Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
17. sep 2009

kurna ste sa akosi rozpisali.
Dieta mi spinka, dufam ze bude aspon dve hodiny....boli sme rano plavat, potom som bola na odber u endokrinologicky...tak ma hned sprdla, ze som mala dojst vcera do deviatej a nie dnes o desiatej.... 😅 Ale krv zobrala tak ok...

To jake ze rambo klub..to co je...Ja tiez zalozim klub a vstup bude 5-mesacne babo pod 6 kg...Hm, len este ten nazov musim vymysliet....

iron
17. sep 2009

A co sa tyka toho prania, tak ta Lovela je fakt naprd, mne tiez ostavaju flaky. Takze ju dominam a pekne v Ariely. Ninke z neho nic nie je...a je krasne cistucka....jo a ja jej tam este bacham avivaz nejaku sensitive...

iron
17. sep 2009

A este vsetko najlepsie Matkovi k 7. mesiacikom...to uz o chvilu bude mat rok, tak to lete.....

matja
17. sep 2009

potulka, cukina aj malemu chuti, ale jemu chuti vsetko zelene, aj spenat a brokolica.

ja mam sice 47 kg, ale nad rezom stale nechutne brusko 😝 😀

zahada je vyriesena. Patrik nam uplne od malinkata stale kychal, normalne u neho je aj 5 krat za sebou niekolkokrat denne a kazdy vecer sme mu odsali nejaky soplik (aj ked len malo). Po tom, ako som povedala doktorke, ze kazdy den mu aspon raz alebo dva razy denne nameriam mierne zvysenu teplotu, mu porobila vytery a v nosteku ma stafylokoka ☹ Fuj, ked pocujem ten nazov, mi je zle, ja som sa ho nevedela zbavit po pôrode, co sa mi dostal do rezu a kvoli ktoremu ma museli operovat. Ktovie, ci ho nedostal odo mna, chudacik. Ale hlavna vec, ze sa to zistilo a liecikmi ho vyhubime, hnusaka jedneho dotieraveho 😠

nsoci, vsetko naj k vymesaciu 😉 Fotecky su pekne.

baby, ja sa pri strave nedrzim silou mocou nejakych tabuliek. Jedine, coho som sa drzala na 100 %, je, ze do 6 mes. ziadna ina strava ani tekutina, iba MM. Precitala som si viacere tabulky a spravila vlastny zaver. Kazdy doktor vam povie nieco ine, v kazdej krajine su dokonca ine tabulky. Vid - zuro a vlalu. Tu na SK by nam doktori asi mango neodporucili, zato v IT je to OK.
Takze ci pockat den alebo 3 dni, ci davat surove alebo dusene, ci mäsko davat kazdy den alebo 3x do tyzdna - riadim sa podla seba. Samozrejme to, odkedy zavadzat lepok, kravsku bielkovinu, silne alergeny, tam sa riadim tabulkami.
Co ja malemu zatial davat urcite nebudem, su tie rozne piskoty, o ktorych pisete alebo kukuricne chrumky. Nevidim potrebu, myslim, ze takymto sposobom si maly moze vybudovat navyk na chrumky a sladkosti do buducnosti. Samozrejme viem, ze tieto su nesolene, nesladene, ale aj tak. Tymto vsak nikomu nechcem brat jeho nazor.

bershka
autor
17. sep 2009

babulky pomooc. sárinke sa neustále opakujú afty v pusinke. nebolí ju to ani neslintá viac než inokedy. dala jej dokina dve nizoralové tabletky, jednu som jej dala, zmizlo. vždy jej dám kúsok a vytriem pusku, za dva dni má pokoj. len potom asi za 5 dní sa jej to vráti

bershka
autor
17. sep 2009

čo mám už robiť? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

iron
17. sep 2009

bershka...tak to ti ja veru neporadim.
A ozaj ako zistim ci dieta ma alergicku reakciu na prikrm ked ju aj kojim...sak to nemozem vediet ci to je z toho prikrmu alebo z mlieka, ked ja nieco natlacim...hm, je to srandy..

bershka
autor
17. sep 2009

daj bacha na to co nove zjes. nasa mala alergiu na banan. ono sa dieta nevysype hned, ale hladina alergenov sa stupnuje v telicku a ked dosiahne hranicu, tak baaac a ma to vsade. nasa zacina s krkom. tam sa trochu vyhadzala, potom ruky a posledny banan bol osudovy. mala to komplet vsade

iron
17. sep 2009

jaj takze sa vysype vsade...ok budem sledovat ...

iron
17. sep 2009

Liliput klub...jasné....Takže detičky so vstupenkou 5 mesiacov a menej ako 6 kg, vitajte v Liliput klube... 😀
Moja je uz zahlasena...a natrieme to potom tym rambákom

bershka
autor
17. sep 2009

iron v tom klube by sme boli aj my keby sme mali 5 mesiacov

mona1111
17. sep 2009

ahojte

My tiez perieme od zaciatku v arieli a je to ok....

Iron nemala byt ta kategoria deticky 5 mesiacov hmotnost od 6 do 7 kg..? Lebo my mame 6,5 kg a 65 cm.

Inak aj moj by sa mohol potom prihlasit a potom by sme tym rambakom to nandali 😀 😀 😀

I

iron
17. sep 2009

jej, no super bershka...lebo niektori tu maju take vahy, ze ostavam az zarazena.....No kazde babo je ine....
Ja som tu podmienku dala na tych 5 mesiacov, lebo beriem aj Egynu Natalku

iron
17. sep 2009

jej mona, to ma tvoja tolko ako moja teraz.....berieme aj teba, cim viac nas bude tym lepsie, predsta len bubu proti nam tazke korby... 🙂

mona1111
17. sep 2009

tak to mate super tie ktore mate pod 50 kg. Ja este stale mam nad 5 kg. Do mojich povodnych nohavic sa este nevtrepem ☹ ☹ ☹

Aj som teraz zacala cvicit piatich tibetanov a u nas ma byt kurz tai-chi neviem ci som to dobre napisala, ale urcite sa prihlasim....

bershka
autor
17. sep 2009

ženy ja mám ešte skoro 4 kg navyše. som z toho smutná, ale oproti tým 25. kg čo som mala, je to supeeer 😀

bershka
autor
17. sep 2009

pod 50 sa v živote nedostanem.

bershka
autor
17. sep 2009

budem happy keď to bude pod 60

bershka
autor
17. sep 2009

moja v 6. mesiacoch nemala ešte 7 kg, čo iné deti mávajú. viem, že vtedy nsocin maťko mal už cca 8,5 kg

iron
17. sep 2009

veru veru..ja tiez nemam pod 50..mam presne 50. Ale som mlandrava...ale zato hnila cvicit...

matja
17. sep 2009

no baby, ale je rozdiel mat 50 kg, ked mate 160 cm a ked mate 170 cm. Takze nemusite sa porovnavat s nami pod50kilovymi 😉 Ja meriam 161 cm.

Patrik, ked mal 5 mesiacov, vazil cca 6,5 kila

kucina1
17. sep 2009

baby ja som si vsimla, ze tomasko musi na mna stale vidiet, nechce byt ani na kusok odo mna, ked je na navsteve tak musi na mna vidiet stale, a kontroluje ci tam som a zacal sa dost bat kadejakych veci, mixera, tecucej vody, sprchy, vysavaca a podobnych viac huciacich veci. mozno dosiel do obdobia "mamin cecek"

kucina1
17. sep 2009

este aj ked cez den spi, kazdy chvilu zdvihne hlavu, otvori oci, kukne na mna, a potom sa otoci spat dalej

iron
17. sep 2009

kuci aj mna moja stale hlada a ked ma nevidi tak jaci. A tiez sa zacala bat mixera, ale neplace, len tak vyplasene kuka......

mona1111
17. sep 2009

tak nas tak vyplasene kuka ked zapnem vysavac a idem odsavat sopliky... tak len kuka ze co to ide mamka robit...

Nas tiez ma stale hlada, ale ked sa hraje tak ma nemusi vidiet akonahle ma uzrie a ja hned odidem z jeho pohladu tak zane plakat.... A ked sme na navsteve tak stale pozera ze kde sa nachadzam....je to velmi zlate....

mona1111
17. sep 2009

no idem obedovat navarila som zeleninove rizoto 😝

mona1111
17. sep 2009

vecer ideme do kauflandu, v letaku su body s dlhym rukavom velkost od 62 do 92 a jedno stoji 2 eura. Tri v baleni 5,99... rozne farby....
tak ideme vecer na nakup.....

nsoci
17. sep 2009

Mona jeeej aj ja chcem takuo bodinko.... Dobre, ze pises tusim skocim tam.

Dakujeme za gratulacie.... ani sa nechystame nejak oslavovat, oslavenec chrni cely den alebo narieka, spokojny je len ked som s nim na posteli, tak som tam roztrusila vsakovake veci nasle v byte a citam si ykm on to ozuzlava a triesak jednu o druhu. Matko sa mixera a vysavaca bal vzdy a este sa necha aj ponosit inymi... ale malokto ho dlho vladze 😀

Lubi dak dak, ale to vies, kazda mame svoj ideal, ja klamem oblecenim - rozsirene rifle = 5 kilo opticky dole, tricko volne na bruchu.... plus ma zachranuuju tie tenke nohy a ruky... takze takto napohlad vyzeram ok, ale ked as doma vyzleciem vidim to, co tak krasne kamuflujem = mlandrave velke brucho 😀

Matko mi odmieta jest cokolvek co nie je uplne kasovite pyre... dnes povypluval uplne cely obed... ☹

potulka
17. sep 2009

iron, ver mi, ze su chvile, keby som brala, aby bol matej chrustik. nuz ale, narastol na ramba, predsa ho nevymenim. 😉
a nsoci, nemysli si, ze 45kilove osoby nemaju brucho. 😀 zvlast tie po cisarskom, vsakze matja? nemala by som veru nic proti, keby sa mi brusny lalok nenapadne premiestnil na moje rucicky-palicky. 😉
v BA prsi, akurat sme sa vracali domov, ked zacalo. bageta z pasaze na zelenej bola vyborna. mala som si kupit rovno dve. 🤐

bershka
autor
17. sep 2009

nsociii vseeetko naj malemu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre