Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
22. jan 2010

ahoj baby,,,takze nasa mala stoji sama,,,,od vcera,,,,vau,,,,

inak stale ziaden zub,,,

tanecna skola bola uzasna,,uz dnes sme aj sami doma trenovali,,,a nasmiali sa,,,paskovci su super,,fakt na urovni,,,

6februara pred operaciou ideme na ples,,,juj,,,tak sa tesim,,len este prehovorit maminku z oravy nech dojde strazit na vikend,,,

egyptanka
22. jan 2010

Spime 😅

potulka
22. jan 2010

nsoci, to je mi luto. 😔
zrejme vas hanka trosku skusala, co vy na to, ale usudila, ze sa k vam nastahuje az vtedy, ked bude bracek trosku samostatnejsi a bude ju moct naucit aj inym veciam, ako len kricat. 🙂

vlalu6it
22. jan 2010

egy ale no,,, 😀

inak my uz davame normalne na desiatku plnotucny jogurtik,,raz lesna zmes,,inokedy jablko skorica,,zeby sa to nemohlo,,no jasa,,malej to chuti,,,a to je najsamdol...skorica??vsak je tam len aroma,,,a lesna miesanina,,aj to je ok,,,

ja inak neviem ako vy ,,ale nase prechadzky sa poslednu dobu vztahuju len na nakupne strediska,,akosi nam je brutalne zima,,,,,ale zajtra sa ideme sankovat,,vyskusat nase prve sanky,,,,

vlalu6it
22. jan 2010

baby co to citam,,mate nejake stretko??ha????

inak co je to ta lucina,,ja to nepoznam

egyptanka
22. jan 2010

vladka, co ale no ... ?
ja tu citam ze davate normalne desiatku ... ze prve co mi napadlo, ze nadajate Angelicku pivom 😀
tak u mna nakupne centra nehrozia, ja sa im s Naty vyhybam oblukom ... akurat som minule konstatovala, ze som hrozna matka, ze moja dcera nepozna nakupne centra ... bola tam asi dva-tri krat za svoj kratky cas.

nsoci
22. jan 2010

My sa poctivo prechadzame kazdy den.
Potulka no jo... asi to tak malo byt. Ale aj som v ten jeden pozitivny den uz prevrhla cele svoje myslenie, ze mm dve deticky a teraz smutim... mozno hlupe, ale mam pocit, ako by sm o nieco prisla...

egyptanka
22. jan 2010
vlalu6it
22. jan 2010

egy,,ale ja tu vazne mrznem,,u nas v byte je 22-23stupnov a ja stale mrznem,,doprdele,,ja som akosi rozmaznana,,asi som si za tie roky zvikla na tally teploty,,,uf,,aj teraz mrznem,,

egy co to pisali o stretku a ja ceeeem

vlalu6it
22. jan 2010

nsoci,,ja som to riesila pred 2tyzdnami,,a tiez sa mi stalo co aj tebe a potom som bola smutna,,ale len vnutorne taky zvlastny pocit

egyptanka
22. jan 2010

vladka, info o stretku
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a ja spim pri otvorenej ventilacke ... tipujem ze v spalni je tak 17-18 stupnov ... to len ty si fakt teplom rozmaznana 🙂

vlalu6it
22. jan 2010

egy dik za typa,,,to vyskusame 😉

vlalu6it
22. jan 2010

jaj ,,tak to sa na nas nevztahuje,,my v polke marca odchadzame,,hups,,no,,,

vlalu6it
22. jan 2010

moj manzel tvrdi ,ze ta lucina to je mascarpone,,,,z toho sa robi tiramiu v tally

vlalu6it
22. jan 2010

no idem ja dievcata,,pekny vecer vam prajem a aby ste s deckami nemuseli casto cez noc vstavat...a cumle aby nelietali ako nam nad ranom a reeeevyyyyyyiiiii

egyptanka
22. jan 2010

vladka, nooo je viac syrova a ano niektore gazdinky to pouzivaju ako nahradu mascarpone pri robeni tiramisu ... je to lacnejsia alternativa (este sa pouziva na tiramisu obycajne natierkove maslo)

mgk111
22. jan 2010

vlalu - aj my take papame... 😉 tak sa musis otuzovat vlaznou vodou, nech sa pripravis na nase teploty 🙂

my chodime von takmer kazdy den, ked nejdeme tak je to preto, ze vytiahnem auto a ideme niekde s drobcom, ale ked som doma, tak to neviem sediet cely den v byte - radsej ho zababusim a ideme... aj vtedy ked aj sopliky mrznu v nose 😀

nsoci - neboj, pride dalsie take "bejby" 😉 len nerozumiem, preco mozes mat pozitivny test a potom negativny? 😕 ja doteraz smutim, raz som mala mimomaternicove a ked ma to chyti tak strasne premyslam, ze co by to bolo, teraz by to uz bolo velke a taaaak 😖

egy - kedysi aj nas kubinko spinkaval davno o taktomto case, nechapem aku zmenu mame... sa cely uplne prevratil, hadze spanok o siestej - tak pol az hodku a potom je dve hodky hore, ale ked sme skusali to upravit tak to bolo hrozne, len plac a plac... takze sme sa prispobili my jemu...

kuci - a ako sa citis? co brusko? pohyby uz citis? 🙂

krpec papa mliecko a my sme s tatinkom uz v pyzame a ked zaspi drobec tak 🤐 😀

egyptanka
22. jan 2010

mgk a keby ste mu o tej siestej spravili vecerny ritual?? ... mozno by to pomohlo ... o 6 kupkanie to by ho dorazilo, potom mliecko a uspavanie ... samozrejme bude troska protestovat ale zvykne si.

denkolc
22. jan 2010

Kuci a Tomáškovi už dávaš aj tatársky biftek? 😀 😀 😀

Nsoci, to možno bol zlý test.....lebo bábo príde na istotu... 😉 Hanička, hovoríš? To sa hodí - Hanička a Tánička.. 🙂 Neboj, vydiskutujem si to s ňou medzi ôsmymi očami... 😀

Egy, čo si Ty taká predpojatá na tie nákupné centrá? Ja tam chodím celkom rada.....keby som mala byť len doma a v tejto kose sa po vonku moc nedá, maximálne hodinka, tak ma asi picne....buď idem tam alebo ma niekto prichýli na návštevu... 😉

pasoa
22. jan 2010

nšoči, a to je ako možné, najprv pozit a potom negat? 😕

egyptanka
22. jan 2010

Den, no ja ti neviem ... ist tam vyzliect dieta, potom teplo tam, kopec ludi, sama chripka, sople a nadcha, zafajcene, nestoji mi to za to, aby tam Naty nieco chytila ... na vzduchu jej bude lepsie ... potom ju tam niekde obliekat, obliekanie je u nas sprevadzane krikom.

Ja teraz moc von nechodim, pred troma dnami ma boleli tie vajecniky a obavam sa nejakeho zapalu. Ale Naty dam poobede vzdy na balkon a tam sa krasne vybuvinka. U nas hodinka vonku nehrozi ... minimalne dve - dve a pol hodiny.

Nehovorim, ze nebudem chodit do nakupneho centra, ale naco to silit ... samozrejme raz za cas skocime s nou do Ikei. Aj na nakupy potravin chodime tak, ze malu strazi mama a my s muzom ideme nakupovat.

potulka
22. jan 2010

nsoci, pochopitelne, ze mas pocit straty. na taku vec si clovek rychlo a lahko zvykne a potom si dlho a tazko odvyka. v duchu betty mcdonald resp. pani kettlovej, podme vinu spravne umiestnit - na tehotenske testy! 😉 keby ich nebolo, brala by si to asi ako oneskorenu mrchu. ale ten spravny cas raz pride, tym som si ista.

den, rozmyslala som nad tym, co si napisala o tanicke - ked ju v noci tolko kojis (mozno este aj cez den?), aj z toho moze mat riedku kaku. a nervozna moze byt z toho, ze by sa chcela viac hybat a zatial jej to nejde. radsej pockaj, co povedia vysledky z odberov a negoogli. 😉

mgk111
22. jan 2010

egy - vtedy je nervak ako hrom, nepomahalo ani to ze sa napapal - a kupal, uz nevedel vydrzat a chcel len spat... to proste len plac a ked sme ho ulozili tak sa po hodke prebral a dost... ☹ on sa kupanim skor preberie a najnovsie aj po mliecku ozije - ja to nechapem...

same zmeny sa u neho deju... a dnes (po asi 6 dnoch bez choditka) sa nejako inak hybe - akoze "plazi" alebo co... aj nohy daval pod seba, ale ked nozicky tak zas nie ruky 🙂 trdlo jedno... a zacal sa strasne stavat v postielke... dnes som s nim nechodila ani za rucicky, lebo ma bolel chrbat a kedze mu to asi chybalo alebo co, tak sa staval sam... len skoda, ze stale "spickuje" a hrbi nozicku - aspon uz papucky nezhadzuje, ale topanky mi von nedovoli obut...

hmmm baby co davate von drobcom na nozicky? je tu este niekto taky, kto nemoze drobcovi obut topanocky??? 😒

potulka
22. jan 2010

mgk, my nevieme, ci sa da matejovi obut topanocka, lebo sme mu este nikdy ziadne nedavali. 😉 iba take flisove capacky, este na jesen, a vtedy nozku hrbil. teraz mu na von dame ponozky, pancuchy, hrube ponozky a celeho ho zastrcime do fusaku. topanky na von budeme riesit, az ked bude chodit.

egyptanka
22. jan 2010

ja davam take papuckoidne ponozky ...

ludia ja mam pocit, ze z toho silvestrovskeho sampusu neubuda ... stale je tam polka ...

denkolc
22. jan 2010

Egy, však zbierame imunitu, ne? 😀 😀 😀
Ale opíšem Ti môj prístup..Doveziem sa do podzemnej garáže, malú nakladám do kočíka nie v overali, len napr. v bundičke, vyveziem sa výťahom, dám jej dolu bundu, sklopím kočík, malá po chvíľke zaspí, idem nakúpiť do potravín jedlo, pokukám handry, dakedy aj dačo vyskúšam a kúpim, idem na kávu, to už sa krpatá zobúdza, dostane výživku ovocnú, ideme kuknúť deti v detskom kútiku, Tánička sa im prihovára, hráme sa a potom bundička a do auta... 😅

Potulka a to môže byť? Že ak ju častejšie kojím, v noci 6-7 krát, cez deň možno 3 krát, ale dostáva aj tuhú stravu? Nemala by aspoň dakedy bobky? Ja neviem....ale bola by som jasnačka rada.....lebo inak by som musela aj pekárničku kupovať... 😅 😀 Hlavne mám obavy z jej slabých prírastkov hmotnosti...keby lozila, chodila a bola akčná, tak pochopím..ale takto? Veeeelice divné....nuž, ale dúfam, že nič hrozné nás nepostretne....však Pánbožko nás má rád.... 🙂 🙂

Pasojka, čmeliačik je dáka mamička.... 😀

potulka
22. jan 2010

odstartovala som hlasovanie za penzion, takze sup-sup, nech sa nakoniec aj nieco zorganizuje. 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

egyptanka
22. jan 2010

Denka, no len ty mas vyhodu, ze ti Tanicka zaspi ... Naty je strasne zvedava, vnimava, ona musi vsetko vidiet a kazdy ruch ju vyrusi ... na spanok potrebuje pokoj. A tym ze mame spanok rozdeleny od 9,30 do 11 a od 14 do 15,30 tak nejaka navsteva NC nehrozi, lebo kym by sme sa vymotali z domu tak bude aj 16,30 a o 17 kojime. ...
... jedine tak naobedovat sa, ist do NC ... potom von ... po zobudeni opat NC, kde sa aj naje ... ale to je na dlhe lakte.
Ja radsej niekam zaleziem do nejakej kaviarne ako sme napr. boli v meste.

nufanek
22. jan 2010

Egy, tak zaspala. O osmej som ju dala do postielky. 15 minut paviani hysterak, uz som rozmyslala, ze ako to vydrzim hodinu, ako si pisala ty. Po 15 minutach vreskot presiel do hukajucej sireny. Potom prestala plakat a hladela na mna, potom sa zahladela na obrazky pri postielke, otocila sa na oblubeny lavy bok a zadriemala. Nevedela som ako dlho tam este ostat, aby sa neprebrala, tak som si posedela 20 minut. Este ze nevrieskala hodinu, aj tych 15 minut bolo dost. Som mala stres, ze sa pridu stazovat susedia 😖

matja
22. jan 2010

baska:
- maximálne koľko dlho otvorenú Lucinu dávate krpcom? - 3 dni
- zastierate okno pri dennom spánku? - ako kedy, ale je mu to jedno, zaspí tak či tak
- od kedy sa už dá vidieť, či bude dieťa pravák al. ľavák? - čítala som, že od 3 rokov
- dokina mi vravela, že už môžem na oleji opiecť cibuľku, dať zraziť mäsko, podliať, dodusiť. aj cesnak, že už môžem dať. nezdá sa vám to všetko ešte skoro? - zdá sa mi to skoro, ja začnem od roku len veľmi pomaly s našou stravou, určite odo dňa, ako Paťko dosiahne 1 rok, nezačne jesť to isté, čo aj my. Skôr prispôsobím našu stravu tej jeho 😀
- všetky už dávate jogurty... v tom sumáre od nsoci bolo, že kojené až po roku. ale keďže kojím už iba cca 3x/deň, asi by som mala začať dávať, aby nechýbal vápnik, čo? to tu písala potulka s ajkou, či nechýba vápnik, ale bolo to ok, lebo potulka už dáva jogurty. ja som ešte nechcela dávať, ale keďže redukujem kojenia, mala by som už? Ja som tiež začala dávať jogurty - pravidelne od 10,5 mesiaca.
Nedávno si sa pýtala, ako často dojčím - v noci priemerne 4 razy, potom ráno, večer a počas dňa raz alebo dva razy.

denka - neviem, či to odrážadlo môže byť nejako škodlivé, myslím, že nie. Aj pre Paťka už kúpili starí rodičia podobné odrážadlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre