Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
14. okt 2009

Matko, to vaaaaazne??? No co nepovies, taky si ty huncut?? 😀 😀

munu
14. okt 2009

preklad: Pekny vecer deticky 🙂

munu
14. okt 2009

😀 😀 😀 velky spisovatel.. vsetko elektronicke je jeho najoblubenejsia hracka 😀

egyptanka
14. okt 2009

munu 😀

lenk30
14. okt 2009

Ten pôrod som nestihla a ani ma to nemrzí, lebo teraz mám dosť nervy z posledného ľúúúúúbenia. Manžel sa len smeje a smeje, že tak bude Veronička. Má divný humor posledné dni! Jasné, že chcem druhé dieťa, ale až si Filipko bude vedieť zaviazať šnúrky. Normálne idem v piatok na krv kôli antikoncepciiiiiii

ako uspávate čertov? to už sa nedá po ležiačky vôbec, lozí cezo mňa hore dolu, smeje sa, potom zúri, ani cicík ho už neuspí. Do minulého týždna sme sa ešte po sediačky hojdali a odkvecol, ale už sa postaví na nohy a štverá po mne..........iná makačka

denkolc
14. okt 2009

Egy, pome....a aj číslo Ti môžem dať.... 😉

Tak a teraz vážna dilema...keď už tu tak rozoberáte, čo môžeme a čo nie...Ako je možné, že sa mi malá vyhádzala z banánu, ktorý som jej v rámci príkrmu dala, ale ak som jedla banány ja, nič sa nestalo....a okrem banánov som už jedla všeličo, aj kravské mlieko pijem, orechy si dávam, čokoládu, struky, čokoľvek...dokonca aj chickenburger.....Nerozumiem tomu..... ☹

egyptanka
14. okt 2009

ja tu zasa santim s odsavackou ... ja chceeeeem pasojkine golfove hrce

mgk111
14. okt 2009

lenka - na rukach prehodeny cez plece, prituleny k hrudi a zaspinka 🙂

dusanka - tomi nieco pripomina 🙂

egyptanka
14. okt 2009

Denka, tak jo ... odkedy to tam je??

lubi22
14. okt 2009

Denka to hej, asi radsej najprv skola 😉 Aj mne sa Filipko vyhadzal z normalneho bananu, ked sme boli u nasich, myslim, ze uz som to tu spominala. Ale ked som dala bio, tak v pohode. Takze davam banan iba ked mam kupene bio.

Potulka - co sa tyka lekarov - presne ako pises - ich chyby viac vidiet a su viac zavazne, preto si chyby nemozu dovolit robit. Resp. ak urobia, niest za to nasledky. A nie je lekar ako lekar. Najviac ma stve, ze ked nemas znameho lekara, tak si taku velku starost nerobia - vid nasu skusenost s Filipkovym jazyckom u lekarky v BB. Manzelov brat je lekar - chirurg, takze viem, ze to maju narocne, ale povedala by som byt lekarom nie je povolanie, ale poslanie a nie kazdy lekar to tak berie.

egyptanka
14. okt 2009

Poľsko - Slovensko 0:1 po I. polčase 😀 😀

elenam
14. okt 2009

Ja som stále nechápala o čom to vy tu píšete - čo môžete a čo nie jesť. A až teraz mi došlo, že kojíte. Ale ja som od 1 dňa jedla úplne všetko a nemala som žiadne problémy. A to som jedla aj kyslú kapustu a pila džúsy.
Bohužiaľ som asi ako Egy - neviem, či kojíš, ale ja nie a iba večer si trocha mlieka odsajem, aby som jej dala aspoň trocha nejakých vitamínkov.

elenam
14. okt 2009

Babenky, moja malá keď zaspí, tak sa už asi 3.noc zo začiatku budí, ale len na chvíľu zamrnčí a potom spí ďalej. Môžu to byť zúbky - nemáme ani jeden. ale cez deň je zlatá, neplače. Tak neviem, ale ďasienka nemá opuchnuté.

drozdik78
14. okt 2009

lubi mozes 🙂 vraj treba denne zjest hrst orieskov 😀 podla na su kesu najlepsie 🙂

denkolc
14. okt 2009

Egy, neviem od kedy, ale šak Ajka nám prezradí... 😉

Lubi, ale skôr som mala na mysli tú vec, že ak sa vyhádže z banánu, ktorý sama zje, prečo sa nevyhádže aj z toho, čo zjem ja, keď ju následne nakojím...bio zeleninu - na to nemám nikdy šťastie a sama si zatiaľ banán nejdem pestovať.... 😀 ....nedávam jej teraz banán, skúsim zas o mesiac....Ale pripadá mi to celé tak, že už to dieťa nejako nereaguje na alergény, ktoré jem ja....abo čo.... 😕

Elenka - drsný priebeh pôrodu.....uuuuha.....

egyptanka
14. okt 2009

elenka, ja len kojim, ale chcem troska poodsavat do kasi a zvysit laktaciu a nabuduci piatok idem vecer na kolaudaciu bytu kolegyni tak aby bolo nieco doma. A nejake zasoby aby boli.

egyptanka
14. okt 2009

denka, tak cakame na instrukcie od Ajky.

Ktora sa este prida v sobotu do Polusu na lezuce babatka???

matja
14. okt 2009

egy, ja som práve odsala 100 ml z jedného prsníka - dve hodiny po tom, ako Paťko naposledy papal. A to nepočítam to, čo mi vytieklo predtým, ako som vytiahla odsávačku. Už som bola v nočnej košeli a bez nejakého príznaku (pichnutie), som mala zrazu mokrý veľký fľak.

lenk30 - capačky majú v Strojári

egy, med je alergén, ale my už máme veľké detičky, tak si môžeme dovoliť aj to, nemyslíš? Teda ja som stravu dodržiavala dosť prísne prvé 3 mesiace, ale potom som týždeň po týždni pridávala do jedálnička ďalšie nové potraviny a doteraz som neochutnala iba citrusy a sóju, ináč jem už všetko. No a samozrejme žiadny alkohol. No mala som raz obrovskú chuť na špic s vajčiakom, ale bolo to pred večerňajším dojčením, tak som musela odolať.

pôrody... ja nemôžem ani počúvať o tom, aký mal kto pôrod ☹ Mňa vždy ovládne smútok z toho, že som nerodila spontánne. Minutý týždeň mi vonku rozprávala kamoška, ako rodila a mne sa úplne rozkotúľali slzy po líci. ☹ Nieeee, zase sa mi tlačia slzy do očí, radšej prejdem na inú tému.

Dnes večer sa Paťko zakliesnil medzi tyče na postieľke - z tej opačnej strany, kde mu už nesiaha mantinel. Rúčku vystrčil von a ako sa obracal, nevedel si ju vybrať a veľmi sa rozplakal. Ja som práve telefonovala, hodila som telefón a pribehla k nemu, tam už bol manžel a pomaly mu ruku vytiahol.
Stále sa vykrúca a zistil, že odtiaľ má lepší výhľad, minule bol taký rozkošný, ja som spala a on sa na mňa pozeral, otvorila som oči a on pásol koníky, oči nalepené na mne, bol ticho a keď som sa naňho pozrela, tak nahodil ten jeho krásny úsmev. Bolo to nádherné 🙂

lubi22
14. okt 2009

Denka to Ti hovorim, ze mozno to nie je reakcia na banan ako taky, ale skor nejake chemicke konzervacne latky alebo ja neviem co. Ja tiez banany jem a kojim a nikdy nic, takze asi prefiltrujem. Ale priamo sa Filipko vyhadzal z obyc. bananu.

lenk30
14. okt 2009

baby myslíte, že mám miešať oscilococum s paralenom? by som si šupla paralen na noc............či nie?

egyptanka
14. okt 2009

baby z dnesneho obedu mi ostala este pre Natalku zemiakova kasa, je tam ale aj MM ... myslite ze jej to mozem ohriat na zajtra? alebo radsej urobit cerstve?

potulka
14. okt 2009

lubi, ano, suhlasim. za lekarov by mali ist iba ti ludia, ktori sa na to citia. nielen intelektom ale aj empatiou, ochotou, zodpovednostou atd. vystudovanie mediciny este nerobi z doktora doktora.

egy, podla nasej pediatricky by sa med nemal. to iste s orieskami. ale je pravda, ze mi to hovorila, ked mal matej jeden mesiac. predsalen odvtedy je uz odolnejsi. ja som si med este nedala, ale vlasske orechy, lieskovce a pinonky som uz mala.

denka, ked nieco zjes, tanicke sa to cez mlieko dostane uz v ovela nizsej koncentracii, ako ked prislusnu vec zje ona sama. takze aj preto sa nemusela najprv objavit ziadna reakcia. nedavno o tom pisali v Dietati.

lubi22
14. okt 2009

Lenka mozes miesat. Oscilo je homeopaikum, mozes si dat aj paralen.

matja
14. okt 2009

lenka, prajem skoré uzdravenie a nech to nechytí maličký. Podľa mňa môžeš aj paralen...

denka, myslím si, že je to preto, lebo to Tánička nezjedla banán priamo a keď prešiel do mlieka, tak to už pre ňu nemuselo byť také silné.

lenk30
14. okt 2009

egy nezamrazené MM vydrží len pár hodín, ak si dobre pamätám......asi by som radšej čerstvé

tak ja idem paralen a zaľahnúť. aj keď neviem do kedy, lebo tak okol 22 ma začne zháňať. Prosím prosím, držte palec, aby odo mňa neochorel.

Dnes boli pozrieť u nás kupci na byt a že berú. tak rýchlo sme to nečakali. neviem si predstaviť vianoce v provizoriu..............ach jaj. to bude kruté ☹

denkolc
14. okt 2009

Potulka a to je práve to....že aká je tá koncentrácia....a ako moje telo filtruje potravu a alergény....a potom je tu aj Tánička, ktorá je už veliká....Takže výsledok - jem šecko a hotovo...ale ona nebude jesť šecko....aspoň zatiaľ nie...(žiaden stres, ani výčitky...)
Dnes dostala kukuričnú chrumku a zahodila to na zem...nič jej to nehovorí....hahaha.....

matja
14. okt 2009

egy, ja som dávala MM v strave aj na druhý deň. MM vydrží v chladničke 24 hodín, niekde sa uvádza dokonca 48 hodín.

elenam
14. okt 2009

Môžu naše detičky tie kukuričné chrumky - tie dlhé nesolené? Niekedy by mi bodlo, aby sa zabavila. Keď jej dám tie piškóty, tak namrví a niekedy sa začne dusiť, lebo to hneď zje a nestihne sa jej to rozpustit

matja
14. okt 2009

ale zemiaky s MM som robila nové, sama nemám rada zemiakovú kašu na druhý deň 🙂 Ale iné jedlá, do ktorých som pridala MM, som bez problémov odložila aj na druhý deň, ak ostalo.

lubi22
14. okt 2009

Elena ja Filipkovi tie chrumky davam. Su kukuricne, bezlepkove, nesolene, nevidim dovod, preco by sa nemohli.

Lenka vyliec sa 😉 Tak sa dohodnite, ze byt uvolnite neskor, ked tam chces byt na Vianoce - ak sa da.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre