Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
26. dec 2009

Potulienka, ako vždy, nádherné fotky.

Ja som od samého dojatia z matúškovho gitarového nadšenia aj zabudla fotiť, tak až potom neskôr, našťastie záujem o gitaru trval celý večer 🙂
mojich pár foto tu na MK:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

na FB
http://www.facebook.com/photo.php?pid=161941&id...

mgk111
26. dec 2009

munu - dakujem za pochvalu 😉 mne je luto ked vidim ako niektore deti beru vsetko za svoje a potom to ktoremu zoberu hracku je smutne... ucime co sa da, teda v ramci moznosti - ale napriklad naucit ho ist zadkom dole z niecoho je uplna utopia 😀 mozno raz pochopi co mu ukazujeme... a ked ho drzis a stoji chvilocku sam tak sa hodi bez rozmyslu do boku, na chrbat a keby tam nie sme, tak by si pekne ublizil 😠 a som rada ze ste sa pomerili a uzili si sviatky v klude a tak trochu v rodinnom kruhu 🙂

potulka - pekne fotecky - aj my sme chceli tu "kocku" ale nezohnali sme... hadam k narodkam 😎 ty snivas o pribrati a ja uz rozmyslam, ze nech uz tolko "nezeriem" lebo kto to bude zhadzovat 😀

pasoa - boze s tou gitarkou to je fak sila, nadherny je 🙂

potulka
26. dec 2009

jeeej, pasoa, vrabcek-hudobnik. 🙂

mgk, kocku sme kupili cez mimibazar. nakoniec nie je uplne taka, aku som chcela - tato je mensia a menej stabilna, ale je fajn a matejkovi sa paci. 🙂

potulka
26. dec 2009

ideme pozerat Mrazika a popritom robit novorocenky. povodne to mali byt vianocne pohladnice, ibaze... ehm... 😀

egyptanka
26. dec 2009

pasoa, kraaaasne fotky ... taka rodinna pohodicka z vas sala🙂

munu
26. dec 2009

pasoa krasne fotky a Matusko ako podrastol... neuveritelne, normalne sa zmenil, taky maly chlapcek zlatucky 😵

mgk, no hovor mi daco o tom... tak som lutovala Matka, ako sa rozplakal, ked nanho Matthew skrikol, ze MOJE a zobral mu hracku.. bolo to skarede od neho a preto nechcem,aby Matko taky bol.. velmi sa mi paci, ked sa deticky tak pekne delia, pozicaju si navzajom a tak 😵 ja som sa tiez so vsetkym delila, ked som bola mala, aj sama si to pamatam 🙂 snad bude Matko po mne v tomto.. vlastne aj moj Mato bol taky, takze asi nema po kom byt taky sebecky

lubi22
26. dec 2009

Pasoi krasne fotky, malickemu sa gitara ocividne velmi paci 😉

Kucina Tomasko hyperaktivny? 😕 Ved je to jedno z tych pokojnejsich deticiek tu 😉 Ako sa citis? Brusko Ta uz dufam neboli.

Munu - asi mam iny nazor ako Ty, tym ze mam dve deticky a problem delenia je jednoducho vychovou ovplyvnitelny len ciastocne. Je prirodzene, ze dieta v urcitom veku si vsetko prisvojuje, je na rodicoch, aby to ovplyvnovali a naucili ho delit sa o veci. Ale treba si uvedomit, ze tvoj synovcek ma IBA dva roky a v tom case ked bude Matko, tak ho budes povazovat este za male babenko. Takze mne pride jeho spravanie uplne normalne, keby to robil ako stvor-patrocny, vtedy by som sa nad tym pozastavila 😉 Samko ma dva a pol rocka a tiez ma dni, ked nosi Filipkovi svoje hracky a dni, ked mu nechce nic pozicat a vsetko je len jeho. Takze my vysvetlujeme a vysvetlujeme a este raz vysvetlujeme ale vzdy myslim na to, ze ma iba dva a pol rocka, preto hoc ma mladsieho surodenca, nemozem od neho ziadat, aby sa spraval ako velky chlapec, lebo to on este nie je, hoci je bystry. To iba taky moj postreh, ved uvidis sama, ked bude Matko starsi 😉

pasoa
26. dec 2009

muňu, ja som kdesi čítala, že do 2 rokov sa dieťa nevie deliť. Nevie rozoznať medzi "moje", "tvoje" a "naše".
Vidí vec, tak si vezme.
Nevie si vypýtať a nevie požičať. Určite nie z vlastného popudu.
Presne ako píše Lubi, do istého veku je to na rodičoch... 😉

apropó, Matthew je anglická verzia mena Matúš 😉

pasoa
26. dec 2009

... a môj malý Meťjú ďakuje všetkým tetám za pochvaly 😀

potulka
26. dec 2009

pasoa, matthew je aj matej. 😉
a ano, mate pravdu s tym podelenim sa. do isteho veku je sebectvo prirodzene vacsine deti, az po niekolkych rokoch (2-3) su schopne pochopit nejake tie pravidla slusnosti. ale samozrejme, ak to nemaju kde odkukat, nenaucia sa to, ani ked su starsie. 😅

kucina1
27. dec 2009

ahojte no tak tomas je zivy 🙂 a nie hyperaktivny xixi ale aspon viete ako som to myslela spravne xixi

lubi raz boli a raz nie, doktorka povedala, ze to mozu byt aj tie zrasty po cisarskom, a mam odpocivat

matja
27. dec 2009

Ahojte, ja som mala včera spomienkový deň 😀
V myšlienkach som sa vrátila o niekoľko mesiacov späť a snažila sa spomenúť, aké to bolo, keď Paťko iba papal alebo spal. Nie je to vôbec dávno, ale v pamäti som lovila len veľmi ťažko. Už si ani neviem predstaviť, že som malého mohla nechať na prebaľovacej podložke a ja som šla na úplne iný koniec bytu vziať preňho oblečenie. Teraz nemôžem ísť ani len tri kroky ďalej od neho, keď je na nebezpečnom mieste 😀
A keď sa vraciam v mysli na úplné začiatky, stále sa cítim ukrátená, že prvé 3 týždne som vídavala Paťka len trikrát denne.
V každom prípade som si znovu uvedomila, ako čas rýchlo plynie a aké úžasné pokroky vie dieťa za taký krátky čas spraviť, čo všetko sa dokáže naučiť. Mne sa zdá, že Paťko rozumie každým dňom čoraz viac a viac. Len pred jeden a pol mesiacom som sa pýtala kamarátky, čo mala v tom čase ročnú dcérku, či jej malá už niečomu rozumie, lebo som mala pocit, že Paťko stále nevie, čo hovorím, no teraz sa mi zdá už veľmi rozumný. A dočkala som sa aj pochvaly od svokry, že Paťko je preto taký šikovný, lebo sa mu veľa venujem. Joj, ako mi to dobre padlo 🙂

Čo máme nové, je, že v noci Paťko nemôže už medzi nami vôbec spávať. Ak som sa doteraz pri ňom len veľmi ťažko vyspala, tak teraz sa nevyspím vôbec. A nielen ja, ale ani Paťko. Akonáhle ma v noci cíti pri sebe, musí ma cmúľať. Jedno, či sú to prsníky, brada, líce, ruka, brucho, proste celý čas sa po mne hádže, štverá, olizuje, hryzie, nevie pri mne spať. Preto po napapaní musí ísť hneď do postieľky. Nočné budenie a kŕmenie sa nám ustálilo, náš budíček sa ozýva v noci 3 - 4 krát.
A keď sme pri mliečku, musím sa pochváliť, že už sa nemusím báť uhryznutia. Veľmi ma teší, že Patrik vie prejaviť, či je smädný a má chuť na mliečko. Doteraz som mu prsník vždy iba ponúkala a keď nebol smädný, tak sa iba zahryzol. Teraz, Keď sa ho opýtam, či chce mliečko, buď pribehne hoci aj z diaľky ako raketa, zastane predo mnou, pozerá na dané partie môjho tela a pomrnkáva, kým ich neodhalím, alebo sa hrá pekne ďalej. Takto sa už nemusím obávať uhryznutia kvôli tomu, že Paťko nechce mliečko a s cicíkmi sa len hrá 😵

matja
27. dec 2009

kuci, no už sa "teším" na to, ak ma bude kvôli cisárskemu bolieť počas tehu brucho 😖 Mňa ten rez stále pobolieva 🙄

Hodím do pléna ďalšiu anketu, dávate si na nový rok nejaké predsavzatia a záväzky?
Ja nie, iba keď som bola maličká, tak som to brala ako povinnosť, lebo sa ma rodičia vždy pýtali, či som si niečo do nového roku predsavzala. No teraz, po dlhej dobe, by som si chcela dať jeden záväzok, a to, že začnem znovu napĺňať môj život aj inými záujmami, už niekoľko mesiacov celý môj čas vypĺňa iba Patrik (alebo modrýkoník 😀). Rada by som to zmenila a aspoň po večeroch sa vrátila späť k mojim koníčkom, ktoré ostali na bode mrazu. Chcela by som sa viac venovať nemčine, v prvom rade oprášiť staré a rozvíjať nové znalosti, lebo takýmto spôsobom toho veľa zabudnem. Angličtinu nechám zatiaľ bokom, k tomu sa dostanem snáď neskôr, keď bude Paťko samostatnejší.

matja
27. dec 2009

baby, znamenajú biele škvrny na nechtoch skutočne nedostatok vápnika alebo je to iba povera? Alebo to znamená niečo iné? Ja aj Paťko ich máme skoro na všetkých nechtoch na rukách.

matja
27. dec 2009

ahá, na nete som sa dozvedela, že biele škvrny sa vytvárajú pri nedostatku zinku... Ešte musím posurfovať, čo obsahuje zinok...

matja
27. dec 2009

no dobre, podľa iných zdrojov na nete to môže byť aj nedostatok vápnika, nejakých iných vitamínov alebo minerálov, veľa stresu, užívanie antikoncepcie. Ten stres a HAK u nás dvoch vylučujem 😀
Musím sa opýtať v januári na poradni Paťkovej doktorky, Paťkovi dávam pestrú stravu, veľa ovocia a zeleniny. Mliečka pije stále dosť, asi mu v ňom niečo chýba, keď to máme obaja...

matja
27. dec 2009

nik nechce môj monológ prerušiť? Ja nehryziem, pokojne mi môžete skočiť do reči 😀 😀

mgk111
27. dec 2009

pasoa, lubi - no kubko ale reaguje na to ked povieme ze daj maminke alebo tatinkovi, tete a podobne - vystrci rucku s tym co drzi a da - a ked ma blby den, tak musim vystriet dlan a povedat daj daj a potukat na rucicku a on to pusti do ruky... tak mozno len nahoda co ja viem... ale je to krasne aj tak 😀

tak my sme uz stihli byt doma, urobili sme nakup, pobalili cast veci a stolicku a sup s tym domov... zvysok je este tu u svokrovcov, ale dnes balime vsetko a vodjezd 🙂

mgk111
27. dec 2009

matja - aj ja som dostala "pochvalou" za to ako sa venujem malemu - vraj az moc 😀 ze bude na mna moc naviazany, sice sikovny ale bude na mne lipnut... teraz to bude este horsie, kedze uz budem s nim len sama doma - manzelik ide do prace... nuz ale ako sa mu mam venovat menej, ked ho treba zabavat aby sa nenudil a nemrncal...
teraz hryzie strycovi do ramena 🙂 a patko je veru sikovny ked uz robi rozdiel medzi mlieckom a smadom a vie si vypytat - super vec 😉 kubkovi sa sice nerobia skvrny ale "lamu" sa nechtiky... alebo stiepia neviem ako to nazvat... som uz rozmyslala co to sposobuje...

anketa - no predsavzatie by mohlo byt aby som nebola mrzuta ked prilis casto v noci vstavam a brat veci stale s usmevom a hlavne "nezrat" tolko 😀

munu
27. dec 2009

mgk urcite to nieje nahoda...

lubi a pasoa, ok, suhlasim, ze je to na rodicoch, ale prave preto sa mi to nepacilo, lebo oni mu nepovedali ani pol slova nikdy, aby mu to nechal, ze tu ma este kopu inych hraciek alebo tak... nevenuju sa mu, nechaju ho hrat sa sameho a vobec sa nestaraju o to, ako sa hraje, co robi, vsetko mu dovoluju.. asi tak.. tak to si myslim, ze je rozdiel.. ja viem, ze aj Matko bude v jeho veku vselijaky, ale od toho sme s Matom tu, aby sme sa mu venovali a vsetko mu vysvetlovali, hoci stokrat dookola, ako pises, ze mate pri Samkovi Lubi.. chapes, islo mi o to, ze mu nic nepovedali na to, ze prisiel skrikol na Matka MOJE a vytrhol mu hracku z rucky.. ja byt jeho mamou, tak by ma az dvihlo zo stolicky, ze co to moj syncek robi druhemu babatku... ale oni mozno Matka ani velmi neoblubuju... musim povedat, ze ho nevolaju Matko, ale Mato... takze tak.. co mozem cakat od spravania dvojrocneho dietatka, ak aj rodicia nemaju rozum

munu
27. dec 2009

nemate pravdu s menami... musim vas poopravit..

Mathieu(citaj Metju) je Matej ALE Matthew(citaj Mafju) je Matus... ale to to pismeno F v mene Matthew nieje tak celkom obycajne F.. cita sa to trochu tak, ze date jazyk medzi zuby, take neostre F

matja
27. dec 2009

mgk, to sa asi nedá brať veci stále s úsmevom. Ja som veľmi šťastná, že mám Paťka, veľmi ho ľúbim, som šťastná, že je taký, aký je, hravý, živý, som aj rada, že v noci vstáva a papá mliečko, lebo cez deň už moc nie, ale niekedy mám toho aj ja trochu dosť a namiesto úsmevu si iba zastonám: "ach jaj".
a podľa toho, čo píšeš, robíš pre Kubka všetko, čo je v tvojich silách, si tu pre neho, ale keď si vyčerpaná, úsmev sa len ťažko vyčarí na tvári. A máme na to právo, fungujeme non-stop, máme právo byť unavené a niekedy aj trochu mrzuté 😉 A neverím ti, že bývaš často mrzutá, akosi mi to na teba nesedí 😀 Stále píšeš manželík sem, manželík tam, Kubinko sem, Kubinko tam, navonok patríš medzi tie spokojnejšie 🙂 🙂

nežrať toľko - hmm... dobrý tip, žeby to bol môj druhý záväzok?? haha, radšej nie, to by som nesplnila, radšej si dám záväzok, čo sa dá splniť a budem mať z neho dobrý pocit, ako niečo, z čoho budem potom sklamaná, že mi nevyšlo 😀 😀
Ten môj záväzok (nemčina) sa budem snažiť naplniť, lebo cítim, ako teraz stagnujem, nejdem vpred, celý môj život sa točí okolo Paťka, teraz je zmyslom môjho života a - aj keď sa mi to ťažko priznáva, ale je to tak - je toho už moc a potrebujem zmenu a prepnúť, znovu sa začať venovať aj niečomu inému. Keď už to nejde počas dňa, tak aspoň po večeroch.

lámanie nechtov - aj to trošku, ale nie až tak, ako tie biele škvrny.

munu - tiež si myslím, že rodičia majú svoje deti usmerňovať a na vine nebol ten malý chlapček ale jeho rodičia. Ja by som sa tak nesprávala.

nsoci
27. dec 2009

Hej hou
som prezrata ale zaoby uz omaly koncia tak snad...
parny hrniec mal premieru tak hor sa na zdravu stravu
muza mam n tradicnom nocnom lsaku a vegetim s kamoskou uz odvcera
vcera sme boli an prechadzke

ja si davam kaydz rok to iste predsavzatie - viac sa hybat a menej zrat 😀

fotky krasne

munu
27. dec 2009

Matja, presne si to vystihla 😉

munu
27. dec 2009

ok, idem varit Matkovi obedik, dneska bude obedovat trosku neskor, nez obvykle, lebo aj ranajky mal neskor..
a idem hodit sprchu a tak.. tak sa majte zatial pekne 😉

lubi22
27. dec 2009

Munu presne tak, na to su tam ti rodicia 😉 Ak ti ho nenaucia delit sa, nebude to vediet nikdy. S tym sa este bohuzial budeme stretavat casto, najblizsie sa tesim na pieskoviskove sarvatky v lete, to si clovek uzije, kopec deti, ktore chudiatka za to nemozu, ale rodicia sa o ne nestaraju a potom clovek nema nervy ani naladu nieco vysvetlovat cudziemu dietatu, kazdy by mal vychovavat to vlastne. Bohuzial vo vela pripadoch to tak nie je.

Maci, Matja, Nsoci pripajam sa k vasmu predsavzatiu - nezrat a hybat sa 😀

Maci isto to nie je nahoda, treba zacat uz od malicka, ako to robite vym aj my to tak robime. No urcite pridu situacie, najma u tych zivsich deticiek, ked sa clovek len cuduje a pyta sa, cie je toto dieta, ved to nase sme ucili od malinka, co sa moze a co nie. Ja som bola tak v soku, ked Samko vonku len tak z nicoho nic prisiel ku kamaratkinej dcerke, co je od neho o hlavu vyssiu a do rucky nabral hlinu, a smaril jej ju rovno do tvaricky. Uplne sme boli zhrozeni, fakt sa mu venujeme a mozno si niekto kto to videl pomyslel aky nevychovany chlapcek. Urobil to raz, bol za to potrestany, okamzite sme zbalili hracky a sli domov, ale urcite este pridu nejake take situacie. 😅 Takze vysvetlovat donekonecna, snad sa to zuroci.

pasoa
27. dec 2009

predsavzatia do nového roka? ani si nejako neviem spomenúť... asi si nedávam...
na diéty kašlem, jem, čo mi chutí a koľko mi chutí, nefajčím, neožieram sa (nemôžem napísať, že nepijem, bo som koštovala z čokoládového likéru, čo som vyrobila pre môjho mužíka 😎 )... fakt ma nenapadá, že by som si dávala nejaké novoročné predsavzatia...

Skôr si dávam priania, pred 2 rokmi, aby sa nám podarilo toho roku otehotnieť, vlani zas, aby som v poriadku porodila a aby sa nám narodilo zdravé bábo... a tak. 🙂

muňu, takže tak je to s tým meťjúom a mefjúom 🙂 (Viem, aké F myslíľš... niečo ako "think", "with" atď? 😉 )

pasoa
27. dec 2009

Včera som pozerala večer Kino na dvojke, volalo sa to Zostúpiť z hory a bolo to veľmi dobré. O dvoch bratoch - 16ročnom Davidovi a jeho Dawnovým syndrómom postihnutom bratovi Benovi. Veľmi veľmi dobré... to v noci, som nemohla spať... s titulkami, takže som mala zvuk na minimum... a teraz premýšľam, že som raz videla niečo podobné, teda dejovo nie, ale tiež dvaja bratia z toho jeden postihnutý, staršieho hral Johny Deep a toho postihnutého Leonardo di Caprio, bolo to tiež veľmi dobré.
Žiadny kasový trhák, proste taká klubovka...

volalo sa to "Čo trápi Gilberta Grapea"

to len tak na okraj. Čakám na otca s Magdou a Maťom (jeho žena a syn) a stále rozmýšľam nad tým filmom... tak reku, podelím sa s Vami 😉

pasoa
27. dec 2009

hmmm... oco volal, že si po obede trochu "schrupli", takže až teraz sa začínajú gabať z domu a my ich tu už hodinu čakáme, no nevadí, aspoň v kľude nakŕmime matúška.
Lebo on, keď je niekto u nás, tak má kopec roboty s obzeraním sa a nemá kedy otvárať ústa a jesť 🙂

pasoa
27. dec 2009

a ešte opravujem Johny Deep na Johnny Depp 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre