Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

clea333
19. okt 2009

Ahojte,cez vikend som tu nebola, mali sme celkom pohodovy, aj navstevy a tak. Inac neviem, co sa robi malemu, ale zacal sa budit v noci. To predtym nerobil, mozno mu pojdu zuby alebo co. Dam ho normalne o 20tej spat a zobudi sa okolo 22.30 a mrnci, jest nechce, pocikany nie je, ale ked si ho dam na ruky, je klud a spi dalje, akonahle ho dam do postielky, tak rev. Nakoniec skonci u nas v posteli. Tato noc bola hrozna, skoro vobec som nespala, drobec zaspal teraz, tak mu varim obedik 🙂 Nemozeme papat mrkvu, lebo z nej mu horeli licka a tiez kalerab, takze bastime zemiaky, brokolicu, cuketu a zajtra idem skusit tekvicu.

Kucina, velmi velmi blahozelam k dalsiemu tehulkovaniu.Tesim sa aj za teba, si skvela mamina a deticky to budu mat super taky maly vekovy rozdiel. Mne meskala mrcha 2 tyzdne, aj som robila test, ale nakoniec prisla.

Maly je hore...

lenka138
19. okt 2009

ahojte 🙂

kucina1
19. okt 2009

leni ahoj 🙂
ja idem robit riad a umyt sporak xixi, tomasko si hopsa v hopsadielku tak to idem vyuzit, tak zatial

iron
19. okt 2009

ahojte...mne je dnes trosku lepsie,...tak idem rychlo poriesit obed pre malu.

bosorka33
19. okt 2009

ahojte mamicky chcem sa opytat ma niekto taku skusenost ze bol v noci od dietata prec? ja idem prvi krat lebo ideme na svadbu ale svokra bude s malou a mam to tak 5 minut autom od svadby takze ked sa mala zobudi tak ficim k nej ale mam trosku obavy pretoze mala ked sa zobudi a skusala som jej dat flasku tak ju odmieta je zvyknuta na prsnik mate s tym niake skusenosti poradte prosimm dakujem pekny den

lenka138
19. okt 2009

kucina ty šetri svojou energiou, ešte ju budeš potrebovať ked sa budeš guľkať popri Tomáškovi o pár mesiacov 😉

mne sa malý strašne zapiera na nohy, normálne by už stál, asi by som ho nemala veľmi nechávať, ked sa o mna zapiera, že? Ved ešte ani nelozí a on by už chodil 😀

lenka138
19. okt 2009

bosorka, tak ked to máš tak blízko, tak si myslím, že by si sa tým nemusela nejako stresovať. Svokra ti zavolá, ty sadneš do auta a je to, tak si malá možno trochu pomrnká.
Iné by bolo keby si to mala hodinu cesty 😵

iron
19. okt 2009

bosorka nemaj strach. Ale ja by som urcite nechala nejake mliecko vo flasi. Moja mame ma presvedciaci talent, ze pri nej chce flasku...mozno aj pri tvojej bude chciet.

A ja som nevidela Tanickin barak ...uz neni su fotocky..

mona1111
19. okt 2009

ahojte
bosorka my sme uz boli na svadbe dva krat, raz bol maly s mojou mamou a druhykrat so sestrou... ked sa zobudil tak mi mama zavolala a do takych patnast minut sme boli pri nom ty to mas blizsie. Mama ho len musela nejako zabavit pokym sme neprisli.... a to iste bolo aj ked sme boli na druhej svadbe, sestra prezvonila sadli sme do auta a ked sa maly napapal tak ho uz ulozila sestra a my sme sa vratili na svadbu....

Bolo to v pohode ale myslou som bola aj tak pri mojom drobcovi.....

bosorka33
19. okt 2009

dakujem baby ste zlateno viete prvy krat od nej tak to je pre mna dost tazke ale zvladneme to dakujem

matja
19. okt 2009

bosorka neboj sa, však 5 minút bez teba malý vydrží, ak sa zobudí a ty hneď dorazíš.

Ale viem si predstaviť, čo pociťuješ. Ja rozmýšľam, čo ideme robiť na Silvestra, uvažujem, či ísť na zábavu, ale akosi si to neviem predstaviť. Domov by to bolo rýchlou chôdzou 5 minút, to je v pohode. Skôr ide u mňa o to, že či by som sa vedela zabávať, mysľou by som bola stále pri malom, čo robí, či spí, pozerala by som stále na mobil, či mi svokra nezavolá. Ale raz sa budem musieť od neho odtrhnúť, no nie? 😀

pasoa
19. okt 2009

Bosorka, môj aktuálny zážitok takého typu je zo soboty. Svokrovci mali 50-tku, boli sme na veľkej chate, na poschodí sme mali izbu.
Bol tam hrozný hluk, chúďa matúško.
Na 3x zaspával, keď konečne zaspal o polnoci, tak som s babyfonom zišla dolu a asi pol hodnu až hodinu som tam sedela s uchom na vysielačke až som to nevydržala a šla som hore. 😖
Ale keby bol pri ňom niekto živý (nie vysielačka), koho pozná v prípade prebudenia, tak by som bola asi kľudnejšia.

No veľmi som sa bála, že sa zobudí, v cudzom prostredí a nikde nikto, no to by som mu už nechcela spôsobiť, vtedy po narkóze v nemocnici stačilo.

Včera akosi zle zaspával, asi ešte dojmy z tej oslavy, no zato dnes ráno som ho musela o 9:00 budiť, lebo neviem, do kedy by spal 🙂
A ešte vojtovka, tak sme raňajkovali o 9:30 😀

potulka
19. okt 2009

dobre ranko
matejko spal celu tuto noc s nami... kym sme ili spat, bol 2x hore, potom ho muz zoparkrat uhojdal, ale vzdy po polozeni do postielky boli ocka otvorene. tak ostal u nas, o pol druhej som ho kojila a potom nastastie az pred siedmou. vtedy som zistila, ze mam mokru postel - ale pyzamko mal suche. 😕 jedine vysvetlenie - pocikal sa, kym som ho potme prebalovala. 😅
teraz si dal namiesto obligatnej polhodinky iba 15 minut. ale ocividne by si este schrupol, keby velmi chcel. co sa to deje s tymi nasimi detvakmi?! esteze su take rozkosne, clovek im vsetko odpusti. 😉

nsoci, ja tiez nie som zena. 😀 plati skoro vsetko to, co si napisala o sebe, plus este ze sa takmer nemalujem (niezeby sa mi nepacilo, ked pekne vyzeram, ale som leniva...) a prvu kabelku som si kupila, ked som sla na pohovor do druhej roboty. to som mala prepytujem 27 rokov. 😀

denkolc
19. okt 2009

Ahojte dievky....fotky už zmazali, ale aj tak nie sú až také podstatné, len som chcela pochváliť môjho muža pred vami, že aký je šikovný....že dokázal sám postaviť niečo také (teda s pomocou robotníkov, že áno) 😀 ...proste pracovitý je.... 😉

Nsoci, Teba by som si v nejakej prepychovej vile s koženými gaučmi a mramorovými stolmi ani nevedela predstaviť.. 😀 Ty naturalistka a romantička.....🙂
Ja tiež nemusím snobské veci, ale ako som už predtým spomenula, "jsem pouze komerčáčka"....no, každý sme nejaký a myslím, že bohatší sú častokrát nešťastnejší ako tí chudobnejší...(mám známu, ktorá má dieťa s Jakabovičom, takže chuuuďatko) 😉 ....

Bosorka, my sme tiež boli na svadbe, malej aj fľaška bola dobrá a potom som sa za ňou náhlila...ale omnoho pokojnejšia bola bezo mňa... 😒

Iron, som rada, že Ti je lepšie...

Pasojka, Ty tak sleduješ čas? 😲

pasoa
19. okt 2009

nšoči, potulka, môžem k vám do klubu? ja sa najlepšie cítim v šuštiakoch a vyťahanom svetri na chate v lese, kde nie je splachovací záchod a tečúca voda 🙂
Na takú sa chystáme v sobotu, aj počko by malo vyjsť, tak dúfam, že vyjde.
Nšoči, tá foto toho domčeka, čo si poslala, je krásna. Ten domček je krásny.
Raz taký budem mať 🙂

Potulka, čo sa týka toho líčenia, tak ja som bola namaľovaná presne 2x, odkedy som porodila. Raz do divadla, odkiaľ som v polke ušla, lebo matúško bol v nemocke a muž pri ňom a už bolo moc hodín a som sa bála, že sestrička bude pindať
a druhý raz prevčerom na tej oslave

denka, ako sledujem čas? nechápem 🙄

denkolc
19. okt 2009

.....Pasoi, tak som to myslela, že máš odsledované, že kedy budíš Matúška, o koľkej sa papá, cvičí....normálne máte naplánovaný režim...A my máme presný opak....total prevrat, všetko sa robí akosik neplánovane....ja na ten režim asi nikdy neprídem.... ☹

pasoa
19. okt 2009

jaj... no denka, to mi ostalo, odkedy som skončila s matúškom v nemocke, lebo nepriberal. tak tam som začala odsávať, kŕmiť ho každé 3 hod na minútu presne.
Začal krásne priberať, to je hlavné. ale nejakej spontánnosti v tomto by mi trochu neuškodilo, tak sa tomu učím. Už nekŕmim 6x denne, lebo s tým jeho vyspávaním raňajším mi vychádzalo posledné kŕmenie pomaly o polnoci a mala som z toho celodenný stres iba.
takto nech si buva, dokedy chce (ale nie zas do pol desiatej!!! 😕 ) a v pohode si odbudeme deň, aj keď nám na dnes vychádza desiata o pol jednej a obed o pol štvrtej 😀

nevadííííí

vidíš... zas to mám dopredu načasované... ale to sa inak nedá.. ešte tá vojtovka k tomu, musím vedieť, kedy mám byť doma, ak idem von, aby som to všetko postíhala...
no... jednou bude líp... 😉

nsoci
19. okt 2009

To zasa ja sa malujem kazdy den. Aspon troska.
A rada nakupujem. Straaaaaasne. Dokonca ani nakupovat nemusim, mne staci tarat sa po obchodoch.
Najradsej mam ale sekace.

Moje idealne oblecenie je bagandze, stare rifle, tricko, mikina... 😉 ale nie v meste....
Neznasam opatky. Citim sa tak inak divne.
Ale zasa sukne a velke vystrihy mozem.
Tak som asi taka polozena.

Denka jakze nie? Mne yb sa taky luxusny domcek pacil., By som ho hned strelila a mala vystarane do konca zivota. 😀 😀 😀

potulka
19. okt 2009

pasoa, my ideme na vikend na jednu farmu pri ceskom krumlove. aha:
http://www.farmadolezal.cz/
bude nas 10 dospelych a 5 deti (matej najmladsi). som velmi zvedava na vsetko. krumlov je vraj prekrasny, farma vyzera romanticky, su tam koniky... akurat cesta - 4 hodiny, paaanecku. budeme sa snazit vyrazit uz na obed, aby to matejko aspon ciastocne ponal ako poobednajsi spanok. cestovat na vecer sa nam neosvedcilo.

potulka
19. okt 2009

nsoci, ved ja sa tiez obcas pozenstim. zasa uplne z jaskyne nie som. 😝
moj najsikovnejsi, najuzasnejsi syn sa pred chvilou sam schovaval za vankus a vykukoval na mna (kde je matejko? - kukuuuuuk!) a v prestavkach mi daval rucickou pa-pa. 😵 zacali sme ho to ucit pred par dnami, netusila som, ze to tak rychlo pochyti. ze to bola nahoda, si nepripustam. 😉

nsoci
19. okt 2009

Potulka Ty mas vyhodu, ze yvzeras super nenamalovana. Dokonala plet, oci... no zaaaavidim.
No vidis ja Matkovi mavam uz mesiac papa a on nic. 😉

potulka
19. okt 2009

nsoci, coze?!
hadam len nehovoris o mne?
😕 😀

nsoci
19. okt 2009

Nie... o starej mame. 😀
http://picasaweb.google.sk/nsoci25/StretkoMedic...

Aj vasi krpati ked zaspavaju sibrinkuju rucickou a musia nieco drzat, magat, skrabkat, stipat? 😀

taella
19. okt 2009

písala som do Hami , čo mi poslali vzorku Frutapury po záruke a sa mi ospravedlnili a že posielajú nové balenie 🙂

čo sa týka maľovania , tak od pôrodu som mala max. špirálu aj to iba zopárkrát. Som rada , že sa ráno osprchujem a umyjem vlasy. 😀

lenka138
19. okt 2009

nsoci nášmu sa nohy a ruky nezastavia celý deň a s tými rukami robí také srandovné pohyby, stále nimi tak krúži, či sedí, či leží, či ho nosím na rukám, aspoň, že v spánku si odýchne 😀

lenka138
19. okt 2009

ja make-up a špirálu hodím takmer každý den a sem-tam sa pritrafí aj tien 😅

u nás tak krásne vykuklo slniečko, už sa teším na poobedňajšiu prechádzku

taella
19. okt 2009

aj u nás svieti krásne slniečko , ale fúka hnusný chladný vietor. 😠 😖 som bola vyvešať prádlo a som dobre premrzla a to teplomer ukazuje 12 stupňov 😖

nsoci
19. okt 2009

Jeeej aj u nas slniecko... ale ze 8 stupnov?

potulka
19. okt 2009

ehm... tak dakujem. neviem prijimat komplimenty. 😉

a mne preco neprisli vzorky z hami? idu podla abecedy? M je uprostred...

chcela som sa spytat, ci aj vasim detom po zavedeni prikrmov zacala smrdiet cikanica...? 😅 hlavne v noci, ked je v plienke dlhsie, je to celkom slusny smradok. a zvlast po vajicku.

kucina1
19. okt 2009

baby a kto to tu pisal o tom naroku na materske, ze musi byt uz dobrovolne nemocenske poistenie minimalne rok aby bol narok? ja som pri tomasovi sa dala nemocencky dobrovolne poistit do 8 tehotenskeho tyzdna. nemam to teraz cas hladat, viete mi poradit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre