze vyrazime nejak v noci nech vacsinu casu prespi a doobeda nech sme tam, aj ked ubytovat sa daaz poobede

katka0602
15. feb 2010

tak to ano, ak karinka bude spat tak to je super. len vy budete chudaci unaveni 🙂

egyptanka
15. feb 2010

ajka, najlepsie, my ked sme isli do Ruzbach tak sme vyrazili nadranom co bolo okolo 4 a stali sme len raz ... v Liptovskom Mikulasi, kde sa mala zobudila, bola nakojena, troska si polezala, ponosila sa a prisli sme este pred tym ako sme sa mohli ubytovat (cca 2,5 hodiny) a ked videli, ze sme s malym dietatom tak nas uz ubytovali ... ale to bolo na SR a 4hv. hotel ... neviem ako to bude v Taliansku.

egyptanka
15. feb 2010

katka, preco? ved v noci sa nejlepsie cestuje ... manzel soferoval celu cestu do Chorvatska a v pohodicke ... i ked kava, cigaretky a Red Bull bol, ale prisli sme na miesto urcenia a odpocival 🙂

lubi22
15. feb 2010

Ajka pekne to tam vyzera 😉 A ked Karinka obsedi v aute, tak je to v pohode cestovat autom. Ja praveze uprednostnujem let - vyskusali sme, ked mal Samko rok aj mesiac a bolo to uplne v pohode. Jedine coho sa bojim pri letoch je mozne meskanie najma v sezone a potom slovenske cestovky teraz este nevedia povedat cas odletu na dovolenku, ze to budu vediet az v aprili najskor. A co som citala na nete, tak kopec cestoviek ma take odlety, ze v noci o 10 alebo o 3 rano, no to mne teda urcite nevyhovuje a pokazilo by mi to akukolvek dovcu. My na dovcu pojdeme, kvoli drobcekom, ale dohodli sme sa, ze kupime last minute, pretoze sme nenasli nic, co by splnalo vsetky nase poziadavky a vmestilo sa do 2 tis., navyse bez toho, ze viem cas odletu dovolenku nekupim. Ved snad bude daka ponuka, nam nevadi letiet aj z Viedne a mozme ist hocikedy od juna do septembra.

ajka82
15. feb 2010

egy, vzdy sa da ubytovat aj pred "oficialnou" ubytovacou hodinou, pokial mas danu izbu volnu a upratanu 😉 ...ja som ubytovala hosti aj o 8 rano,ked nahodou dosli, ci si mozu aspon kufre niekde nechat, nech ich nevlacia po meste a mala som volnu izbu...
vidis, sak to je skoro jak cesta do ruzbachov 😝

katka, my to nejak zvladneme 😉

lubi22
15. feb 2010

Ajka urcite to bude v pohode, ved 7-8 hodin nie je take hrozne, to Karinka prespinka 😉

ajka82
15. feb 2010

lubi ja som tiez rozmyslalaaj nad tym,ze ak budelietadlo letet odesiatej vecer a budemeskat, alebo ho nebodaj zrusiaaneviem co.... ale dospelasom k tomu, ze ak meskanie neni dlhe tak kludne aj vecer by som letela s malou...neviem
a tym ze idu s nami moji rodicia, mama len tak hocikedy nemoze kedze robi v skole,musime dozriet na termin...

egyptanka
15. feb 2010

Ajka, no to si bola dobra recepcna 🙂 ... 🙂 ... a zvladnete to v pohodicke. 😎

potulka
15. feb 2010

katja, praveze som ti za tvoj prispevok o maruskinom nepiti a naslednom zapale mocovych ciest velmi vdacna (aj ked pre vas to bola trpka skusenost). nasadila si mi pozitivneho chrobaka do hlavy. budem si na to davat velky pozor a kym sa matej nenauci poriadne pit, budem ho kojit aj v noci. ak bude hore, samozrejme, ale toho sa predbezne neobavam. 😝

egy, tak super s tym nezehlenim. 🙂

nausnice pre dievcatko - ak budeme mat hanku, necham to na nu, ked bude vacsia. ak bude mat zaujem, dame jej prepichnut. ak nie, bude po mamicke. 😉

fiha, tu sa uz riesia dovolenky. my sme v tomto akosi dost mimo, kedze sme poslednych 8 rokov boli na potulkach na vlastnu past, resp. v 2008 na chate s vylozenymi nohami v ranom tehotenstve a v 2009 s ani omylom nie vylozenymi nohami so 4mesacnym matejkom. 😀 toto lebo by sme chceli ist trochu po slovensku - par dni tu, par dni tam. uvidime, kolko volna bude mat muz.

potulka
15. feb 2010

jaaaj, a katja - ten film sa mi celkom pacil, aj ked keanu v nom uz akosi viditelne ostarol... 🤐 akurat som dodnes nepochopila, ako sa nakoniec mohli stretnut, ked na zaciatku KR vlastne zahynul... nechapala som to ani ako bezdetna, takze teraz uz vobec nie. 😀

egyptanka
15. feb 2010

Ajka, paci sa mi tvoje bezmedzernikove pisanie ... clovek musi zapojit zavity 🙂

egyptanka
15. feb 2010

ja dovolenku neriesim ... dovolenka bude stretko v Terchovej a v oktobri svadba svagra v Liptovskom Jane.

potulka
15. feb 2010

a este (dokelu, dostanem sa ja dnes vobec do postele?! 🙄):

baska, tesim sa, ze dami pochopil, ze maminka je uz z uspavania unavena a vzal to do vlastnych ruk. akurat ze ma trocha znepokojuje, ci sa dieta naozaj dokaze naucit samo spat aj bez tej srdcervucej fazy. bola som presvedcena, ze hej, ale cim viac z vas za uspechy zaplatilo vreskotom, tym viac sa otriasaju moje idealy... 😔

ajka82
15. feb 2010

a tak sa snazim tie medzery tukat, ale ked nepozeram na monitor ale na TV tak mi to sem tam ujde a uz sa mi to potom nechce nejak opravovat 😅 asiten medzernik vytrhnem a este raz dam naspat, mozno uz pojde v pohode 😀

niekto sa pytal na nausnicky? karinka uz ma...a ked nebude chciet nosit, tak si ich proste neda na usi 😉 dali sme nstrelit

ajka82
15. feb 2010

baby, mate niektora skusenosti s tym latkovym sedadlom na stolicku? http://www.babytrend.sk/emitex-latkove-sedadlo-...
lebo trepat na dovolenku to nase velke hebedo jedalenske nemienim a neviem ako inak bude jest taky tyzden-dva...
alebo by ste brali radsej nieco taketo? http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...

munu
15. feb 2010

ajka, ja nemam skusenosti s latkovym sedadlom, ale vyzera to sikovne a podla mna je zbytocne kupovat taku drahu stolicku kvoli dovolenke, ak uz jednu doma mas.. 😉

munu
15. feb 2010

Ajka a beriete si na dovolenku pre Karinku asi aj kociarik nejaky predpokladam.. ci nie? ak hej, tak by si ju mohla hoci v kociariku nakrmit tolko, tak ma napadlo.. neviem no

munu
15. feb 2010

ja som napriklad bola s Matkom ked mal polroka na svk na dovolenke na mesiac a nasi veru stolicku pre Matka nemali, ani moj brat po detoch nemal, co tam zije.. takze som Matka krmila v golfaci.. a prezil a velmi mu chutilo a nebol ziadny problem s tym.. bol tam aj priputany ako v stolicke.. je to na tebe, ale ja by som vyuzila asi fakt ten kociar, zvlast golfac ak by ste mali.. u mna to bolo take nudzove riesenie, ale vyhovovalo na ten mesiac 😅

katja78
15. feb 2010

No, ženy, ešte neni ráno, ale tento film by bolo treba reklamovať, romantické sú tam asi 2 scény 😲 kebyže tam nehrá ten feši Keanu, už to dávno vypnem 😖

Potulka - som si potrápila aj ja svoje závity, ale tak v globále som pochopila. Mužovi to furt nedá a stále sa ma vypytuje, čo sa mu v tom filme nepozdávalo 😅 Keanu zostarol, ale aspoň už jeho výkon nevyznieva tak pubertálne, akoby zmužnel na staré kolená 😎

katja78
16. feb 2010

Ešte som tu, môj dobrý zlozvyk -dočítavanie Najkrajších detičiek na svete, ma neopustil 😔

Nsoci - výter z riťulky sa robí hlavne kvôli tomu, aby sa odlíšilo, či je hnačka vírusového, alebo bakteriálneho pôvodu (vtedy sa podarí vykultivovať potvorky, pri vírusoch nie). Najobávanejšie baktérie - salmonely, shigelly. Najčastejšie vírusy - rotavírusy. Ak sa teda z výteru nepotvrdí, že hnačka je bakteriálneho pôvodu, automaticky sa predpokladá, že je vírusového. Aký presne je to vírus, nemá takú cenu zisťovať, lebo liečba je tá istá. Rotavírus sa ale dá dokázať. Nie z výteru, ale priamo zo stolice, ktorá sa nepošle do mikrobiologického labáku na kultiváciu, ale sa z toho spraví taká pidi-vzorka, v ktorej sa dokazuje DNA rotavírusu (tá metóda sa volá že PCR). Je to dosť drahé, preto sa to nerobí paušálne, ale ak je na to určité odôvodnenie. Koniec prednášky 😀

A čo-čo? Kto tu rodil v priamom prenose? To ma zaujíma 😉

Aaaaaaaaaaa, Hankine najčerstvejšie miery súúúúúúúú: 9.680 g, 83 cm!!! Je tu ešte taký dlhý slížik? Kde my len pre ňu splašíme ženícha 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre