Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
6. mar 2010

ahojte fešandy!

v prvom rade - včera sme v kauflande kúpili kráááááááásny nastenunalepovací meter do detskej izby. mali cca 4 druhy. my máme taký vysoký strom so zvieratkami, ale hneď sme zobrali aj neterke takú vysokú kvetinu s motýlikmi. majú to v tých blbostiach za 1€. som sa z toho celý večer vytešovala, až muž nechápal... 😅

diocka - moc moc teším, že vám mareček tak pekne dozrel, nech mu to vydrží! 🙂

my sme mali zae zlú noc, v posledných dňoch je dami taký uplakaný a presne - aj na mňa straaaaaaaašne nacucnutý. a trošku sa niekde ťukne a hneď strašné plače! a keď niečo nemôže alebo ho niečo obmedzí (zadrhnutá topánka napr.), tak chytí strašné nervy a jedovito vrieskavo z plných plúc plače 😒 dúfam, že je to len dočasné obdobie. teraz má ešte taký nejednotný režim, bo prechádzame na 1 spánok denne, tak možno aj z toho je taký rozhádzaný...hm...

no jo, idem rýchlo variť, kým malý spí. muž robí na záhrade...

kucina1
6. mar 2010

tak ideme my s tomaskom a jednou kamaratkou von, tomasko nezjedol skoro nic z desiaty a ani z obeda, fakt su to zubky, bo nechce ani maskrtky ani z mojho taniera nic. tatino je skapacina tak ideme radsej von, bo doma pozerat sa na taku matohu je otrasne

egyptanka
6. mar 2010

My mame skvele obdobie ... nemozem si stazovat, okrem toho mojho kojenia ... par dni je zle, par dni taha ... len pravy mi odmieta - tam uz toho mliecka nie je vela, ale ved mam pravy a pokial kvapka tak UM zatial neriesim. Davam vecer mliecne kase, aby tych mliecnych vyrobkov mala ... ono po roku to bude jednoduchsie ... bude moct napriklad take Pribinaciky, syry, ovocne jogurty tak mozno ani UM nebude potrebovat, alebo budem davat na ranajky alebo veceru kakao z kravskeho mlieka. A pokial bude mat zaujem ako taky o prso tak ju budem prikladat ... ved nahodou moze ochoriet a prso nas moze zachranit.Ved ked bude chora a budem ju castejsie prikladat tak sa toho mliecka opat vytvori. Uz sa nebudem trapit ...
No a dnes mala tu nasu fazulovu polievku, to iste co my len bez soli a klobasky a zeleninku a fazule som rozmackala a velmi jej chutilo, zjedla plnu misku a o dve a pol hodiny na to po vyspati hlavne jedlo, spenat s tekvicou a kuskusom a maskom ... take lahsie.
No ideme do Carfaca kupit mame na zajtrajsie narodky novy DVD prehravac.
A pocas spanku malej sme mali velmi prijemne chvilky s muzom ... 😵 😵

egyptanka
6. mar 2010

oprava
z
"ale ved mam pravy"
na
"ale ved mam lavy"

🙂

egyptanka
6. mar 2010

Baby baby ... musim hned pisat ... mala spravila teraz prve dva samostatne kroky. Ja som na nu taaaaaak nesmierne hrda. Prisla ku mne, drzala sa nohy a vykrocila s tym, ze sa ma uplne pustila. Bol to uuuuuzasny pohlad. 🙂

lenk30
6. mar 2010

ahojko babule. malý mi zaspal dnes až pred hodkou. rozoberáte tu ovuláčné testíky? filipčo bol náš prvý pokus v 2.deň ovulácie......tiež som to niekde na internete vyčítala, že by to mal byť chlapček a vyšiel!

aj vaši drobci sú toto obdobie takí cmuľkovia? stále ma len bozkáva, stíska.........zlato moje!

včera som ho prvý krát strihala. bol to ukrutný boj, ale vyhrala som

baby vy tu už viaceré plánujete bábätká? moje okolie, kamošky zo školy, susedky .....5báb tento mesiac idú rodiť, tak to už s nimi prežívam. včera bola u mňa jedna čakateľka a ukazovala mi bruško, zdvihla triko a Filipčo aj zoskočil z motorky, čo nechápal z toho bubna 😀

matja, pasoa .......môhli by sme dať niekedy stretko v tej destskej cukroške. už sa tam možno aj vyhrajú.

my sme fest šikovnice 🙂 to je zaujímavé, ako sa s tým dieťaťom vie využívať spací čas, že? bola u mňa doobeda kamarátka, čo nemá diťa /aj pasoina kamarátka/ a tá nechápala, že ako to môžem stíhať. Filipka, domácnosť, robotu................tak len zírala, že len čo muž odbehol a malý zaspinkal. urobila som polievočku pre fifa, spoločný obed: zemiakovú kašu s pažitkou a teľacie medailonky v cestíčku, rozvarila hrušky s jablkom a malinami, umyla a vyfúkala si vlasy........a tá len zírala, že by to v živote na mňa nepovedala........no veď ani ja na seba. takže ešte mám možno hodku času, kamoška odišla, tak kým príde mužík, idem si vypiť kávičku

egy, to je krásne, že????? tak supiš!

matja, zuby si umýva sám - teda len sa hrá. ked si ja umývam zuby, sedí pri mne na umývadle a šúcha svoje a rehoce sa. nedávam mu ešte pastu.

mgk111
6. mar 2010

matja -

umyvame zubkov kazde rano iba, vodou a on si cisti chvilocku sam potom zacne obzuvat, tak mu este ja trosku postklim - ale co ja viem tak minutku-dve asi...

zakon presiel, kazde dieta ktore bude mat v tento rok jeden rocik je povinne ist na zubnu lekarsku prehliadku...

kucina1
6. mar 2010

egy jej parada natalka je sikovna 🙂
ked tomasko spravil svoje prve dva krocky mne od radosti vyskocili aj slzy je to krasne 🙂

egyptanka
6. mar 2010

Kuci, mne sa skoro srdce zastavilo. Teraz uz len čakať kým to zopakuje. 🙂

katja78
6. mar 2010

Ahojte,

u nás sa slavíííííí, idem tortu zapáliť 😵

Matja - snáď časom bude stačiť, keď si k nemu ľahneš, otočíš sa mu chrbtom - akože spíš, on si bude chodiť po postieľke, unaví sa, ľahne a zaspí. Tak to bolo u Marušky, keď mala asi rok a 3 mesiace 🙂 a ja som si pri nej fajne schrupla tak na pol hodku. Zobudila som sa, napravila dieťa do spacej polohy a šla preč.

Reštiky - ak niekedy zablúdite do NR, tak odporúčam Hoffera, má 4 prevádzky, 1 mimo NR, smerom na Hlohovec, ostatné 2 v širšom centre a 1 neďaleko nás.

Egy - užívaj si krásne chvíle 🙂 🙂 🙂

egyptanka
6. mar 2010

Bože ženy ja som dnes ako chlap. Myslím len na jedno. 😵

katja78
6. mar 2010

Egy - žeby deň "O"? 😵

egyptanka
6. mar 2010

katja, no nieco na tom moze byt, lebo aj makeup mi dobre drzi a vlasy mam celkom leskne 🙂 ... ale ktovie 😖

zasa hystericky rev pri kupani, este ked som ju mala na rukach a muz jej sprchoval nohy tak smiech a rehot, ked som ju posadila do vane tak sa rozrevala, zajtra ju skusim okupat vo vanicke.

Inac o tom Hofferovi som pocula, ked sa raz muz so svagrom vracali domov z vychodu a potrebovali pauzu tak sa zastavili v Hofferi niekde pri Metre (neviem ci si dobre pamatam) najest a vraj dobre varili. 🙂

katja78
6. mar 2010

Egy - hej, pri Metre je hlavný penzión Hoffer, taký gazdovský dvor. Cez cestu, v lese spravili takú mini ZOO s domácimi zvieratami a ešte aj pštrosy tam tuším pobehujú 😀

Takéto pocity, teda chúťky sú tesne pred ovuláciou prirodzené. Chlapi sú preto furt nažhavený (ak teda nie sú chorí), lebo sú stále plodní. U žien prichádza plodnosť v cykloch. 🙂

egyptanka
6. mar 2010

Katja, tak tam musi byt krasne v lete, oni boli minuly rok vo februari a podvecer. Niekedy tam mrkneme 🙂
Uz nemozem hupsnut na muza, si co pomysli, ze som nejaka nymfomanka ... vcera, dnes, zitra zas 😀 ... ale mozno by sa ti jeho lenivi chlapci troska vytrenovali 🙂

Ked ste tu pisali ako sa vam na prvy sup podarilo otehotniet tak klobuk dolu ... nam sa to podarilo az po dvoch rokoch a to je taky maly zazrak 😅

mgk111
6. mar 2010

ahojte - akosi sa mi nechce vobec nic - ale zato sme toho dnes stihli vela, nicili sme plesen v komore - momentalne uz je plesen vypalena, zoskrabana, zastriekana, natreta a zajtra do nej opat vlozime policky a vsetko co mam momentalne v obyvacke 😉 polovicu dna to trvalo, kym to tatino s dedom urobili, ja som zatial stihla dvakrat oprat, prezliet periny, upratat spalnu a detsku, spratat male vecicky, umyt vsetky okna a poutierat kuchynu z prachu co sa narobil... slusny den ale uz nevladzem... kubko bol prvy den takto dlho prec od nas, u babky v puchove ale bol vraj celkom zlaty, len uspavanie bolo v kociku... a teraz narieka chuda male a babka ho nosi... my sme si supli metaxu a vidime velke prd a tmu 🙂 asi za chvilu zalomim aj ked som si zobrala ako relax knizku, lebo rano sa zobudime a supaj naspat to dokoncit... bytik sa pekne vetra, tak dufam, ze to uz bude znicene nadobro, aj v obyvke za gaucom bola ta pliaga, takze cely byt uzasne smrdel dnes, ze som musxela zbalit veci a ist ku svokrovcom...

ja mam nadchu ako blazon, len kycham, soplim - kubko sa zatial drzi, tak dufam ze aj to, ze nie je so mnou, tomu pomoze a vyhn e sa jej...

a mame velky problem - kubko hryzie co sa da - to uz je normalne, ale PRESTAL PIT, skusame mozne aj nemozne hocijakym sposobom a dostanem do neho len trosku tekutin... iuz som prestala riesit sladke, moc sladke, proste cokolvek odmieta... je nieco take normalne ked idu zuby, alebo co sa stalo? nemate niekto podobnu skusenost? vyzera culo, spokojny, beha o sto sest, nevyzera dehydrovany, ale nepaci sa mi toooooo ☹ aj mliecko vecerne pil na trikrat to co inokedy pije naraz... hrdielko ma v pohode, sem-tam trosku soplikov, alebo susnik ale nic hrozne ani andchove... som z toho nestastna...

info o matejkovi - matejko dostal zapal pluc, ale bez teplot, takze berie antibiotika, dychat uz bude sam, ale cika za pomoci liekov a nastastie kaka sam... krasne pribera, je nadherny 🙂 takze dakujeme dobre tetusky, ze posielate vela energie 🙂 sice jej bude treba este velmi vela kym pride domov, ale bojuje statocne 🙂

a toko som toho prcitala a uz neviem, na co som chcela reagovat 😠

tak oslavencom vsetko naj a chorym vela zdravicka...

egyptanka
6. mar 2010

Jooooj keby sme sa cela rodina dnes posadali do vane tak mame hotovu virivku od tej fazulovice. 🙂

lubi22
6. mar 2010

Vsetko najlepsie Matuskovi k narodeninkam, hlavne vela zdravicka a stale usmev na tvaricke 😵 😵 😵

egyptanka
6. mar 2010

dnes tu nik nie je? .... ja som zblajza asi 6 tvarohovych palaciniek.

ajka82
6. mar 2010

este matuskovi zelamevsetko najlepsie k narodeninam, nech robi mamicke iba radost 😵

a k zubkom, umyvame raz za den (to vraj staci u tychto malych deti), pastou(speci pre deti), jej dam do rukykefku, nech sa hra sama a jej cistim tym naprstkom so stetinkami...kedze ma len 2 zuby tak sme dominuty hotove apotom este okusuje nejaku chvilku svoju kefku

egyptanka
6. mar 2010

tak ja teda kocky idem opat znasilnit muza ... zatim sa majte.

matja
6. mar 2010

Matúškovi prajeme všetúčko najlepšie, nech krásne rastie a robí svojim milujúcim rodičom samú radosť 🙂

lenk30, jasné, stretko môžme dať.

ajka - akú pastu dávaš?

egy 🙂

ja mám dojem, že Paťkovi nepôjdu zuby podľa poradia... Už možno viac ako 2 mesiace má vonku 8 zubov, ale teraz má opuchnuté ďasienka hneď vedľa vyjdených zúbkov (tretí sprava - očný?) a takisto aj dolu tretí zľava, nezdá sa mi, že by mu rástli stoličky. Býva počas dňa občas mrzutý, málo zje...

baby, viaceré ste spomínali, že sa u vás v dome prerábalo a deti nemohli spať. Mňa však zaujíma, či sa vaše deti nebáli, keď sa búchalo, vŕtalo, zbíjalo... Lebo teraz jedna rodina pod nami prerába komplet celý byt, na oznam napísali, že to bude trvať do konca marca a malý sa bál. Neskôr ho to prešlo, asi keď si na to zvykol, ale máme sa na čo tešiť. No nemôžem sa sťažovať, my sme tiež prerábali a robili neskutočný hluk, až mi bolo všetkých susedov úprimne ľúto. 😔

mapa
6. mar 2010

matusko, mnoho krasnych a dobrych veci, hlavne zdravia a lasku 🙂 aj miske od renii 🙂

ajka82
6. mar 2010

matja tuto pastu mame http://www.profimed.eu/sk/obchod/prirodne-bioxt...

nojasom v piatok zistila, ze mala sa vyspala pekne aj ked sused rozbijal steny 😅 ...ale ak pocuje ze sa vrta tak reve, ona vseobecne nemusi vrcanie(vysavac, mixer, vrtacka,...) to je zle a velky krik 😔

matja
6. mar 2010

ajka, keď malej umývaš zúbky s pastou, tak ako to vlastne robíš? Umyješ zúbky a necháš tak? Keď to nedokáže vypľuť... Ešte mi napadá, že by som potom tú pastu zo zúbkov niečím utrela, lenže myslím si, že by ju stihol predtým zjesť...

ajka82
6. mar 2010

matja,ja jej umyjem pastou a potom este raz pretrem vodou...ale toto je taka pasta, za ak ju nahodou aj zje, tak sa nic nestane a ja nedavam nejake velke mnozstvo,

nsoci
6. mar 2010

Fuj som grogy. Katja dakujem... ale asi pojdem do toho Bumbleridu. Predavame teraz nas kocik a ak sa zadari kupime novy.

Matko dnes cupital medzi babkami, dva krocky tam, dva tam. Ja som bola na masazi 😕

matja
6. mar 2010

http://www.zzz.sk/?clanok=7680

nsoci, písala si o vajíčkovej polievke, čo si uvarila pre Maťka, hoď recept

nsoci
6. mar 2010

Matja mam to rozpisane, ale nemam silu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre