Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
5. feb 2010

Budem veľmi rada. Aj Hanka ešte soplí (už týždeň), ale asi zasa zúbkové. Teplotu nemá, ani nekašle. Len už neviem, kde sa jej to zasa tíska???

katja78
5. feb 2010

Ahojček Martinka 😉
Paťko bude o necelé 2 týždne tiež oslavovať, že? 😀 predtým ešte Kubko Mackin a Maťko Nsocin 🙂

matja
5. feb 2010

tak, tak, Katka, máš prehľad 🙂
Všimla som si, ako si nás tu dnes večer všetky pomenovala po mene 🙂

cesto už vychladlo, môžem natrieť plnku a idem spať. Dobrú noc.

katja78
5. feb 2010

Idem sa teda venovať profesorovi (Mokáňovi - mimochodom, robí v martinskom špitáli), aspoň rýchlejšie zaspím.
Dobrú noc, dievčatá 🙂

diocka
5. feb 2010

matja a co pecies? ze cesto, ja by som si daco dala.

inak my zaspavanie stale total hruza, uz ani kniha nepomoha. fakt by ma zaujimalo co robim zle lebo nejako nic nefunguje, resp vsetko funguje na zaciatku 3 dni a potom zase aby som nieco nove vymyslala. no snad z toho vyrastie a nebudem ho musiet ako teenagera presviedcat ze sa spi poleziacky nie postojacky.

a obrusovanie postielky nabralo novy styl - zacvakne sa a pocuva sa pozdlz celej postielky. dnes som kukala ze uz je normalne v tej postielke ryha z tych jeho 2 zubov...

lubi22
5. feb 2010

Ahojte 🙂

Katka som velmi rada, ze Ta tu vidim. Ked nepises, citim sa previnilo, to tu zostavam potom jedina s dvoma detmi 😅 😀 Hoci aj ja mavam fazy, ze to zrusim, ved uz som velka, ale dobre sa tu citim 😉

Egy - pre mna je volba pri vybere autosedacky jasna - nech si hovori kto chce co chce - su to vysledky crash testov - to je jedine povazujem za objektivne. A z hladiska crash testov su na tom rovnako a jednoznacne najlepsie v kategorii od 9-18 kg dve znacky - Romer a Maxi Cosi Tobi. My mame Maxi Cosi, som spokojna. Ja som akurat dnes objednavala autosedacku pre Samka - od 15-36 kg, znova som pozerala testy, naj je Romer - Britax Kidfix, tak som objednala tu, dnes sme ju boli vyskusat v obchode a je super. Len nemali nami vybranu farbu, tak ju kupim cez net. No a co sa tyka isofixu v kategorii 9-18, prve miesta obsadili sedacky bez isofixu. Navyse tam sa mi zda zbytocny, kedze sedadlo je priputane pasom a dietatko ma vlastne pasy, ktore su sucastou sedacky. Uz tu pre Samka terajsiu som chcela isofixovu, lebo vo vyssej kategorii sedacky nemaju vlastne pasy, vyuzivaju pasy auta. Ale mozno ma niekto aj ine kriteria na vyber autosedacky - moje su vysledky testov. 😉

A si mi dala total chrobaka do hlavy - s tym Quinny Senzz. My sme na Quinny zatazeni, naopak teda ako Nsoci, nam sa ich dizajn velmi paci. Quinny sme vyskusali uz vsetky, toto je novinka. Takze som bola viac menej rozhodnuta pre Bumbleride, tak teraz som ukazala muzovi toto a on hned, ze je to jasne. No musim ho niekde vidiet na zivo najprv. 😉

Pavli to video na FCB je super. Gitarka bol super darcek, tatinko musi byt rad, pre matuska je to super motivacny darcek. Urcite sa velmi tesite 😵

Tesim sa na fotocky z Filipcekovej oslavy, prvy rocik je uplne najdolezitejsi pre vsetkych 😵 😵 😵

Saska je mi velmi luto Adamceka 😔 Snad to uz prejde, on je taky atleticky typ, sa takto zbavi vsetkych potencialnych sunciciek. Zelam skore uzdravenie aj ostatnych chorusikom.

pasoa
5. feb 2010

lubi, veru, to bol darček - trefa do čierneho proste. Matúško vyštartoval ako strela smer kuchyňa a my tam stále nemáme prechod medzi kobercom a dlažbou, takže je tam hrana, tak som bola pripravená zahodiť mobil (točila som mobilom) a ísť ratovať dieťa ale Matúško si to tesne pred dlažbou rozmyslel a "odbočil" ku gitarke 🙂

katka, teším sa, že si prehodnotila svoj záväzok 🙂

idem odsávať a spať.
brú brú

labutka
5. feb 2010

dnesna noc a den celkom fajn. vcera sme boi v poradni, adam ma 9050 g a 76 cm, dostal ockovanie, a mame sa rozhodnut ci ho dame zaockovat na tie ovcie kiahne. a kedze manzel ich este nemal (aleo ich mal, a nikdo si to nevsimol), tak je rozhodnute ze do toho ideme. 80 Eur. no co uz narobime.
v noci sme stavali o pol jednej, to som ale krpca uhladkala a kojili sme sa az po druhej a potom po siestej. tusim mal trochu teplotu, tak dostal paralen do zadku. doobeda som navarila kym spal, potom prisla kamoska, poobede sme si spolu schrupli a potom som bola na hokisi.
medzitym manzel okupal dal jest kasu a potom sme ulozili a spime...

asandys
5. feb 2010

Lenk, aj ja sa pripajam s tym mojim marodikom k zelaniu vsetkeho najnadhernejsieho pre tvojho Filipka 😵 😵 😵

Adamko od pol 8 do 10 vrestal, ptoom sa hazdal po posteli, zase mal krce v brusku, tak som ho masirovala, jasne, ze reval jak tur, potom si kus poprdkaval, co som povazovala za super udalost a teraz spinka. Urobila som odvar, chystam termosky na noc, jednu s odvarom, jednu s obycko vodu na UM, flasku s cajikom, lyzicku a kvapky, dajake cumliky a mozem ist spat.

Dufam, ze zajtra bude uz krajsi dnik, velmi si to zelam a s mojim optimizmom to tak proste musi byt 😵 😵

TAk dobru noc

PS: Katja, veru ze som lutovala, ze tu niesi ked adamko ochorel, ale viem, co je to sa vzdelavat, ja uz mam ucenia plne zuby a furt musim daco v praci dostudovavat, lebo ja velmi rychlo zabudam nepodstatnosti 😒

ajka82
5. feb 2010

stiham? Filipkovi vsetko najlepsie k prvym narodeninam 😵

denkolc
5. feb 2010

Filipkovi ešte raz všetko najkrajšie, najzdravšie a najšťastnejšie....

Kati, verím, že sa dáko dajú skĺbiť všecky tie naše povinnosti.....šak sme dáke šikule.....teškám sa!

Asandys - k tomu vzdelávaniu...som došla na to, že si tiež idem robiť doktorát...(už to vie aj rodina) ...a už viem, čím chcem byť...učiteľkou na VŠ...a skúste mi to vyhovoriť... 😀 Ja budem tá najneobvyklejšia profka na škole..... 😀 😀

baskaj
5. feb 2010

lenk - filipčekovi všetko najlepšie k narodeninám!!! 🙂 ďalší veľkáč! 😵

diocka - neeeeeee!!!!! neber mi nádej, že knihovo postieľková metóda fungujeeee!!! 😢

kati - tak super, tešíííím! už len aby sme zdraví boli. napíš mi IP, že kedy môžete, kedy nespíte a tak...

ja dožehlené, oprané, kuchyňa sprataná, podlahy umyté, nohy pokosené, ešte nalakujem a môžme ísť hajaaa

denkolc
6. feb 2010

Asandys, aká bola noc? Ako ste na tom?

Mgk, vy už v pohode?

denkolc
6. feb 2010

Karinka akooo? Maťko akooo??? Som zvedavá..my už zdravo...tak dúfam, že aj vyyyyyyyyyyyyy....

denkolc
6. feb 2010

A Egy, ešte k tomu kočiariku...ja som si vybrala na leto niečo takéto...je to ultraľahký kočík, fakt len tak pre bežkajúce dieťa na oddych a na vozenie nákupu..... 😀 Potrebujem niečo ľahko skladateľné a skladovateľné....a možno si na neho pošijem iné poťahy, ak sa mi bude chcieť... 😀 Lebo už sa mi nechce investovať dákych 200-300 Eur...na čo... 😉

http://www.darababy.cz/zbozi/peg-perego-aria-on...

nsoci
6. feb 2010

Vsetko naj Filipko!

U nas uz zdravi.... asi nas poctil navstevu jednodnovy prudko-sracio-vracaci-horuckovy virus. Mne je divne, ale to uz s virusom nic nema.

Iem prekladat krasky.

mona1111
6. feb 2010

ahojte

denka pekna stranka s kocikmi mozno si z tejto stranky aj my vyberieme nejaky kocik, a hlavne su tam dobre ceny....

Deticky uz su zdravucke? Asandys ako sa ma dnes Adamko?

asandys
6. feb 2010

denka, krasne rozhodnutie, aj ja dufam, ze bude ucit na VS v 2012, ked mi konci zmluva na SAV. TAkze ta vobeeeeeeecccccccccc nebudem odhovaret, lebo je to suprove povolanie 😀 😀 😀

No noc bola tak , ze bol hore asi 6x. z toho 2x pil vyvar s UM, ale od rana od 6 do 9 velmi plaka, som videla , ako ho boli nafuknute brusko, a teraz sa vykakal, al eporiadne tuho. Teda uz je taky zapeceny po tyzdni, chudacik, ale aspon uz nehnackuju. Dnes mu nedam baban, nech sa trosku odopcha. Teraz o pol 11 zaspinkal. Verim,ze sme na dobrej ceste v vyleceniu.
Este raz vam velmi pekne dakujem, ze na marodika myslite 😵 😵 😵

katja78
6. feb 2010

Ahojte, dobré ránko.

mám náladu pod psa, by som sa potrebovala vybehnúť dakde na kopec a zarevať si z plných pľúc. Ale to prejde.

Ma mrzí, že toľko detičiek sa trápi s hnačkami a vrackaním. Najčastejšie ich spôsobujú vírusy, najznámejší je obávaný rotavírus. Sama som si ho už vyskúšala, presne ako písala Nsoci - zimnica, triaška, teplota, vracanie, hnačka, nakoniec som od dehydratácie odpadla na wecku v sede.

Čo som pozrela dozadu, tak sa pýtate, či UM, alebo nie. Pamätám si, ako nám jedna Dr. na cvikách prízvukovala, že mlieko a mliečne výrobky aspoň týždeň nie. Lebo je porušená nielen mikrobiálna flóra, ale enzým, ktorý vie štiepiť mliečny cukor - laktózu. Ten enzým sa podľa nej volá laktáza. A trvá ten týždeň, lež sa znova v bunkách črevného epitelu vytvorí. Ak tam nie je, tak laktóza z mlieka sa nerozštiepi a pôsobí nafukujúco. Čím viac nerozštiepenej laktózy, tým väčšie bolesti bruška z nafúknutia.
Takže sú osožné probiotiká a čo najmenej mliečka. Ak už to bez neho nejde, tak riediť s ryžovým odvarom a dúfať, že už tam nejaký ten enzým je.

A prečo sa tak dobre šíri? Lebo vraj na rotavírus nezaberajú bežné dezinfekčné prostriedky a dokáže prežiť na takých veciach ako plachta, uteráky. Takže často prať (aspoň na tej 60-ke), žehliť, meniť veci, nechytať si pusinu rukami a ruky drhnúť ako to len ide. A vydržať.

mgk111
6. feb 2010

egy - niektore sedacky s isofixom ani nemali az take dobre vysledky pri tych crash testoch ale v principe su lepsie uchytene a tym padom bezpecnejsie... zalezi aj od znaciek a od vsetkeho, myslim, ze isofix sa skor oplati vtedy ked uz mas len akoze podsedak, ked nie je uchytene vsetko akoby dvakrat... a samoska ze su drahsie...

katka - ty mas aky prehlad o oslavencoch 🙂

diocka - aj my uz mame "zarezy" na postielke 🙂 srandovne to je 😀

leni - ja zabudlivec dodatocne zelam vsetko najlepsie filipkovi 🙂 prv rocik je uzasne dolezity v zivote nasich drobcekov 🙂 ake pokroky dokazali urobit za taku kratku dobu ze? cmuk

asandys - je mi luto, ze nie je lepsie.. vies co som ja urobila, neriedila som mlieko este aj s vodou, dala som ho cisto len do toho odvaru ryzoveho a kubko dnes rano este nekakal a ani brusko neboli... a pijeme mrkvovu stavicku ktora mu aj chuti a neprehana takze je to super... do bananu sme dali trikrat dokopy smectu vzdy pol sacku a ziadne kvapky sme ani nemali... musim si zaklopat, teraz som mu nachystala banan s piskotami a na obed bude mat zemiakovu kasu a na olovrant jogurt s bananom... ak to bude vsetko ok, tak zajtra uz skusim nejaku zeleninku na obed a ubrat trochu z bananov, lebo uz mu to chudiatku musi liezt hore krkom... mliecko si do vody netrufnem este... to radsej budem davat do vyvaru este...

denka - gratulujem k rozhodnutiu k doktoranture 🙂 mas moj obdiv 😉 mame sa lepsie, len dufam, ze ziadny obrat uz nenastane, ale estže stale mame sopliky a kasleme... davam probiotika a verim, ze sa to uz nezhorsi...

baska - ty si bola inak akcna 🙂

nsoci - super, ze je dobre...

my sme u svokrovcov, isli lyzovat, svagrina by sa mala ucit, tak som navarila - teda je to v trube zatial 😝 a drobec bude desiatovat - chudiatko vsetko to ma take posunute kvoli tomu, ze som nemohla davat mliecko a rano sa mi zdalo, ze ho ani moc nechce - vypil asi len 100ml ale v noci uz neprotestoval ked som dala stavu mrkvovu miesto mlieka 😉 teraz sa zobudil - spava na zemi na matracoch ked sme tu... a plackal isla som otvorit dvere a uz bol pri nich, hoci spal ovela ovela dalej 🙂 uz sa snazi na tych styroch aj na dlazke, ale stale vedie styl, nohu pod seba a suchat sa po ritusi 😀 tak sa vsetci na tom bavia...

pekny den babule

katja78
6. feb 2010

Jo a Saška - ak sa Tvojej doktorke zdá, že niečo našli, tak má na mysli asi nejakú baktériu, lebo vírusy sa z bežného výteru nedajú zistiť. A z baktérií sú najčastejšie salmonely a shigelly, ale to ide aj s tými teplotami. Tak hádam bude dobre už.

mgk111
6. feb 2010

katka - ufff a to si mala kedy rotavirus?? deticky sa nenakazili? diky za vysvetlenie k mliecku a hnackam - inak som dala mliecko a kubka nenafukuje ani ho brusko neboli... tak neviem teraz ci mu to davat alebo nie, aj ked zjedol jogurtik s bananom tak nebol ziadny problem ani s kakanim ani s nafukovanim... ale probiotika davam ...

mgk111
6. feb 2010

ja som si pripadala ako truba, kubko hnackoval ale nie extremne a ja som myslela ze je to zo zubkov a neriesila som to ☹ az ked som uvidela cervene v plienke tak som zdesena utekala k dokine... no uvidime, ked pridu vysledky...

kati - hmm a teraz by si radila kedy poradnu a ockovanie, ked mal hnacky? som zvedava co nam povie, neviem ci mam suhlasit, prehovarat a podobne...

katja78
6. feb 2010

Ešte som na vyšku chodila, boli sme na stáži na detskom infekčnom. Aj sme si ruky vydezinfikovali, keď sme odchádzali od toho chlapčeka (on mal rotavírus dokázaný z DNA zo stolice), ale nepomohlo. A celú rodinu som nakazila 😖
Maci - závisí to od toho, koľko z toho enzýmu je zničeného. Ak je tam len nejakých 10-20%, tak to je málo a mliečko bude nafukovať. Ak viac, čojaviem 50%, tak nemusí, ak sa objem mliečka na deň zníži.

katja78
6. feb 2010

A Smecta je výborný liek. Ja si ho dávam aj vtedy, keď som sa prežrala. Ono to vlastne ani nie je typický liek. Ten prášok rozriedený vo vode vytvorí na čreve akoby jemný film a bráni tomu, aby sa toxíny vstrebali do tela. A nemal by zapekať, na rozdiel od čierneho uhlia.

katja78
6. feb 2010

Marcelka - to si radšej over u svojej dokiny. Nejaký odstup by som tomu nechala, aby sa imunita ukľudnila.

labutka
6. feb 2010

katja, ja len tak informacne k tym rotavirusom - ide o UM, MM sa moze davat?

katja78
6. feb 2010

Mysím, že môže, aj keď Maruškina doktorka mi povedala, že radšej nie. Ale ja som jej ho aj tak dávala.

labutka
6. feb 2010

no tak dakujeme a sup sup citat. knihu, nie MK. 🙂 😉

katja78
6. feb 2010

Ešte to chcem nejako vysvetliť. Neviem, či sa aj vie, prečo je to tak. Vlastnosti MM nie sú ešte úplne známe. Napr. železo sa z MM vstrebáva v črievku bábätka oveľa ľahšie ako z UM, aj keď v UM je železa viacej. Alebo iný príklad z praxe: keď som bola v pôrodnici s Maruškou, novorodenecké sestričky nás opakovane upozorňovali, aby sme si pred každým kojením omyli bradavku a dvorec čistým tampónikom namočeným v teplej vode. Tak my sme to tak aj robili, či boli 3 hodiny v noci alebo nie. A pri Hanke takéto hygienické opatrenia už neplatili.

A máš pravdu Kati, ale keď deti mi skáču po hlave, domácnosť stojí, muž v robote,...
Ideme čosi zjesť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre