Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
26. sep 2009

atemi, ani ja neviem poradiť, prešla som zbežne nejaké stránky, čo mi ponúkol Google, ale nič konkrétne som nenašla. Iba to, že takmer všetky izbové rastliny sú nebezpečné, napr. aj taká fialka: http://www.rastliny.net/index.php?option=com_co...
Ale podľa mňa, ak si nezaznamenala doteraz nič nezvyčajné, tak by to malo byť v poriadku. Medzi najnebezpečnejšie patrí dichenbachia a oleander.

mgk, keď Kubkovi nechutí doma pripravená strava, neskúšala si mu zamiešať do kupovanej výživy trošku domácej? Keby si mu dala kupovanú a po troške do nej pridávala domácu, možno by sa tak naučil papať aj doma varené obedy. Ja som tak Paťka učila zo začiatku, ale hlavne teda na nemixovanú stravu, keď som mu do kúpeného mrkvového pyré postupne pridávala kúsočky domácej mrkvy. Paťko zo začiatku vôbec nechcel príkrmy a nevedela som, či je to preto, že je to niečo iné ako MM, alebo preto, že sú to celé kúsočky a nie mixované. Otvorila som kúpenú mrkvičku, tá mu chutila a do nej pridávala domácu. Takto som to zopakovala niekoľkokrát, neskôr aj so špenátom a brokolicou a teraz papá nielenže domácu stravu, ale aj nemixovanú.

egyptanka
26. sep 2009

... jaaaaj som sa konecne zobudila. Som si este pospala a o malu sa staral muz, ja som bola len mliekaren. Fuuuu hrozne, jedna zurka a co to so mnou spravi. Muz isiel na poslednu poobednu vo firme.

mgk111
26. sep 2009

matja - to som veru neskusala - ani mi to netrklo 🙂 skusala som len to alebo to... on jednu dobu papal aj domace a uz zase strajkuje... musim vyskusat - diky za tip...

egy - ty sa mas dnes ako v rozpravke 🙂

ja som prisla na to, ze kubko uz nechce tahat mliecko odo mna - akurat v noci a rano ale cez den ked dame aj obed zeleninkovo-masovy a potom ovocny olovrant, tak veru odo mna nie - akurat z flase... aj odstreknem uz priserne malo ☹ nuz, asi pomaly koncime s MM... ale vzhladom na to, ze nejavil znamky ze by vobec sa niekedy prisal na zaciatku aj tak sama sebe gratulujem, ze sme to dotiahli aspon do 7,5mesiaca... neviem ci som smutna, ale aj rada, ze uz nebudem musiet zakazdym odstrekavat a odstrekavat a odstrekavat miesto spanku...

egyptanka
26. sep 2009

a este k tej muzovej praci ...
tie co tu boli aj pocas tehu cias tak si mozno spominaju na jednu moju kolegynu, ktora ma spucovala, ked som si v decembri "dovolila" ist na PN z dovodu rizikoveho tehu (zacala som krvacat a zistili znizenu placentu), ona mi vtedy povedala, ze som jej pokazila Vianoce a kvoli mne sa nedostane na dovolenku domov.
Tak a vcera na party bola opat velmi mudra a davala mi rozumy, ze ako si to moj muz dovoluje ostat bez prace, ked ja som na rodicovskej, mame hypoteku a ze on nie je vobec zodpovedny. Ze mohol zobrat brigadu, ktoru mu ponukala firma pocas vianocnej kampane a hustila do mna ako do blbca.

Ano ja viem, ze muz bude za par dni nezamestnany, ze si budeme musiet utiahnut opasok, ale robota ktoru robil nie je vhodna uz pre pomaly 30 rocneho chlapa (to je robota pre absolventov skol, mlade ucha). Ano robota bola velmi dobre platena,mohol prejst na ine oddelenie, kde by robil to iste, ale mal by na starosti ine portfolio sluzieb a ostal by v BA (ale zasa je tu riziko, ze aj toto oddelenie by casom presunuli do BB).

Manzel uz bol z tej roboty tak vycerpany, vystresovany, ze sa rozhodol radsej zobrat alternativu byt nezamestnany, ale dostane odstupne plus odmeny a z tohto pekne krasne vieme vyzit tak max. 5-6 mesiacov a v pripade potreby mame este nieco usetrene. Takze ja z tejto situacie strach nemam.
Tak som aj kolegyne povedala, ... ze co je lepie? mat doma vystresovaneho, neprijemneho muza kde si to budeme odsierat ja i dcera alebo v pohode manzelicka, ktory mi pomoze? ... ona na to, ale aspon by doniesol domov peniaze. Ano doniesol peniaze, ale za aku cenu? ... som jej aj povedala, ze muz uz nie je z tych, co chce robit na smeny (poobedne smeny, nocne, vikendy, sviatky), ale uz sa potrebuje usadit a mat pevnu pracovnu domu. Sviatky a vikendy doma. (ja som to videla teraz cez leto, ked za maj, jun, jul a august mal asi 4 cele vikendy volne). Natalka uz potrebuje vidiet svojho ocina vzdy pri stedrovecernom stole, na velkonocny pondelok ako ju pooblieva ... 🙂

Tak ma normalne nahnevala, ze co sa do nas stara ... ved my sami vieme co si mozeme dovolit a co nie. Ved ked prislo k tejto situacii tak sme kolko noci sedeli nad papiermi a kalkulackami a ratali ci to zvladneme. A zvladneme a zatial bez financnej pomoci mojich rodicov alebo svokrovcov.
A keby bolo naozaj fakt najhorsie ... tak po mojej babke ostal jednoizbak a tak predame nas byt a pokial sa nepozviechame pojdeme byvat tam.
Nastastie mame vzdy riesenie a som rada, ze budem mat doma manzela, otca nasej dcery a bude vidiet jej pokroky a zrovna v dobe zavadzania prikromov. Som rada, ze konecne po 8 rokoch jeho prace stravime Vianocne sviatky ako jedna velka rodina a nemusim sa stresovat, ze na Stedry den musi ist do prace a na Novy Rok bude mat opat nocnu.

pasoa
26. sep 2009

ahojki, tety. ja som dnes spapal cca. 100ml zemiakového mlieka (malo to byť pyré, ale mame sa ulialo mlieka 😀) pekne lyžičkou, otváral som veľké ústočká.
a potom som ešte vycucal celú svoju 140ml dávku mliečka tak hltavo, akokeby som týždeň predtým nejedol.
mama je celá heppy. nechápem, ako sa s otcom radovali. no a potom som naložil do plienky, tak mama len chodila som mnou po byte (s takým posr.*tým, lebo som musel najprv ešte grgať) a pišťala od radosti a stále ma bozkávala, potom revala (vraj od šťastia a lásky a čojaviem čo...nechápem... 😒 )

mama dá nejakú foto z môjho prvého príkrmu, keď sa rozkýve.

pasoa
26. sep 2009

egy, na tú tvoju kolegyňu si pamätám, keď si ju vtedy spomínala... že sa s ňou vôbec ešte bavíš... bože, ako vždy iní musia najviac riešiť práve to, do čoho ich nič nie je. 🤐

egyptanka
26. sep 2009

mgk 🙂

potulka, ja som vcera bola v petrzalskom tescu a kupila som to dealkoholizovane vino. Nebola to zrovna ta znacka co som posielala link, ale ina. Nasla som ich ako su vina tak sa postavis celom k sampanskym a na lavej strane v hornej policke.

pasoa, no neviem preco sa s nou bavim, asi zo zvyku. Ona ma okolo 33 rokov (mozno menej - nie som si ista), bez priatela /teda ma prietala, zenateho Egyptana,ktory zije v Egypte a ona za nim chodieva na 2 tyzdne raz v roku a ako by som to povedala, nooo je to sedlana, ktora prisla z vychodu do BA a zacala si velmi namyslat/

pasoa, a este dodatocne Matuskovi vsetko najlepsie k meninam, naozaj som nevnimala kalendar, vela veci sa stalo minule dva tyzdne (poradna, v tej dobe som mala za sebou dva pohreby, do toho mensia depka ... ale uz je lepsie)

baskaj
26. sep 2009

labutka - ja som urobila hruškový kompótik len tak vodou zaliaty, bez cukru a chytil dobre. teda, aspoň sa tak zatiaľ tvári... 😉

jej pasoa - už ste späť? musím vás niekdey večer dočítať...

baskaj
26. sep 2009

ešte k tomu cukru - tento týždeň som sa so zubnou bavila o detsk. zuboch a mi vravela, že veľa mamičiek robí chybu, že dáva deťom sladké čaje a ovocné šťavičky. potom majú deti zuby celý deň namočené v cukre. že také sa má dávať iba k hlavnému jedlu. okrem toho iba vodičku a nesladené čaje cez deň...

atemi
26. sep 2009

Tak Kubco je zatial v poriadku... Fuuuuu, ale som stresovala poriadne. Ja som vygooglila na jednej stranke (stranka pre chovatelov maciek), ze orchidea patri medzi jedovate rastliny. Nikde inde o tom nepisali, ani v zoznamoch nebezpecnych rastlin nebola.
A dakujem Vam za rady a pomoc.
Naliala som Kubca dnes vodou, aby mu to rychlo vyslo von 😵
Egy, cista zavist ta tvoja kolegyna... nic ine len zavist, ze ty mas pekny usporiadany zivot, milujuceho manzela a krasne dieta a ona v jej veku nema nic. Len 2tyzdnovu dovolenku, ktoru nazyva vztahom. Asi potrebuje sama seba presvedcit, ze nieco u vas nie je v poriadku...
Matusko, ty si jedaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak!!! Len tak dalej, nech si maminka este poplace 😉

mgk111
26. sep 2009

egy - pamatam sa ako si o tom pisala... a rozumiem uplne dokonale, aj moj manzel radsej zostal doma pri nas ako byt neustale vystresovany pracou... teraz riesi aby si dal do poriadku nohu a tak a do decembra sme zahojeni potom budeme asi zit z lasky 🙂 obavy mame ale nie velke, vzdy je riesenie ako ty hovoris... a som rada, ze bol doma aspon si uzil kubinka v celej krase a pokrokoch - bol chory z toho ked bol v nemocke, ze on presvihol, ze sam sedi a co este vsetko robi 🙂

pasoa - matusko jooj ale si urobil maminke radost, tak sa tym riad aj nasledujuce dni, nech je tych slz stastia vela 🙂

baskaj - no niekedy sa to moc neda - dat pit vodu, ked ti to dieta nechce za nic na svete a ty do neho musis cosi dostat...

dnes kubino vonku nechcel spat - prvykrat co proste v kociku nezaspal ale prisli sme domov, dali mlieka a teraz chrni, idem okupat manzela, najest sa a potom poriesim kubka 🙂 ako by som chcela nech spi dlhsie ako do pol siestej rano ☹ bola som s jednou kamoskou ktorej mala zaspi okolo deviatej (niekedy neskor) a spi do deviatej s prestavkami na kojenie o polnoci a o tretej - juuuuj to by sa mi lubilo 🙂 ale aspon viem, ze toho spunta mam 🙂

pasoa
26. sep 2009

tety, ďakujeeem 🙂
Matúško
😀

mapa
26. sep 2009

matusko, tu karla... ti poviem, ze tie prikrmy su uplne paradne... ja sa ich tiez teda neviem dojest no a samozrejme potom vytaham este mamke obe ciciky 😅 vsak pockaj, ako ti budu chutit tie take oranzove... mrkva ci co je v tom... 😉

egyptanka
26. sep 2009

Matusko, gratulujemeeeee k zemiaciku. Mna to este caka a neviem sa dockat. 🙂
Natalka

egyptanka
26. sep 2009

atemi, mgk ... diky za podporu, ja som mala pocit, ze ma tu spucujete akeho mam nezodpovedneho muza. Ale on je skvely, sa dokaze s malou vyhrat hodiny a ma na nu trpezlivost.

... mnam prave veceriam ... zdrava vecera, ladovy salat s mrkvou, susenymi paradajkami, vlaskymi orechami a krutonmi so syrovym dresing a k tomu dealkoholizovane biele vinko. 😉

egyptanka
26. sep 2009

dnes tu nik nie je??

kucina1
26. sep 2009

baby som sa vratila teraz zo stretavky zo zakladnej skoly, kokso vidiet spoluziakov po 12 rokoch... bolo to uzasne. tatino sa staral o drobca, bo s nim 4 hodinky a bolo to vraj poriadne iba o reve. no co uz, tomasko je na mna riadne naviazany

a novinka uz sa mi uplne sam vie posadit v kociku, je to moja sikulka
bru noc

egyptanka
26. sep 2009

a dnes v Kauflande sa mi podaril uuuuuzasny ulovok. Sklene pohare s uzaverom na pyre pre Natalku. Uzavery su kraaaasne take retro. Na 230 ml poharov je taky kosostvorcovy bielo modry vzor a na 290 ml je take ovocne zatisie. Tie mensie su gulate a vacsie pohare maju kosostvorcovy tvar. 😀 😀

egyptanka
26. sep 2009

kuci, fuuu ze zo zakladky ... ja som tak rada, ze Naty je zvyknuta na muza. 🙂

kucina1
26. sep 2009

tomasko nie je zvyknuty asi na nikoho okrem mna :(

kucina1
26. sep 2009

este je hore a ma stikutku, ked ho dam spat tak si sada, to jeho uspesne naucene samostatne sadnutie sposobuje momentalne tazkosti s uspavanim

egyptanka
26. sep 2009

kuci, ze aky sikovnicek ked si sam sadne ...

kucina1
26. sep 2009

egy hej je to fakt sikulka, zachvilu si sadnej sam aj na zemi 🙂
tenicka, ktoru ma denka si v kociku vie sama sadnut tiez 🙂

ani sa nenazdas a natalka si sadka tiez zachvilku, je taka drobucka ale velmi sikovnucka betarka malinka

egyptanka
26. sep 2009

kuci, ta ma teraz take prevracie obdobie, e sa furt pretaca a z deky je zrazu na parketach ... a do toho chce liezt, vytrci prdel a odraza sa hlavou 🙂

... chcela som sa spytat,
- co date do buducich detskych izieb? Nechavate parkety, alebo date koberec?
- do kedy planujete vyuzivat monitor dychu?

kucina1
26. sep 2009

egy monitor dychu nemame
dnes sme boli v galane pozriet detske izby, na nete som nasla moju vytuzenu pre tomaska http://www.nabytokgalan.sk/produkt/2547-detska-...
tu tretiu variantu

parkety mame v celom byte, v obyvacke mame kusovy koberec pod stolikom a do detskej izby chceme urcite koberec na celu izbu. najlepsie bledozelenej farby 🙂

mgk111
26. sep 2009

egy - my budeme kupovat koberec a monitor dychu sme po pol roku co nebol problem vratili... mali sme zapozicany z nemocky...

kucina - sikulka tomasko - kubko by si mal kadeco od nejho zobrat 🙂

egyptanka
26. sep 2009

kuci, jeeee krasna je. 🙂

kucina1
26. sep 2009

mgk no tomasko patri medzi extremy tak si netreba brat priklady xixi

egyptanka
26. sep 2009

kuci, no dufam ze ho Natalka prikladne sledovala, aby vedela ako papkat. 🙂
som strasne na to zvedava ako to zvladne.

baskaj
26. sep 2009

lubi - super super super, že to už máte za sebou a hlavne bez zbytočnej narkózy. a držím palce na prednáškach. ja by som sa asi posrala - prednášať toľkým ľuďom...

Matúško - šicko naaajlepšie a hlavne veľa zdravíčka. tetula zabudla, bo na matúša doma oslavovali jej muža, jej narodky a malého damiho pol ročka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre