Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
8. mar 2010

Co je? Kde ste vsetky?

potulka
8. mar 2010

kuci, nechcem byt protiva, ale nemyslis, ze tie tomaskove hnacky moze mat na svedomi ta dospelacka strava, ktoru mu davate? niektore reakcie sa nedostavia hned, ako cloviecik nieco zje... ja viem, ze kazda si robime po svojom, ale vyprazany syr, kysle uhorky a pizza sa mi veru zdaju pre ani nie rocne dieta dost prehnane. 🤐

katja78
8. mar 2010

Egy - jemine, sa to tak zhoršilo? dočítavam, čo ste ráno písali, tak nie som v obraze. Máš ATB?

katja78
8. mar 2010

Potulka - tuším si začnem zapisovať Tvoje bylinkové recepty 😵 cesnak s medom jeme akurát na Štedrý deň 😅

egyptanka
8. mar 2010

Kati, áno, Summamed.

katja78
8. mar 2010

Hmmm, Biseptol je na močové cesty najlepší, ale neviem, či sa môže, keď kojíš.

katja78
8. mar 2010

Biseptol sa nemôže, keď dojčíš, som si to čekla ☹

egyptanka
8. mar 2010

Kati, biseptol ani nemozem ... to je jedina vec na co som okrem prace 😀 alergicka ... sa po nom vzdy vyhadzem. A uz som vypila asi 2,5 litra urologickeho caju ...

egyptanka
8. mar 2010

Potulka, no suhlasim s tebou co si napisala ...
Kuci fakt, chcelo by to zaradit spiatocku kym nie je neskoro, preto vsetky tie problemy s Tomaskovym jedenim.
Dufam, ze u Lucinky nebudes takto experimentovat, aby to nedopadlo tak, ze bude mat predispoziciu na obezitu a nenadavali jej v skolke gulka bombulka.

denkolc
8. mar 2010

Baby, však určite to neni sranda....detičky sú maličké...ja by som sa bála, hrozne by som sa bála, že by som dieťatku ublížila, kebyže mu dám jesť niečo, čo nie je vhodné....však taká soľ, to je pre maličký organizmus absolútne zbytočné a nežiadúce...čo cukor? Jedine tak na bolenie bruška, pokazené zuby a iné problémy...a vyprážané? Ani nechcem pomyslieť...
Tu nejde o to, či sa dieťa vyhádže alebo nie....ale ak jeden deň bude jesť ako besné a na druhý deň nechce otvoriť ústa, tak nejde o fazuľky predsa....aaaach, jaj....musíme dúfať, že všetko bude ok.... ☹

katja78
8. mar 2010

Baška - nemilá príhoda s tým bažantom 😢 A celý zub? Moja svokra mi vravela, že divina (a teda aj bažant) patrí medzi najzdravšie mäská, lebo zvieratká sa pohybujú celý život vo voľnej prírode, behajú, majú prirodzene vytrénované svaly. Je síce otázne, či skonajú stres-full 😕 No a tie broky, to je riziko tiež.
Ďakujem veľmi pekne, som rada, že kočky sa páčia, no ešte móóóóžeme byť svatky 😉
Poháriky (napr. od Hami, Alnatury,...) sa nedajú používať, viečka nieže nechytajú, ale vystreľujú pri vysokej teplote 😠

katja78
8. mar 2010

Fuuuh - doštudované 😎

Denka - teeeeeeeeeeda, Tánička hviezdila v tých šatočkách a jej maminka aká kočka 😵 😵 😵 škoda, že si nestihla ochutnať, prasiatko vyzeralo fajnovo 🙂

kajuska111
8. mar 2010

katja, dakujeeeeeeeem 😉

ajka82
8. mar 2010

karinka dnes vraj znicila tatinka poobede, sa o nu staral, ked sme prisli z prechadzky doobednej(sme boli na socialke, tatinko, na zdravotnej a potom na obed v taverne),ja somspala, lebomibolo trosku zle, ale vraj to nevyzeralo ze trosku, ze som bola jak na odpadnutie 😔
a karinka mu vraj robila stale naschval a vraj ho velice znicila 😀 a to potom este spali asi 2 hodky spolu

maso krajam jak vsetko ostatne na take pol cm kusky a uz takto pokrajane ho uvarim

nsoci, cez naustok pijeme vsetko, takze aj UM, by som jej tak davala, keby ho pila, lebo ona cez dudel pit uz nevie 😉

egy skore uzdravenie, nezavidim, klopi, klop uz somdlho take nemala, nebola to sranda 🙄

ja ked som citila, ze leze na mna choroba, taktiez som davala cesnak a obislo ma to 😉 a kedze ho inak nezjem, urobimsi taku natierku (maslo+bambino+cesnak - pomer podla chuti a potreby) mnamki, take mozem

ajka82
8. mar 2010

deni, tanicka aka fesanda 😵

egy mna este napadlo,ten urologicky caj sa moze pit kedkojis? 😕 lebo teraz si nepamatam, ci tobolo aj na caji napisane, alebo len na tych brusnicovych tabletkach co som mala doma, ze sa nesmu uzivat pocas kojenia 😅

kucina, nechcela som s tym zacinat, ale vazne, uz ked to tu padlo, nema tomasko problemy kvoli tej strave,co malv poslednej dobe?... akoze ja som za experimenty, ale to co si pisala je aj na man moc 🤐

ajka82
8. mar 2010

no bola som kuk ten urologicky co mam doma od lerosu (sa mi hned nezdalo, ze som nic take nepila, ked som bola chora jak sa karinka narodila)... je na nom pisane, ze tehotne, kojacie a deti do 12 rokov take nemozu 😒 plus ti co su precitliveni na nejaku zlozku z caju

matja
9. mar 2010

fíha, egy zmenila údaje v pase 😕 Tak nech sa darí 😉

Ja som tiež pila urol. čaj aj počas dojčenia. Ale nie veľa, asi liter za dva dni, potom problémy prešli...

No čo už, chcela som viac, dítko volá, tak sa majte pekne a pekný deň!

katja78
9. mar 2010

Bré ránečko 🙂

hlásili, že vo štvrtok až v sobotu má snežiť 🙄 😖 😲 😠 ☹ 😝 😔

Peťka - držím päsťuchy 🙂 si aj mňa prekvapila

Kajka - za máličko 🙂

Včera som počula na SRo, že vedci potvrdili teóriu, že dinosauri vyhynuli po páde meteoritu do Mexického zálivu. Vraj to bol výbuch miliardu-krát silnejší ako výbuch atómovej bomby v Hirošime 😲 a ostal po ňom kráter o priemere 180 km !!! a prachové čiastočky sa dodnes dajú zistiť v rôznych vrstvách atmosféry. Vďaka tomu, že vyhynuli dinosauri, sa na Zemi mohli rozšíriť cicavce 🙂

iron
9. mar 2010

bre ranko
my sme hore od siedmej. Dnes mam v plane presadit tulipany a narcisy do crepnikov a umyt podlahy. A aj by stacilo....
Katja...to o tych dinosauroch som citala, chudiatka dinosauri...no len teraz ide o to, ze sa to moze zopaknut a v prdeli budeme my.

pasoa
9. mar 2010

den, aká kočka si ty! Vidíš, fotky z oslavy vyzerali dobre, škoda, že to tak dopadlo, ako to dopadlo.
A tá pečená sviňa - úbohé zvieratko 😝

egy, riadne sa lieč, lebo takto so zápalmi na dieťatko nezamiesite ;)

mám novinku od psychologičky/špeciálnej pedagogičky, čo má na starosti Matúška, včera som u nej bola na pokec...
okrem iného mi povedala aj to,
že je žiadúce, aby dieťatko lozilo čo najdlhšie. Čo najdlhšie znamená minimálne pol roka. Pol roka preto, lebo ak to trvá menej, nezachytí ("neusídli") sa to v mozgu.
Plazenie a lozenie (ale len to správne, s kríženým vzorom, t.j. pravá noha-ľavá ruka a naopak) zapája do činnosti obe hemisféry a "učí" ich spolupracovať.
Zanedbanie má v neskoršom veku to za následok napr. to, že dieťa nedokáže písať diktáty, lebo sa nedokáže sústrediť súčasne na počúvanie aj správne písanie+gramatiku. Ono sa to nejako konkrétne volá, výraz na "p".. ale už som zabudla.
Lebo ešte donedávna bolo cieľom pediatrov a RHB pracovníkov dostať dieťa čím skôr na nohy. Lenže teraz je už vedecky dokázané, že predčasné vertikalizovanie dieťaťa a teda skracovanie doby plazenia a lezenia má za následok napr. aj poruchy učenia (medzi ne patria napr. aj disgrafia, disleksia, diskalkúlia atď atď...)
Ak je dieťa zdravé, tak ok, nikto nič nerieši.

no a ešte zavzdychala nad silou komercie, resp. výhrou komercie nad zdravým rozumom ohľadom chodúliek a podobných "pomôcok", ktoré deti skôr ničia, než im pomáhajú.

potulka
9. mar 2010

dobre ranko - u nas uz od tristvrte na 6... 🙄 v poslednych dnoch je to pravidlo. dufam z celej sily, ze je to zubami a nie trvaly stav. chcela som sa opytat - ked sa vase dieta zobudi, ale vam sa este nechce, ako dlho ho nechate tak? 😅

pasoa, to je sice velmi pekna teoria, ale co s detmi, ktore lozit nechcu? resp. ktore lozia kratko a potom uz rychlo chodia? nemozeme ich predsa znasilnovat, aby boli na styroch... ci na take sa to nevztahuje?

pasoa
9. mar 2010

potulka, nie. akonáhle sa už dieťa dostane na dve, niet cesty späť, veď tak sme geneticky naprogramovaní, aby sme chodili po dvoch. Týka sa to PREDČASNÉHO vertikalizovania, a síce
- pridržiavanie dieťatka v stoji úchopom okolo trupu a umelým chodením s ním
- chodúľky/chodítka
- podporovaním dieťatka v liepaní sa nahor a stavaním na na nôžky.

Akonáhle dieťa objaví tento horizont, odmietne byť na bruchu alebo na štyroch. Presne ten jav, čo mala Mgk s Kubkom, keď ho vybrala z chodítka.
Maci, ozik, ako sa ti podaril tento boj?

katja78
9. mar 2010

Pasoi - hm, niečo na tom bude. Mňa strčili do behúla tiež ako pol-ročnú, začala som sama chodiť ako 10-mesačná a diktát sa mi nikdy nepodarilo napísať na "1". Najlepšie na "1 mínus", vždy som nejaký mäkkčeň zabudla 😀 😀 😀 Srandičky, srandičky...
Jasné, že lozenie, plazenie má svoj význam, aj pre rozvoj posturálneho svalstva, aj koordináciu hemisfér,...a Búhví čo ešte.
Včera som dosť jazdila, tak som počúvala rádio a vraj dnes majú 15-ročné deti problém správne čítať 😲

katja78
9. mar 2010

Magdalenka - snáď sa takého ani my, ani naše deti nedožijeme 😕

matja
9. mar 2010

jasné, chcela som ešte pochváliť fotky.
den, ty si teda fakt kočka. Podľa tých fotiek by človek ani nepovedal, že sa oslava nevydarila.
katja, ty máš ale zlaté babulky. Tú tortu si piekla ty? Paráda 🙂 A tie tulipány na prvej fotke sú živé? Majú krásnu farbu 🙂 Milujem tulipány, aj moja svadobná kytica bola z tulipánov 🙂

nuž idem variť obed, pre inšpiráciu: http://www.varime-detem.cz/recepty/detail/3585 - len tam zamiešam aj syr, buď obyčajný strúhaný alebo lučinu, ešte neviem. Ako poznám Paťka, chutiť mu to zase nebude. Na ochutené dospelácke jedlá si musí akosi ešte zvykať, vždy to zje až na druhý deň. V nedeľu sme varili čínu, aby mohol aj on. V nedeľu nezjedol takmer nič, v pondelok si rozdelil jednu porciu na dva razy - obed aj večeru. Asi by som mohla byť rada, že zje aspoň niečo, asi tak 10 lyžičiek zje s chuťou, potom už špekuluje a nechce otvárať ústa. Žeby už bol najedený? Podľa mňa to nie je o tom, že by mu nechutilo, keď zo začiatku s tým nemá problémy. Ale prečo potom vývar so zeleninou a rezancami dokáže zjesť aj za dve misky? Ten má úplne najradšej. Je 5 x denne, ale len po troške, myslím, že sa ešte nemusím znepokojovať, čo poviete?

potulka
9. mar 2010

aha, jasne. proste nema sa urychlovat prirodzene napredovanie. tak fajn. nech zije nase morca! 😀

matja
9. mar 2010

potulka, Paťko vstáva čoraz častejšie okolo 6. Teraz mi je to už lepšie, keď je vonku vidno, už nie som taká ochrápaná, ale keď bola ešte tma, tak som mala hlbokú noc. Paťka nechávame v postieľke, dokým vydrží. Kým neplače. Potom už ide k nám a to znamená, že už ďalej nespíme. Cicík ho utíši na 5 minút a potom už striehne, kde by čo urobil, kam by šiel, prípadne, komu by vytrhol ucho, noc alebo vypichol oko 😀
Som zvedavá, čo s deťmi spraví zmena času. Večer už nastavujeme drobca tak, aby z toho nemal chaos, kúpeme ho o 18. hod. a potom po zmene času to bude po novom o 18.30 alebo o 19. hod., tak mi to bude vyhovovať, bude leto, budeme chcieť byť dlhšie vonku, tak budeme aj neskôr uspávať. No a ráno by mu to teda mohlo ostať, ak sa budí teraz o šiestej, potom to bude o siedmej.

pasoa
9. mar 2010

no, ideme cvičiť, papať a plávať, tak papa zatiaľ.

diocka
9. mar 2010

my tiez nechavame maleho v postielke kym vydrzi. je to taka pol hodka az 3/4. vecer mu do postielky naskladam do kutika oblubene hracky a s tymi sa potom dokaze dlho hrat. vlastne to je najdlhsie obdobie pocas dna ked sa hra s hrackami 🙂

matja, ty si mi prikladom ako zacat stravovat drobca ale asi sa k tomu tak rychlo neodhodlam. som asi moc leniva ale tie zeleninove privarky s masom sa varia tak jednoducho 🙂 a ja som este zistila ze marek zje omnoho viac vtedy ked je v jedla vacsina masa a prilohy a zeleniny pomenej🙂))

katja78
9. mar 2010

Maťka - nie, nie, torta je dielo manželovej sesternice z druhého kolena, maminy 3 detí 😀 ja akurát tak smotanovú, alebo banánovú 😅 tiež som si všimla, že tie tulipány vyzerajú na snímke ako živé, ale nie sú. 1,20 stáli v euráčovom obchode 😉 Ja milujem frézie, s ružami som ich mala v svadobnej kytičke.

Potulka - hanka tiež vsáva včaššie, medzi 6-tou až 7-mou, dnes o 6,15, zato spáva opäť 2x. Ako sa prebudí, tak do 10 minút sme hore.
Akurát dávali reklamu na Panadol femina: "začala som vstávať skoro, radšej ako ležať v posteli si zabehám 😀 😀 😀 " som sa dobre pobavila 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre