Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
23. feb 2010

Jaaaaj a Labutka sa mi s tebou snivalo, ze si robila ucitelku tretiakom na zakladnej skole 😀

potulka
23. feb 2010

ahojte
atemi, my sa s pitnym rezimom drzime na tom istom bode, cize cca 1 dcl denne, niekedy mozno aj deci a pol. take normalne kojenia su len dve, aj to vecer a v noci. bola som si ista, ze je to malo, ale dr. podotkla, ze sa nemam trapit, ak ma dost pocuranych plienok. a to teda ma, nielen plienok ale aj bodyniek... 😅 zrejme mu to staci.

egy, cestoviny varim normalne s inymi surovinami. jedine, co varim zvlast, je vajko.

lubi22
23. feb 2010

U nas pitny rezim - rano a vecer UM - po 250 ml a okrem toho za den cca 400 - 500 ml cajiku.

iron
23. feb 2010

egy..UM davam rano a vecer. Rano 210 ml a vecer podla toho kedy naposledy nieco tlacila do hlavy ale 180 ml vychlemta vzdy.

Ine tekutiny u nas tiez dlho nesli, teraz asi tri dni pije caj, tak 100 ml aj to je uspech.

Nsoci, fuha, no mna aspon tie prechadzky drzia pri zivote a obedny spanok s malou. U nas sa uz dva tyzdne neupratovalo...co uz, ked su ine priority.
Inak na prechadzkach nevydrzim dlho, lebo to pri dlhsom chodeni sa mi toci hlava a je mi divne...

mona1111
23. feb 2010

egy ja cestoviny varim preto zvlast lebo ja varim vo velkom, ked robim kuraci vyvar tak navarim cestoviny rovno uz aj pre nas nesolim ich, a ked varim polievocku pre samka tak to robim zeleninovu, so zltkom tak tam cestovinu nedavam....

pasoa
23. feb 2010

atemi, dobrá básnička 🙂

nšoči, držkaj sa moja, veď vieš, ako to chodí, pár týždňov si ešte pogrckáš a potom už bude dobre ;)
A Matejkovi prajem skoré uzdravenie.

My sme mali tú horúčku asi fakt len zo zúbka, lebo ako prišla, tak odišla.
Doktorka nám urobila aj ročnú poradňu, tak máme 7370g a 73cm.

A pochválila ma, ako som zvládla dávať rok MM a ako som zodpovedne pristupovala k Matúškovej výžive 😀 a povedala mi, že už nemusím byť až taká opatrná v "antialergénnom" režime a môžem postupne dať jogurt, surové jabĺčko aj vaječný žĺtok. Samozrejme postupne a sledovať, čo a ako.
A ak po tom jogurtíku bude všetko ok, tak môžem prejsť z UM H.A. (ktoré Matúško pije s očividným odporom) na obyčajné, to by vraj malo byť chutnejšie trochu.

atemi
23. feb 2010

Egy, dobry mas program, schvalujem 😉 Ja nevarim a neupratujem uz od porodu, neda sa pri tomto malom nespacovi-stihacovi , vsetko az vecer ked spi a mam skveleho chlapa, ktoremu to nevadi a velmi mi pomaha so vsetkym...
No s tymi nasimi 1/2 decakmi to asi nebude az take zle, kedze je tiez furt docurany. Ono ked to tak ratam (rano+vecer MM, v noci aj 5-6xMM, pred obednym spankom MM, kedze nezaspi bez prsa..., po obede ked malo spapa, tak dam este MM... a k tomu cez den par krat od smadu trosku cucne MM, tak to bude aj viac ako liter denne 🙂 Len keby nam to nerobilo potom neplechu s normalnou stravou, necudo, ze nechce, ked je najedeny z MM ...

egyptanka
23. feb 2010

Atemi, no my mame opacny problem, je najedena a MM jej moc nejde ... normalne uvazujem, ze vynecham olovrant a budem kojit ... ved okolo jednej ma obed a okolo siestej kasu ... to je pat hodin. Ja mam strach, aby toho mlieka nemala malo, lebo v noci sa nekoji. Jedine ked poriadne taha tak to je rano ..., niekedy ked jej prso ponuknem tak len dudluje a nic netaha.

Pavli a ty uz davas aj UM?? 😲

A teraz mi muz hovori, ze 7. marca je den dcer a synov 🙂

atemi
23. feb 2010

Egy, no bud tak ako pises, alebo davaj viac kyslomliecnych veci. Mliecka dokopy (aj s ml.kasou, UM, jogurtami a pod...) by malo byt cca 600ml denne do 1 roka... A hlavne ak taha len rano, tak aby sa ti mliecko nestratilo celkom.

egyptanka
23. feb 2010

Atemi, kasu striedam ... jeden vecer mliecna, jeden nemliecna.

egyptanka
23. feb 2010

pripadne dam na olovrant kusok rohlicku, nejaku tu chrumku a MM

egyptanka
23. feb 2010

2,15 hod. spanku 🙂

pasoa
23. feb 2010

Egy, áno, na pobyte som nahradila jednu dávku MM umelým mliekom.
Takže mal 2xMM a 1x UM.
Od včera už 2x UM a iba raz MM.
A zakrátko už prestanem odsávať úplne.
Z nutričného hľadiska dostal Matúško všetko, čo potreboval no a o sociálnom aspekte môjho typu "dojčenia" som písala tu:
***
pasoa • 1d • 19. feb 2010 o 22:06
fakt, že deti dojčené sú inteligentnejšie a čo ja viem čo všetko, súvisí s tým túlením sa k mame, s tou väzbou, kontaktom telo na telo, proste s rozvíjaním toho "sociálneho" na dojčení.

a teda to nie je o MM alebo UM ale o pití z prsníka, na mame, s noštekom na maminej pokožke, s očami upretými z časti na mamine telo
alebo o pití z fľaše...

a teda sa to netýka matúška a mňa, lebo ja nedojčím, ja len dávam mlieko.
takže keby sme dávali dieťatku suplementorom hoci aj UM, tak by bola splnená časť plusov u dojčených detí
***

Kým som hľadala tento starší príspevok, našla som reakciu od MGK, o túlení sa.

Maci, isteže to nesúvisí s tým, že dojčené deti sú väčší mojkáčikovia. To nie. Toto je len môj názor na tie pozorovania, čo sa týka IQ atď dojčených detí.
Samozrejme, že sa matka môže poláskať so svojím dieťatkom rovnako, či ho dojčí alebo nie 🙂
To ja svojho Matúška priam znásilňujem chvíľami 🙂

lenka138
23. feb 2010

dieťa mi už spí 3 hodiny 😲 , a ja som ich preflákala za počítačom lebo som hľadala nové plienočky, ale našla som a objednala, takže zmysel to malo 😅

nsoci
23. feb 2010

Tak hodku sme pospali, mlady este taha.
A aj uz tlacim. Zobudil am mechur, uz tyzden chodim aj v noci tak 3x na hajzel 😀

Egy no krem toho, ze na balkonove spanie mi dlabe nemal by ist vonku vobec. Ale teplotky uz drzime tesne pod 38 tak vybehneme na stvrthodku asi. Vcera bol muz 20 minut okolo domu a ocvidne mu to prospelo (malemu....sice aj muzovi)

Mnam zemiakova polievka s hribikmi...

Uz neviem co mam jest, sladke mi nesadne dobre, chlieb/pecivo voooobec, mliecne vyrobky - to je uplne peklo... ale polievky, pizza...mnam

moncicii2000
23. feb 2010

ahojte ...

bershka ano dobre si pametas som slobodna mamina nechystam sa mat dalsie babo ... takze mne bolo osobne jedno ci mam mrchu alebo nie :D :D

- ja maleho este kojim ale len raz za den a to v noci ked ide spat inak mu uz davam aj UM ako aj pasojka ... chcem uz pomaly prestat kojit citim ze uz pomaly ani mlieka tolko nebudem mat a aj to bude lepsie uz .. budem ho moc dat postrazit rodicom alebo segram ked budem musiet ist na dlhsie ..

- inak baby som sa vas pytala o cisteni pindurikov asi o dve strany dalej prosim napiste mi do IP .... dakujem ... lebo neviem ako to mam presne robit ...

ja malemu cistim uska ked vidim ze su spinkave ... kupavame kazdy druhy den, niekedy kazdy den podla toho ci niekde sme alebo ci sme doma ... kremujem ako sa mi chce :D niekedy kazdy den niekedy kazdy druhy

ako casto umyvate vlasky ???

egyptanka
23. feb 2010

No tak po dnesnom obede uz olovrant nebude ... najblizsie jedlo az vecerna kasa. Zjedla 300g zemiakov so spenatom a zltkom a este sa nadzgavala rohlikom a predtym o 10.00 plny tanierik zeleninovej polievky s cestovinou.

egyptanka
23. feb 2010

Pavli, jaaaaj ... no aj tak mas moj hlboky obdiv za to odsavanie ... klobuk dole.

Na margo dojcenych deti a mojkania ... tak moja je uplny opak, nema rada mojkanie a preto je sviatok ked aspon na par sekund skloni hlavu a prituli sa ku mne a preto dojcenie je jedina moznost, kedy sa prituli ku mne na dlhsie ako par sekund. Najme vecerne dojcenie ... len uz je zvyknuta tak, ze ked sa odtiahne od prsa po par minutach a pozrie sa na mna vyrazom, no mama uz som sa podjcila, pomojkala a ukludnila, daj mi cumlik a daj ma do postielky. Tak preto je pre mna dojcenie vzacne.

potulka
23. feb 2010

lenka, matej spal vcera poobede skoro tri hodiny. 🙂 zobudil sa po polhodine a s nie velkym nadsenim sa dal este presvedcit. myslela som, ze to nebude mat dlhe tvanie, tak som si len citala. keby som to vedela, aj by som pozehlila. 🙂 ale aj oddychovat treba.

moncicii2000
23. feb 2010

u nas je to zas tak ze viliamko by sa furt mojkal :D :D a ked sa moze i hrat sam tak radcsej dostvornozkuje zamnou a chce aby sme sa spolu pomojkali, zahrali ...

nsoci
23. feb 2010

Moncici nam doktorka nejake radikalne cistenie zakazala. Vraj netreba. Ale na toti najdes tisic nazorov.

moncicii2000
23. feb 2010

nsoci lebo pred 2 tyzdnami bola u nas doktorka a vravela ze ho mam pretah.. co najviac .. zak ted neviem

potulka
23. feb 2010

moncici, ani my necistime. (na tuto nevinnu vetu hadam netreba IP. 😉)

matej tiez nie je velmi mojkaci typ. ked uz ma potrebu lasky, zahryzne sa do nas. 😅

pasoa, je vobec matusko este v liliput klube?! 😝

pasoa
23. feb 2010

potulka, no ja neviem... okrem natalky tu má niekto pod 8kg?

egyptanka
23. feb 2010

pavli, no myslim ze v nasom klube maju len Matusko a Naty VIP clenstvo ... my sme taky exkluzivny klub 😀

mgk111
23. feb 2010

ja som u nasich tak len v skratke:

pasoa - ja viem, ze mojkacikovia sa najdu kadejaky - niektore deticky sa mojkaju a ine skratka nie, ci uz su na UM alebo MM

nsoci - no uvidime sa na stretavke a porovname 🙂 ale hlavne nech su zdravucki 🙂

egy - tolko spanku no ty koky...

moncici - o pinduroch napisem vecer ak stihnem 🙂

baby a somstrasne smutna - tomu malickemu matejkovi po operacii sa pohorsilo, za chvilu letim za kamoskou do nemocky, len sa bojim, aby mi uz nepovedala nejaku hroznu spravu ☹ ☹ ☹ dufam, ze prezije a bude bojovat, ze to nevzda - vraj pri operacii neuroibli vsetko, lebo srdiecko zacalo haprovat a museli prestat 😒
bozicku, zakazdym sa pozriem na kubika, rozrevem a vystiskam ho... opatrujte sa...

lenka138
23. feb 2010

náš Jurko je strašný maznáčik. On aj ked si bežká a ja si ho zoberiem na ruky, tak hned si pritúli hlavičku a úplne najzlatší je ked vstane cez deň po spánku, to by bol na mne zakvačený aj dve hodiny 😅
a najlepšie je, že manžel sa snaží, hrá sa s ním, berie si ho na ruky a malý pri ňom len zaškrípe a už aj štvornožkuje ku mne

egyptanka
23. feb 2010

Ide sa na kavicku 🙂

potulka
23. feb 2010

mgk, velmi drzim palce babatku aj mamine. je to strasne tazke. 😔

atemi
23. feb 2010

Moncici, ani my necistime, ani nepretahujeme. Dr.povedala, ze ked sa to uvolni, tak nas ona na to upozorni a ukaze ako na to. Zatial nic... A co som skusala, tak to tam ma Kubino celkom nedostupne 😀
Lenka, ake plienocky si kupila, daj tip, aj my nejake nove chceme 🙂
Egy, ze 300g!!!!???? To je supa. To ja mam problem natlacit krpcovi 100-150g ☹ Rekord mame 200. To Naty ma dvere otovrene v rambo klube coskoro 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre