Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
30. aug 2009

zuro,,jej,,tak to si si uzila sr ako sa patri a konikovala nazivo 😀supis pupis
ja ked dojdem na sr,,dufam,,ze tiez nahodia babule nejake to vianocno silvestrovske stretko 😀strasne by som bola rada,,,

nsoci
30. aug 2009

Hm hm.... gazdujem s mladym od vcera vecera sama, zaspal o pol 9 a poziahol do pol siestej, o siedmej zas zalomil a furt chrni chlapcek moj.... ja umyta, nohy oholene, nechty nalakovane, namalovana, vlasy umyte a kuknuty cely jeden film na PC (The Women - sranda)... normlane rano ako zamlada... 😀

vlalu6it
30. aug 2009

nsoci.. 😀 sikulka

zuzic1
30. aug 2009

Ahojte maminy, tak my dnes slávime 5 mesiacov a musím si letieť kúpiť tehotenský test, lebo už skoro 2 týždne mršisko kde nič tu nič a ide ma trafiť 😠 😠 Som povedala drahému, že ak som tehu, tak má doživotný celibát...

tiež sme akýsi chorľaví, malý má strašné sople a kašle 😖

Idem pozreť na nové fotky..

lenk30
30. aug 2009

ahojte. filipko dospáva noc, takže som stihla dočítať 6 strán dozadu.
labutka, aj ja mám 2 priezviská a mám s tým dosť problémy. Hlavne sestrička na gynde bolaA s tým dôležitá, že nevie pod ktorým ma má hľadať. Sama si nemôžem zvyknúť na obe.Staré používam pracovne a len čo sa týka manžela a malého, tak aj druhé. 😀 A v telefone sa predstavím raz tak, raz tak.

Matja, čítala som, že Paťko teplotkoval a soplík....už je dobre? dúfam, že áno.

My sme boli včera na Garden party, čo kamoš oslavoval 1.rok - tak pekne nachystané a tak hovadsky lialo.........nič z toho. sme mu pod stanom zaspievali, zožrali tortu a pomaly sa rozutekali. no kde by tie dietky vydržali na jednom mieste......

nsoci, nostalgia? my sme tak spomínali s mužom včera večer, lebo malý začal teraz chodiť skôr spávať. /Inak aj vaši? to ako sa začalo skôr zotmievať, tak skôr chce buvať..../Tak sme si otvorili vínko, napustili vaňu, penu.........zkoro ako pred tým, kým z tej peny nezačali vyliezať spadnuté kačičky a sloníky. tak sme sa miesto ťuťu muťu strikali kačkami.

nsoci, si ma navnadila na fcb na ten test - ja že september 2010. To by bola iná panparáda. a kde spánok?

zuzic, tak veľa zdaru k testu 🙂 . ty ešte kojíš? ja som dostala menzes 10.7. ---- a od vtedy ništ.

baby, vy dávate na večer kašu? ja som skúšala, aj ked kojím, som myslela, či to nočné vystrájanie nesúvisi s hladom. ale on mi aj spráši tú kašu, aj celú noc na mne. tak ako prídeme z vonku - ak sme doma, mu dám, ak sme von, tak stíhame len sprchu a cicík.

vlalu6it
30. aug 2009

snazim sa najst nejake vhodne foto do profilu,,ale vsetko je nejak krpate,,,,asi sa musime opat fotit 😀

zuzic1
30. aug 2009

lenk kojím ale kramy som dostala normalne po 6to nedelí a boli odvtedy pravidelné a teraz nič a 2. bábo?? vuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nieeeeeeeeeeeeeeee ešte je priskoro. Dám vedieť ako dopadol ...

vlalu6it
30. aug 2009

zuzi aj ja som mala take pocity,,nedavno som dostala menu po 5mesiacoch a my hned na ostro a prvy den po menu naostro a 4den po menu naostro a tak ,,a ja som doteraz nebrala antiku a tak sme sli do nemocky po tanletku po a doki sa smial,,ze ci ceme uz 2he,,,,a ja nie piste antiku,,len ziadne tabletky,,a tak mi dal ten prstenec co som pisala stranu dozadu,,tu sa to vola ring,,a tak som sa pytala,ci to niektora z vas pozna,,,2den co som si to zalozila do posvy,,a je to zatial supi,,nic necitim,,,a pri milovani sme tiez nic necitili,,,,dufam,,ze hormonalne to bude tiez ok,,,po 3tyzdnoch si to vyberiem a tak je 1tyzden pauza,,,a potom opat...vraj hormony nejdu do tela,,tak nerobia salapatu s telom,,len priamo do maternice,,,a tak som chranena pred otehotnenim,,,

vlalu6it
30. aug 2009

zuzi,,a pokial stale dojcis,,tak je normalne ,ze menu vobec mat nemusis a uz ak aj mas,,nemusi chodit stale,,moze aj 2-3mesiace meskat,,ale pozor,,dojcenie nie je antikoncepcia,,lahko mozes hned otehotniet,,pozor na to!!!!mala by si si poradit s gynekologom o vhodnosti antiky,,ale tento prstenec by mohol byt aj u teba fajn,,vhodny,,,hormony nejdu do tela,,len priamo do maternice,,,teoreticky by to nemalo mat vplyv na babatko,,ale nechcem spekulovat,,porad sa s dokym 😉

lenk30
30. aug 2009

zuzi, tak informuj, že na ktorú stranu máme držať prsty? som fakt zvedavá, ktoré bábo bude mať prvé súrodenca.
fakt je, že si to neviem predstaviť a to meškanie ma ani neznepokojovalo, ale ked som sedela v tej kabínke a čakala.....boli to dlhé minúty. no záver bol taký, že aspoň by sa pekne hrali 😀 , ale seba si neviem predstaviť, ked som teraz nedospatá

valu, u nás sa to ako volá, vieš? a necítiš to? a to si sama vkladáš, či lekár?

pasoa
30. aug 2009

bershka, ja som ti chcela tvoj album pochváliť, prisahám, len ma potom vyviedlo z kontextu, že nemám kam dať fotly zo stretka a som zabudla.
krásne fotečky, ako lietate, aj tá na horách je krásna, aj tá v posteli, proste super 😉

vlalu, čo sa týka sedenia, súhlasím s tebou. týka sa to aj lozenia, státia, chodenia...proste všetkého - nič nesiliť, nechať dieťatko samé. Keď mu spevnejú svaly, tak začne samé, Ak sa dáva sedieť skôr, chodiť skôr (napr. do chodítka), tak sa mu len vykrivuje chrbtička, ktorá ešte nie je dosť pevná na to.
vlalu, a už nehádž comp o zem, lebo si mi tu moc moc moc chýbala. a chýba mi aj brčko.. ☹

tallea, tak už vieš, čo je s cmuk? ako sa majú?

matja, ako s Patričekom, už je lepšie? 😕

vlalu, veď kukám, že kým prečítam jednu stránku, tak na druhej už máš iné foto... musíš dať takú, kde ste tváre na celej fotke, lebo inak je to len zelená machuľka a nič nevidno 😉

vlalu, o tom ringu som už počula, vraj je to naozaj super, lebo to nejde ani cez tráviaci trakt ako tbl ani cez celý metabolizmus ako napr. náplasť...

pasoa
30. aug 2009

ale do šľaka... volá sa to Nuvaring, daj si do googla

vlalu6it
30. aug 2009

baby ano,,ten ring je uzasny,,mam ho,,zalozi sa velmi lahucko ako tanpon a vobec nic necitit,,vrelo odporucam,,a ano tak sa vola ako pasojka pisala

vlalu6it
30. aug 2009

pasojka..dakujem,,viem,,ale nemam taku fotku ☹ musim sa tak odfotit,,zblizka,,poziadam najblizsie mangelika
som rada pasojka,ze aspon niekto je zastancom toho co som pisala,,, 😉

lenka-sama si ho vkladas,,je to uplne jednoduche 😉

brcko,,no neviem,,ale pisala mi,ze jej nejde konik otvarat,,tak neviem,,skusim jej napisat,,dlho sme sa neozvali,,len naposledy som jej sms pisala,ked som slahla o zem pc,,, 😀

vlalu6it
30. aug 2009

pasojka a spravne,,,nejde to cez metabolizmus,,traviaci trakt a ani krv,,,len priamo hormony do maternice,,a ak sa ti aj pruzok posunie pri styku,,nevadi,,lebo hormony su v maternici,,,

baby ja som uz pred tehu skusila tabletky asi 3roznych a aj naplaste a pribrala som nehom 2tyzdnov 10kilo,,cela som bola vodou naliata,,mne taketo veci nerobia dobre,,a tento ring sa zda uplne super,,,vsak uvidim po mesiaci 😉

inak mam este 2balenia tych debilnych naplastou,,su uz po zaruke,,ale darovala by som,,ale zial poletia do kosa

vlalu6it
30. aug 2009

a ozaj babule ,,ani drahe to obzvlast nie je,,na mesiac ma ten pruzok vide necelych 14euracov,,, 🙂

vlalu6it
30. aug 2009

no uz je vsetko nachystane o pol jednej dojde navsteva,,tak ja padam dat sa este do kopy a tak,,,,peknu nedekicku,,k veceru sa opat ozvem,,cmuky

egyptanka
30. aug 2009

tak dnes nocna od 2,15 do 5,00 a kym som zaspala tak tipujem ze bolo okolo 5,30. Idem teraz pobalit veci a idem k mojej mamine na obed. takze zatial sa majte drahe maminky. 🙂

taella
30. aug 2009

cmuk sa majú dobre , len veľmi nestíha 😉

mne manžel práve zobral deti vonku ku svokrovcom , ja dovarím obed , najem sa a idem za nimi a potom sa budeme flákať po meste , dnes vyzerá , že bude opäť pekne . A dúfam , že aj zajtra , aby stretko pekne vyšlo . Tak sa teším 🙂 🙂 🙂

pasoa
30. aug 2009

my sme práve dotlačili pečené kura na obed a idem nejako robit nenápadný šramot, lebo matúško vyzerá, že chce prespať deň či čo... a musíme cvičiť vojta a papať a ideme na Maguru.
som z toho trošku nervös, ale no raz sa treba vykydať. a keď už mám tú novú odsávačku...

taella
30. aug 2009

aj ja som tlačila pečené kura 😉

mgk111
30. aug 2009

ahojte - dlho som tu nebola... moc som nestihala a aj net sme mali pokazeny, len sem tam na fbc... kubko rastie ako z vody, papame prikrmy aj kasicku na noc - lebo zacal z nicoho nic vstavat 3x za noc, tak som myslela ze uz mu mozno nestaci len MM...
zvykla som si vecer navarit na druhy den, takze moc nemam casu na net - alebo nieco robim, zehlim a podobne a potom mam pre kubka skoro cely den aby som sa mu mohla venovat... uz to nie je leziace babo, ktore staci nakrmit, prebalit a ponosit na rukach 🙂 dufam, ze ste zdravucke vy aj drobci...
ideme s malym na navstevu, tata nechavame doma upratovat, tak ak sa bude dat, skocim sem vecer, hoci mam oba balkony plne pradla 🙂 zatial papa

lubi22
30. aug 2009

Ahojte 🙂

Posledne dni boli perne, tak som ani net nestihala. Vcera sme oslavovali Filipkove a Samkove meninky, tak som piekla torticku. Dnes papal Filipko prvu mrkvicku a bol by zjedol aj za plnu misku. Sice ho trosku natahovalo z tych kuskov, lebo som iba pucila vidlickou, ale chut bola velka 🙂

Ideme grilovat, neskory obed, ked uz drobci pospali. Pekny den 😎

katja78
30. aug 2009

Ahojte žienky,

ale je tu pusto, zaujímavé veci preberáte.

Ajka - aj si skúsila to kravské mliečko dať Karinke? Čo ja viem, tak kravské mlieko má v sebe jeden u najsilnejších alergénov, aké sú. Ale aj ja som tu prednedávnom písala, že jeden gastroenterológ, ktorý sa venuje celiatikom, odporúča "otestovať" miminá lepkom oveľa skôr ako v tom 7.mesiaci. Priznám sa, že ja som už dala Hanke ožužlávať kôrku chleba, ale len chvíľu, lebo jej zabehla odrobinka, tak som jej ju vzala.

Lubi - aj my sme dnes prvý-krát papali lyžičkou mrkvičku, ale na kašu. Chutila takisto, spapala asi pol misky, najviac ju však fascinovala oranžová lyžička, stále mi ju chcela vytrhnúť z ruky 🙂

Dievčence, ktoré už prikrmujete dlhšie, a od začiatku papaníčko len popučíte vidličkou - ako na to drobci reagujú? Teda ako dlho ich naťahuje, alebo začali ste radšej mixovať? Staršej sme teda dosť dlho mixovali a okolo roka nie a nie väčšie kúsky prehĺtať.

Dodatočne gratulujem všetkým Samkom, Jankám, Zuzkám, Silvinkám, výmesačníkom (zvlášť Labuťkinmu Adamkovi a Baškinmu Damkovi a Zuzkinku Kamilkovi 🙂 🙂 🙂 )

vlalu6it
30. aug 2009

ahoj,,tak my sme uz domka,,,nakoniec sme nesli s kamosmi na kupko,,,ale skoncili sme v is´tej malebnej dedinke v kopcoch a na zmrzlinovom pohari,,a bolo fajn,,len je vel´mi horuco a tak sme unaveni,,,,malu som dala spinkat a ja idem pobalit veci na zajtrajsiu grilovacku,,,

mala dnes na 2pokus papala mrkvicku,,kupili sme jej speci mixer taky mini a vzniklo krasne mrkvove pire,,,,celkom jej chutila ,mpekne papkala,,,asi 7lyziciek,,a potom som jej dala zapit trosku vody,,tak vydrzala asi hodinku a uz chcela svoje mliecko vypila 130,,,boli sme na prechadzeke a za 3hodiny vypila 240ml,,,teda na nu dost,,,

matja
30. aug 2009

dakujeme, teplotu uz Patko nema, dnes mal iba raz mierne zvysenu. Ale stale soplikuje, zajtra ideme k dr. Uz som sa rozlucila s nasim kurzom plavania, ktory som uz aj zaplatila.

katja, my prikrmujeme 2 tyzdne a od zaciatku iba pucim vidlickou, nemixujem. Patkovi sa to nepaci, ale dnes po hodinovom boji zjedol vsetko, co mal nabrate. Ked som mu to velmi zriedila (najskor mlieckom, potom vodou), tak uz pekne otvaral ustocka. Takze budem robit prikrmy uplne riedke, kym si zvykne. Ale mixovat nebudem.

mgk111
30. aug 2009

katja - my prikrmujeme uz dlhsie ale vzdy ho napinalo takze my musime mat len pekne pyre urobene inak mu to skratka nejde dole hrdielkom akurat ho natahuje a je mu z toho zle...

dnes uz okupkany napapany a spinka... ja idem do kuchyne upratat horu bordelu a potom zehlit,zatial papa

denkolc
30. aug 2009

Marcelka, čo by som ja dala za to, keby bola Tánička LEN 3 krát v noci hore....A Ty už si mu šupla kašu....nám ani to nepomohlo, to nie je proste hladom...

Baby, čo ste plnokojacie maminky a začínate s tými mrkvičkami - aké majú kaku vaše detičky z toho? Lebo mne sa zdá, že mi Tánička vráti tú istú popučenú mrkvu druhým koncom....akoby jej vôbec netrávilo....a netuším, či to tak je normálne, alebo sa niečo deje.....čo vy na to??? ☹

bershka
autor
30. aug 2009

ahojte. aky ste mali vikendik? my v celku fajn, keby mangel nebuchol svokrove auto 😔 😔 😔 😔
mala vresti jak zlna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre