Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
22. jan 2010

My tento rok k moru asi nikam nepojdeme ... teda nie asi ale urcite.
Budeme len tu na Slovensku, aj tak je toho dost ... velka noc so sestrinymi svokrovcami na chate, potom nasa stretavka, v oktobri svagrova svadba a ja mam narok z firmy na rekondicny pobyt tak to dame niekedy v lete ... uvidime ...

katja78
22. jan 2010

Mari - Atlantu poznám. A Mária sa mi tiež tak javí - krásna s nádherným hlasom. A tak aj ty si speváčka?

potulka
22. jan 2010

katja a kde si kupila tie fajnove tuzemske topanocky? 😉

egyptanka
22. jan 2010

potulka, vineu by som spoznala ... tu mam predpitu do konca zivota ...
ja moc nesolim a pouzivam morsku sol ...

egyptanka
22. jan 2010

Lubi, super 🙂

lubi22
22. jan 2010

Mapa - Mariana - staci ak najpr bude zastupovat vasu rodinu, Ti bude, ked vsetko za vas odpovie 😀

Egy my sme uz neboli minuly, lebo Filipko bol malinky, no a teraz uz musime. A hlavne, Samkovi to hrozne pomohlo na pokozku, on ju ma velmi citlivu, morska voda mu urobila dobre, nemali sme potom ziadne problemy. A aj na dychanie je to super. Len pojdeme asi sami, takze pre nas s muzom to nebude velka dovolenka, ziaden oddych nehrozi 😅

mapa
22. jan 2010

no ja som bola len take krovi v zbore 😀 ale atlantu mam vsetky kazety, ja s mojou takmer ziadnou pubertou som fakt ficala najma na nej 😅
lubi hej, endorfiny z cvicenia funguju 🙂
ja by som chcela velmi ist k moru tento rok, ale veru musime byt zdravi a snad sa podari. 😵

pasoa
22. jan 2010

den, labuťka varí, ale to bola odpoveď na jej otázku, či sa v Terchovej varí a odpoveď je. Labuťka, nevarí (sa v Terchovej) 😀

egy, aj ja som ti chcela napísať, ako sa hneď lepšie čítajú tvoje príspevky, také optimistické a spokojné.
Fakt ako málo stačí k zahnaniu depky - pár prespatých nocí, že? 😉

matja, už sme zdraví, no zas nás čakajú Kramáre, tak som zvedavá, čo tam...

katja78
22. jan 2010

Moja mamka je taký snorivý typ a vysnorila ich v dákej predpotopnej obuvi v Dudinciach ešte pred 2-ma rokmi.

Hanke sa tá kakanica začala "vyvýjať" občas má kašoidné, inokedy výlisky (ako Matúško Pavlinkin), ale väčšinou kašoidné. Ale riedke ako novorodenecká praženica, až vodové - to sa mi neľúbi.
Den - aspoň na to gastro by som s Tankou zašla. Hadice jej pchať nebudú, to sa až väčším detičkám robí. Vyšetria, zoberú výter, event. budeš musieť doniesť vzorku stolice a asi aj krv na antiendomyziálne a antigliadnínové protilátky.

egyptanka
22. jan 2010

Lubi, ja som naposledy bola pri mori pred dvoma rokmi na jachte v Chorvatsku, ale take vylehovanie na plazi bolo naposledy pred 6rokmi v Egypte.
Mozno keby bola Naty samostatnejsia tak by sme isli takto o rok sami s muzom na tyzden niekde do tepla. Mozno ... ja fakt uz nic neplanujem, necham veci plynut tak ako maju ... plany su na nic 😢

diocka
22. jan 2010

ahojte.
chcem si objednat knihu co minule Nsoci chvalila - Rodicovstvo je veda
http://www.martinus.sk/?uItem=44292
ale nie za cenu co je na martinuse ale za 9,6 euro. najde sa niekto kto by chcel tiez a podelime si postovne?

egyptanka
22. jan 2010

Pavli, to nie su len prespate noci, ale aj spokojnost dcery ... ked sa cely den usmieva ... reve len ked ju obliekame 🙂 ... stale jej opakujem ako ju lubim, jasime sa spolu, podvecer lezime v izbe s muzom a ona sa tam hraje ... dnes mala valku radost z burania vlaku co som postavila z kociek ... a smiala sa na tom, ked sme sa s muzom ohadzovali loptickami z Dina ... no taka rodinna pohodicka. 🙂

mapa
22. jan 2010

egy, ja neplanujem, ja snivam 🙂 a potom sa tie sny plnia...

lubi22
22. jan 2010

Kolkokrat za den spinkavaju vase deticky? Mne uz Filipko spinka iba raz denne od 12.30 do 15.

mapa
22. jan 2010

karla spinka 2 krat, tak po hodke maximalne... vzy ju pred tym pol hodku uspavam 😠 obcas si da len pol hodku a to ma kusa vytaca, ze ju uspavam dlhsie, ako spi. podla mna je super, ked sa spanok uz luci do jedneho a poriadneho.

katja78
22. jan 2010

Lubi - Hanka tiež tak začala spávať, tento týždeň však hodila spiatočku a zasa 2x, spolu tých 2,5 - 3 hodky.

mapa
22. jan 2010

a idem ja chrniet, bo uz mi pismenka skacu. 🙄

lubi22
22. jan 2010

Katja mne tak Filipko spinkava iba raz za den posledne 4 dni. Snazila som sa ho doobeda ulozit a ani za svet, to prislo z jedneho dna na druhy. Tak som ho zobrala a dala po obede a zaspinkal. Posledne dni to bolo super, ze mi naraz buvali obaja, je to omnoho lepsie ako ked buvaju na striedacku 🙂

munu
22. jan 2010

Nsoci a Vladka tak to ma mrzi, ze vam to nevyslo 😔 ale babatko este bude, nesmutte 😉

katja78
22. jan 2010

jooooooooooj, ako ja to moje dieťa naučím na positeľku????? také to musí byť super, keď nemusíte uspávať na prse, v kočiari, ...už som asi z otho unavená 😔
dnes mi akurát moja mamka vravela, že nech s tým začnem čím skôr, lebo inak ju z našej postele nedostanem 5 rokov 😲
Lubka - Filipko zaspí sám aj cez deň?

egyptanka
22. jan 2010

no idem spat damy ... prajem dobru noc ...

katja78
22. jan 2010

Egy - tiež som kukala jak puk, že kde sa to tu nachádza 😕 Na mojasvadba taký zoznam je a bol plánovaný aj pre MK, tak asi je to new

lubi22
22. jan 2010

Kati ano, on zaspinka sam aj cez den, aj vecer, aj rano o 6 vypije mliecko, odhodi flasu, da si sam dudu, chyti roztek prikryvky a zabuva este do 8 😵 Klop, klop, snad sa to nezmeni 😅 Ziadne uspavanie a drncanie ako bolo so samkom 😅 Ale fakt vidim na vlastnych skusenostiach s dvomi detmi, ze to vobec nezalezi od pristupu rodica ale od samotneho dietatka.

katja78
22. jan 2010

Veď hej, Lubka, len to zaspávanie na prse je silný návyk. Nevravím, že zlý. Ja som toho názoru, že odúčať od toho ju budem po roku. Ako, to ešte neviem. Maruške som dala tiež fľašu po roku a bol svätý pokoj.
Mám kamošku, ktorá spávala so staršou dcérkou týmto štýlom do 1,5 roka (už bola znova tehu), tak sa jednu noc naštvala a povedala jej, že "mliečko už nie je, dáme kakavko" a malá to pochopila, bola zvedavá na kakavko (banánový sunar). Ten sa jej nepáčil, tak začala zaspávať pri rozprávkach.

katja78
22. jan 2010

Lubi - a pozemok v BA, či TT, či inde?

lubi22
22. jan 2010

Katja ja si myslim, ze tak ako Ti to slo u Marusky, pojde aj s Hankou. 🙂

potulka
22. jan 2010

katja, matejko tiez zaspaval len na prse, pripadne este na prechadzke v kociku. potom nejako prisiel moj muz na to, ze ho uspava aj hojdanie na rodicovskej hrudi. tym sa nam podarilo odburat par dennych kojeni. no a teraz uz dva tyzdne uspavam cez den matejka tak, ze si k nemu lahnem na nasu velku postel, on si trosku pokrici, porozprava, poohryza dudel, prekontroluje moje oci, nosne dierky a zuby a nakoniec zaspi. cela procedura trva max. 20 minut a spi potom vacsinou hodinu, niekedy aj viac.

katja78
22. jan 2010

Potulka - no Matejko skúma terén, či je bezpečný na spánok 😀 to sme tiež skúšali, ale Hanka sa okrem toho, že ma hryzie, stavia, gúľa a keď sa dogúľa ku kraju postele, tak chce zliezť.
Po roku mi u Marušky fungovalo to, že som ju proste dala do postieľky, dala jej fľašu mlieka, ona si ho pekne vypila, potom sa tiež rozprávala, chodila po posteli, povyhadzovala perinky a nakoniec tak do 10 minút zaspala v nejakej bizarnej polohe.
Ale, nie somsi istá, či aj Hanke chcem dať fľašu. To je už nie veľmi dobrý zvyk. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre