Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
21. dec 2009

nsoci, drzim palce, aby vas stromcek v kvetinaci nebol len odrezane uboziatko bez korenov, ako sa to stalo nam po dva roky za sebou. 😠
nasa vyzdoba je tiez zatial veskera zadna, akurat adventny vencek som spakruky urobila. na radiatore mam nakrajane pomarance, hadam ich do vianoc stihnem zavesit na lyko nad dvere. vlani sme to tak mali a bolo to pekne. v plane mam este dva svietniky s imelom, makovickami a vselijakymi vetvickami. to robim kazdy rok, bez toho by sa mi neratali vianoce. ha, ale prave som si spomenula, ze nemam do nich vysoke cervene sviecky... pisem si! 🙂

co sa tyka masa, vlastne nemam potuchy, kolko toho matejovi davam. v mrazaku mam nakrajane kuracie prsia na take... co ja viem... 4x4x4 cm. niektore vacsie, niektore mensie. do jedneho jedla mu supnem jeden taky kusok. niekedy ma jedno jedlo na dva dni.

egy, ani my nedavame caje. nazor doktorky je, ze to nie je nutne, radsej vodu. suhlasim s nou, takze kazdy den nacapujem matejovi slamkovu flasku a pocas dna mu ponukam. v poslednych dnoch vypije mozno az 1 deci! to su akoze pokroky. 😉

matja
21. dec 2009

pasoa, neviem, čo to bol za kašel, po ceste ani doma nekašlal, ale teraz zo spánku ho bolo počuť zas... Dúfam, že ak na neho niečo lezie, tak nepreskočili bacily aj na vás, to by ma veľmi mrzelo 😔

egy, ani my nedávame čaj...

baby, ktoré máte doma veľké stromce, aj ich nejako zabezpečujete pred detičkami? Veď ten náš drobček sa z neho zbesnie 😅 Normálne sa ho bojím postaviť 😅

potulka
21. dec 2009

matja, nas stromec bude bud na skrinke alebo na stene. este sme sa s muzom nezhodli. 🙄

ozaj, pytala som sa v socialnej poistovni, ci je nutne, aby som sa dobrovolne nemocensky poistila, ak chcem dostavat plnu matersku aj pri druhom dietati. zaujimalo ma, ci sa nahodou tento cas straveny doma s matejkom neodpocitava z tych povinnych 270 dni za 2 roky.
popisali mi toho vela, hatlanina ako vzdy, ale tomuto hadam rozumiem:

Z vyššie uvedeného vyplýva, že za podmienky trvania pracovného pomeru by ste v prípade nástupu na ďalšiu materskú do dvoch rokov veku dieťaťa, splnili zákonom stanovenú podmienku účasti na nemocenskom poistení, t.j. aspoň 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom a nárok na materské by Vám pri súčasných právnych predpisoch vznikol.
Na základe vyššie uvedeného Vám oznamujeme, že v súčasnosti nie je pre Vás potrebné poistiť sa ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba.

takze do matejkovych 2 rokov som kryta.

denkolc
21. dec 2009

Potulkovci tiež miesia? Uau... 🙂 🙂 🙂

Nsoci, chceš, aby Ti primrzli vlasy k hlávke? Trdielko.... 😅

Aj iné deti si tak škrabú v ušku, či tam moja dačo má furt? Neviem....však ich čistím...že by nedobre?

iron
21. dec 2009

my uz mame stromcek a Ninka ho neriesi, pozrie ze svieti ale nechyta ho...ma tam svoje hracky s nimi sa hra a vacsinu casu chodi za havuchov a terorizuje ho.

caje ja davam, ale vypije mi velmi malo tak 20 ml denne. Zato mlieka my denne vypije 400 ml.

egyptanka
21. dec 2009

Tak naspat z Auparku ...

iron
21. dec 2009

egy my sme tam tiez boli...a uz nikdy viac. Strasne vela ludi a to som tam bola o pol jedenastej rano. Ja neviem co blbnu.

egyptanka
21. dec 2009

potulka, tak to je ina haluz ... tak ked ja mam zaujem, aby druhe dieta bolo v Natalkinych 4 rokoch tak to aby som nastupila do prace ked bude mat Natalka 2 roky ... sakra tato byrokracia ma doziera. 😠

egyptanka
21. dec 2009

iron, no teraz sa to aj vcelku dalo, ale stale nemam doriesenu maminu ... och jo som zufala. ☹ Ako kupili sme jej so sestrou mikrovlnku ale chcelo by to este nejaku malickost.

taella
21. dec 2009

dnešné očkovanie zvládli celkom dobre , trošku poplakali a bolo to . Teraz večer im to trošku začervenalo a mali trošku zvýšenú teplotu , tak som im dala nurofen . Ďalšie očkovanie máme na 15 mesiacov . Len neviem proti čomu 😕 A aktuálne miery sú - Oliver 8,1 kg a Karolínka 8 kg.
Karolínka dohonila Olivera , ale to aj tak vyzerá , ona viac spapá a Oliver sa zasa viac hýbe 😉

egyptanka
21. dec 2009

taella, super spravy a nech sa po ockovani cim skor daju dokopy 🙂

munu
21. dec 2009

ahojte 🙂 no ja som Matka uz nebola vazit vyse mesiaca a pol, ale uz pojdem snad v stredu, som zvedava kolko vazi.. vidiet na nom, ze zase pribral, vela spapa pocas dna to je fakt, ale je aj strasne neposedny a vkuse lozi a vstava a hybe sa stale..aj v noci pije mlieko niekedy aj 3x po 200ml.. tak som fakt zvedava.. to pisem len na podnet Taelly, co pisala aktualne miery Oliverka a Karolinky 😅 inac, Taella, krasne miery maju drobcekovia 🙂

a jedna novinka odo mna.. mozno pamatate ako som vam napisala pribeh mojej sestry a mna, mojho Mata a jej priatela(manazera)... dneska sme sa so sestrou udobrili.. samozrejme ja som prva napisala a vyriesili sme si vsetko, co sme mali.. no ale musi uz sekat dobrotu aj ona, nielen ja.. tak som velmi rada.. nasho Matka nevidela uz snad pol roka.. tak sa uz aj tesim na navstevu a tiez ja som jej dcerky nevidela uz velmi dlho.. potom vam napisem ako bolo 😉

no a tiez som tu pisala asi pred dvoma dnami, ze moja mrcha je nejaka divna, ze nie a nie sa nastartovat.. tak uz sa nastartovala sice, ale je dost slaba.. niekedy nieco je na vlozke, ale hned na to za cely den skoro nic.. no proste uplny blud... vobec nechapem.. je mozne, ze sa to este stale nejako upravuje po porode? Ci ako si to mam vysvetlit..??? 😕

a je tu este niekto vobec? 😕 😀

ajka82
21. dec 2009

munu, som rada, ze ste sa so setrou udobrili 😉 budete mat pekne sviatky...
s mrchou neporadim...

munu
21. dec 2009

ajka diky 😉 hej, sviatky budu prijemne 🙂 a mrcha fakt nechapem.. no uvidim, ci mi nezacne brucho rast 😅

ajka82
21. dec 2009

munu...ze by zacalo? 😵 ...a s pracou ako? ozvali sa ti vtedy?

potulka
21. dec 2009

denka, ale nieeeee, nemiesime. 🙂 mna len zaujimalo, ci tym, ze si dobrovolne nic nehradim, nepridem o nejake financie. dalsie ditko by sme chceli, ked bude mat matej 3 roky.
a nas si tiez stale chyta usi. akurat som dnes hovorila muzovi, ze sa na to opytame v poradni. jeho reakcia: "a budes sa pytat aj na to, ci je v poriadku, ze si stale chyta pipika?" 😅 lebo aj toho ma furt v merku, ked je holatko. 😝

egy, ja tomu rozumiem tak, ze ak po dvoch rokoch este ostanem doma (a nevyhodia ma z prace), ale si zacnem dobrovolne platit nemocenske, budem mat narok na materske aj s druhym dietatom. teda, vy ostatne ste to ako pochopili? 😕

s touto filozofickou uvahou sa s vami pre dnesok lucim. zajtra podam hlasenie z poradne. bude a ci nebude matejko clenom rambo teen klubu? 😉

munu
21. dec 2009

Ajka ozvali sa mi, ze stale na mna myslia, ale praca ziadna na obzore, takze stale som medzi prvymi cakatelmi za pracou 😒 no a dufam, ze to este nezacalo s tym druhym tehulkovanim, lebo druhe sice chceme skoro, ale zase nie hneeeeed... 😀

munu
21. dec 2009

a Mata som sa pytala, ze co ak budem tehu a on na to, ze: ja budem len rad, ked bude uz druhe 😅 no jo, ale kto by ho porodil tak skoro? 😀

nsoci
22. dec 2009

bre ranko
my uz druhy slofik za sebou a ja furt mrtva

nsoci
22. dec 2009

Matko sa shoval pod susic a bucha o zem tou vecou co sa na velku noc nou sibe... ako sa to voal clovece si neviem spomenut.

ajka82
22. dec 2009

munu, no u teba neviem, ty si mala tusim nejake problemy... mne by to nahodou nevadilo, keby som mala porodit tak skoro...

nsoci, mysliskorbac? 😀

som chcela ist pred obedom s malou von, kupit jej brokolicu alebo karfiol na obed, kedze ma mat vajce a nie maso a ono zacalo vonku fukat...brrrr
a dnes u nasich prespala celu noc 22-8 😵 parada

nsoci
22. dec 2009

Ano korbac.... 😀

Baby oradte co s plnym hrncom slepacieho vyvaru. Uavrila som matkovi slepicu len tak vo vode a vyvar strcila do chladnicky.... ked donho svacnem zeleninu, cibulku, rezance bude z neho este polievka dobra?

nsoci
22. dec 2009

Alebo ak by som chcela uschovat kusok pre matka normal do poharik a zamrazit?
Dak

clea333
22. dec 2009

Ahojte maminy!Chcela by som vám všetkým v prvom rade popriať krásne prežitie sviatkov,veľa zdravia a radosti z vašich milých deticiek!My sme zatiaľ zdraví,dnes máme poradňu tak som zvedavá,koľko vážime.Inak malemu strašne chutia cestoviny,bude asi po mne a tatinovi.Čo tu nové?

potulka
22. dec 2009

ahojte

matejko ostal pred branami rambo teen klubu - ma 9980 g. 🙂 vsetko je v poriadku, krasny, zdravy valibuk. pytala som sa na to chrchlanie v nose a dr. povedala, ze najlepsie, co mozeme robit, je neodsavat casto. schvalila nam aj vincentku do nosa. hovorila, ze je to tym, ze v zime sa kuri, tak su sliznice suchsie + ze detom idu zuby, cim viac slinia a tie slinky im kadetade zaliezaju.

nsoci, vyvar kludne obohat o zeleninu a slize, bude to mnam. alebo aj daj do poharikov a zamraz. ja som to takto chcela nedavno urobit s hovadzim vyvarom, ale zabudla som nanho. 🤐

potulka
22. dec 2009

nase vianocne fotky 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mame este zopar vydarenych, ale su privelke. skusim vecer pripriet muza, aby ich zmensil.

dedde
22. dec 2009

ahojteminulý týzden som tu nebola, no neviem kedy vás docítam

mali sme otrasný týzden s teplotami, cez den vsetko poho, a v noci aj 39 stupnov, no a dnes ráno nám vysli dva horné zubky, tak dufam uz je po teplote

dedde
22. dec 2009

potulka zlaté fotky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre