Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
22. dec 2009

Jeee Potulka....
Idem skusit.

Matkovi som dala druhy den cajik na imunitu s kluskom medu vypil 2.5 deci an posedenie... nevidane.
Sa mi zda, ze na neho cosik lezie, tak sa mi zda medik mensie zlo, nez ho potom cpat liekmi.

Dedde a uz ste zdravucky dufam?

Inak novinka, Matko si vie sulat auticko, poveadne lubkinymi slovami...
A vcera v noci sa rozhodol, ze sa presunie k nam do postele a zaspal na polceste.... sediac an svojej ostielke a rucky a hlavicka na nasej. v sanku sa aj presuval, bol podareny, taky nepritomny pohlad...

mgk111
22. dec 2009

ahojte, tiez som tu nebola dlhsie - teda aspon mne sa tak zda 😉

kubko mava divoke noci, rano si robi o stvrtej piatej, siestej najneskor takze mam pocit ze som stale nevyspata, hoci sa snazim ist do postele aspon o pol jedenastej... u svokrovcov spaval ukazkovo hadam aj hodku a pol a teraz mi to ukazuje prvykrat doma, ale zajtra zase odchadzame..

dnes dodatocne gratulacie k narodkam mne, mojmu muzovi a my kamoske... pride aj s 4mesacnou natalkou 🙂 babulko...

varim bravcove na hrasku, ryzu a kubko spolupracuje 🙂 stromcek ho moc nezaujal az ked sa rozsvietil... mame ho na stole takze nezhadzuej...

a najdolezitejsie - nas tatinko dostal pracu a 4.1. nastupuje... a ja pridem na taku inu realitu s babom cele dni sama, pretoze je to pozicia kde maju kupenu len halu a on si musi vsetko zariadit sam 🙂 je to vyzva, on sa strasne tesi, penizaky su prijatelne aj ked nie take ake sme cakali.. ale dal im vediet, ze ok na zaciatok to berie ale o tri mesiace ak bude spokojnost ocakava ovela viac... a hlavne preplacanie ciest do a z prace lebo bude chodit najskor zilina, nove mesto... a auto dostane samozrejme - dufam ze hned na zaciatku ab ysom ja nezostala odrezana... a kedze tu nebude, tak ja asi budem stale s kubkom v aute a zahajime navstevy 🙂
doteraz sa moc nedalo (kajuska) ale potom to bude aj nutnost aby som sa nezblaznila doma 🙂
ak by sa naucil este takto spinkavat ako taha teraz tak by som bola happy 🙂 stihla som navarit, utriet prach, nahadzat do pracky a nachystat obcerstvenie pre gratulantov...

jaaaj a zas blba info ze moja mamina pride o pracu od marca ☹ nooo jeden dostane druhy strati ☹ len u nej to bude horsie si nieco najst... 😒 a bola som stastna, ked marek zostal doma a bol takto vlastne 9mesiacov (najskor nezamestanny, potom operacie a pn) takze si drobceka dokonale uzil a moze ist makat - prislo to v uzasnu chvilu... do januara, februara sme mali rezervy... takze akurat 🙂 ostatnym ktore maju manzelov doma tiez odkazujem, nech si to uzivaju a nebojte sa praca sa najde v pravy cas🙂

neviem ci sa sem dostanem, takze prajem krasne sviatky, vela pohody a spokojnosti s rodinkami... cmucik pre kazdu jednu, aj pre drobcov 🙂

potulka
22. dec 2009

mgk, vela som na vas myslela, ze ako to dopadlo s tou muzovou robotou - parada! 😵 krasne sviatky vam prajem.

potulka
22. dec 2009

prudko aktualny postreh:
matejko na styroch uspesne pokrocil dopredu a zavrel dvere. 😵

potulka
22. dec 2009

a ked uz mam ten monolog:
pytala som sa v stanku so syrmi na kravsku hrudku - teta mi precitala zlozenie. vyzera to vcelku priaznivo. mlieko je pasterizovane, je tam este syridlo, chorid vapenaty, sol a este cosi. soli je tam vsak tak malicko, ze na chut ju vobec necitit. tak som kusok vzala a vcera mal matejko na olovrant. s chlebikom. smakovalo. 🙂

potulka
22. dec 2009

jaaaj a este.
denka, pytala som sa dr. na to ucho a povedala, ze je to uplne v poriadku. deti objavuju svet. ze keby bol holy, chytal by si pipika. vsak si aj. 😀

pasoa
22. dec 2009

potulka, krááásne fotky. najviac sa mi páči tá, kde sa akokeby išiel zakryť vekom z krabice (alebo naopak, práve sa odokryl a ide preskúmať svet)a tá, kde ste spolu. krása.

muňu, je super, že ste sa zmierili so sestrou.

ja mám podobnú informáciu, ja som včera (zatiaľ len po telefóne) zakopala vojnovú sekeru s otcovou manželkou.

mgk, teším sa, že tvoj muž dostal prácu. to je v dnešnej dobe super informácia 😉

nšoči, "tá vec, čo sa s ňou šibe na veľkú noc" 😀 😀 😀

pasoa
22. dec 2009

potulka, aj matúško si vŕta v uchu. sem tam si ho chytí a kmáše, sem tam si zaryje palčekom dnu a vŕta a vŕta.. akeď je holý, vždy "náhodou" chmatne za pipíša a ťaháááá... určite sa čuduje, že Au!!! To kto mi čo robí?!?!

pasoa
22. dec 2009

konečne mi švagor poslal fotos z krstu (6.9. - to je ešte lepší rekord ako Potulko 😉 )
a tu je výber: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

väčší výber o chvíľu na fb

ajka82
22. dec 2009

potulka syrujete? 😉 mne mala zjedla vcera pol krajca chleba s karickou 😅 (kus mojich ranajok)...pazravec jeden maly... alenedalo sa odolat jej pohladu 😀

mgk, super s pracou 😵

matja
22. dec 2009

ahojte, my sme boli pre istotu u doktorky, lebo malý v noci pokašlieval a už aj soplíky mu idú, vraj je trochu zahlienený, ale ináč OK, ani hrdlo zapálené, ani teploty, dostal kvapky do nošteka a na kašel sirupček, kúpili sme si vitamín C a môžeme chodievať aj vonku.

cestou domov, už tesne pred dverami do vchodu, sme mali nepríjemný zážitok, síce sa nič nestalo, ale celá som sa rozklepala. Natočila som si kočík na koľajničky, čo sú na schodoch a v tom začalo cúvať auto, čo bolo zaparkované pred nami. Ženská si nás nevšimla, ja som rýchlo strhla kočík nabok, skoro som malého prevalila a sama som spadla na zasnežených schodoch. Trošku do kočíka ťukla, ale zbadala sa, rýchlo vybehla von, zistili sme, že je to jedna známa, veľmi sa ospravedlňovala, na šťastie sa nič nestalo. Nezmohla som sa na slovo, triasla som sa, keď sme prišli do vchodu, mala som problém malého odopnúť z kočíka. Ale hlavné, že je všetko OK, na pamiatku máme trošku oškretý kočík.

pasoa
22. dec 2009

uuuch, Majta, až mi idú slzy, keď to čítam... ach, ja som na takéto veci veľmi citlivá. Zlé sa môže tak rýchlo stať!

a držím Patričekovi prsty, aby mu to rýchlo prešlo.
Mne Matúško včera večer nie a nie zaspať, ešte o polnoci sa prehadzoval na postieľke, tak som ho zobrala na ruky a spustil fest plač, ani cumlík nechcel, potom sa mu vrátilo, tak sa trochu dusil zas, potom zas plač, tak reku asi je hladný, lebo na večeru zas nechal skoro 50ml vo fľaške, tak muž mu išiel zohrievať papať aj som robila pokusy, či na rukách, či v postieľke, napokon zaspal na mojom vankúši a tak som ho preložila do postieľky jeho...ale to už asi odpadol od únavy, ale netuším, čo mu bolo dokelu...
teplotku nemal, ani soplíky, žeby zúbok sa zas ozval???

dnes to očkovanie, tak dúfam, že je ok, lebo ak by na neho čosi šlo a by ho zaočkovali, tak to by mohlo zle dopadnúť... 😒

mgk111
22. dec 2009

potulka - dik pekne sviatky to budu isto ked sa zadarila aj ta praca... a parada ze na styroch 🙂 kubko sa pohojdal na styroch a kmasol na bok a bucha do klavesnice co je na posteli... tak ho tam necham vytrapit, ci sa nejako pohne aj sam 🙂

k tym uskam - ja som hovorila aj dokine a ta ho dokonca poslala na usne a tam pozerala viacerymi druhmi pristrojov a povedlaa ze skratka niektore deticky su take "usate" 🙂

munu - zda sa ze vianoce vychadzaju viacerym - super zmierenie so sestrou 🙂

pasoa, ajka - muzik chcel cakat do konca roka, ci cosi vyjde take co by ho bavilo alebo potom by uz musel zobrat hocico takze sa vytesujeme strasne moc, ajsampus vcera bol, kubko sa tu hemzi snazi sa plazit alebo co to je a reve ze mama mama - n oo a ja krkavcia mat ho nechavam chvilu bacat.. 😝

matja - hnusny zazitok s dobrym koncom - no asi by som jej pleska - boze nevsimnut si kocik!!!

inak kukala som tie vyzivky s maskom a tiez som kupila telaciu a je tam len 10g maska... ale ked varim, zvycajne tak na dva dni, tak to mam aj take 60g kusky.. rozdelene na dva krat...

ajka82
22. dec 2009

matja dobre ze sa nic nestalo...mne sa take tiez stalo, kedsom schadzala z chodnika na prechod, auto kolesami na prechode zaparkovane nastartzovalo a hned spiatocka jak sme boli za nim 😠 ...len ja sommu kopla do auta a chlapik vyletel von nasraty, a hned sa zarazil a ospravedlnoval sa...

nsoci
22. dec 2009

Vyvar v brusku, dieta v postielke, veci viac menej na mieste... ale kde mam kybel? Bez neho asi tazko tie dlazky umyjem.
A potom hura von.

Matja, Mgk, som rada, ze vsetko dobre dopadlo

moncicii2000
22. dec 2009

ahojte .. viliamko ma od vcera trochu sopliky dufam ze nebude chory ☹ sak snim ani nebyvam dlho vonku .. chodime tak dva krat do dna max na pol hodku .. dnes sme este neboli lebo dako fuka ale ked sa najeme tak pojdeme sa prejst na cintorin a spet .. chcem ist dedkovy zapalit sviecku ..
viliamka som pofotila pri snehu a na sankach tu su foto :

http://www.facebook.com/album.php?aid=2025868&i...

neviem ci sem dojdem do štedreho dna tak vam prajem s Viliamkom stasnte a vesele ..

michaelamia1902
22. dec 2009

Ahojte, pamatate este ake boli minulorocne vianoce s buruskami - to bola ale pohoda nie ako teraz, vtedcy obskakvali nas a teraz obskakujeme deturence. Vcera sme postavili stromcek a Ella sa tak vytesovala.
K cajiku mne vypije tak medzi 250 az 500 ml za den. Okrem toho ma rano poobede a vecer UM spolu cca 500 ml.
Ideme balit darceky - ja budem balit a Ella rozbalovat 😎

Prajem Vam krasne prezitie vianoc, pre mnohe z nas to budu prve vianoce aj s babatkom - ja sa uz moc tesim, hlavne na darceky ako bude sediet pod stromceko a rozbalovat.

pasoa
22. dec 2009

očkovanie zvládnuté, aj si pobuval v kočíku ešte pol hodinku potom, tak aj prechádzku máme sa sebou.

matja, sme zdraví, bez soplíkov, tak je dúfam všetko OK 😉

nsoci
22. dec 2009

Miska to Ti riadne vela vypije. 😉

Prave sme sa vratili z vonku, zacal mi revat v kociku, nic neomahalo, mliecko vypil, na rukach zle, vsetko zle, az doma mi zaspal nahaty na brusku, vtacatko moje.

Tusim ma zacina chytat predvainocny stres, tolko race a tak malo csu - a chuti 😉

pasoa
22. dec 2009

nšoči, aké zaujímavé preklepy ty máš 😉

baskaj
22. dec 2009

ahoj kočky,
potulka - krásne fotky a tá posledná je the best of!! super, že štvornožkujete!
pasoa - pekné foto z krstu!
matja - fuha! no hlavne, že sa nič nestalo 😕
mgk - gratulírujeme k práci!

a už neviem čo som chcela... no, ja dokončujem koláčiky, kuchyňu, muž má už voľno, dnes zabíjal 4och kaprov v našej kúpeľni. všade krv a smrad 😝 - len spratávanie 2 hodky... muž išiel ešte do mesta. s malým moc neporobím, len tak po troške... takže práca ma čaká hlavne večer. ináč, ja po večeroch už nejako nevládzem robiť. sa usadím do gauču a konec! no darmo, už nie som taká mladucha ako kedysi 😝

najviac ma trápi, že daminko vôbec nechce piť z fľaše. a to pritom smädný je, lebo keď mu dávam lyžičkou, tak hlce o 106. som z toho úplne nešťastná...

už sa staviame na 4 a húpeme sa pri tom. a ešte sa naučil robiť taký zvuk, keď odlepí mokrý jazyk z podnebia. také lupnutie. a keď ho napadobňujeme, tak to zase opakuje po nás. no sranda. a už vie, kde je žiža, kde sú tik tak a furt dáva všetkým papa. často aj prázdnym kútom 😀. ale to už vlastne dávno. (si pamätám, keď to písala iron, že ninka všetkým kýva a ja som len ticho závidela). keď ho na stojaka držím za ručičky, tak už pekladá nohy a kráča.

v noci je už vyše týždňa najnovšia móda byť o piatej ráno celý čiperný a hravý. prsník nepomáha. musím uspávať na rukách. sa vždy bojím, že s ním picnem z lopty na zem v takom rozospatom stave... konec hlášení! 😀

nsoci
22. dec 2009

Jeej ahoj baskaj...

Pasoa noooo... a kazdym dnom budu zaujimavejsie ajo mi Matko postupne likviduje vsetky pismenka na klavesnici. Momentalne treba silno tlacit na p a a.

U nas sa chrni od stvrtej... co to? to uz akoze nocny spanok?
aspon som umyla dlazky.

nsoci
22. dec 2009

Holky mali by sme pomali zacat uvazovat o case a mieste nasej stretavky.
Viem, ze mate hlavu vsetky medzi medovnikmi a vysavacom, ale vsak trochu rozptylenia neuskodi.

Ja som za kompromis - stredne Slovensko (rozumej nie zapad, nie vychod), kopce.
Baby friendly chata, pripadne chatky, ihrisko. Moznost stravy. Hm?

matja
22. dec 2009

potulka, krásne fotky

mgk, super, že si manžel našiel prácu 🙂

munu, pasoa, teším sa s vami, že do nového roku pôjdete udobrené so svojou rodinkou

pasoa, tak ste zaočkovaní 🙂 Prajem, nech je to bez teplotiek

baska, keď ti nechce piť z fľaše, neskúšala si mu dávať z normálneho pohárika? Paťko tak bez problémov pije. A potulka zase našla nejaký dobrý pohárik so slamkou, možno by aj to mohlo byť fajn.

nsoci, súhlasím 🙂 A nech to nie je nič prehnane drahé. Na koľko by sa šlo? Dve noci?

no a idem sa pochváliť aj ja s mojím zlatúšikom, v poslednej dobe urobil dosť pokrokov, keď ste písali, aké sú vaše deti šikovné, sa mi zdalo, že Patrik ničomu nerozumie a ja stále rozprávam len do blba. No prvé úspechy sa dostavili a Paťko už vie ukázať aký je veliký, vie urobiť hojda-hojda (keď je na štyroch a kýva sa), dnes sa naučil robiť papa. Rozumie už aj niektorým slovám, keď sa opýtam, či chce mliečko, príde ku mne a pozerá na prsníky, keď poviem pri prezliekaní, aby mi dal ručičku, chytí si hračku do druhej a uvoľní mi ju, no a najlepší bod - keď poviem, že ideme spinkať, tak sa rozkričí alebo rozplače 😀 😀 Pri "nono" sa však stále tvári, že ničomu nerozumie 🙄 vrrrr 😀

pasoa
22. dec 2009

nšoči, podľa tvojho opisu mi to sedí na Martin 😀 😀 😀
baby friendly byt u Pasoi 😀 😀 😀

ale to už prudko žartujem, všakže.

niekde v Malej alebo Veľkej Fatre, niekedy v auguste (navrhujem august preto, lebo od apríla do júla mám peľovú alergiu a nie je možné mi vyjsť ani za panelák na prechádzku, nie to ešte kamsi do prírody na chatu ☹ )

zistím, čo sa dá.

dôležitý je počet.

matja
22. dec 2009

pasoa, ja mám alergiu máj - júl a potom koniec augusta 😀 Takže nám ostali voľné už iba prvé dva augustové týždne😀 Má ešte niekto nejaké podmienky? 😀
Ale nie, ja si myslím, že v lete je to horšie, lebo mnohí sú rozcestovaní po dovolenkách, preto som si pôvodne myslela, že máj by vyhovoval viacerým najlepšie...

baskaj
22. dec 2009

jooo stretko!!! bars aj zajtra u nás a bars aj na týždeň 😀 😀 😀
xf xcxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxc w*

matja - no aj pohárik by som mu musela držať, tak to mám potom s tou lyžičkou jedno. a slamka? no ja neviem, už som dosť vecí pokupovala a nachcem skúšať kuúpovať zas nejakú srandu, na ktorú sa mi krpec vydlabeXýZh c jeej, paťko aký šikulko. tak idem pokračovať v chválení sa: vcfvccdfdddd&CV

baskaj
22. dec 2009

- VIE ODOSIELAť PRíSPEVKY
- VIE PREPíNAť NA VEľKé TLAčENé
- KEĎ POčUJEME HAVA, TAK ROBí "AO AO" (AKOžE HAVO HAVO)
- BARAM BARAM BUC
- NA VYSáVAč VRčí "UU-UU-U"

baskaj
22. dec 2009

ja sa na stretko straašne teším, ale len potichu. nahlas sa bojím tešiť, aby sme na ten just neboli napr. chorí alebo čo...

nsoci
22. dec 2009

Fuha alergicky... to mame cakat az do augusta?
Sikulkov mate doma.

Matko vie povedat: Kde je? geeee jeeeee? ale netusim ci vie co to znamena
vie ukazat aky velky narastie, ale neukaze ani za svet
ked si ma chce udobrit ukaze, ze sa ma tak, tak vselijak
vie sa hrat kde je kde je, kukuuuk
vie co znamena nono, ale dalej veselo pluje cviklu po kuchyni
a vie nicit klavesnice na notebooku
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre