Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
7. okt 2009

nsoci--hi,,to si bola krasny chalan 😀

vlalu6it
7. okt 2009

egy.diky,, 🙂 idem ja,,papa

egyptanka
7. okt 2009

moja pipka uz spinka 🙂

alisia
7. okt 2009

Dnes sa asi fakt deťuchy dohodli 🙂 Damianko bol hore od rána od pol šiestej, do jednej spal asi tak pol hodku, poobede tiež polhodku a teraz o ôsmej vypil 200ml mlieka a už pritom aj zaspával, uložila som ho do posielky a v sekunde spal, zlatko moje 😉
A rožok? No, presne tak....dajte mu rožok do ruky, cestoviny do polievky nasekať načo najmenšie a už nič nemixovať, ale roztláčať vidličkou, zahusťovať prívarky zátrepkou (múka, voda) alebo kukuričným alebo zemiakovým škrobom, a okolo 1 roka by už mal papať všetko to čo my, samozrejme zatiaľ bez soli a cukru...neviem jak to je po roku. A jogurty až okolo 10.mesiaca, maslo až okolo roka. Máme v rodine 2 alergie na mlieko, takže u nás čo sa mliečnych výrobkov týka, tak čo najneskoršie, aj HA mlieko mám vydržať dávať cca do roka, potom sa uvidí. Máme ho na predpis, tak už je to finančne lepšie ako keď sme ho kupovali za normálnu cenu. Zajtra mu skúsim dať rožok tak, že mu budem robiť malé kúsky a popritom mu dám polovicu do ruky nech žužle. A asi skúsim spraviť karfiolovú polievku so zemiakmi a to mu zahustím a dám do toho aj mäsko asi. Odkedy papáme mäso, tak dr. vravela, že 5x do týždňa mäsa a 2x žltok, zatiaľ s tým nemáme problémy.
A šelest? Bojím sa toho, no nestresujem, počkám až čo bude na kardiologii, to ideme začiatkom novembra. Doktorke sa to zdalo, tak možnože to ani nie je, ale lepšie keď nás poslala si myslím na vyšetrenie.

egyptanka
7. okt 2009

Baby ja mam normalne stres s varenim pre Natalku 😖

egyptanka
7. okt 2009

kucina, skoda ze si nebola na stretku ... som bola zhava do zaucenia tajov mimibazaru a aukcii ☹

alisia
7. okt 2009

egy prečo?

egyptanka
7. okt 2009

alisia, ja mam problem varit pre seba a muza a nieto pre Natalku. Ono tie zaciatky to sa este da, ale potom to bude problemove ... ako pises polievky, lebo ja polievky neviem varit.

mgk111
7. okt 2009

egy nemusis - aj ja som bola lebo on nic domace nechcel a teraz je to uz uplne ine... a ako radila matja alebo kto to bol ak nebude chciet, kupis vyzivku pridas troska domaceho a potom viac a viac a zvykne si...

iron
7. okt 2009

egy vitaj v klube .Ja tiez polievky varit neviem ale ich zboznujem. Varim asi tri dookola.

elenam
7. okt 2009

Ahojte babenky. Akoto že neviete variť polievky? Veď to je také jednoduché.Stačí len voda, zeleninka a dokoreniť to. A ak chcete tak trocha záprašky z masla a múky. Nič strašné. Alebo to len mne sa zdá také jednoduché? 🙂

egyptanka
7. okt 2009

iron, tri??? waaauuu ty si dobraaa. 😲

alisia
7. okt 2009

egy, polievku spravím tak ako som všetko varila malému doteraz, len to roztlačím vidličkou, dám tam asi trošku viacej vody, zahustím a baští sa jedna radosť, proste nič zložité. Aj teraz varíme polievky, len trošku hustejšie rozmixované, nie? Ak mu spravím napr. tekvicový prívarok, tak to isté, len tam dám viacej UM a zahustím nejakým tým škrobom alebo postrúham zemiak a je to. Neboj, spoločne to tu všetky zvládneme. Damiankovi je jedno či mu uvarím alebo dám kúpené, spráska všetko. Akurát dnes som mu dala nejakú kúpené polievku, bolo to redšie ako mäso so zeleninou a veru to mi nechcel, tak som otvorila hoväzie s mrkvou a to zbaštil až som musela vyškrabkať pohárik 😝

elenam
7. okt 2009

Alisia - malej môžem dávať aj bravčové alebo hovädzie mäso?

egyptanka
7. okt 2009

elena, mozno preto ze tam ide zelenina a moj muz tam kde je zelenina tak to obchadza milovymi krokmi ... jedine tak fazulovicu moze.

baskaj
7. okt 2009

na stv2 je zaujímavý dokument...

alisia
7. okt 2009

elenam, bravčové určite nie a hoväzie som neskúšala také kúpené, ale len vo výžive. Aj v tých materiáloch čo mi dala dr. tak je kuracie, teľacie, hoväzie, jahňacie a dr. tuším vravela že aj králičie a morčacie.

matja
7. okt 2009

iron, myslím si presne to, čo aj lubi a raz som ti to aj písala. Síce je pravda, že dojčenie nie je antikoncepcia, ale otehotnieť môžeš iba vtedy, keď je ovulácia a tá predchádza menštruácii, takže najskôr 2 týždne pred prvou menštruáciou. Takže je malá pravdepodobnosť, že keď nie je menštruácia, tak otehotnieš na prvýkrát.

pasoa, to je super, že máte dobré výsledky, len tak ďalej.

munu, ale nerozčuľuj sa, stojí ti to za to? 🙂 Ja som pravidlá tiež nečítala, ale väčšinou ich poznám, lebo som tu zaregistrovaná už dlho a viem, čo adminom vadí a čo nie. A takisto občas čítam diskusie v tejto sekcii: https://www.modrykonik.sk/forum/group.php?vGrou... a tam sa často píše, ktoré pravidlá užívatelia porušujú. Beriem to tak, že táto stránka má svoje pravidlá a keďže sem chcem chodiť, tak ich musím rešpektovať, či sa mi to páči alebo nie.

lenka, ja sa snažím dávať mäso tých 5 - 6 krát do týždňa, jeden deň dávam žĺtko a niekedy sa nám pritrafí aj čisto zeleninový deň. Len už sa mi míňa kuracinka a neviem, kde ju kúpiť... hm... keby som vedela, že s tým bude problém tak kúpim viac kureniec z ekofarmy, keď ešte boli, teraz budú najskôr na jar... Nevie náhodou niekto kontakt, kde by som mohla kúpiť domáce alebo bio kurence tu niekde na strednom alebo severnom Slovensku? Clea, Zuzic, kde kupujete mäso vy?

väčšinou pri robení príkrmov pre malého dosť improvizujem, miešam to podľa toho, čo mám práve v chladničke, alebo čo mi napadne, ale s cviklou si akosi neviem poradiť. Dnes som Paťkovi spravila cviklu so zemiakmi, ale moc mu nechutilo. S čím môžem skombinovať ešte cviklu?

fúha, a ešte napíšem, čo sa nám dnes stalo. Boli sme sa na hodinku prejsť a keď sme sa vrátili domov, na oknách sme mali celé hrče lienok. Brrrrr, nikdy by som si nebola myslela, že sa budem niekedy lienok báť. Fuuuj, preleteli cez otvorenú vetračku, ale to ste mali vidieť, to nebolo pár kusov ale celé hrče. Nevedela som sa pohnúť, keď som ich videla. Boli akési iné, také väčšie, o hodne väčšie ako normálne lienky. Hneď som volala manželovi, odbehol z práce, aby nás prišiel ratovať a hovorí mi, že ich videl všade na okolí na fasádach panelákov. Sú z tej strany, kde svieti slnko. Dokelu a zajtra má byť zase pekne. Na vetranie môžeme zabudnúť. Nikdy som si nepriala zimu viac ako teraz.

egyptanka
7. okt 2009

ja som v stave, ze si myslim, ze staci len nejaku zeleninu uvarit vo vode roztlacim a je to... alebo sa mylim?
a aky skrob na zahustenie?

baby a davate bio zemiaky alebo obycko z obchodu. Lebo mne sa nechce kupovat zvlast zemiaky pre nas a pre malu.

baskaj
7. okt 2009

hovoril tam o helikoptérových prenosoch v inkubátore, o tom, že to vôbec ni je bezpečné, aké je to náročné pre dieťa a pod...

elenam - bravčové nie!! a hovädzie ako teľacie.

egyptanka
7. okt 2009

iron a co sa tyka otehotneniu tak prave po porode je poda dobre poorana tak nic nie je nemozne. Ono stava sa ze aj zena, ktora nema menstraciu a dojci otehotnie ... tak smelo do toho.
a ano dojcenie nie je antikoncepcia ...

mgk111
7. okt 2009

egy - teraz ti staci iba uvarit vo vode a roztlacit... skrob az ovela neskor... alebo vobec 🙂
zemiaky a zeleninku mam zo zahrady z chalupy ale potom ked nebude zelenina ani trznica v meste tak budem kupovat normalne v obchode... nemyslim ze bio veci su zle ale na to nebudeme mat korunky a na druhej strane ani nam nikto nekupoval bio - nechcem sa nikoho dotknut, no ked na to nie su chcechtaky tak radsej kupim tak aby sa najedol a bol obleceny...

alenam allisia - kuracie, kralicie, jahnacie, telacie, morcacie isto hej... ale o hovadzom som zase ja nepocula... a ani o tom, ze mame zahustovat - ja ani nebudem... takto je to zdravsie podla mna...

baskaj
7. okt 2009

egy - presne tak to ja robím - len uvarím zeleninku vo vode a prepasírujem. zemiaky zatiaľ organic z tesca. lebo tie hocijaké kupované sú často také hnusné - z vonka krásne a vnútri škaredé, nahnité, bŕŕŕ 😠

baby, tie bábetká - chúdiatka predčasné. strašne je to smutné, že oni ešte mali právo byť v brušku, ale príroda to nedovolila 😢 fňuk! chúdiatka!

egyptanka
7. okt 2009

iron, napriklad moja neboha svokra takto otehotnela dva krat za sebou ... hned ako skoncilo sestonedelie a mala teda tri deti za sebou s rozpatim 1 roka 😉

elenam
7. okt 2009

Baby vy nemiešate všetku zeleninu dokopy spolu s mäskom? Lebo ja áno a malej to veľmi chutí. Neviem či by zjedla iba napr. zemiak a brokolicu. Ja jej uvarím niekoľko zeleniny naraz, rozmixujem na kašu a vývar jej dám vypiť. A ten má tiež veľmi rada. Niekedy mi vypije aj 150 ml.

mgk111
7. okt 2009

baby neviete niektora kde mam zohnat "box na hracky" taku skatulu vlastne plastovu na kolieckach alebo nieco suflikove? nevieme s muzikom nic normalne a nie drahe najst... ☹ poraddte pls...

mgk111
7. okt 2009

elenam - miesam zeleninku spolu s maskom... a vyvar som veru pit nedavala ani mi to nenapadlo 😀

baskaj - ked som bola s kubkom na predcasnom tak som sa trapila ze je malicky a podobne ale ked som sa rozhliadla tak to bola ina kava... chudence deticky... som rada ze kubko sa rychlo dal dokopy a pekne sa naucil papat a priberal... a teraz je aky rambo 🙂

baskaj
7. okt 2009

booože, ja mám normálne slzy na krajíčku... 😢

egyptanka
7. okt 2009

mgk, presne tak ono bio je pekna vec, ale ked som teraz robila objednavku bio zeleniny a ovocia. Vela mi toho neprislo a nechala som u nik 20 evri tak si spomeniem kolko zeleniny a ovocia by som dala inac v normalnom obchode alebo na trhovisku ...
ja mam strach, aby v zime nebola ta zelenina a ovocie zamrznuta ☹

a ten box. Nechystas sa do Ikei do BA?

matja
7. okt 2009

ja som si dala zatiaľ najviac záležať pri kúpe mäsa, nechcela som, aby malý jedol kurence, ktoré boli štopané nejakými antibiotikami alebo hormónmi. Zeleninu a ovocie dávam domáce zo záhrady a to, čo nemáme, kupujem normálne v obchode, lebo bio sa nedá zohnať. Dnes som vlastne prvýkrát kúpila bio banány a boli super lacné, lacnejšie ako normálne nebio.

ani my nezahusťujeme polievky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre