Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
4. sep 2009

egy a máš tú špeciálnu certifikovanú váhu na váženie bábätiek? Lebo iná nemusí byť presná a zbytočne ťa to potom trápi.

idem aj ja. brú brú 😉

pasoa
4. sep 2009

egy, ako taká ťuťka pobožná, čo ju mamka s babkou vychovala v tom, že chlapi sú svine a hovädá... Ju kolegovia potajme opili (nalievali jej do džúsu vodku) a potom keď si ľahla vo vedľajšej miestnosti a zaspala, tak ju jeden pretiahol a ona otehotnela, ale nechcela o tom vedieť. nepripúšťala si to a napokon porodila doma v kúpeľni, 3 hodiny jej nebolo a jej mamka si to ani nevšimla a keď počula strašný krik, tak dobehla a jej dcéra v krvi na dlážke a dieťatko udusené uterákom. Vraj mu chcela len utrieť tváričku.. pravdu pozná iba Boh, ale ... jáááájjj... nemôžem na to myslieť... božeeeeeee ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

egyptanka
4. sep 2009

matja, mam taku co vazi babatka. Nosnost do 20 kg.

pasoa
4. sep 2009

egy, náš matúško dlho priberal presne 150g za týždeň, ale posledný mesiac už nie tak rýchlo, teraz tak 50g za týždeň cca... to nie je dôležité, ak je aktívna, tak v poho, že priberá menej, hlavne, že PRIBERÁ... 😉

potulka
4. sep 2009

po otazke, ci sa matusko uz pozera na maminu, mi okamzite napadlo, ze na stretnuti sa predsa pozeral - takze matja, ked sme si to vsimli obe, musi to byt pravda. 🙂 a take to uculovanie sa je na detoch nadherne. 😵
pasoa, takze v nedelu mate krst? blahozelame! 🙂 vy ste tusim evanjelici, vsak? my sice nie sme nic, ale z maminej strany mam za sebou dlhokansku rodovu liniu evanjelickych fararov, posledny bol dedov otec, takze aj ja sa citim tak trosicku evanjelicky, aj ked som k tomu nebola vedena. 🙂
egy, to je dobry napad urobit si nejaky pravidelny cas na seba. urcite ti to pomoze byt viac nad vecou. nechodit na konika by ti podla mna vobec nepomohlo, lebo aj tak by si stale myslela na to, co si tu asi piseme. 😉

kajuska111
4. sep 2009

pasoa, ja som to pozerala a tiez mi z toho bolo mizerne, len som malu drzala na rukach a tak som ju stiskala...

egyptanka
4. sep 2009

pasoa, bleeeee ... fuj. ☹

Natalka je ako gumena, drzim ju na rukach a ona sa zacne odrazat nohami, ako keby tancovala breakdence ci hip-hop.
Baby som sa chcela spytat tie co iba kojite a neprikrmujete ... aj vase dietky pozeraju na vas tak ziadostivo ked jete? Ja som dnes mala malu na ruke a druhou som si odkrajovala kusky palacinky a ona sa tak nacahovala za vidlickou a kukala, ze mama aj ja si prosim. A ked pijem tak sa nacahuje za flaskou alebo poharom.

lubi22
4. sep 2009

Allisia nastastie manzelik uci na vyske tak ako ja, no a fakt vyhoda tejto prace je, ze si clovek dokaze zariadit cas, tak ako potrebuje. Takze sa moze venovat detickam cez den ked treba a pracuje vecer. Samozrejme okrem casu, ked prednasa, alebo musi byt k dispozicii. 🙂

Baskaj tiez som sa zasmiala nad tymi hlaskami. A vdaka, my sme mladi tridsiatnici, mame obaja 31 😀 No manzel veru v pohode zapadne medzi studentov 🙂 Ved aj jednym bol este prednedavnom, som mu musela vysvetlovat, ze na druhej vyske sa nemoze spravat akoze ma 23, ze svoje si uz raz odzil, tak ziadne zatahy so spoluziakmi 😀

Matja dakujeme 🙂 No mas pravdu, Samko je dobry vymyselnik. Nikdy sa pri nom nenudime, poprehana a diriguje bez problemov celu rodinu. Numerologicka mi hovorila, ze Samko je vyslovene vodcovsky typ, buduci general, verim tomu, ten nas hned dostane tam kde potrebuje 😀

A chcela som sa Ta spytat, ja som tiez uz davnejsie rozmyslala presne nad tym Tefalom hrncom. Aku chut ma maso v tom upravene? Da sa to jest aj dospelym? Lebo moj muz ma rovnake heslo ako Tvoj 😅

Pasoa dakujem krasne za komplimentik 🙂 A jaka kocka budem na rok bez tych kilov 😀 A navyse ak ja schudnem tych 15 kil co potrebujem, muz slubil hrudnik ako Brad Pitt, to bude zivot 😀

pasoa
4. sep 2009

egy, nie je to žiadostivo, a natalka určite NECHCE to čo ty ješ. ona je ZVEDAVÁ. a deti polročné objavujú svet ručičkami a ústočkami. Všetko treba ohmatať a strčiť do pusy. keby si jej dala vidličku s napichutou špongiou, tak to by strčila do pusy tiež, neboj nič. určite to nie je trápenie detí, že ty ješ a ona nie.
som si všimla, že viaceré to tu už písali, ale to fakt nie je hlad dieťaťa, ale zvedavosť, ten pohľad 🙂

potulka 🙂 tak veľmi opatrne sa tomu teším 😉

kajuska111
4. sep 2009

egy, aj ja som mala obdobie, ked som myslela, ze uz nepojdem na konika, nie ze by som nechcela, ale akosi som to nestihala....a zistila som, ze mi to strasne chyba, vy mi chybate, rady od vas vsetkych, chcela som vediet, co robia vase babatka, aby som bola v obraze a uvedomila som si, ze sice mam kamosky, ktore maju deti, ale nie vzdy ked som mala potrebu sa vyrozpravat, tak na mna mali cas, a tu sa vzdy nasiel niekto, s kym som mohla pokecat...tak som rada, ze ste tu 😉

kajuska111
4. sep 2009

egy, aj moja na mna tak pozera...ale ma tak minule napadlo (v poslednej dobe hrozna filozofia u mna fici), ze ci mala vie, ze jem...lebo sak ona len z ciciku papa, a ked ma vidi nakladat taku fajnovu slaninu do pusy, ci vie, co to vlastne robim...

egyptanka
4. sep 2009

potulka, ale na druhej strane sa strasne bojim odputat sa od Natalky ... ano som zastanca teorie velkej medvedice, ale kedze bojujeme s tm dojcenim tak kazde mozne neprilozenie malej povazujem za zaciatkok odstavenia. Mozno to len zvelicujem, ale odkedy sa mala narodila tak okrem 3 pokusov s UM a jedneho odsateho MM ked som isla pozriet na JISku ocina po infarkte v ramci navstevnej hodiny nemala flasku. Stale je so mnou. A ked idem niekam mimo tak to max. len vybehnut do Kauflandu tot za rohom, alebo ked som sa isla ostrihat a aj to som stihla ked bol muz s malou na prechadzke za 35 minut.

lubi22
4. sep 2009

Egy to iste robil Filipko, aj ked este nepapal prikrmy. Normalne mi ruku tahal s jedlom, poharom. No a nezmenilo sa to ani ked uz papka, on by papkal asi aj furt keby mohol 😅

Pasoa, ja radsej take nepozeram 🙄 To je hrozne.

Potulka a Matko ma isto najbaculatejsie licka ake som videla 😵 Chutnucky je 🙂

potulka
4. sep 2009

egy, samozrejme! 😀 kedze matej dostava kazdy den na lyzicke vigantol, vie, na co taketo instrumenty sluzia a ked pred nim jeme, sleduje kazdy pohyb nasich ruk smerom k ustam. a ak ho pritom mame na rukach, musime davat velky pozor, aby nam to nevydrapol. je uz velmi mrštný, takze niekedy s tym my, skostnateli tridsiatnici, mame problem. 😀
lubi, musim ti povedat, ze mas velmi sympatickeho muza. tebe uz pasoa zalichotila, tak ja pre zmenu takto. 😉 velky sympatak a hlavne to, ako sa sprava k chalanom, ma uplne dostalo. ze pozdravujem. 🙂

lubi22
4. sep 2009

A aby som nezabudla - vsetko naj k polrocku Katjinej Hanke, Matkovi od Munu a Alisiunmu Damiankovi. 😵 😵 😵

egyptanka
4. sep 2009

pasoa, ja viem ze to nie je hlad, ale len zvedavost, ale nech je v tomto zaujme zvedava, chcem aby vedela, ze to co robim je jedenie a vzdbudit tak zaujem o tu cinnost, aby s prikrmami nemala problemy.

lubi22
4. sep 2009

Potulka no ten dnes ani nezaspi 😀 Ale fakt on ma deticky hrozne rad, a nielen nase ale deti vo vseobecnosti, ma na ne nekonecnu trpezlivost a dokaze sa nejako dostat v hre na ich uroven, co ja tak napriklad neviem tak uplne a do nekonecna. 🙂

mapa
4. sep 2009

fiiiha, lubi, aka statistika... tak aj ja sa pridavam k blahozelaniam oslavencov

egy neboj, natalka bude tanecnica..

no a k tomu jedlu... na stretko taela napiekla 2 druhy peciva... tymto vyjadrujem obdiv nasej dvojickovskej maminke.. a karla az viskala, ked ma videla jest croissant a chmatala ho hned do pusy... je k tomu aj fotodokumentacia 😀 ale nastastie sa mi ho podarilo zjest prvej 😀 😅

ale uz migam spat... a o polnoci pride muziiik, juppi 😅

mona1111
4. sep 2009

ahojte

aj my prajeme oslavencom vsetko naj ( esteze mame Lubku 🙂 )

potulka nas robi to iste. Vigantol dostava na lyzicke takze ked vidi lyzicku uz vie co to znamena, a ked mi s manzelikom jeme tak nas tak sleduje, raz pozrie na neho raz na mna. A ked sa zadari a jem aj pri kojeni tak normalne prerusi papanie a pozera, ze co to robi mamka.... Takze uz nemozem papat pri kojeni lebo ho tym rozptylujem....Niekedy taky mudry pohlad hodi, ze mam dost.... najkrajsie su uprimne ocka malych deticiek....

iron, kajuska .... - my s uspavanim mame to iste.... Ale momentalne som zmenila taktiku, skor som zacala kupat, uz o pol siedmej, potom hned dam papat, potom sa este trosku pohra a ked vidim ze uz je len trosku nervozny tak ho zoberiem na ruky a ideme skakat na fit lopte, to ho zatial uspi.... skusala som ho nechat aj v postielke ale tak sa rozkrici, place na cele hrdlo az mu minule slzicky vysli, tak som povedala, ze ho nebudem trapit a ani seba......

idem do hajan dobru noc 😉

mapa
4. sep 2009

no ja davam tomu slovencinovi po bokovi....

lubi22
4. sep 2009

Egy Ty budes zajtra na tom futbale? Aj u nas sa planuje kukat v telke. Inak Natalka je fakt tatinkova dcerka 🙂

pasoa
4. sep 2009

mapa 😀

lubi, no musím si kuknúť ešte raz tie fotky, čo to máš za fešáka muža no a keď z neho ešte ide byť Brat Pitt... hmmm 😎
(hoci ja som skôr na typy ako A. Banderas, takí tmaví chlpáči 😀 )

egy, potul, mne matúško krááásne otvára pusinku, ked mu dávam MM s vigantolom na lyžičke, som zvedavá, čo povie,keď tam bude zrazu zemiakové pyré 😀

kajuska111
4. sep 2009

mona, no nam nepomaha v poslednej dobe ani fitlopta...a este pred tyzdnom mi krasne zaspala na posteli, len som ju hladkala, drzala za rucku...a pred chvilkou ju manzel uspal zas v tej kocikovej vanicke...my nevieme zaspat ani cez den na posteli ani fit lopte, to nie je len zalezitost vecerna,...

egyptanka
4. sep 2009

Baby a neviete dokedy je munu na SR? Ona je z Vranova alebo Strazskeho?

ajka82
4. sep 2009

aj my blahozelame 😉

vsetky jak idu spat 😲 hmmm ...moja sa rozhodla ze chce pred spankom dudkat cici, tak ani vecerat nemozem, uz je prilepena 40minut a nie a nie pustit...ked sa pohnem trosku tak je zle... chcela som ju dat aj do postielky nech uz buva, ale bol reeev
ale uz by sa mohla pustit, lebo som strasne hladna 😖

egyptanka
4. sep 2009

lubi, ak sa nestane nic neobvykle tak ano ... uspavat bude malicku mama. Uz o siedmej musime vypadnut z domu. Mala musi byt uz o siestej okupana. Co normalne kupeme tak cca 18.15. Dufam, ze ju ta pol hodina nevyvedie z miery.

ajka82
4. sep 2009

egy ta pol hodina jej nic neurobi ... my sme mli kupanie od sest do osem a vzdy zaspala mala v rovnakom case 😉

egyptanka
4. sep 2009

no idem spinkat aj ja ... dobru noc babulky a dakujem, ze ste a ze chapete moje nalady.

... budem sa musiet este vela ucit v tomto zivote.

kajuska111
4. sep 2009

ajka, nasa sa zas zobudila, tak tu tatinko beha s vanickou po chodbe a uspava...

ajka82
4. sep 2009

kajuska mate dobry system uspavaci 😀 ... mala je dnes divna jak to pocasie, co uz...niekedy prespi cely uprsany den a niekedy nie a nie spat a len by dudlala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre