Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
16. mar 2010

ahojte, ja som aj dnes u nasich - kubko sa v noci oo pol tretej zobudil, dali sme mliecko a on sa vykecaval, tak som pri nom lezala a tvarila sa, ze tam nie som a po stvrt hpdke to vzdal a vstal o tristvrte na sest... dnes je nervozny a vsetko by kusal, nechapem tento stav trva uz dlho a stale nam nelezu ziadne zubky 😠

na obed rizotko, potom hadam von teraz ked buva citam knizku a vegetim...

pekny dnik zelam...

iron
16. mar 2010

katja o tom HPV je v marcovom Mama a Ja v poradni pediatra odpoved je to tam aj o kiahnach. 😉
My sme mali normalne kameru na plavani, nebol problem.

pasoa
16. mar 2010

tak, sme s5 z plávania. matúško zalomil v kočiari a stále spí.

matja, kým to mám v živej pamäti - video ti neposielam, ale verím, že keď ti to takto napíšem, spomenieš si, čo sa s tými detičkami robí:

ZVON
-dieťatko tvárou k sebe, držíš okolo hrudníka
"Bim-bam-bom, takto zvoní zvon
Cingi-lingi-cingi-lingi, takto zvonia konvalinky"

Kolo-kolo mlynské - chodí sa do kruhu, nadskakuje sa vo vode, na záver sa taaaaak zatočíííí 🙂

Kačka a káčer
-dieťatko tvárou od seba, držíš okolo hrudíka
"Pláva kačka po jazere, vo vode si šaty perie, rybky sem (pusa na jedno líčko) a rybky tam (na druhé), ja vás všetky pochytám (trasením vpred).
Príde káčer člapi-člapi, do zobáčka rybku lapí (člap vpred výpadom do vody), ukláňa sa krásavec (nakláňaš dieťatko do strán), volá kačku na tanec (zatočíš sa)

Námorníci
-detičky sedia na tej plávacej podložke a jemne s nimi pohupujeme
"My sme malí námorníci, my pijeme rum a do vody BUM! (jemne spustiť po brušku do vody)

Hadík
-dieťatko tvárou k tebe leží na brušku (hrudíčkom) na tvojich dlaniach, palcami ho fixuješ cez pliecka
ty cúvaš pred dieťatkom a robíš s ním esíčka
"Dnes je veľká paráda, my sa hráme na hada. Hustým lesom preplazíme, všetky deti vystrašíme, dnes je veľká paráda, my sa hráme na hada"

Prší prší a tiež aj Vláčik - dieťatko leží na tvojom predlaktí, palcom mu fixuješ ramienko a ideš s ním do kruhu a spievaš. A vlastne spievaš hocičo, veď je to napokon jedno.

pasoa
16. mar 2010

Prala mamka, prala háby pre takéto veľké báby.
(kýveš dieťatkom cez pliecko na chrbátik, tvárou k sebe)
keď to .. neviem text dokelu... čosi, že keď ho doprala, tak ho povešala (nadhadzuješ bábätko nad vodu)
Prišiel vetrík neplecha (zas kýveš dieťatkom), zhodil šaty do blata (zdvihneš dieťatko hore a prudko s ním šupneš späť do vody)

baskaj
16. mar 2010

ináč, k tým kvapkám - nám dokina hovorila, že sa nemôže dávať viac, lebo to vraj môže poškodiť mozog. ale už neviem, či to bolo k vigantolu alebo ku kanavitu. asi ku kanavitu...

jo, a ešte aj avokádo dávame - keď máme doma zrelé... 🙂

matja
16. mar 2010

pasoa, díííky, toho hadíka a prala mamka som si nevedela spomenúť, už vieeem 🙂

matja
16. mar 2010

Prala mamka, prala šaty,
pre takéto veľké báby.
Keď vyprala, vyžmýkala
na šnúročku povešala
prišiel vetrík – šepleta
čľup tie šaty do blata.

pasoa
16. mar 2010

ty kokso! ako to moje dítko spíííí 😨 😨 😨

pasoa
16. mar 2010

hehe.... no... tak som trochu mimo s tým textom čo? 😵

ale my sme ešte neobedovali a ono si spí, akoby sa nechumelilo... 😔

matja
16. mar 2010

tá voda ho vyšťavila 🙂

alisia
16. mar 2010

čaute babulky 🙂
a tie čo máte deti už ukončený 12.mesiac, dávate už normálnu stravu čo navaríte pre dospelákov, len málo solíte a bábätku roztlačíte vidličkou? Ja už neviem čo by som krpcovi varila, stále dokola to isté, s maslom a syrom sme začali asi týždeň pre rokom, tak neviem.

bershka
autor
16. mar 2010

ahojte krasky

vsetkym oslavencekom prajeme vela zdravicka, aby pekne rastli a posluchali 😉

kucina1
16. mar 2010

alisia ja som taka podla vsetkych bab zla v krmeni tomaska, ja mu davam uz vsetko aj korenene aj slane aj stiplave aj uplne vsetko co jeme my, okrem vyprazanych veci. a solim aj korenim co najmenej a neroztlacam ani vidlickou bo on vie vsetko nie moc tvrde kusat

katja78
16. mar 2010

Ja som ešte avokádo nikdy nekoštovala 😅 kde je ho najlepšie kúpiť? a ako vyzerá a chutí, keď je zrelé?

katja78
16. mar 2010

Inak, už s teším na umývanie okien (akože naozaj), hádam túto sobotu bude dobré počko 😎

Iron - díky, pozriem sa na to 😉

pasoa
16. mar 2010

alisia, ja varím matúškovi stále zvlášť, nesolím mu vôbec a nejako ani neplánujem zatiaľ. Používam rascu, majorán, bazalku, pamajorán (oregano), pažítku a petrž. vňať - na kvázi ochucovanie.

asandys
16. mar 2010

ahojte , preve sme sa vratili z ockovania a poradne

adamko ma 8745g a ai 73 cm, nedal n aza frasa pomerat, a injekciu mu pichali na trikrat, lebo mal take hisaky, ze ani nedychal-(((

k vigantoli, mam mu ho davat este do maja a koniec. S nutrilonom pokracovat aspon do jesene a az potom sa odvazit na kravske mlieko.

Papat ma uz skoro nasu stravu, moze byt aj mierne solena ci ochutena vegetou. Rybky tie biele pangasy v pohode, masko moze, ale len v dusenej forme,nie vyprazane.

nsoci
16. mar 2010

ahojte
tak my od rana tri kaky (huste, z toho jedna taka o nicom)
teplotu nemal a papat mu chuti
nejaka jednodnova chorobka?

ale tesim sa
len skoda tej kolaudacie u albutky som sa tesila

pasoa
16. mar 2010

dúfam, že tie kolaudantky, čo tam boli, dajú nejaké sumáre a fotky potom ;)

labutka
16. mar 2010

uz sme dokolaudovali, som zvedava jak sa vam pacilo. 🙂

pasoa
16. mar 2010

čo tu zdochol pes? alebo všetky kukáte, ako to dnes ideme Skalici nandať? 😎

potulka
16. mar 2010

cau labut, super to bolo. 🙂
a prezrad, to mate standardne takto upratane, ci to na nasu pocest? lebo ked sme prisli domov, uvedomila som si, ze to u nas vyzera, ako keby nas vykradli. 😅 vsade vsetko.

potulka
16. mar 2010

muz dostal od dodavatela mini BMW na dialkove ovladanie. uz ho predvadza matejovi... 😀

labutka
16. mar 2010

potulka, poriadok je u nas len preto, ze mame prestahovane len to, co naozaj potrebujeme. a dnes som mala pocit, ze je trocha bordel. kebyze dojdete do "stareho" bytu, tak tam vas fakt nepozvem. 😖

potulka
16. mar 2010

labutka, znarodnili sme vam lyzicku. 😅 sorry, donesiem ju do horskeho parku. 😉

egyptanka
16. mar 2010

labutka, bolo supeeeeer 🙂 ... krasny dom, strasne dobre na mna vplyval ... ma nejaku pozitivnu energiu v sebe. 🙂

denkolc
16. mar 2010

Labuťka, bolo to supernéééé...tešíme sa, že sme boli... 🙂
A sumár?
Bola som ja s Táničkou, domáca Labuťka s Adamkom, Ajka s Karinkou, Atemi s Kubinkom, Egy s Natalou a Potulka s Matejkom.....zastavil sa aj Natalkín ocko, aj Matejkov a aj domáci Adamkov tata... 😎

Deti sa hrali, plakali, kričali, všetko si brali, žužlali navzájom, lákali ich schody dole a moja si poobede aj pospala vonku...

denkolc
16. mar 2010

....s Natalkooooou.....pardooon, to bol ale fakt hnusný preklep!!!! To je tými gelovými nechtamiiiiiiiiiii......pardooon... 😲

kucina1
16. mar 2010

jeeej musim pochvalit tomaskov prvy uspech na nocnicku 🙂 vycikal sa a uplne bez revu 🙂
vzdy ked sa mu napusta vana tak sa na to pozera a cika, dnes som ho dala na nocnik a odisla som. a pridem a kuk, cikanica vnutri jupiiii

labutka
16. mar 2010

potulka, nasu belasu lyzicku ste si poicali? fuuuha..... 😖
den, zabudla si povedat co robili maminy - vypili pifko a vineu, zozrali denkinu cokoladovu babovku, labutinu grilazku, atemiinu zmrzku a zajedli to cipsami od egy. chalosi si porovnali svoje "ekzemy" a nakoniec som poukazovala nase plenuchy, zaujem bol aj o ocurane. uz sa perúú. 😀
som rada ze sa vam pacilo, adam sa uz kupe, idem postavit vodu na kasu a mozno stihnem aj nejake fotky pridat na FB. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre