Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
17. okt 2009

bre ranko, to bola noc. absolutne som spat nemohla, zato obaja chlapi spali ako zabiti a este aj spia. drahy z toho nevidi nic zle, ale ja uplnu katastrofu stale. ale divne je, ze neviem ani z coho, ved tomasko je upne bezproblemovy. len ma desi fakt, ze bude strasne malicky ked sa mu narodi surodenec. ako hlavne to, ze bude ledva sam chodit. ved este nebude spat ani v inek posteli ako svojej sucasnej a kocik este bude potrebovat, tak to vidim na surodenecky a nie iba na ten pridavny sedacik, lebo predpokladam, ze tomasko bude este fakt krpec. a to este budem urcite plienkovat.

ale je super, ze vas tu mam
ja cakam podla mojich pocitov urcite babu xixi.

a do junoviek 2010 pravdepodobne nezavitam xixi, pockam na temu "marcove babatka 2010 cakaju suredenca" xixi

nsoci
17. okt 2009

Bre ranko...

vcera sme neboli doma, rano krpec zaspal tak aj my s nim, tak sme potom leteli jak blazni (muz ma viezol pred pracou k mame), potom som sa zabavala u zubarky, takze zaverom - tri kazy na dvoch zuboch, rastu mi dve osmicky, z toho jedna priamo do toho kazoveho zuba...au au... ale aj bez toho robi sarapatu - teplotu, zapalena mandla + chyteny nerv do uchy... tak mam antibiotika.... ☹

poobede som sa tulala v auparku dve hodky, bez maleho, ale kupila som mu rukavicky a tielka-bodynka (konecne som zohnala), potom som bola u kamosky kolaudovat byt....no dnes mam doma co robit ked som takto flakala...

iron dik, tak ju idem zaplatit. sa tesim jak male decko z tej kocky, dak drozdik... a dik aj s monou za tip na tu oteruvzdornu.... asui do nej pojdeme teda...

Egy super link dak. Kam na tie linky chodis?

No.... aj tie farby povedai vela o cloveku, ale aj styl, vyber oblecenia, konzistentnost stylu, ochota skusat nove, materialy... Vladka takto na dialku to neviem... a aj na blizko az po acse. Vsak ja netvrdim, ze som psychologicka abo co, ale bavi ma pozorovat ludi, co amju na sebe a skladat si to dokopy s ich povahou....

Iron na zubky zabera aj Viburcol.
Tuto kocku si myslela v Tescu? Ale at neni drevena, ci?
http://www.zlacnene.sk/letak/hladaj/hracky/p/7/

Denka vsak do Bielu chodi vlacik.... 😉 nem problem...

nsoci
17. okt 2009

Tanicka jaka fesanda v modrej 😎
Matko dostal dreveneho hupacieho konika a uz sa s nasou pomocou dva mesiace hupa.

nsoci
17. okt 2009

Aj my sme boli dva dni doma. A to je uz co povedat. 😀

Jezinku Kuci, teraz som sa docitala, nemaj boja

Aj mne Matko skuma prso, chyti bradavku medzi prsty a tahaaaaa...auuuuuuuuuu

iron
17. okt 2009

bre ranko, my ideme o chvilku plavat a potom neviem co. Asi budeme spat.

Nsoci myslela som tuto kocku
http://www.zlacnene.sk/letak/tesco-2385/p/10/

kucina1
17. okt 2009

jeeej tak to je fakt ta kocka zo stretka, pojdeme aj mi dnes na okuk do tesca a nieco sa snad tomaskovi ujde, a uz sa radujeme cela nasa trojclenna rodinka 😀

matja
17. okt 2009

potulka, ja by som zase bola rada, keby Paťko niekedy počas dňa na prsníku zaspal. Už je dosť ťažký na mňa a uspávam ho iba na rukách. Sám zaspí jedine večer, v noci a v kočíku. Takže by mi bolo pohodlnejšie ľahnúť si ako s ním pochodovať po byte. Lenže čo je horšie, jemu samému sa aj to uspávanie na rukách prestáva páčiť. Nemá sa ako povrtieť, nemá svoj priestor a je nervózny, včera sa mi to dokonca dva razy nepodarilo, šli sme radšej von, nech zaspí v kočíku. Keď som dnes v noci rozmýšľala, ako ho budem uspávať, tiež mi napadlo, či neskúsim manducu, ako písala aj egy. Prečo to tie deti nevedia pochopiť, že keď sú unavené, stačí zavrieť oči a spať??? Niekedy to je o dušu. Pol hodinu pochodujem a uspávam malého a on spí 20 minút.

kuci, založ si tému tehuliek marcoviek a my ťa tam budeme chodiť povzbudzovať 🙂 A možno sa potom aj ostatným rýchlejšie zadarí a budú ti robiť spoločnosť 🙂 Naozaj sa toho neboj, si výborná žena, matka, gazdiná, máš dobrého muža a dobré dieťa, uvidíš, že to zvládneš na výbornú.

hehe, za prso a bradavku ma ťahá aj ten môj malý zázrak. Lenže on keď schmatne, tak riadne, presne ako u nsoci, auuuuuu

kucina1
17. okt 2009

matja ved netreba zakladat este temu, ved si tu vystacime so vsetkym uplne, az potom casom ked bude tehulka daka dalsia
aj mna tomasko takto schmatne, ze az

iron
17. okt 2009

baby a pockajte na zuby....to je vam len sila...No ideme sa utopit....

matja
17. okt 2009

ozaj, výborný nápad s tým, že jeden deň v týždni bez koníka. Neurčíme si tu všetky baby rovnaký deň? 😀 😀 Aby sme potom nemuseli veľa dočítavať 😀 😀
No ale ja som si dala iný záväzok. Pred Paťkom nebudem zapínať počítač. Som toho názoru, že rodičia by mali ísť príkladom - keď nechcem, aby dieťa strávilo dni pred telkou, nebudem ju zapínať. Keď nechcem, aby dieťa vysedávalo neskôr celý čas pred počítačom, nebudem mu to ukazovať ani ja. Telku počas dňa nepozeráme, manžel zapína, až keď malý zaspí, no a počítač, ten beží skoro stále. A malý si ho začína uvedomovať. Takže odteraz bude vypnutý a zapnem iba vtedy, keď bude spať alebo sa s ním bude hrať manžel.

mona1111
17. okt 2009

kuci ako som sa docitala co si pisala vcera a co dnes tak cez noc si sa s tym asi vyrovnala a zmierila, zo srdca ti gratulujem, uvidis ty to zvladnes lavou zadnou......

matja
17. okt 2009

uspávanie na rukách zase nezabralo. Skúsila som ho teda uspať na prsníku, keď zaspal, som sa odpojila, zavrela kohútik a vstala, v tom okamihu bol hore. Takže spal 5 minút. Dala som ho teda do Manducy a po 50-minútovej prechádzke po byte si môžem povedať trikrát HURÁ! Paťko zaspal. Viete si predstaviť tú zabavu prechádzať sa 50 minút len tak bezcieľne po byte?

nsoci
17. okt 2009

Jej Iron tak to je ta ista... No nic uz som kupila hentu, vsak aspon este posluzi. 🙂

taella
17. okt 2009

ufff , francúzske zemiaky v rúre , byt vygruntovaný , prádlo vyvešané a deti zdriemú . Som toho postihala , ale som šikovná 😀

vlalu6it
17. okt 2009

ahoj,,,

tak my sme mali vcera fasa,dnik,kratko sme cestovali do bozzen,,,,a tam kukali trhy hellovin,,,vecr postepovce,,,
dostala som od malej a manzela krasne ruzicky,,preto tak skoro rano zdrhli,,juj,,ako vonaju,,,

kuci,,gratulujem moja,,,ja by som ceela otehotniet v marci,,,juj

denka---moje,,ok,,pridam sa,,ale z tn,,to by som bola leniva 😉 tanicke modra sekne,,zlata je,,ale super mne sa paci aj v ruzovej,, 😉

a co sa tyka pasojky,,,hmmm,,vsak ten maly zbojnik vobec nie je krpec ako opisujes,,on uz taaak narastol,,a na krasnom ostrove je,,,velmi pekna decka,,,my mame risu zvierat,, 😀

ja nemam kde veśat pradlo,,2vesiaky konpletnme plne,,,a niet miesta,,manztel zavelil,,oprat vsetko co ide na sr,,mam zabavku

lenk30
17. okt 2009

ahojte. tak pár dní tu nezavítam a tu takéto novinky
KUCINA, gratulujem a teším s tebou. viem si predstaviť aké pocity zažívaš. Ja som mala takúto neprespatú noc minulý týždeň, ale bez testu. Tiež by sa mi to zdalo kôli malému skoro, no keby naozaj, tak určite sa to dá všetko zvládnuť. Tak kočka teš sa, aby si navnadila aj ostatné, potom po tvojich tehotenských príspevkoch sa to tu možno rozbehne a zvýšime populáciu a 🙂
a keď bude mať Tomáško 3-4 rôčky bude veľmi rád, že má doma kamoša a bude mať komu brať hračky a za kým behať

My ešte stále chorííííí. Filipko máva ráno 39, cez deŇ 38 A V noci 39,5-40. takže už druhú noc zábaly, sprchy, plač. chúdatko mi tak jačalo až mu popraskali cievky na tváričke. Včera sme boli aj na krvičku z pršteka, takže zápal nemá žiadny, len hnusnú virozu, ktorú musíme pretrpieť. Najhoršie je, že do neho nemôžem dostať okrem MM žiadne tekutiny. v noci na silu striekačkou čajík do úst. no sila. Inak ho musíme týrať. chúdatenko malé. teraz zaspinkalo, tak len nám držte palce nech to rýchlo prejde.
Ani papať nechce, vitamíny, ovocie - všetko čo vidím mu skúsim popučiť. ale nič. ešte že mám aspoň tie cicuchy, inak by som do neho nedosala nič.

Toto už je riadny vek na maróda, čipok keď zatlačí mi hned vyletí na koniec izby, takže vtlačím, tržím ho s holou ritkou na rukách a držím polky spolu. čaj vypľuvne, o sirupe ani nehovorím. pusinu zovrie tak pevne...........a o teplomeri v ritke ani nehovorím. a keď ho doktorka počúvala skoro jej roztrhol zlatú retiazku. malý tiger

iron
17. okt 2009

dnes bola so mnou plavat jedna mamicky...babo ma 8 mesiacov a 5,7 kil...takze nestresujte sa. Narodila sa dva mesiace skor, aj psychomotoricky vyvoj ma omeskany...Ale strasne zlate babo.
To len aby ste vedeli ze je vsetko ok...

nsoci neobjednala si to od tej vedejovej, lebo mi pisala, ci ju nechcem, lebo nejaka mamicka sa neozvala...

iron
17. okt 2009

lenk...drzim palce nech to cim skor prejde

No ja si varim obed, ryzu a peciem kuracie prsia so salviou. Malinka spinka a je tu strasna nuda ked tu nemam psika. Take divne to je, ze tu nelieta...hm. 😢

lenk30
17. okt 2009

iron, ďakujem ☹

od kedy je tá akcia v tescu? tá kocka je super. niečo podobné má filipko, ale z plastu od Lotusu a to je jediná hračka, čo pri nej vydrží sedieť. pošlem mužíka, nech to ide omrknúť

iron, tiež nevieš oddychovať? a kde máš hafika, nepostrehla som. ja chorá a malý keď zaľahne, tak ja nemôžem spať a ani ležať nevydržím. len tak, že teraz, keď má teplotku, tak ho skláti na mne a tek ležíme v obyvke.

a kedysi koľko som sa tu navyvaľovala v tomto našom bytííííííííku. už mi je smutno. muž doniesol prvé krabice na balenie, tak len keď sa z Filipkom z toho dostaneme, tak už balíme švestky. bééééééééé

iron
17. okt 2009

lenk..ta akcia je od 14.10...toz bez rychlo kupit aby sa neminuli, lebo tu ich bolo uz pobiedne.
Manzel zobral havucha na vylet k svokre, isli menit gumy na aute. Takze mame frei....
Ja viem oddychovat, ale mala bola v noci hore len raz, takze som celkom vyspata. No nieze by osm tu nemala co robit, vyzera to tu ako po vybuchu bomby, aj zehlit by sa patrilo aj prat....ale prdim nato. Robota neutecie.

egyptanka
17. okt 2009

Bry den ... zjedli sme cca 100g brokolice so zemiakom 🙂

egyptanka
17. okt 2009

nsoci, ktory link myslis?

egyptanka
17. okt 2009

mysme kupili tie kocky sobjavmi a ked ich postavim na seba tak mala sa zabava, ze ich noze zhodit
http://www.zlacnene.sk/letak/hladaj/hracky/p/6/

a ten hrniec a kluce kupili moji rodicia na vianoce 🙂

pasoa
17. okt 2009

ahojki, ja len kratuško krátko, bo idem odsávať a potom sa chystať na výlet - svokrovci oslavujú 50-tku na chate, tak ideme poobede a na noc tam.

Iron - máme kocku, vďaka tebe! Bola som v Tescu dnes (okrem iného) a ledva som ju našla, taká bola zašitá, ale našťastie som na ňu naďabila a tak má matúško pod stromček.
Muž sa čudoval, že to mu nedáme hneď? Vravím, čo by s ňou ešte teraz robil?
By si akurát o ňu obúchal hlavičku a celú ju oslintal 😀

a prišiel mi balík z Hami so vzorkami, že príkrm od 5. mes, Zemiak, mrkva a hovädzie a v zložení že paradajkový pretlak. tak ďyki 😠
A mliečko s Optivitalom, dvojka.
Nechcete niektorá? Darujem.

matja
17. okt 2009

egy, no vidíš, ono sa to bude pomalinky zvyšovať. Nemôžeme chcieť od našich detičiek, aby hneď od začiatku zjedli plnú dávku, veď to je pre ne úplne niečo nové - nové chute, nový spôsob jedenia, nová záťaž na ich malé bruško. Môj malý si napríklad musel zvyknúť aj na to, že z lyžičky to nejde plynule ako z prsníka, že musí počkať, kým jedlo naberiem a nebodaj aj pofúkam, kým vychladne, ak je teplejšie. Sú tu v našej téme síce aj veľkí papkoši, ale nemôžeme sa porovnávať s nimi. Pozri sa napríklad na Matejka Potulku alebo na môjho Patrika, tým to tiež ide pomalšie. Patrik je príkrmy už 2 mesiace a jeho dávka na obed je cca 125 g.
Mimochodom, dnes skúšame prvýkrát cestovinky 🙂

lenk30, nerob si starosti, že ti Filipko nič iné nedá do pusy. Len ho oveľa častejšie prikladaj cez deň aj v noci, nech má dostatok príjmu tekutín - teda tvojho mliečka. Veď to je teraz preňho aj tak lepšie ako čajík, MM obsahuje veľa cenných látok a živín, ktoré pomáhajú pri chorobe. Prajem Filipčekovi skoré uzdravenie.
A to vy sa idete už aj sťahovať? teda, vy ste nabrali inú rýchlosť 😉

matja
17. okt 2009

egy, tie kocky od fisher price máme aj my 🙂

pasoa, že "ďyki" 😀 😀

egyptanka
17. okt 2009

pasojka, aj ja odsavam ... 🙂

egyptanka
17. okt 2009

mne dosla nejaka frutaputra ... ci co? a kralik so zeleninou a tiez optivital 2.

potulka
17. okt 2009

ahojte
egy, dakujem za linky, hned sa na ne idem mrknut.
inak, uz som prisla na jednu metodu uspavania bez prsa: zapojit ocinka. 😀 z obedu zjedol matej asi polovicu (cize okolo 50 g... 🙄), aj to na dvakrat, medzitym dostal trocha mlieka. potom si ho muz zobral, ze sa idu hrat. prilozila som im tam aj zvysok obedom no a po nejakej polhodinke sa muz vratil vysmiaty s takmer prazdnou miskou, dieta spiace... podla mna matejko uvazuje takto: mama = prso. 😉

matja, ja by som ho to rada odnaucila, lebo onedlho chcem prejst na krmenie z flase a potom na UM a mam silny dojem, ze na flaske sa tak dobre nezaspava. 😔

pasoa, vcera som zobrala v dmke utokom rozne prikrmy a tiez som sa dobre namichla. kde nie je paradajkovy pretlak, tam je ZELER, pripadne CITRONOVA stava a dokonca som v jednom inak sympatickom prikrme nasla aj BIELE KORENIE. na kyho frasa?! 😠

baskaj
17. okt 2009

dnes som mu dala teda slivku, ale nechcel, ani surovú, ani varenú. bola mu moc kyslá. vyplúval, drhol sa. a čo si myslíte, na vykakanie je lepšie surové jabĺčko alebo surová mkva??? raďte!

kočky, mne sa včera malý po týždni načil sať z fľašky. dovtedy ju len hrýzol. potom sa s ňou hral pri papaní tak, že ju hrýzol a začal aj ťahať vpredklone, ale tieklo, až keď som mu ju naklonila hore.

egy - 100g je super veľa. môj je už cca mesiac a nie vždy toľko zje.

kuci - naši známi čo nemôžu mať deti si adoptovali malé dievčatko. teraz už môže mať cca 1,5 roka. a ponúkli im na jar aj novorodeňa chlapčeka, tak si zobrali aj toho, lebo také novorodeňa sa im už nikdy nemusí podariť mať. ten má teraz cca 5 mes. kočík kúpili tento: http://www.kocikovo.sk/product/bumbleride-indie... podľa mňa je super. aj ja by som si ho kúpila, keby nám bolo treba pre dve deti. plienkuje oboch, kupuje sunáre, ale najväčšia sila je, že to dievčatko ešte nechodí samo. buď kolenačkuje alebo chodí za jednu ruku. ale sú krásna šťastná rodinka.

dnes som sama, muž dojde až večer. možno pôjdeme so segrou, švagrom a bratarancami&spol. večer si sadnúť. dedo by deti postrážil. uvidíme. no, idem chytro jesť, bo keď sa malý zobudí, už sa nenajem. vepřo, knedlo, zelí - mňam! 🙂 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre