Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
6. jan 2010

zehlit sa nejde, drobec mrnci 🙂

egyptanka
6. jan 2010

Tak uz som osprchovana, mala je okupana ... idem kojit, ked vecer nepridem tak som zaspala s malou ...
...
a teraz mi manzel povedal, ze je velmi hrdy a pysny na to aku ma uzasnu manzelku, ze som toho strasne vela dnes postihala a dobre som sa postarala o navstevu a zaroven o dceru, ze som to mala krasne zmanazovane. 😅

kucina1
6. jan 2010

u nas je tiez tomas uz okupany ale spat zatial nechce a spapkal celu veceru, dnes zjedol len obed a tuto veceru.
po dlhom case som vytiahla zehlicku a ozehlila manzelikovi do prace dve kosele
cely den ma boli hlava a mame doma asi zacinajucu chorobu bo majo sa citi uplne "katastrofa" ako kazdy chlap ked mu tecie z nosa

nsoci hej vysledky boli zle, som stredne tazko chudokrvna ale pri tehotenstve s tomasom a po porode to bola krasne a teraz to je velmi zle

my chceme kupit uz teraz nejake topanocky aby som mohla dat tomasa vonku postavit ku lavicke ale uvidime kedy nam vyjdu na topanky peniazky. zajtra idem na postu po fusak

fuuuj a doma mame maleho smetiara uz neviem kam s kosom 😀

lenk30
6. jan 2010

všetko naj oslávencom : maminkám, aj detičká.

diocka, iný morbid s tým dieťatkom, brrrrrrrrrr.

munu, my máme už dlho jeden spánok cez deň o 12 - hodinu až hodinu a pol.........a aj za to som mu vďačná. ale do 7 je to pre neho veľa, o 17 by si aj schrupol, ale nie a nie. tak my už aj cez mesiac len takto.

katja, nechtíky? neviem ako často. ja keď si chcem vypestovať svoje, mám pocit, že mi vôbec nerastú a tomuto krtkovi. má ich stále veľké, ja tak každé tretie ráno pri káve ho znásilňujem. jačí, lebo to asi veľmi BOLÍIIIIII. a keďže sa rád rýpe v kvetináčoch a pod., tak keď ich má len trochu narastené, tak má za nimi čierno....

egy, pekne, že ťa mužík pochválil. ja sa musím pochváliť väčšinou sama, aby si to všimol a potom mi iba dá za pravdu
🙂

A ja mám asi chorého Filipčeka ☹ ☹ ☹ . Celé doobedie sme boli doma, sa jačil, besnel, behal. od rána nechcel vôbec nič papať, ale nenútila som ho. ☹ o 1 sme šli vonku, v kočíku hodku a pol spinkal, ale bol vo fusaku, teplučký............./ešte som na prechádzke stretala cignňu, čo mala v kočíku dieťa prikryté uterákom, tak až ma zamrazilo a som si pomyslela, že určite ani choré nebude...../, potom sme išli k našim a už tam bol nesvoj, stále na mne nalepený, len sme chodili dookola, mrnčal, cestou domov -10min.v aute mi zaspal, čo nebýva zvykom, tak už som ho sledovala. doma som ho len povyzliekala a zaspinkal - sám od seba, čo je u nás prúser. odmerať teplotu sa mi nedarilo, lebo tie digitálne ma serú, tak som len ortuťový priložila na krk, tam mal 38, potom v ritke, len to už jačal, tak len pár sekúnd a za pár sekúnd to vyletelo na 38. hned som mu dala paralen. tešila som sa, že aspoň čajík pije, ale behom momentu celý obsah žalúdka vygrcol a straaaaaaaaašne sa poserkal. Ale cicík chce, tak aspoň to ma ukľudňuje. Myslíte, že chrípka - keď nemá soplík? keby ho bolelo hrdielko, chcel by cicík? nemôžu ísť ďalšie zúbky?
och moje zlatíčko, zaspinkalo mi - a už 30min. spí bez volania mamaaaaaaaaaa. dúfam, že ráno bude OOOkkkkkkk

a nočník? každý do mňa húdol, že od kedy sám sedí, že už som ho mala dávať, že od 6.mesiacov......a bla a bla. tak som asi pred 2 týždňami kúpila nočník, ale len preto, že sa mi páčil. doma sme sa s ním hrali, naliala som tam vodu a hral a filipko tancoval, ale sadnúť si tam nesadne......ešte tak oblečený, ale keď ho ráno vyzlečiem, tak by som ho zlomila, aby som ho posadila, tak ho neznásilňujem. a ešte aj jedna zlá skúsenosť: raz celý deň tlačil, nedalo sa mu vyserkať, tak som ho dala na nočník, že predsa len je to taký prirodzený posed, že hádam.......a ako sa to rozbehlo, tak vyskočil, nasral mi do dlane a plakal a plakal............akoby si to fakt uvedomoval, že ma oserkal, tak sme nočník schovali. počkáme si na leto, bude behať s holou ritkou a možno to nejak prirodzene.....

potulka
6. jan 2010

moj syn sa "kupe". dnes sme dali malu vanicku do velkej. sedel len kym sa napustala voda, vtedy nadsene spliechal, potom sa postavil a to trva doteraz. prave pred chvilou mi muz hlasil, ze matejko uz aj oschol. 😀 😀 😀

plienkove produkty - vacsinou plastelina v tvare ritky. 🙂 a ked sa vykaka do nocnika, vyzera to normalne dospelacky. niekedy aj bobky, ale niet divu, ked mu nechuti pit. (to mi pripomina pesnicku od L+S V nasej obci vsetci piju iba Duro nie... 😀) kaka raz do dna po prebudeni z dlhsieho spanku. niekedy ma 1-2 dnovu pauzu a potom to dohana 2x za den. vacinou vieme, kedy sa mu zadarilo, lebo pri tom place. 😔

nechty - strihame, ked si uz s muzom pred zrkadlom porovnavame, kto ma na tvari viac skrabancov. 😉 na rukach stiha vylucne muz a zvlada to uz aj bez kojenia. na nohach sa obcas podari ostrihat aj mne.

odkedy matejko stvornozkuje, je nejako viac umrncany. tusim aj nsoci spominala takyto stav. kedy asi mozem ocakavat, ze to pominie? 😅

potulka
6. jan 2010

skusali sme dnes piect chlieb inak - recept na celozrnny, ale robili sme ho na programe 5 (rychly). tentoraz sa neprepadol, vyzera vyborne. matejko ho prave testuje (bolestne za obliekanie 😀).

planovala som dnes nepostupovat podla muzovho navrhu a chcela som dat matejkovi na olovrant ovocie, ale po troch lyzickach robil cirkus, takze dostal mlieko a teraz na veceru dame zasa chlebik + ovocie. zeby mal fakt ten muz pravdu? 😕

kucina1
6. jan 2010

potulka aj mne tomas zjedol 3 lyzice struhanej hrusky s jablkom a piskotami a za hrozneho revu a viac sa do neho nepodarilo dat. strasne sa pokazil v jedeni, ale dufam, ze je to len zubami

mgk111
6. jan 2010

egy - zlaty manzel a pochvalu si urcite zasluzis hlavne ked si malinko spala 🙂

lenka - neviem ci sa pri zubkoch grcka, to sa mi nezda, dolezite je ze pije nech je to cokolvek... a ked boli hrdielko tak piju menej, kubko ked mal herpesovu anginu tak nechcel - dal dva hlty a zacal plakat od bolesti ale na dalsi den uz bolo lepsie...

a naucil sa ze ked natocim taku korytnacku do vody a prestane hybat nozickami tak mi ju podava nech ju znova natocim zlatucky je 🙂

dal 180ml mliecka a teraz sa hra, lebo je vyspaty - to u nas nebyva tak som zvedava kedy pojde hajat... aspon budem mat vyhovorku ze sa nedalo zehlit 🙂

nsoci
6. jan 2010

otulka ten chlebik robis presne podla receptu? pol celozrnnej a pol normalnej muky?

kucina1
6. jan 2010

tak bru noc ozvem sa cez vikend
juj a zacala som soplit aj ja 😒

nsoci
6. jan 2010

Matko dnes spinkal len hodku a tak sme vsetci traja zachrneli red siestou, ja uz som hore, zobudil ma vlci hlad 😀

potulka
6. jan 2010

nsoci, robim podla toho, co pisu v knizke. tusim je to 240 hladkej a 365 celozrnnej.

nsoci
6. jan 2010

oki douki 😉

diocka
6. jan 2010

mgk, aj my mame tu korytnacku ale natahujem a vytesujem sa z nej iba ja. na chrbte ma taku malu korytnacku, ze? to dostal marek na vianoce ake este tomu neprisiel na chut.
dostal aj take "nalepovacie" srandicky - drzia na mokrych kachlickach alebo vani.

ozaj, tie co mate to penove puzzle ako podlozku- tak ked jednotlive casti namocite do vody a date krpcom na vanu alebo kachlicky tak drzia ako nalepene. vyzerato to pekne a da sa to lahko dat dolu. u nas to malo zo zaciatku uspech, ale uz sa to obkukalo.

vase deticky sa uz tak vedie pekne hrat ako tak citam.
my sa hrame iba jednu hru - aj tu vymyslel marek - niekam sa postavi alebo si klakne a zrazu zakloni hlavu uplne dozadu a hodi sa na chrbat. a ja aby som ho chytala. akoze velmi blba hra lebo dnes sa 2x tak hral aj ked som nebola pri nom... si viete predstavit ako to dopadlo.
ale ked ho chytim, tak niet vacsej srandy na svete.
inak mam pocit ze mi marek moc nerozumie, resp. neviem ci vobec. zatial jedina interakcia medzi nami sa tyka jedla - ked vidi nas alebo svoju lyzicku tak mlaska. inak si zije v svojom svete, nechape este gulanie lopticky, kyvanie papa ani nic ine.
ale vsak casom snad rovno zacne recitovat Hviezdoslava. aj s pohybom to tak bolo ze 2 mesiace nic a potom mohol ist rovno na spartakiadu.

pasoa
6. jan 2010

toľko múky?? sa mi to nezdá.. asi nemáme rovnakú pekárničku potom ,potulka. na našom progr. 5 (Super rýchly chlieb) je 570g hl. múky a ja som si to rozdelila na 300 hl a 270 celozrnnej
Ide tam síce vyše dvojnásobok droždia, ale kašľať na to, pečie to takmer 3x rýchlejšie, takže úspora energie obrovská.

Potulka, takže gratulujem k neprepadnutému chlebíku 🙂

Ja som predchvíľou večerala náš tiež neprepadnutý chlebík s výpekom z pečených kuracích krídel v remoske, zožrala som pol remosky masti a teraz mi je zle a pokúšam sa žalúdok utíšiť nealko pivom.
Keď to poviem slovami kajušky, no jaká som trubkovnica?! 🙄 🙄 🙄

diočka, u nás tak isto, žiadna hra, žiadne papa, ťap-ťapušky alebo tak... ale keď vidí fľašku, tak sa ide zblázniť, alebo keď mu dávam podbradník, tak jasný signál, že sa ide papať a začne mrnčať, že mama švihniiiii už som hladnýýýý
Inak má svoj svet a nedá sa z neho často vyrušovať 🙂
Ale neboj nič, v troch rokoch všetci budú rovnako chodiť, rozumieť, cikať do šerblíka (záchodu)... 😉

egyptanka
6. jan 2010

hmmm ... a je po spanku ... kojila som malu, zdriemla som si 15 minut, potom zacala jacat, lebo si pustila v spanku prso, tak ma prebrala ... potom som ju uspala, dala do postielky, ... a cumela do plafonu ako pedofil do kocika bez znamky toho, zeby som mala spat ... a to za poslednych 48 hodin som spala sotva 5 hodin. ... a kolko som toho naspala za posledne tyzdne co takto v noci vystraja ani nepocitam ...

potulka
6. jan 2010

pasoa, ale ved chlebik sa pecie zrhuba rovnako dlho, ci je program dlhy alebo kratky. len pri dlhom dlhsie kysne. takze elektriny neminie ovela viac. aspon si tak laicky myslim.
to, co peciem ja, je celozrnny kilovy chlieb, ma sa piect na programe 4 alebo 5. superrychly je tusim 6.

pasoa
6. jan 2010

tak to máme URČITE iné pekárničky, lebo my máme celozrnný na pr. 3 a rýchly na 6.
No a ja si myslím, že keď je to pečenie 3:45 hod, tak sa míňa elektrina podľa mňa.. ja neviem.. no... sa to tam nejako nahrieva a tak... či???

egy, to je typický prejav "od samej únavy nemohla zaspať"

egyptanka
6. jan 2010

pasoa a co mam robit???? poradte ...

matja
6. jan 2010

tu sa to anketami len tak hemží, každý deň iná 🙂

1. strihanie nechtov - snažím sa rýchlo ostrihať po jedení, keď sedí v stoličke. Po 3 dňoch už má nechtíky dlhé, no niekedy, keď nestihnem, strihám aj po 4 dňoch... Strihám dospeláckymi nožničkami.

2. kaka - bobky alebo hustá plastelína. Už to vôbec nie je riedke...

nsoci - aké máš sánky, keď píšeš, že tlačíš? Kúpila si tie, čo si dávala link na MMB? Mne sa nepáči, že keď malého usadím do sánok, tak sa stále skĺže s fusakom nižšie a ani nesedí, ani neleží, určite to nie je príjemné na chrbátik...

diocka, och, až ma zmrazilo, čo si videla z okna...

nsoci, ja mám tiež rada také darčeky. My zaplatíme malému kurz plávania, pravdepodobne nič iné od nás nedostane. Len stále neviem, čo mám povedať švagrinej, aby mu kúpila. Hodili by sa nám sandálky, ale podľa mňa to nie je ono, predsa len je pre dieťa zaujímavejšia hračka. Aj keď to ešte tak nevníma, ale aj tak... Páči sa mi ten hrací stolík, čo dala link lubi. Naši majú pre malého odrážadlo a svokrovci kúpili vláčik, ktorý chodí dookola po koľajničkách, niečo ako autodráha, pekná hračka, ale asi pre trošku väčšie deti. Však dorastie.

pasoa, dobré s tým sedativ PC 😀 😀 😀

mgk, kde ti to manžel chodí hrávať poker?

egy, zaslúžená pochvala od tvojho manžela. Dobre to padne, keď to muži vedia oceniť 😎 Rada by som ti poradila, ako presvedčiť Natálku na spánok, ale ty si vyskúšala všetko to, čo mi napadá.

lenka, filipkovi prajem skoré uzdravenie...

egyptanka
6. jan 2010

matja, keby som nedodrziavala rezim tak nepoviem ze nespi ... ale kazdy den sa podoba vajce vajcu ... vstaneme, hra sa, desiata, spanok (dnes doobeda 1,5 hod), obed, hra, spanok vonku (dnes na balkone 1,45 hod), olovrant, hra sa, vecera, kupaci ritual, kojenie v prijemnom prostredi (ziadna telka, tlmene svetlo, moznost si troska podudkat, potom si ju dam na seba a zaspinka, alebo ked vidim, ze uz je v polospanku tak do postielky, pohladkam a spi, alebo zaspi na prse.

Skusala som Viburcol, skusala som Chamomilu, cez den pije medovkovy cajik alebo cajik Mamickino pohladenie, kde je aj medovka, prisne striehnem na rezim, v noci kojim dva krat ..., ale vcera som to uz aj porusila a kojili sme sa asi 6x aby spala, ale ona len cucne 2 minuty a dost ... ziadne dlhe sanie, snazim sa byt na nu mila, byt v pohode, som s nou vonku, aby bola na vzduchu (dnes vynimocne na balkone, kvoli navsteve), nevystavujem ju prilis stresujucim podmienkam, som s nou tak casto ako sa da, aby ma citila a nevyhladavala moju pritomnost v noci.
najhorsie na tom je to, ze sa budi aj do polnoci, kedy by mala mat tvrdo spat ... uz sa dva krat zobudila.

Zuby?? no dasienka ma naliate ale po nejakom bielom zazraku na nich ani chyru ani slychu ... tak ak takto vyvadza pri naliatych dasienkach co bude robit ked sa jej bude prerezavat??

A takto vyvadza uz vyse 5 mesiacov, ale posledne tyzdne su nonsens.

Jedine co som neskusala je prestahovanie do svojej izby a na vyrevanie nemam gule.

diocka
6. jan 2010

pasoa, si to vystihla s tym cikanim do serblika/zachoda. toto marek zvlada podla mna na svoj vek na 100 %, ale chval sa s tym niekde kam pridem. vsetci ze jeeej a vie zakyvat papa, alebo tapi tapi alebo uz vie povedat mama?
tak rozmyslam vzdy ze poviem nie nevie, ale vie cikat a kakat do zachoda 🙂 🙂 🙂 🙂 len mi to pride take menej poeticke 😉

pasoa
6. jan 2010

egy, netuším, fakt... mne sa to stávalo pri tom preklade, že som potom v noci videla z vnútornej strany na viečkach položky z toho katalógu, čo som prekladala, a zaspať ani za svet...

dala som fotos zo Silvestra s Potulkovcami.
Na MK odtiaľto
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
na fb odtiaľto
http://www.facebook.com/photo.php?pid=172073&id...

diočka, no však sa pochváľ tým, čím sa je chváliť a kašli na poéziu 😀

denkolc
6. jan 2010

Tramtararaaaaa...a výhercom sa stááávam jaaaaaa...titul najhoršia matka prináleží jedine mne za moju slabú trpezlivosť a tečúce nervyyyyy...nuž, asi som neni vhodný adept na materstvo, abo ma to prichytilo nepripravenúú....v každom prípade mi poraďte, ako zvládať to, že to nezvládam... ☹ 😢 ☹

diocka
6. jan 2010

denka, a co tak??? ved ty zvladas veci s prehladom ktore by som ja presedela a prerevala v kute.
mozno je iba zly den a asi bola aj zla noc. ja ked sa nevyspim tak je uplne vsetko zle.

iron
6. jan 2010

cafte..co je nove? ja vas necitam dozadu...som hnile.

egyptanka
6. jan 2010

Denka, coze sa deje?

ajka82
6. jan 2010

ja striham detskymi zaoblenymi noznickami pazurky, niekedy aj kazdy druhy den, kazdy treti, lebo krpata strasne skriabe...posadim ju na kolena alebo na zempred seba a vacsinou pred telkou ked su reklamy...a netrva to dlho

kakyako kedy, podla toho co zje, vacsinou kasovite, alebo take tuhsie plastelinove...zalezi aj od toho ci dostatocne pila...ked ma cisky banan tak tuhy bobek

deni ako plavanie?
a co sa stalo? no som ja zvedava co ty nezvladas... v piatok ta cakame od 10:15 pred mobikom, ziadost sa mi akurat vytlacila 😉

potulka
6. jan 2010

ja sa nehram, tento vecer som uz dvakrat napisala siahodlhe prispevky a ked som ich odoslala, oznamilo mi to, ze MK je docasne mimo provoz. 😠
uz tretikrat to nejdem riskovat.
len ma velmi zaujima denkina nahryznuta story. co sa deje, moja? pohar pretiekol?

ajka82
6. jan 2010

potulka,mne ked napisalo,ze kon mimo provoz, taksom to skusila o jeden krok vratit a text co som pisala tam bol...neskusala si? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre