Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
24. nov 2009

Matja, no my tiez mame taky mantinel vsade dookola postielky, teda aspon na tich troch stranach postielky, lebo tu stvrtu sme dali na teraz prec, ked sme prirazili postielku k nasej posteli.. ale ked dame postielku zase dokopy ako predtym tak dam aj na tu stvrtu stranu naspat mantinel.. Matko sa prave onho dvihne hore a stoji.. a ja normalne bojim, ze nestastne nejako spadne a ublizi si

munu
24. nov 2009

ja to este prec nedavam, lebo ked spinka a niekedy sa zobudi a lozi, tak to lozi skoro zo spanku, totalne zaspaty, on ani nechce lozit, ale proste nevie spat na brusku.. byt na brusku je prenho signal, ze ma ist na styri a ku kraju postielky a postavit sa.. a preto to tam este nechavam, aby si aspon hlavicku neudrel, ked takto zaspaty v noci cestuje po postielke 🙂

egyptanka
24. nov 2009

Ahojte tak Natalka uz spinka ... konecne.
Munu, no ja sa nejako nebojim ... ja sa zobudim na kazde suchnutie a ked uz sa mala da na styri tak uz placka. Inac Natalka je opak ... na chrbte nevie zaspat pokial nie je v kociku, inac zaspava na brusku alebo na bociku.

Baby taka som nastvana ... bola som v Tescu a konecne som nasla kralika so spenatom (mala ho zboznuje) a oni jeho cenu nemali nahodenu v systeme a tak mi ho nemohli predat ... vrrr.

Dnes sme mali taku malicku oslavu ... mamina oslavuje meniny. A dnes som mala taky posmutnely den. Som velmi myslela na ocina.

egyptanka
24. nov 2009

Munu, Matko je roztomily v tom fialovom overaliku 🙂

denkolc
24. nov 2009

Čaute babky... 😀
Dnes niekoľko zaujímavých zistení...Ortopéd Kusin pozrel Táničku, že je v poriadku, jadierka vyvinuté a tiež hovoril o tom, že loziť možno nebude (ja tomu neverím, podľa mňa aj loziť treba 😎 ), že rovno chodiť...a vraj topánočky dať hneď, ako sa začne stavať (jaska, že tiež urobím kompromis)...dole v lekárni mali bohatý výber topánok, v prípade záujmu kuknite na http://www.sante-sk.sk/index.php?idk=131&sm=men... .

Na chodbe som však započula divnú vec, dávam do pozornosti dnešný klep. Vraj látkové plienky obmedzujú deti v pohybe 😀 ...Čo vy na to, látkarky? 😉 😉 😉

Kati, Teba som sa ešte chcela spýtať - čo myslíš, neni lepšie naučiť dieťatko spať, aby sa aj ono vyspalo a nebudilo sa aj v budúcnosti na mliečko? Len tak uvažujem. Ja som totižto myslela, že do roka vydržím to peklo, čo je a potom hádam Tánička pochopí, že treba spať. Ale počula som už od viacerých, že ich prísavky sa aj v štyroch rokoch v noci budia a mamky im musia zohrievať kakauko....Tak toto akože sa mi nechce... 🙄

pasoa
24. nov 2009

fúha, dnes naozaj akosi prázdno.

Muňu, si tu mala poobede svoju chvíľku, čo? 😉

matúško sa včera prvýkrát sám prevrátil z bruška na chrbátik bez pomoci terénu a pod. Lebo ten prvýkrát keď to urobil, čo bol manžel pri tom, tak to bolo skôr takou zotrvačnosťou a ešte dolu kopcom po gauči.

ale včera bol na brušku, šla som na WCko a keď som sa vrátila, bol na chrbátiku. na deke na zemi.
a dnes to zopakoval a som to zaregistrovala tiež až na poslednú chvíľu,keď už sa prehupol a bol na chrbátiku. A smial sa celý natešený joj, láska moja!

denkolc
24. nov 2009

Duška, tie mreže sa mi tiež zdajú nebezpečné...ale čo by som za to dala, keby si v postieľke Tánička našla "domov"...všetko je predsa prechodné, aj to stavanie sa na štyri a tak...nie?....ach, jo.....zatiaľ na ten boj nemám, ale ak by to pomohlo aj Táničke, tak by som pár dní zvládla a potom by sme mali celé mesiace z toho osoh...

denkolc
24. nov 2009

Pasojka, som to vedela...že sa začne za chvíľku gúľať a tiež ho možno nebudeš vedieť nájsť.... 😀

Egy, aj ja som bola dnes v Tescu! Ale jaké vychytávky mám!!! Dúfam, že aj Ty....ja som našla napr. hračku Fischer Price, takú umelohmotnú korytnačku, ktorej sa do panciera dajú zasúvať rôzne tvary, napr. hviezdička je so zrkadielkom, kocka hrká a tak podobne - v cene 2,90 Eur....a potom krááááásnu, ale fakt náááádhernú maňušku, takú veľkú ako keby z mikrovlákna, pouze 1,90 Eur....

Okrem toho som si kúpila svetové lakovky čierne vysoké za nejakých ani nie 8 Eur, nafukovaciu dvojposteľ za 15,90, termofľašku s pohárikom na kávu za 3 niečo....proste darčeky už mám, už len zohnať sponzorov... 😀 😀 😀

matja
24. nov 2009

denka, jasné, že my látkarky sa budeme brániť 😀 😀
nevšimla som si, že by malému niečo bránilo v pohybe. Ibaže sa stále nevie posadiť... Žeby to bolo plienkami?? 😕 😀 Nie, nie, som presvedčená, že sa vyvíja tak, ako má. Zo začiatku sa plazil, teraz lozí po 4, všade sa stavia, obracia sa jedna radosť. Nemám rada odvolávanie sa na zvyky z čias, keď sme boli malí my, ale tu to sedí: My všetci sme tiež nosili látkové plienky a nikto sa vtedy nezamýšľal nad tým, či to deťom bráni v pohybe.
Teraz však existujú úplne iné plienky, sú inak tvarované a výber je široký - až po tie "najsamúzkejšie", ktoré sa dajú prirovnať pamperskám 😉

pasoa
24. nov 2009

Denka, lakovky na trekking do horského parku na piatok? 😉 😀

pasoa
24. nov 2009

jaj, a ja som ešte chcela, že aj matúško už má snahu o plazenie. ešte to pár dní asi potrvá, možno aj týždňov, netrúfam si to odhadnúť, ale dnes už sa tak mrvil na tom bruchu a mrvil, aj taký akýsi prískok napred dal 😀
no srdce mi plesá, keď vidím tie pokroky.
A to všetko v pauze v cvičení, resp. začali sme pred 3 dňami nanovo s vojtovkou po prestávke...
proste rozhýbal sa, akonáhle som ho ja osvietená vybrala z toho lehátka...
....
....
...
(keby pes nesral, tak ho roztrhne)
...
...
...
takže nebudem písať, že čo by mohlo byť, keby ma osvietilo už skôr...

egyptanka
24. nov 2009

Denka, my sme v Tescu len boli tak ze na potraviny ... a nie sa tulat, lebo muz mal blbu naladu.
Dosiel o 50 € ☹

egyptanka
24. nov 2009

pasoa, ale noooo ... keby bolo keby tak moj ocinko nie je v nebi 😉

denkolc
24. nov 2009

Pasojka, viem, že Ťa to trošku mrzí a že myslíš na to, že by bolo, keby...ale faktom je a dúfam, že sa nikto neurazí, že všetky robíme nejaké chyby, lebo každá z nás sa stretávame s mnohými vecami po prvý raz /aj tie, čo majú druhé deti, pretože aj tak je každé iné/....Robíme chyby, no nie sme preto zlými matkami...zlá matka by nezabíjala čas s nejakým trapným modrým koníkom, ale poriadne by nasávala dakde v krčme nevediac, kde má dieťa... 😉 😉 😉 😀

No na druhej strane, nemôžeš vedieť, ako by bolo s Matúškom, kebyže ho vyberieš z lehátka skôr...však čo ak nebol ešte pripravený? Čo ak by si ho vybrala a on by sa len hrajkal na chrbátiku a nič by sa nezmenilo? Hm? Napadlo Ťa aj to? Možno si ho vybrala práve včas, práve v dobe, kedy sa mu chcelo sa rozhýbať...takže nerieš už.. 😉 🙂 Veľmi sa na toho strapúšika, papkáčika zlatučkého, čo sa rozgúľa, teškkáme!!!

Matja, tak vidíš, vidíš....a oni kecali o tom, že tá jedna prestala dávať tie plienky a dieťa sa hneď rozbehlo do sveta...tak som si začala premietať v hlave našich plienkáčikov a že dám to sem, nech sa pobavíte... 😅

pasoa
24. nov 2009

egy, tak veru.

a čo sa stalo, že ste prišlo o peďesjat ojro?

pasoa
24. nov 2009

denka, ja sa nepovažujem za zlú matku, božechráň. Len robí veľa chýb a chúdiatko matúško je môj pokusný králik.
Mne to sestra ihneď povedala - to prvé dieťatko je istým spôsobom pokusné, pri ňom sa veľa naučíš a pri druhom už vieš 😀

no, dúfam, že strapúšik papkáčik bude mať dobrú náladu alebo nebude spať, keď pôjde na vohľady k tetkám z blavy 😎

a čo to s látkovými plienkami? som nečítala dozadu... ale pokiaľ sa správne chytám, tak látkovky sú predsa pružné, majú takmer všetky vlastnosti ako papierové, možno sú trochu objemnejšie, ale pochybujem, že to by malo deťom brániť v pohybe.
Však si spomeň (neviem síce, či si to niektorá z nás naozaj pamätá), keď my sme začínali loziť - dve štvorcové plienky a na tom poštolky! A ešte sa to aj škrobilo! brrr... a tu sme. Lozili sme, sedeli, stáli, chodili... a to všetko s touto gučou medzi nohami 😉

egyptanka
24. nov 2009

pasoa, manzel vyberal z bankomatu peniaze a dalo mu tri nove 50 € bankovky a vyzera to tak ze dve sa mu zlepili a tak ked niekde platil tak dal obidve zlepene namiesto jednej ☹ ... teraz nevie kde sa to mohlo stat a je z toho nasrdeny, ze keby to aspon prejest mohol tak by bol kludnejsi. ☹

pasoa
24. nov 2009

ide to
ide to
ide to

pasoa
24. nov 2009

egy, no to naserie človeka, to máš pravdu.

egyptanka
24. nov 2009

pasoa, radsej na to nemyslim, ale hlavne je ze je zdravy a pri mne ... co tam po peniazoch. 😉

denkolc
24. nov 2009

Inak, Snehu - to video - dooosť haluz, ale radšej beriem tú Majku z Gurunu... 😀 😀 😀 (dnes som skapíňala zo strieborných kozačiek 😅)

A ako vám (Egy, Nsoci, Snehu) bolo po tej šošovici včerajšej? Som skoro zahynula...kokoooos..... 😀 😀 😀

Egy, niekomu asi Zdenko pekne pomohol.... 😲

munu
24. nov 2009

egy dakujeme za pochvalu fotky 😉 a ja neviem, ja sa stale toho desim, ze by mi mohol Matko spadnut z postele, len preto, ze robim pokusy s postielkou.. asi ju zajtra hned nastavime naspat do povodnej podoby..

pasoa, hej chytilo ma to akosi a nebolo s kym popisat, tak som pisala sama, ze sak si potom precitate 😉

Denka, no ja tiez len verim v to, ze si Matko raz najde v postielke svoj domov.. kurnik sopa, on bol krasne nauceny zaspavat sam v postielke.. ja som si len lahla na postel vedla jeho postielky a cakala som kym zaspi.. a niekedy to bolo dokonca tak, ze som ho polozila do postielky a vobec som nemusela cakat, on pod sekundou spal.. a vsetko sa to pokazilo tym, ako zacal lozit a byt zvedavy na svet a na to vsetko, co uz dokaze robit.. a zacal lozit po postielke, teraz v nej vstava na nozky a ja tolko co ho polozim do postielky a nestihnem sa ani otocit a on je uz na styroch a davaj ku kraju postielky a hned stoji.. rychly ako stihacka.. no nema vyznam ho takto ucit, aby zaspaval sam.. nemam sancu proti nemu zvitazit.. a tiez som pisala uz o tich urazoch co sa stavaju 6000 deti rocne sa vazne zrania alebo smrtelne prave v postielkach..lebo rodicia si myslia, ze im tam nic nehrozi, ale opak je pravdou.. a hovorim, ze Matko parkrat tak padal skaredo, ze keby som tam fakt nebola a nechala ho spadnut, tak bohvie, ci by si nieco nenarobil.. toto nepotrebujem, dakujem.. to radsej si pockam, kym pride cas, ze si sam uvedomi, ze sme pri nom, nemusi sa nicoho bat a jeho postielka ma byt jeho miestom, kde sniva svoje krasne snicky ked spinka, nie nasa postel 😉

egyptanka
24. nov 2009

Denka, mne dobre ... len keby som mala vanu tak o jaccuzi mam postarane, ale neviem ci mala nebola nekludna lebo citila nieco v mlieku.

Denka, no to hej. 😖

mgk111
24. nov 2009

munu - tak to je super ze ti vzdy toto zaberie a zaspi 🙂 nam kubko zatial nelozi - vzdy ked sa zobudi tak najskor mi sklbe vlasy a mareka kope takze az potom sa preberie a zacne po nas trosku stverat.. postielku mame prirazenu ale bocnica je vyssie nie uplne dole ani hore.. v postielke mame hniezdo ktore stlmi pripadne narazy a o tycky uz si hlavku obuchal takze tomu sa vyhnut neda, ale myslim, ze aj tie deticky trosku vedia ako padat... neviem - toto mi nikdy nenapadlo...

pasoa - tesim sa s tebou, matusko este aj kubka predbehne v lezeni a plazeni uvidis 🙂

boli sme u nasich, kubko bol uzasny cely cas aj hajal dost dlho a papal krasne... vsetci sa s nim zahrali a tata prisiel z pohovoru a zobral nas domov 🙂 a teraz by som mala zehlit 🙂 dnes sme nekupali iba osprchovali aj to iba kubka
mama s tatom su spinaviiii zatial🙂 a tatinko mi zhanal darcek na vianoce vraj sa da zohnat len v ba tak to tazko rozmyslam a namaham svoje materske bunky s tym, co by to mohlo byt... no ale nedozviem sa... jedine az na vianoce 🙂 aj ked musia byt skromne, kedze nemame moc koruniek...

egyptanka
24. nov 2009

A uz Natalke dosiel fusak 😀
a zajtra plavanie 🙂

egyptanka
24. nov 2009

mgk, novy byt v BA??? 😉
no ale dedukciou co je iba v BA a nikde inde. ... Ikea! Zeby nieco z Ikey??

munu
24. nov 2009

mgk, vidis, tak to ja dneska predtym nez pojdeme spat, tak tu bocnicu dam naspat na postielku, hoci necham prirazenu postel.. to bude asi najlepsie.. este takto to vyskusam a uvidime.. diky za myslienku, to ma vobec nenapadlo urobit 😉

egyptanka
24. nov 2009

Mala by som sa na zajtra pobalit, ale nechce sa mi. Ale rano budem ako mechom udreta.

asandys
24. nov 2009

ja mam adamovu postielku celu oblozenu dekami a paplonikmi, na matraci mam z jednej strany vankus na kojenie, po druhej strane mam hniezdo, a cez vsetky tycky su prehodene deky a paploniky, pretoze adamko nonstop stoji , ked je v postielke a jasnacka, ze sa tam jeduje a furt pada.((( Samoska, ze tie deky stahuje, ale aspon trosku ho chrania. V postielke mam monitor, takze sa nebojim, zeby sa nimi zadusil. A ja prosim pekne, zapinam monitor vo dne a v noci, a ked bol malicky, som mala taky strach, ze som mu ho davala aj do kociarika, tak do dvoch mesiacoch 😀

hlasim sa znovu s brutalnym zapalom mocoveho mechura a ciest, ani nie po polroku to mam znova: celu noc som presedela v bolestiach na wc, a rano som uz kmitala k dr, tak mam atb.☹(
Adam mal v noci dajaky senzor, lebo sa zobudil jediny raz na mliecko o 3, a dal mi pokoj, aby som si mohla riesit wc 😉

Z pondelka na utorok dalsi tyzden idem na sluzobku do Smolenic, tak adamko ostane s krsnou, uz teraz som z toho na nervy a verim, ze to zvladnu☹(( Nechcem ho brat so sebou, lebo sa ide vlakom, a bojim sa s nim cestovat, tak som sa rozhodla, nech ostane jednu nocku bezo mna. ☹

Idem vas pocitat 😵

mgk111
24. nov 2009

egy - to uz by musel zarabat a dost dobre ale bolo by to zaujimave 😉 ale ja som skromna mna by potesili aj teplucke ponozky 😀 vidis a tymto smerom som nerozmyslala ze ikea - ale zase je to nieco co sa da objednat tak neviem...

munu - no a cez tycky mozes kludne drobceka drzat za rucicku alebo najst dudlik a vopchat alebo ho pohladkat... my spavame radsej takto a nad ranom okolo takej piatej ho prekladam ku nam ked sa zacne hemzit aby este buvkal a budi nas ako som pisala, tahanim za vlasy, kopanim, stuchanim do ocka - sme ho naucili ze kde mame ocko a teraz o ne asi prideme 😀 a ked sa spytame ze kde ma kubko ocko a ideme mu to na nom ukazat tak prizmuri oci a rehni sa 🙂 ocka vie najst uz asi na vsetkom, aj svetlo... teraz sa zameriame asi na usko 🙂

pijeme s tatinom fernetik citrus - sice kazdy v inej miestnosti, ale co ked ja som pri kubkovi v spalni s notasom
konikujem a tatino chce kukat futbal - a kedze zehlievame v obyvke tak tata aj ozehli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre