Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
7. nov 2009

Och jo to dieta sa taaaak krasne hra, ze mi je aj luto ist ho kupat, dojcit a uspavat ...

egyptanka
7. nov 2009

no manzel uz kupe ... resp. dokupal a ide sa kojit. 🙂

pasoa
7. nov 2009

čo je tu tak prázdno? kde ste všetky v tomto nečase?

egy, šak ani ja nemám výšku...

kajuska111
7. nov 2009

pasojka, ahoj, ja som tu 🙂

tiez mi toto pocko lezie na nervy, aspon ze mame velky balkon, tak ked prsi, tak supnem malu tam...inak dnesne pocko riadny zaberak...dobedu som zadrichmala s malou a spali sme dve hodky, potom som mala fofry, aby som jej nachystala obed 😖 ...no zodpovedna matka...a potom som sa vrhla do upratovania, pred chvilou som skoncila a ako odmenu som spravila pre seba aj manzela salku horucej cokolady s pomarancom, mnaaaaaaaaaam 😉

lubi22
7. nov 2009

Ahojte 🙂

Egy intelektualky? V prvom rade maminky a tam veru nezalezi na pocte titulov 😉 Nechodim sem kvoli vede 😀 Hoci starostlivost o deticky je niekedy vacsia veda ako hocico ine profesijne 😉

Co sa tyka tych pipikov - ked to ma byt zle, tak to bude a nezalezi na tom, ci dakto stahuje alebo nie. My sme na odporucanie lekarky este v porodnice Samkovi nikdy predkozku neztahovali, teraz ked sme boli na prehliadke s Filipkom na detskej urologii, dali sme kuknut aj samkovi a dala sa mu pekne stiahnut, ziaden problem. Ani raz za vyse dva roky sme mu nestahovali. No a Filipko to ma trosku zrastene, takze mame stahovat trosku, iba jemne kolko ide, ono sa to postupne uvolni. Fakt su na to odlisne nazory. A to ste riadne drastaky opisovali, to ako z hororu, teda aspon lekarka na urologii to robila jemnucko, vobec nic netahala nasilu ani nic nekrvacalo. Ale zase asi zavisi od lekara.

Kuci to lekarka mu nikdy nepozerala do plienky? Ved aj to treba skontrolovat 😅 U nas sa vzdy vyzliekame na nahacika, uplne bez plienky. 😅

kajuska111
7. nov 2009

lubi, presne si to vystihla s tym, ze starostlivost o dietatko je vacsia veda...a ja osobne mam skusenost z prace, ze niekedy moze mat clovek aj tri tituly a je to riadny vymet... 😉

pasoa
7. nov 2009

lubi, tak tak.

my na poradni tiež vždy s plienkou, iba keď ide na váhu, tak holučký, ale pipíka mu dr. neobzerá,
tak v dec. ale máme ďalšiu poradňu, tak ho na ňu vytasím, že čii je ok 😀

matúškovi sťahujeme jemnulinko, koľko ide no a ono to ale moc nejde a ja nechcem nasilu ťahať...

matja
7. nov 2009

my tiež sťahujeme iba jemne raz za týždeň a koľko ide. Dr. Paťka prehmatáva bez plienky okolo bruška a podbruška, ale na pipíka mu nesiaha. Iba raz, keď som ju o to požiadala, nech mi to ukáže, ako to mám robiť 😀 😀

zuzic, neboj sa zbytočne dopredu a hlavne nečítaj katastrofické scenáre. Nakoniec Kamilkovi možno nič robiť nebudú...

my chodíme von až poobede okolo 14.30 a do tej 16.30 až 17.00 sme doma. Zatiaľ to robím tak, aby mal Paťko tretí spánok vonku. Ale neviem, čo budem robiť, keď bude mrznúť...

iron
7. nov 2009

matja..nic, das na kocik lyziny a frcis...
my zase mame teplotku, ale uz je to lepsie....uz spinka, stale je otapena...
A vazime sa holucky, bez plienky, cakam kedy sestricku ocika... 😀

iron
7. nov 2009

Ja chodim von dva krat, po prvom a po druhom spanku...aj ked je tma...to ju ale velmi nebavi, tak to len hodin kolecko okolo baraku...no ja musim chodit aj kvoli havinovi...
Teraz uz druhy den trci chudiatko male doma, ja chodim von normalne, sak by som scvokla.

egyptanka
7. nov 2009

lubi, pekne si to napisala ... kazdy sa rozumie niecomu, mna nikdy neoslovili matika, fyzika a chemia. Ale na humanne vedy som bola macher ... joooj dejiny, zemepis a literatura to bolo moje. Tam som sa vysantila. Len mi je luto, ze kopec veci som uz pozabudala, musim oprasit vedomosti.

Ta moja mrska nechce spat ... a to som ju vzdy ududlala. V case ked uz som ju mala ukladat tak chytila taky vybuch smiechu, ze sa total prebrala. Normalne sa mi pri cecku zacala asi 15 minut vkuse rehotat. Nechapacka 😀

matja
7. nov 2009

iron, ja lyže ee 😀

egy, ja som zase "...pisy" (dejepis, zemepis, prírodopis) a fyziku nemusela 😝 Zato jazyky, matika, štatistika, účto, ekonomika - to áno.

egyptanka
7. nov 2009

No manzel sa podujal na ulohu uspavaca ...

egyptanka
7. nov 2009

matja, ekonomika este v pohode a este tovaroznalectvo som mohla.

iron
7. nov 2009

to su co za divne predmety.....
moja uz spinka, uvidime dokedy a ja idem kukat s manzelom truhlu mrtveho muza

egyptanka
7. nov 2009

iron, idem aj ja kukat ... joooj kapitan Jack Sparow ... jedna z mojich platonickych lasok 😅

mgk111
7. nov 2009

egy - ja som piekla tiez asi len raz aj to len babovku 🙂 nechapem ako tu niektore vsetko stihaju, ja akurat prach, povysavat, umyt dlazky raz za cas - a raz za tyzden vecko a kupelku... takze velke upratovanie sa u nas nekona, marek nemohol moc chodit takze nehrozilo ze by pomohol viac alebo isiel s drobcom von... a na vianocne upratovanie tento rok kaslem z vysoka sa priznavam... netuzim sa stresovat - podstatne je, aby sme boli vsetci spolu a hotovo...

kajuska - a ty stihas upratovat? co robi zatial lucinka?

no a zo mna by intelektualka tiez nebavila, mna nebavi ani sa ucit, skor z praxe ziskavat vedomosti a tak sa vzdelavat - skolenia, jazykove kurzy hej ale inak nist... mam rada ked som dostavala od sefov ulohy s tym aby som ich vyriesila po svojom, naucila som sa vzdy strasne vela, nikoho nezaujima cesta ale vysledok... ale co bude po materskej neviem neviem...

lubi - dnes som kupila a dala kubkovi na noc to mliecko od hami hajaja - a ked manzelik chcel skusit, ze ci je dost teple, neslo cez nas klasicky pouzivany cumel 🙂 aky cumel davas na to mliecko? som musela vytiahnut "4"... inak ma na mliecko 2 lebo 3 moc tecie... a kolko ti filipko vypije?

kubko dnes nechcel papat olovrant - zvycajne som davala miesto toho mliecko, no dnes nie, nalozila som ho do auta, isla vyzdvihnut zakusky a domov vybalit - po prichode uz mrncal, a v pohode spapal olovrant - tak som zase mudrejsia, ze nedat mu mliecko len preto, ze nechce nic ine, ale chvilu pockat, asi nebol este hladny... a vecer vypil mliecko...

egyptanka
7. nov 2009

mgk, moja dnes nechcela tiez olovrant ... zjedla 50g kase a potom si zuzlala kusky jablcka co som jej osupala a nakrajala. A to obedovala o 11.30 a olovrant som jej davala o 16.15. A kojit som ju zacala po 18.00 ... takze skoro 7 hodin bez jedla.

egyptanka
7. nov 2009

nsoci, dava urcite svoj vecerny spanok a o polnoci nam tu bude davat dobre rano.

Blavacky ... neviete o niekom, kto by chcel podnajom?? ... Davame do podnajmu dvojgarzonku v Petrzalke pri Technopole.

kajuska111
7. nov 2009

macka, Lucka zvycajne spinka ked upratujem...alebo ak je hore, tak je s manzelom a ja upratujem a len chodim krmit...a robim im servis...ja teraz rada varim a peciem a aj upratujem, je to pre mna taka super zmena, ze mozem robit nieco ine a nemusim sa tocit len okolo malej...ale nebazirujem na poriadku, cez tyzden tu mame neporiadok, hracky vsade, kopu oblecka a tak...

egyptanka
7. nov 2009

No idem kukat film a pri tom zehlit ... papa

egyptanka
7. nov 2009

ty koky za hodinu ziadny prispevok ... vsetci kukate??? ... ja som si dala minutku pauzu pri zehleni.
Narazila som aj na malicke veci co nosievala a uz su jej male ... normalne rozmyslam ci si ich necham pre pripad potreby alebo hodim na bazar na predaj.

mgk111
7. nov 2009

egy - nechaj si ich... bud pre tvoj pripad alebo ak mas surodencov resp. svagrovcov a podobne... aspon ja to tak isto budem riesit...

no mozno vsetky len citate a neprispievate takze idem ja do hajan,.. som zvedava ci kubko da dobru noc ako vcera alebo nie... rano nebude kedy sem skocit tak vam zelam pekny den, my musime povysavat upratat trosku a hura do restiky kde sme sa aj brali 🙂 oslava darceky - sa tesimmm 🙂 papa babule

kajuska111
7. nov 2009

no ja cakam, kym tu ktosi pride....

ajka82
7. nov 2009

akooze dnes som sa nasrala...nepustili ma s malou do metra...vraj tam take male deti nemozu ist (mala som ju v manduce, takze ani kocik by im nezavadzal, ak by im o to islo)

kajuska111
7. nov 2009

ahoj macka, tak si uzi oslavu 😉

ajka82
7. nov 2009

mgk pekne si zajtra uzite oslavu 😵

kajuska111
7. nov 2009

ajka, to som tu uz kdesi na MK citala, sa nejaka mamina rozculovala, vraj ju nepustili do Metra, vraj z bezpecnostnych dovodov...akoze fakt pomahaju mamickam...nechapem, o co takym ludom ide...

ajka82
7. nov 2009

kajuska, nam ta ropucha ani nepovedala, ze by z nejakych bezpecnostnych dovodov alebo co 😠 ...len proste, ze tam s nou nesmiem... a ked deti tak praj az nad 140cm, ci take nieco splietala... sak keby nieco z toho regalu padne, tak by to najskor pristalo mne na hlave 😠
normalne akoze uz tam nebudem chodit, aj keby bez malej 😠

ajka82
7. nov 2009

no a akoze nikde som to zatial napisane nevidela, ze by nemohli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre